Różane skarby Tralaluszów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Różane skarby Tralaluszów

Post »

Zmuszona miażdżącymi argumentami różanych forumek, żeby uniknąć ciepania fotkami po cudzych pięknych wątkach, postanowiłam pokazać wszystkim co mam :wink:
Zacznę od mojej pierwszej róży; na długo przed tym, zanim postanowiłam mieć działkę, postanowiłam mieć "najulubieńszą różę świata", czyli starą poczciwą Glorię Dei. Mój egzemplarz daleki jest od ideału, cherlawy, skąpy w kwiaty, podatny na plamistość. Ale jest!
Obrazek

Pragnienie posiadania Virgo też pochodzi z tamtych odległych czasów mojej kilkunastoletniości. Również i to udało mi się zrealizować.
Obrazek


Przy wejściu na działkę nie mogło zabraknąć pergoli oplecionej czerwono kwitnącą różą, więc trafiła do mnie prawdopodobnie Flammentanz, acz nikt tego jeszcze nie potwierdzał
Obrazek

Nie mogło również zabraknąć, moim ówczesnym zdaniem, czerwonych róż pod oknami mojej ciemnej altanki, stąd Europeany. Przestałam im robić zdjęcia, bo na żadnym nie mają koloru czerwonego, lecz różowy. Jedno jedyne:
Obrazek


Wcale nie chciałam miec dużo róż, uważałam je za trudne, kapryśne i nie zdobiące ogrodu. Wpadły mi w ręce balotowane róże w NOMI i....



I miała być tylko taka piękna Josephine Bruce, i jeszcze tylko Mount Shasta :;230
Obrazek

Obrazek

Miałam też przygodę z balotowanymi angielkami, których grzech było nie kupić, za niecałe 5zł :)
Gościł u mnie Graham Thomas, zmarznięty ostatniej zimy na śmierć, Fisherman Friend, zmarznięty zimy jeszcze wcześniejszej, oraz Charles Austin, którego się pozbyłam na rzecz sąsiadów. Ostał się Warwick Castle,strasznie mizerny i cherlawy, rósł sobie tak jak niedomęczona sierota, aż cierpliwość moja wątła nakazała mi postawić warwickowi ultimatum. Albo, mój drogi, rośniesz jak Bóg przykazał, albo pobliski i doskonale widoczny kompostowniczek wita! Po tym szantażu, przy następnej wizycie na działce, zastałam na Warwicku kwiat! I była to JEDYNA moja róża, która po ubiegłej srogiej zimie stała z półtorametrowymi zielonymi pędami, jak pomnik! Mój bohater!
Obrazek

No a potem to tak jakoś samo poszło... :shock:
Przecież chciałam tylko kilka. Jeszcze tylko taka śmieszna róża w paski,Hocus Pocus za 6 zł. To jak nie kupić? :;230
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

No proszę... Ja też zaczynałam od Glorii Dei :wit
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

Dołączam do klubu zaczynających od Glorii Dei.
I również mam prawdopodobnie starą wielką Flammentanz. :P
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

A jak u Ciebie radzi sobie Hocus Pocus? Miał kwiaty w paski?
Z tego co wiem z tym u niego jest różnie.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

A potem już nie pamiętam co, po czym i skąd. Mniej więcej z jednego okresu pochodzą dwa staruszki- pani Louise Odier i pan Kardynał Richelieu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już pisałam, nie interesowały mnie róże, moją pasją z dawien dawna były rododendrony. Kupując różne pisma ogrodnicze (nie mając ogródka wyżywałam się na parapetach i balkonie) natknęłam się nieraz na artykuły o różach. Zapamiętałam kilka takich, do których mi serce zabiło, lecz nie spodziewałam się,że kiedyś doczekam swojego ogródka,poza tym wydawały się rarytasami nie do zdobycia. Ale one wciąż gdzieś we mnie siedziały. A była to Jasmina, Elbflorenz, Ingenious Mr. Fairchild i Ambiente. Z tego szacownego grona tylko Ambiente jeszcze nie mam :)
Jasminą jestem rozczarowana, nie chce rosnąć, chlorozę ma przerażającą, a i ten kwiat nie taki jak w katalogach.
Obrazek

Obrazek

-- 12 sty 2012, o 18:29 --
Deirde pisze:A jak u Ciebie radzi sobie Hocus Pocus? Miał kwiaty w paski?
Z tego co wiem z tym u niego jest różnie.
Jak dotąd zawsze wygląda dokładnie tak, jak na tych dwóch zamieszczonych fotkach. Chyba dokupię drugiego, może będzie pasiasty :)
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

No... w końcu :tan
A w tym sezonie dojdzie coś jeszcze? :wink:
Hokus Pokus ile ma zim za sobą? Różne o niej chodzą słuchy, ciekawi mnie, czy faktycznie jest krótkowieczna.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

Cześć, Anuś :D
Chyba trzecią przeżywa, lub czwartą. Nie pamiętam.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Tabaaza
100p
100p
Posty: 179
Od: 31 lip 2009, o 22:07

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

Hejka! :)
Chyba jakieś zrzeszenie się szykuje "Zaczynających od Glorii Dei". :wink: :lol: Teraz Twoje powieki stają się bardzo ciężkie, oddychasz wolno i miarowo, wchodzisz do skarbca Tralaluszów ( Tralalauchów ) i wszędzie widzisz napiasy - "sadź historyczne, sadź historyczne". Wiesz co masz robić, wiesz co masz robić. Variegata da Bologna czeka. :wink: :lol: :;230
Pozdrówka hipnotyzerskie
K. ;:214
P.S. Adin, dwa tri....
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

Cześć, Tabiorze Kaszpirowski :;230

Anuś mi uświadomił ważną rzecz. Mam skrupulatnie zapisane gdzie, obok czego, za czym co rośnie, od kogo jest, zaś ani słowa o jakiejkolwiek dacie. Już właśnie zaczynam zapominać ile lat poszczególne rośliny u mnie żyją, muszę szybko zmobilizować zwoje i pozapisywać
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
mrowkaZ
50p
50p
Posty: 81
Od: 7 sty 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

Siejejku! bo Tobie Papi podobają się wszystkie takie wymyślne ;:162 a weż sobie kawałek gaciowej ode mnie - tej nie dolega ani cień, ani zima, ani choróbska - rośnie i kwitnie w każdych warunkach a ponadto oszałamiająco pachnie! :;230
Pozdrawiam - Ania
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

O, przepraszam! Na wiosnę zabieram New Dawn od mojej kierowniczki :lol:
A które gacie masz na myśli? Bramkowe?

Wymarzeniec numer dwa, czyli Elbflorenz, kupiony za granicą w chwili,gdy prezydencki samolot spadał pod Smoleńskiem :(
Obrazek

Obrazek

Ingenious Mr Fairchild. No właśnie.... Nie wiem co mu jest, dbam o niego, a on ledwo zipie.Kupiony razem z Elbflorenz, lato spędził na balkonie, jesienią wysadzon do gruntu. Zimą coś go podkopało i nie mógł dojść do formy. Cienkie, liche, wiotkie gałązczyny, ale ze dwa kwiatki dał. To kwiatek jeszcze za życia doniczkowego sfocony:

Obrazek

I ten mizeraczek letni
Obrazek
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

Wpisuję się i ja. Chociaż zaledwie 14 odmianowa, z nastawieniem, że żadnej różanki nie zakładam, każdą zimę spędzam na stronkach różanych i co roku coś tam przywlokę nowego. Widzę, że Ty zaczynałaś podobnie, od postanowienia, że róże nie zawładną Tobą. A teraz proszę. :D Fajnie piszesz. Od razu wiem, w jakie odmiany się nie pakować, a o jakich śmiało można zamarzyć sobie.
Tabaaza pisze: Chyba jakieś zrzeszenie się szykuje "Zaczynających od Glorii Dei".
Zapiszcie i mnie więc. :D Co ja się z tą Glorią mam. ;:86
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Różane skarby Tralaluszów

Post »

Agnieszko ;:196
-miło, że pokazałaś swoją różankę ,obejrzałam ją kilka razy,
podziwiam Kardynała -piękny ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”