Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Tęskniłam za Twoim ogrodem, kiedy mnie nie było (a raczej byłam zakopana w śmieciach poremontowych :(). Sprawdziłam, co mają we Floribundzie-nie Alnwick, tylko Ambridge Rose. A myślałam, że z czytaniem sobie dobrze radzę :;230
Clair Renaissance zaczęła powtórne kwitnienie. Dwa pędy sięgają powyżej mojej głowy (170) :shock: Ona tak ma?
Angielki nadal szalenie mi się podobają, nawet jeśli kwiaty są opuszczone. Cieszę się, że przyjdą następne :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Ewa -niestety ona tak ma :;230 U mnie 2m.Ale to treraz potem trzeba ciąć i znowu jest krzaczek ladny i kopiaty-aż do września.To samo z Astrid Lindgren i Pomponellą(ta nie przemarza i taka już wysoka u mnie sobie zostala)

Maju Alexandra cudowna już pędzę o niej poczytać-ale tylko poczytać :;230
Jestem ciekawa czy ta podpora zdala egzamin-widać na zdjęciu ,że tak.Mówisz kupować z błyszczącymi liściami-no ale na zdjęciu nie zawsze to widać. :wit
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Majka,
Widziałam u Szmitów, przy murze 'St. Swithun' jaka ona jest wysoka, u Ciebie też?
A jaka Edenka była wysoka... ;:224

Wracaj już :wit
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Majeczko, wracaj. :D
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Ale piękna i zdrowa u Ciebie Agnes Schilliger !!!
Na liście zakupowej mam Maximę Romanticę, śliczna jest a jeśli jeszcze piszesz, że pachnie to będzie moja, mam chyba słabość do romantycznych róż ;:108
Czy nadaje się na kwiat cięty?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

:wit Witam, przepraszam, że tak długo nie odpisywałam.

Wszystkim bardzo dziękuję za miłe słowa i odwiedziny w moim wątku.
Najpierw odpowiem ??.. mam tyle zaległości


Aniu- Sweety, ja zniosę takie łączenie kolorów i wcale nie jesteś szalona. :D

Magda-Maddy, Agnes jest wyjątkowa różą. Polecam jeżeli lubisz takie kolorki.
Aleksandra również jest piękną i mało znaną różą.

Beatko68, wiesz, że może tak być, że Aleksandra lubi słonko. Moja ma około 140 cm ale jeszcze wytworzyła nowe pędy z kwiatami.

Alutka, będziesz zadowolona z Chandos Beauty, jak piękni mi znowu kwitnie. Krzaki się bardzo rozrosły. Nie choruje mi, ale pamiętaj, że ja stosowałam Biosept. Piękna kolorystyka jest tej drugiej róży Sweet Revolution. :D

Asiu2, dziękuję ;:196

Joasiu ? JLG, również Ci dziękuję? śpij spokojnie ?.. :;230

Dorotko-Keetee, napisałam na pw jak coś nie jasne to pisz. Masz rację Afera Amber Rose trwa, jesień już niedługo i czas przemyśleć, które różyczki zaprosić do swoich ogrodów. ;:oj

Justynko- justi177, czy już wybrałaś nawóz jesienny. U mnie St. Swithun ma pierwszy sezon ale i tak sobie dała czadu, ma 140 cm. Natomiast Polais Royal jest wyższa od Eden Rose 88, on ma 160, a Edenka 130 ? po ścięciu kwiatów. Teraz sobie rośnie , a ja czekam kiedy się jej znudzi .. :D

Krysiu-Ignis jak ja lubię je oglądać każdego rana i sprawdzać jak która przyrosła.
Muszę Ci powiedzieć, że wiele jednorocznych musiałam już pokasować, a byliny przycięłam, bo było zbyt ciasno. :roll:

Asiu- daffodil, będziesz zadowolona z Gadren of Roses, ciągle mi kwitną i mają jeszcze dużo pączków. ;:108

Aniu-DS, Janet rosie całkiem dobrze, ciągle cięłam jej pąki kwiatowe i dzięki temu wypuściła mocną nową gałązkę.
Kwiaty wiadomo piękne ale muszę opracować patent na podpieranie ich :;230
Ona podobnie jak Pat Austin patrzy na dół.

Heniu, dziękuje, ale ona jest naprawdę przepiękna.

Gosiu-Margo i ja mam na niektórych pojedyncze kwiatki, to skutki minionej zimy.

Małgosiu- MaGorzatka, w takim razie i ja się bardzo cieszę. Miałam obawy czy one się przyjmą.

Ewciu-majowa i ja tęskniłam za twoimi wpisami i ogrodem. Muszę nadrobić zaległości? ;:65
Clair Renaissance aż taka Ci wybujała ?, najważniejsze, że się przyjęła.

Aniu-An-ka, he?he akurat tylko poczytać, ja Ci mówię warto ja kupić ? :;230
Pytasz Aniu o podpory ? balkoniki, łatwe do zastosowania, a jak zbędne to wyskakują z rabatek.
One są bardzo przydatne.

Anetko _ninetta_, Agnes Schilliger jest dość zdrową różą. Podoba mi się u niej kolor kwiatów i ich trwałość.
Maximę Romanticę zamów, będziesz zadowolona, a czy można do wazonu ciąć, chyba tak. Mnie było szkoda, bo ona etapami rozwija poszczególne pąki, a w wazonie może tego nie zrobić.

Na relację z różanki zapraszam do następnej części mojego wątku. :tan
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=59&t=59300 :D
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”