Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Nie było mnie jakiś czas, ale już jestem i znowu będę Was zanudzać różanymi opowieściami czy tego chcecie czy nie ;:224
Lato jakie jest wszyscy widzimy ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 upał, brak deszczu daje się we znaki naszym księżniczkom.
Podlewanie niewiele pomaga, przynajmniej u mnie. Różyczki szybko przekwitają i nie ma czasu nacieszyć się ich widokiem.
U mnie jak do tej pory rekordzistką w utrzymywaniu kwiatów i ich wiązaniu w niesamowitej ilości są:
- Princess of Wales, która ciągle wygląda tak samo czyli obsypana kwiatem od początku jak zaczęła kwitnąć
- Geisha,
- Jubilee Celebration, ciągle pojawiają się nowe pąki

Kończąc poprzedni wątek obiecałam Wam fotki Daisy. Ponieważ z obietnic należy się wywiązywać, więc fotorelację z ogrodu zacznę właśnie od niej a czynię to z wielką przyjemnością

Słodka Daisy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Myślę, że na otwarcie wątku starczy. Na następne spotkanie i następną porcję zdjęć zapraszam ;:167 wieczorem a tymczasem wszystkim dziękuję za dotychczasowe spotkania i zapraszam do swojego ogrodu zawsze mile widzianych gości.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Stawiam się i od razu podziwiam. Super, że już jesteś!
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Witaj w nowej odsłonie ;:196
Daysy jest rzeczywiście słodka. Ciekawa jestem jak sobie daje radę w tych upałach ;:218 , bo wiemy jak w tej chwili wygląda większość róż w ogrodzie... :?
Awatar użytkownika
Pedrowa
200p
200p
Posty: 225
Od: 20 wrz 2013, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN (D)

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Melduję się i ja w nowym wąteczku :wit
Piszesz, że Princess of Wales i Geisha nic nie robią sobie z upałów ;:oj . Hmmm.... w nowym wątku, masz widzę nowe sposoby na kuszenie mnie :lol: . Ale ja i tak jestem już skuszona ;:173 .
Dziękuję Ci za fotki tych moich faworyt na końcu poprzedniej części ;:196 . Faworyty są już w moim ;:167 .
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy jak zwykle przeeepiękna, zresztą jak i inne Twoje panienki.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

daysy pisze:U mnie jak do tej pory rekordzistką w utrzymywaniu kwiatów i ich wiązaniu w niesamowitej ilości są:
- Princess of Wales, która ciągle wygląda tak samo czyli obsypana kwiatem od początku jak zaczęła kwitnąć
- Geisha,
- Jubilee Celebration, ciągle pojawiają się nowe pąki
Dwóch pierwszych nie mam ale trzecią tak, ma już trzeci sezon ciągle się adoptuje do moich warunków, jeden czy dwa kwiatki, piękne to prawda ale ciągle mało.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Witam, witam wszystkich miłych gości w nowym wątku. Nie odezwałam się wczoraj mimo obietnicy, ale proszę o wybaczenie. Zostaliśmy zaproszeni przez dzieci na grila, więc nie mogłam odmówić.
Postaram się wszystko nadrobić w dniu dzisiejszym ;:108

Heniu Geishę mam od ubiegłego roku i z całą pewnością mogę polecić ją każdemu, róża pięknie kwitnąca bez względu na pogodę, zdrowa.Nie zauważyłam na niej żadnych oznak choroby ani w zeszłym ani w tym roku.
Pozostałe dwie mam od wiosny, więc mogę tylko powiedzieć, że Princess of Wales od początku kwitnienia wyglądu nie zmieniła, jest cały czas oblepiona niezbyt pełnymi kwiatami. Nie mogę się na nią napatrzeć, bo kształt kwiatów też bardzo ładny, troszkę taki falbaniasty :D
Natomiast Jubilee Celebration jedne kwiaty gubi a na ich miejscu pojawiają się następne, maleńkie krzaczki /2 szt/ ale cały czas kwitną.
Mam nadzieję, że będą tak się zachowywały przez następne lata. Kolor kwiatów jest prześliczny.

Geisha ;:167 to są 2 krzaczki, zresztą mimo swojego delikatnego koloru najbardziej widoczne na rabacie. Morze kwiatów.


Obrazek

Lucynko, Dorotko ponieważ obie piszecie o Daisy to udzielę Wam wspólnej odpowiedzi, mam nadzieję, że się nie obrazicie. ;:224

Daisy późno zaczyna swoje kwitnienie, w tym roku mam wrażenie, ze pospała jeszcze dłużej niż w poprzednim roku, ale cóż taka jej uroda albo kaprys ;:224 Z upałami wszystkie róże mają problem, a może jeszcze większy z brakiem wody. Podlewania to namiastka tego co im potrzeba.Mimo wszystko zawiązała dużo pąków, może kwiaty nie są takie pełne jak w ubiegłym roku, ale niczym nie umniejszają jej urody.

Daisy dla Was a ode mnie ;:196


Obrazek Obrazek Obrazek

Wiem, wiem ostatnie zdjęcie już było, ale w miniaturce, teraz jest właściwej wielkości :D

Pedrowa
każdy kusi czym ma :D ja tylko skusiłam Cię na 2 różyczki to bardzo skromniutko, ale cieszę się, że chociaż dwie zatrzymałaś w seduszku. Powiem Ci, że jak już tam są, to w ogrodzie też wkrótce się pojawią ;:108 ;:108
Pedrowa a co powiesz na takie cudo


Obrazek

Ewuniu ja tez cieszę się, że jestem juz z Wami, troszkę pochłonęła mnie inna praca, związana z lawendą, ale pokażę Wam swoje robótki troszkę później.

Dla Ciebie Ewuniu moja biała rabata i My Girl w roli głównej


Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy :wit
polowałam żeby cię nie przegapić ;:306
Zanudzaj kochana tymi swoimi pięknościami do woli ,takie zanudzanie to ja baaaardzo lubię :D
Daisy na powitanie ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Witam Cię Tolinko cieplutko, żeby nie powiedzieć gorąco, bo tego mamy w nadmiarze, no może nie wszyscy :wink: .
Czytałam, że masz Garden of Roses, będziesz z niej tak zadowolona jak ja. Powiem Ci, że tak zawojowała białą rabatę, że zupełnie zdominowała M.Antoinette, której prawie nie widać. To bardzo "wigorna" różyczka. Zresztą co Ci będę opisywać
zobacz sama

Biała rabata z dominantką Garden of Roses


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

My Girl druga panna z Białej rabaty w pełnej krasie

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek


Królowa zaś odchodzi na zasłużony odpoczynek, aby móc się jeszcze piękniej zaprezentować w późniejszym okresie

Obrazek

W końcu to królowa i swoje prawa zna ;:306
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

:wit wow.... jak ja lubię morza kwiatów ;:168
Kolejny raz zachwycę pięknymi kwiatami się My Girl ;:215 piękne kompozycje ;:196
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Cieszę się, że zbyt długo nie zwlekałaś z założeniem wątku :wit Cuda pokazujesz, ale ta biała rabata z lawendą całkowicie skradła moje serce ;:138 Co tam jeszcze rośnie oprócz Garden of Roses? U mnie po okropnej burzy i halnym wiele nie zostało. Na szczęście strat w różach nie ma, tylko stara brzoza chyba nadłamana w kilku miejscach :( Patrząc na powalone drzewa w okolicy ogród i tak miał znowu szczęście.
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Witaj Maju, dzięki za ciepłe słowa, moim zdaniem to najbardziej udana rabata, powtarzam to jak mantrę, ale naprawdę w to wierzę ;:306 , Jeśli Tobie się też podoba to uznaję, że się nie mylę w swojej ocenie;:333

Milenko dobrze, że ominęła Cię nawałnica i nie masz większych strat w ogrodzie. U nas w nocy też przeszła burza, w mojej części ogrodu też wszystko dobrze , ale u syna pięknie kwitnąca katalpa została rozłamana na pół. Na szczęście jest jeszcze młoda, więc z M złożyliśmy ją, posmarowaliśmy maścią, ściśle owinęliśmy taśmą i będziemy czekać na efekty. Zobaczymy, czy uda się ją uratować, wyciąć zawsze się zdąży.
Wracając do białej rabaty - rosną tam

My Girl, Queen of Sweden, Garden of Roses i Marie Antoinette. Niestety ostatnia z nich nie jest w tym roku w dobrej kondycji, pewnie z kilkoma krzaczkami będę musiała się pożegnać. Można powiedzieć, że została pożarta przez silną Garden of Roses, która opanowała prawie całą rabatę. No cóż arystokratka nie wytrzymała konkurencji ;:306 Historia lubi się powtarzać. ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

daysy, z podziwem oglądam Twoją Garden of Roses, też mam ale dużo mniejszą chociaż też ją lubię.
Geisha oczy zrywa , a co za nią rośnie w kolorze bordo?
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”