Róże w Bergfelde

Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Witaj Beatris

Ja wgrywam przez Fotosik ;:108 . Śliczny karmnik dla ptaszków, naprawdę robiłaś sama? To jeszcze piękniejszy ;:63 .
No to się będzie u Ciebie działo w tym sezonie, już jestem ciekawa Twoich zmian. Pewna jestem, że będzie jeszcze piękniej.
Będzę Cię częściej wywoływała do odpowiedzi ;:306
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Daysy trzymam cię za słowo :-)
Karmnik zostal ozdobiony strukturą, szamblonami i akrylami i ptaszki z drzewa sama wyciełam ;:108


Obrazek
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Karmnik jak z bajki ;:108 , pięknie ozdobiony, a pudełeczko, sama robiłaś czy z odzysku?
Trzymaj, trzymaj ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Cudownie znów było pospacerować po Twoich włościach. Zakupy pierwsza klasa. Myślę, że masz rację przesadzając byliny i w ten sposób dając szansę na lepsze ich samopoczucie. Odnoszę wrażenie, że nasze panienki lubią przewiew, że już nie wspomnę o odpowiedniej pielęgnacji. Z drugiej strony patrząc na Twoje arcydzieło, okazuje się, że byliny w niczym nie przeszkadzają.
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Daysy domek kupiony , jest drewniany.
Ewo długo zastanawialam się na tą decyzją, ale teraz powinno być lepiej, lepszy dostęp do róż przy plewieniu i nie będzie tak pstrokato :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Pstrokacinzna mi zupełnie nie przeszkadza, ale że róże, przy odrobinie swobodnego wyeksponowania jeszcze piękniej wyglądają to nie ulega wątpliwości. Tak czy siak masz piękny ogród ( i to bez maślenia mówię :lol: )
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

;:167 dziekuje i zapraszam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Beatris, w Twoim ogrodzie bogactwo kształtu i koloru, mnie jak Ewie nie przeszkadza taka różnorodność, wręcz przeciwnie lubię taki miszmasz, chociaż sama boję się stosować u siebie. Mam za mało doświadczenia. Chętnie za to oglądam ogrody, gdzie mnóstwo koloru. Już z widzę miny Twoich gości wchodzących do ogrodu :shock:
A karmnik naprawdę piękny ;:108 , domek ogrodnika jak cukiereczek ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Daysy i tu masz już odpowiedź dlaczego było tak pstrokato u mnie, po prostu brak doświadczenia, kupowanie i wsadzanie gdzie było miejsce.
Cieżko było z liliowcami, bo one z roku na rok większe, teraz zostały przeniesione w jedno miejsce, już nie mówię o liliach, gdzie cebulki wychodziły gdzie chciały. Nie mogę się już doczekać wiosny i efektów mojej pracy.Na pewno coś przeoczyłam, ale to najmniejszy problem.

Teraz czytam o środach ochrony i dokarmnianiu naszych róż.

Zawsze lubiłam malować, teraz zrobiłam taki zapas w farbach i szablonach, że jeszcze kilka takich domków wymaluję :D

Dla Ciebie: Bienvenue


Obrazek



Obrazek
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w Bergfelde

Post »

:wit Cześć Beatris, miło mi czytać, że spodobały Ci się te odmiany które i ja tak bardzo lubię. :D
Masz wspaniały bardzo zadbany ogród ;:180 i kolory które przyciągają.
Udanego sezonu ;:333
Możesz coś napisać o Bienvenue, chyba ma b. duże kwiaty, ale czy jest to zdrowa odmiana?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Dobrze jest mieć pomysł na ogród. Mnie ciągle wydaje się, że właściwie dobieram kolory róż, a potem okazuje się, że wszystkie są pomieszane. Trudno byłoby mi teraz poprzesadzać je tak, aby były w grupach kolorystycznych. Z drugiej strony, jeśli posadziłabym żółte z żółtymi , różowe z różowymi itd, to sądzę, że nie byłyby tak uwypuklone poszczególne gatunki jak są teraz. Podobają mi się u Ciebie dodatkowe elementy, a niebieskie domki ( duży dla Was i mały dla ptaszków)w szczególności.
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Bienvenue Majeczko nie lubi deszczu, kwiaty są wtedy posklejane. Ta róża pięknie pachnie, a o zdrowotności to ciężko mi napisać, bo ostatni rok nie był zbyt łaskawy dla moje ogrodu :-( Ale za to w pracy przestudiowałam kilkakrotnie twćj wątek i zakochałam się w twoim ogrodzie, Ciężko było mi wybrać dodatkowe róże, bo mam już mało miejsca,a jeszcze nie potrafie wyrzucać złych odmian, może kiedyśdo tego dorosnę.
Ewuniu domki są w kolorach "morza" mają mi przypomina wakację :-)
Ja mam niestety co roku nowe "wizje", mój mąż nie zwraca już na to uwagi. W tym roku nie planuję na szczęście zadnych zmian :-)

Obrazek

Obrazek
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Beatris dzięki za różyczkę ;:196 . W takim ogrodzie jak Twój już bym nic nie poprawiała, tylko delektowała się pięknymi widokami ;:224 .
Wiem jednak, że co innego oglądać czyjeś ogrody i się nimi zachwycać a co innego swój, gdzie ciągle widzi się jakieś niedociągnięcia, coś nam przeszkadza., a to za gęsto a to za rzadko. To za bardzo zielono innym razem za biało i czerwono, za pstrokato itp.....
Tak sobie czasem myślę, że same sobie wymyślamy robotę, żeby tylko było zajęcie ;:306 .
Ja mam dokładnie tak samo ;:224 .
Teraz mam w planie poprawiać, tzn upiększać rabatę przed domem, po zachodniej stronie, jakoś ciężko mi z nią idzie ;:131 , nadal nie mam na nią pomysłu ;:224 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”