Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Zablokowany
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Szkółka Przytok ma róże z Rosarium :wink:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Maju tłumaczę sobie,że jest zimno,bo przecież mamy zimę ;:224 Robaki powymraża i będzie mniej na wiosnę pożeraczy liści.
Dobrze,że to tylko kilka dni,damy radę ;:108
Wciąż czekam na wiosnę,wypatruję jej,mam dwa hiacynty jeden biały już zakwitł i daje po nosie,że hoho ;:108

Aniu wiem wiem,że Przytok to z Rosarium ma róże,ale tam widzę daną sadzonkę jak rośnie,jakie ma warunki,podpatrzę tu i ówdzie jak są przechowywane.Kilka róż,które kupiłam latem dopiero na wiosnę będę mogła ocenić,czy jakościowo są dobre.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Te niskie różyczki pieknie rosną w donicach! Lubię mieć zawsze kilka właśnie takich aby postawić na tarasie podczas ich kwitnienia.
Jak skończą to przestawiam gdzieś dalej na ogród i idzie wymiana na inne ;) I tak zawsze jest kwieciście przy stoliku i ławeczce :D
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

:wit
Aniu, a te kilka dni zimy, zaczęło się przeciągać. Wiesz na mojej działeczce było już - 28 C, to dużo jak na nowe krzaczorki róż :wink: .
Luty bardzo szybko mi płynie, a już myślami jestem w marcu. Widziałaś różyczki w florybundzie?
Zamówiłam sobie dwie Harkenssa. Chandos Beauty i Marjorie Marshall, moje ulubione kolory i napakowane kwiaty. Zobaczymy jak będą się prezentować na rabacie. Z jego róż mam już Amber Queen, które bardzo lubię.
;:108
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Ewa ma rację, też stosuję doniczkową zasadę ;:108 .
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Ewuś masz rację,że plusem posadzenia róży w doniczce to możliwość jej przestawiania i komponowania.
Tylko nie mam głębokich donic,martwię się,że w moich im za ciasno.Mam wrażenie,że korzenie dotykają spodu.

Maju u Ciebie było - 28 stopni? O kurczę ;:224 A u mnie wczoraj rano było - 21 stopni i byłam prawie pewna,że auto nie zapali.
Ale po ostatnim naładowaniu akumulatora spisuje się nieźle.
Zima trwa,mam nadzieję,że temperatury będą teraz spadać,mróz mi dokucza,ogrzać się nie mogę,w nogi zimno ech...
Weszłam na stronę Florybundy i powiem Ci,że niezłe róże mają w ofercie a i ceny korzystne:)Pomału zaczynam się gubić tyle szkółek ma swoje oferty.Koniecznie trzeba zapisywać skąd daną różę zakupujemy.Piękne odmiany zamówiłaś,ja też lubię napakowane kwiaty.

Aniu wezmę od Was lekcje i tym razem posadzę na początek dwie róże w donicach.Jak myślicie najlepiej kupić z gołym korzeniem,czy w donicy i przesadzić do docelowej?

Zachęcona słonecznymi fotkami Agi-Tralaluszy postanowiłam wkleić kilka obrazków:)

Eden-zawsze wierna a dodatkowo kupiłam jesienią drugi krzaczek:)

Obrazek


Obrazek


Aphrodite jest nową mieszkanką od lata 2011,ciekawa jestem,czy przezimuje bez szwanku?

Obrazek


Blue River i pachnie i czaruje swoją urodą...

Obrazek


Candlelight rozgrzewa swoim ciepłem ;:3

Obrazek


Lucia również wita słonecznie

Obrazek


Mon P Ch jest inna niz wszystkie ,nie choruje kwiat długo się rozwija,w zasadzie bardzo długo...

Obrazek


Westarland u mnie marniutki,miał zaledwie kilka kwiatów,mocno przemarzł,bałam się,że już po nim,ale się udało i oto on bardzo energetyczny kolorek:)

Obrazek


WS ciekawa angielka,ma co roku masę pąków,pięknie powtarza,ale w sierpniu mocno łapie ją plamistość.

Obrazek


Oby do wiosny ;:224
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Weszłam na stronę Florybundy i powiem Ci,że niezłe róże mają w ofercie a i ceny korzystne:)Pomału zaczynam się gubić tyle szkółek ma swoje oferty.Koniecznie trzeba zapisywać skąd daną różę zakupujemy.Piękne odmiany zamówiłaś,ja też lubię napakowane kwiaty.

:wit Aniu, najpierw musze pochwalić piękne róże, a później piękne fotki. Czy trzeba mieć specjalny aparat, żeby zrobić takie cudne zdjęcia? Oczu nie mogłam oderwać od nich. Edenka swoją drogą , ;:167 wiadomo. No.... tak cudne. Wiosny się chce i kwiatów :tan
Teraz co do zapisywania skąd mamy róże. Ja to robię już od dawna. Wnioski nasuwają się same, a jeszcze bardziej po poczytaniu jak podkłada ma wpływ na krzew róży i konkretnej odmiany.
Zamówiłam, bo zawsze uważam, że trzeba spróbować. Ocena będzie po sezonie. Zobaczymy. ;:162
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

:wit Też zapisuję gdzie nabyłam daną różę, aby potem nie popełniać błędów. Założyłam w kajecie specjalny katalog swoich róż i będę zapisywać spostrzeżenia. Ostatnio dopisuję też jak którą ciąć na wiosnę. ;:108
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Maju dziękuję ;:196 Specjalnie po to żeby robić portrety moim różyczkom kupiłam aparat z makro.Poprzednio miałam Sony taki malutki sprzęt,który rozmazywał i nie pokazywał prawdziwych kolorów.
Ważna jest statystyka róż z danych miejsc.Ja osobiście jestem zadowolona z krzaczków ze "Szkółka Róża".
W tym roku mam więcej zamówionych ze szkółek niemieckich.Pierwszy raz poczyniłam zakupy poza granicami naszego kraju.
Dlatego też jestem bardzo ciekawa jak się spiszą nowe chciejstwa.Odliczam dni,luty krótki szybko minie i marzec upragniony zawita do nas ;:65

Alutka zapiski nam bardzo pomagają.Często wracam do nich,przy około 100 różach można się pogubić ;:224
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

kupiłam aparat z makro

:wit Aniu, dla mnie brzmi, to mało zrozumiale. Chyba muszę o tym poczytać. Zdjęcia, Twoje i Gosi robione chyba podobnym sprzętem są rewelacyjne. Zaczynam dostrzegać różnicę, a to już dużo.
Piszesz, że jesteś zadowolona ze szkółki. Może warto dopytywać się jeszcze na jakich podkładkach są kupowane róże szczepione.
Ja w niedzielę skocze na działeczkę zobaczyć jak wyglądają róże po dużych mrozach. Patrzyłaś na swoją Edenkę i Markietankę. Tymi najbardziej się martwię.
Miło popatrzyć na słońce, od razu podświadomie wiemy, że wiosna się zbliża. ;:224
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Maju z tego co wiem to Gosia ma lustrzankę chyba ;:224 Ja mam aparat kompaktowy,jestem z niego zadowolona bo nie prześwietla fotek,nawet w słońcu sobie radzi.
Na swoją działkę się nie wybiorę jak na razie,bo jest położona nisko w lesie i tam nie będzie dojazdu,martwię się o róże,o Markietankę.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Aniu, nie martw sie o Markietankę, jak masz działkę w zacisznym miejscu, to juz połowa zabezpieczenia. ;:196
Gosia ma nowy aparat, pisała o nim. ;:108
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże Annes 77-część 3-ta miłość jest wieczna:)

Post »

Fakt - teraz i wcześniej miałam aparat firmy Canon.
Aniu - jak sobie radzą u Ciebie na działce róże francuskie?
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”