Ogród Zuzków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Zuzków

Post »

Bardzo ładnie u Ciebie,sporo pracy włożyliście z mężem i są tego efekty ;:108
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

White rose
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Zuzków

Post »

Ogród w moim typie, róże oczywiście też.
Same konkretne odmiany ;:oj .
W razie czego, dopóki róże młode można je także okryć kartonami, ja tak robię w pobliżu ścian, gdzie rosną zasypane grysem.
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Dzięki za podpowiedz AniaDS
Mąż ostatnio przeczytał mój wątek i zapytał jak to z tym kopczykowaniem. Wpadł na pomysł, by kupić wysokiego rolbordera - zamiast tych desek, zrobić koło i zszyć zszywaczem. Potem wsypać w środek ziemię. Kupiliśmy dziś takiego, wysokiego na 20cm ciemno zielonego. Akuracik był w przecenie. Do tego jeszcze 3 opak. mniejszego 10cm, bo na granicy kamienie - trawa nie ma nic. Nie trudno się domyśleć, że trawa wrasta w kamienie i wcale nie przeszkadza jej agro. Problem też jest z koszeniem, bo trzeba używać podkaszarki. Planujemy zrobić kilkucentymetrowy pas na równi z trawą wysypany małymi kamykami, tak by kółko od kosiarki swobodnie przeszło..
Miały być jakieś zdjęcia, ale dziecko gaworzy w pokoju, więc trzeba iść i kolejny raz polulać ;:168
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Augusta Luisa podbiła moje serce jeszcze na długo przed zakupem. U mnie sprawuje się świetnie. Posadziłam je 2 obok siebie. Myślę, że to był dobry pomysł. Gdy jedna kończy kwitnąć to na drugiej jeszcze jest kilka pąków. W ten sposób przedłuża się kwitnienie. Zrobiły się z nich ładne krzaczki - podobnie jak u Aquarell.

Augusta Luisa
Obrazek

To zdjęcie jest przekłamane, ale kolor kwiatu jest na nim prawdziwy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rose de resht
Obrazek

i jeszcze ukochane iryski. Oczywiście zamawiałam u BK inne, ale jak to zwykle bywa, pomyłki zdarzają się niezwykle rzadko. Oto uroczy dowód:
Obrazek
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Star Profusion miała za zadanie rozweselać wszystkich, którzy wchodzą na posesję. Czy jej się udało?, popatrzecie
Obrazek

Obrazek

Morgengruss
Obrazek

Obrazek

Ghislaine de Féligonde - piękna gra kolorów

Obrazek
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Zauroczona niesamowitym kolorem tej róży, kupiłam dwie sztuki (za namową męża ;:7). Czekają na rabatę na pierwszym planie.
Cinco de Mayo
(piąty maja) Moja imieninowa róża. No prawie, bo imieniny obchodzę dzień wcześniej ;:108
Obrazek

Obrazek

Tutaj obecne wybarwienie
Obrazek

widać piękne czerwone przyrosty
Obrazek

Compassion
Obrazek

Obrazek

Obecne kwitnienie jest obfitsze niż pierwsze. Dodatkowo, wybiła bardzo mocnego pęda i na nim fajnie kwitnią róże.
to świetna róża ;:138 nie dziwię się, że ma ADR. Bardzo zdrowa. Trochę pokrój zgubiła przez ten pęd, ale jak wypuści jeszcze kilka takich to będzie już ładna
Obrazek

Aquarell Czy ona nie jest piękna?
Obrazek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród Zuzków

Post »

:wit monimg, kolejny raz oglądam i czytam co pisze. :D
Podziwiam Was za wkład pracy w tworzeniu miejsca dla róż. Tak myślę, że kopczyki możesz zrobić
po odsunięciu kamieni i obsypując róże piachem. Podłuż agrowłókninę to nie nabrudzisz na kamyki.

Widać, że rabatki nowe, ładne i czyściutkie. Różyczki jeszcze młode, ale bardzo ładne.
Czekamy na następne.
Na jakim forum byłaś poprzednio :D
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Witam,
forum typowo budowlane, pewnie każdy wie jakie.
Kopalnia wiedzy pod każdym względem,
Tutaj znalazłam się, bo sporo osób wkleja zdjęcia swoich ogrodów, dlatego tutaj czuję się lepiej. Odkryłam swoje hobby ;:215 - ogród.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród Zuzków

Post »

Ja akurat nie wiem jakie to forum ;:oj
Coś mi się wydaje, że na ogrodzie jako takim się nie skończy :;230
masz pierwsze objawy choroby różyczkowej :;230
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

aaa tak, tak.
Nie napisałam jakie to były początki.
Na początku swojej drogi, róże odróżniałam po kolorach :roll:
Najpopularniejsza to czerwona, potem różowa itp. Jeszcze widziałam takie długie badylki, :;230 gołe u dołu a na górze zwykle zwieńczone jakimś pojedyńczym kwiatem. Czasami toto pachniało a czasami nie. ;:202 Nie chciałam mieć u siebie takich kwiatów ;:124
Potem weszłam do Obi i kupiłam sobie pierwszą różę. ;:167 Była w przecenie za 10zł, pięknie pachniała, miała sporo pąków a pani mówiła, że można ją wsadzić do gruntu (róża patio, b.mocno różowa). Kupiłam potem jeszcze 2 różowe i 1 czerwoną. Ta ostatnia jest do dziś i widać ją u podnóża White rose (malutki czerwony kwiatuszek). To jest róża mojej córci. Opiekuję się nią i podlewa.

Potem zaczęłam czytać forum i spisywać róże, które mi się podobają. Zimę spędziłam z długopisem w dłoni.
Wielu róż nie kupiłam, choć mi się podobały. Kilka ma złe miejsce. np. Compassion ma dobre stanowisko, bo b. słoneczne, ale nie gra mi to, że jest ciut wyblakła. Na tle białej ściany, w białych kamykach taka róża nie wygląda zjawiskowo a raczej neutralnie. Żałuję, że nie ma tam jakiejś róży o mocniejszym wybarwieniu. Nie wiem czy ją przesadzę.

Może ktoś doradzi, czy babrać się i ją przesadzać czy lepiej zostawić. Jedynie przy lekko rozchylonych pąkach jest ciemniejsza i nawet widoczna. Gorzej jak blaknie bo się zlewa ze ścianą.

Odnośnie choroby to wiem, wiem... Wie nawet mój mąż ;:224 ;:224 , ale jest kochany i bardzo mi pomaga. ;:168

-- 13 wrz 2012, o 17:05 --

aaa i jeszcze odnośnie forum to forum Muratora. To była przygoda!! :uszy ;:134
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród Zuzków

Post »

Witaj :wit
Przyszłam z rewizytą :D
Śliczne róże, pięknie i elegancko wyglądają w kamieniach ;:138 Augusta L. :roll:
I znaleźliście fajne rozwiązanie problemu kopczykowania na zimę :)
Bonica bardzo ładna, daj jej kilka latek a bardziej Cię zachwyci kolorem i ilością kwiatków :D
Agrowłóknina nie jest doskonała, ale bardzo ułatwia życie, też lubię ją stosować :wink:

Pozdrawiam ;:7
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Ogród Zuzków

Post »

Dziś wybraliśmy się z mężem po małe kamienie. Oczywiście nie mogłam nie podejść do róż. Były wszystkie nazwane i z etykietami. Piękna Parole, aż mnie zmiotła. Olbrzymi kwiat i pięknie rozkrzewiony ;:oj ;:oj krzew wołał: kup mnie za jedyne 39zł!!!
To samo Gloria Dei. Ślicznie pachniała, jakoś tak inaczej niż inne róże. Dla mnie to jakiś zapach perfum... ;:224 Jak do tej pory nie widziałam takich dwóch dużych kwiatów jak dzisiaj. Gloria też po 39zł
Była też LO za 45 :idea: . Piękna Mariateresa. Niestety ceny powalały.

Kupiłam za to 2 szt. Azali Homebush i Cannons Double - bo ona ponoć pachnie w innej szkółce. Wielgachne krzewy. Widać, ze na gałązce jest po kilka pączków. Do tego upolowałam ciemno różowego anemone za 5 zł. W Praktikerze były po 29zł. Czasami ceny to biorą z nieba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”