Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 52  
Autor Wiadomość
tara
 Tytuł: Re: KORONAWIRUS COVID-19 - wątek na ten temat, metody zaradcze, dezynfekcja
PostNapisane: 26 mar 2020, o 13:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Kochani przeżywamy teraz b.trudny okres - jestem w tej grupie ryzyka, od lat żyję na tzw."kredyt", mój syn jest kierowcą porusza się po Europie. Pamiętam jak przeżywałam problem kiedy polskie ciężarówki wiozły towar na Wyspy przeprawiały się zazwyczaj przez porty w Calais i Dunkierce było tam zagrożenie życia ale teraz to już dramat.
Nie oceniam nikogo musimy to przetrwać bo to walka o życie, jedynie co możemy zrobić to zachować ostrożność, przestrzegać zaleceń.
Wiem jak trudno zachować spokój, emocje ale i strach gdzie ten diabeł siedzi, nakręcamy się ileż można w domu sprzątać aby zabić czas i myśli.
Nasze ogródki czekają, sadzonki panoszą się na parapetach, stołach ;:108 ale to też nie zabija myśli.

Wczoraj płakałam stojąc ze świeczką w oknie o godz.12,oo kiedy biły dzwony, całe życie przeleciało mi przed oczami i prośba - pytanie kiedy wrócimy do normalności.

Od kiedy jestem na FO zawsze szczególnie w trudnych chwilach chciałam być i byłam z Wami nigdy się nie zawiodłam. Powiem tak: mamy w sobie wiele empatii i to coś nasze ukochane ogrody, jesteśmy taką forumkowa rodziną, trzymajmy się, przytulam mocno i dużo, dużo, dużo zdrówka, ;:cm Ania

Zobacz profil Wyślij e-mail      

babuchna
 Tytuł: Re: KORONAWIRUS COVID-19 - wątek na ten temat, metody zaradcze, dezynfekcja
PostNapisane: 26 mar 2020, o 13:52 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
jokaer napisał(a):

Mogę nawet zostać usunięta z tego forum, ale zdania nie zmienię.

A kto niby Cię stąd usunie? Nie widzę chętnych. :wink:

Wątek, temat, aktualna sytuacja zarówno w Polsce jak i na świecie jest wyjątkowo drażliwa i dotyka każdego z nas.
Każdy z nas ma prawo też do swojego własnego jej odbioru, własnych przemyśleń, wewnętrznych decyzji, lub też zwykłego ludzkiego odreagowania.
Jednak, bardzo proszę wziąć pod uwagę, że: nie jesteśmy specjalistami i tym bardziej nie możemy przez własne wnioski brać na siebie odpowiedzialności za zdrowie i życie innych.
Nie wolno nam tego robić
:idea:
Dlatego od teraz: wszystkie głosy, posty, linki i filmiki nawołujące
(wbrew opiniom osób upoważnionych do tego by jednoznacznie wskazywać nam najbardziej bezpieczne i ogólnie oraz odgórnie przyjęte zasady postępowania w związku z pandemią)
o wszelkiego rodzaju ignorancję do zaistniałego zagrożenia, niestosowanie się do zaostrzeń, drwiny z tychże itp,
będą usuwane z tego wątku niezależnie od ich autora.

Ograniczmy się proszę do wstawiania tu konkretnych, potrzebnych i służących nam wszystkim informacji.
Zaleceń, wskazań lub zakazów, wszelkiego rodzaju spekulacje odrzućmy gdzieś w bok ewentualnie zostawmy sobie do rozmów poprzez pw, itp.
To nie jest ani dobry moment ani dobre miejsce do tego, by prowadzić tego typu polemikę.

Zdrowia nam wszystkim. ;:4 I spokoju. ;:167

Wątek oczyściłam z ostatnich dość intrygujących wpisów i informacji i proszę, by do nich tu już nie wracać.

Po tym wszystkim (oby to było jak najszybciej), jeśli tylko wyrazicie takie chęci, sama otworzę Wam wątek gdzie będziecie mogli wstawiać wszelkie Wasze przypuszczenia, spekulacje, domysły itp dotyczące tego wirusa.
I obiecuję swoją ingerencję tam ograniczyć prawie do przynoszenia Wam lodu, ale do tego czasu proszę:
skupmy się teraz tutaj na tym co jest potrzebne, ważne lub wręcz konieczne do tego, by jakoś przetrwać to ... które nas dotknęło.
I bądźmy w tym wszyscy razem.
Dziękuję.

Aniu ;:196
I dziękuję za każde z Twoich powyższych słów. ;:167

malopolanin
PostNapisane: 26 mar 2020, o 14:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
W związku z obowiązkiem edukacji zdalnej wielu rodziców stanęło pod presją nauczycieli, by obowiązkowo korzystać z Messengera. Od grudnia zeszłego roku z Messengera korzystać mogą ci, którzy mają konto na facebooku. Wielu rodziców nie chce zakładać na tym portalu konta dla dzieci ani też dla siebie (to do kontaktów rodziców z nauczycielami), więc szukają oni innych rozwiązań. U nas właśnie trwa batalia rodziców z nauczycielami, stąd mam wiedzę na ten temat.
Podpowiadam - jest taka aplikacja o nazwie Hangouts, która umożliwia komunikację między pojedynczymi ludźmi, ale także w grupach. Korzystać z niej może każdy, kto ma pocztę na Gmailu - wielu ma np. przy okazji korzystania z telefonu z Androidem. Jeżeli ktoś nie ma poczty na Gmailu, zawsze można ją założyć w kilka do kilkunastu minut.
Aplikacja działa na telefonach, tabletach i komputerach.
Tutaj więcej informacji

W związku z intensywnym wykorzystywaniem komputerów podczas zdalnej edukacji zwiększa się ryzyko powstawania problemów ze sprzętem. Zamiast od razu brać sprzęt pod pachę i biegać do serwisu, możemy skorzystać z programów umożliwiających zdalna pracę. Polega to na tym, że po dwóch stronach kabla (Internetu) uruchamia się program, który pozwala osobie będącej nawet na innym kontynencie połączyć się z innym komputerem tak, by można było na nim pracować. Każdy ruch myszką jest, oczywiście, widoczny dla osoby, która udostępnia swój komputer, więc można śledzić działania strony drugiej. Nie zachęcam do nadużywania tego narzędzia w kontaktach z osobami postronnymi, jednak można znaleźć w rodzinie kogoś, kto się zna i będzie mógł nam zdalnie naprawić, co "się zepsuło".
Aplikacja jest komercyjna więc na forum nie podaję nazw ani linków, ale można ją bezpłatnie używać do celów niekomercyjnych, .

Black Rose
PostNapisane: 26 mar 2020, o 21:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Polska, najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na: 26.03.2020, 17:50:

Liczba zarażonych: 1163
Liczba zgonów: 14

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wyka ... sars-cov-2

Monia33
PostNapisane: 26 mar 2020, o 22:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Czy to prawda, że mają przywrócić działanie targowisk miejskich? Czy ktoś coś wie na ten temat?
Moim zdaniem byłby to bardzo dobry pomysł :idea: zakupy na świeżym powietrzu są o milion razy bezpieczniejsze niż w zamkniętych pomieszczeniach.

Janina56
PostNapisane: 26 mar 2020, o 23:16 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Tylko pytanie czy ludzie będą na takich targowiskach przestrzegać bezpiecznej odległości?

Black Rose
PostNapisane: 26 mar 2020, o 23:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Byłoby fajnie, ale np. na moim pobliskim alejki są tak wąskie i jest ich tak niewiele, że nie można się wyminąć nawet na odległość 50 cm, a co dopiero na zalecaną większą.
Ciekawe, jak by to zostało rozwiązane.

Monia33
PostNapisane: 26 mar 2020, o 23:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Janina56 napisał(a):
Tylko pytanie czy ludzie będą na takich targowiskach przestrzegać bezpiecznej odległości?

W sklepach przestrzegają ;:108 to na targowisku czemu by nie mieli przestrzegać.
Tam też są ochroniarze i zarządcy, obsługa.
Wiele rolników nie ma teraz punktów zbytu - jak rolnictwo padnie to biada Nam.

AmeliaL
PostNapisane: 26 mar 2020, o 23:32 
200p
200p

1 szt.
badzia napisał(a):
Osobom będącym na kwarantannie NIE WOLNO opuszczać domu pod ŻADNYM pozorem. Tak odpowiedziano na takie pytanie w telewizyjnym poradniku.

Osoby będące na kwarantannie mogą natomiast swobodnie wychodzić na własne podwórko, o ile nie stwarzają tym zagrożenia dla innych.

My mieszkamy na uboczu, nie mamy bezpośrednio za płotem sąsiadów i dostaliśmy pozwolenie na przebywanie na własnym podwórku.

arameic
PostNapisane: 26 mar 2020, o 23:57 
1000p
1000p

0 szt.
Ja robię zakupy w markecie około 20.00 - 21.00, kiedy najmniej osób tam jest. Nic specjalnego się nie dzieje poza tym, że na ulicach pustki. Wygląda na to, że Białystok całkiem zdyscyplinowany jest.

Black Rose
PostNapisane: 27 mar 2020, o 00:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Polska, najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na: 26.03.2020, 20:31:

Liczba zarażonych: 1221
Liczba zgonów: 16

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wyka ... sars-cov-2

Administrator
PostNapisane: 27 mar 2020, o 00:04 
---

więcej niż 1 szt.
;:4
Prezydent Andrzej Duda modlił się w czwartek na Jasnej Górze, uczestnicząc wieczornym Apelu Jasnogórskim. Andrzej Duda, który do Częstochowy przybył m.in. z ministrem Adamem Kwiatkowskim modlił się w kaplicy Matki Bożej, za Polskę i Polaków, którzy zmagają się z pandemią koronawirusa. Słowo do wiernych skierował również metropolita częstochowski Abp Wacław Depo.

Maryjo, Polski Królowo, (…) przed Twoim wizerunkiem modli się wraz z nami i za nas prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Tobie zawierza naszą Ojczyznę, wszystkich Rodaków w kraju i za jej granicami. Bo Ojczyzna nasza, Polska jest darem opatrzności Bożej. Ciągłą sprawą i zadaniem publicznym, ale również darem bardzo osobistym.
Odwołując się poprzez wiarę i modlitwę do miłości Chrystusa i Twojej Matko, pragniemy z niej czerpać siłę dla niezawodnej nadziei na trudnych drogach Ojczyzny i świata. Wierzymy, że Chrystus ukrzyżowany, który sam doświadczył destrukcyjnej mocy cierpienia i osamotnienia na Kalwarii, wprowadza każdego człowieka w przestrzeń swojej miłości, zwycięskiej poprzez zmartwychwstanie. Ty wiesz Maryjo, że dziś tej nadziei nam wszystkim potrzeba. Kierującym państwem, dziękujemy za ich służbę, za ich bezinteresowność na wszystkich drogach posługi. Za wszystkie służby, zwłaszcza w wymiarze służby medycznej, służby mundurowe, wolontariuszy. Potrzeba tej głębokiej, duchowej jedności. Bożej i ludzkiej solidarności, która dźwiga drugiego w jego zagrożeniach. Potrzeba nieraz, jak mawiał św. Jan Paweł II, długiego czasu, by odsłonił się przed nami sens spoza bezsensu, zbawczy sens każdego cierpienia.
Niech więc w tym straszliwym zmaganiu, pomiędzy tajemnicami życia, cierpienia i śmierci, którego widownią jest nasz współczesny świat i nasza ojczyzna, jedność z Chrystusem i z Tobą, Maryjo, przeważy i zwycięży. Niech się tak stanie

https://wpolityce.pl/kosciol/493126-pre ... -za-polske

PS.Uprzejmie proszę aby osoby niewierzące, ateiści nie komentowali tego postu.
Dla nas wierzących jest to nadzieja, wiara i ogromnie ważne. Dziękuję.

Monia33
PostNapisane: 27 mar 2020, o 00:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Są też dobre wieści Wyleczeni: 123 337 a w PL 7
Coronavirus Zakażeni 526 000
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Monia33
PostNapisane: 27 mar 2020, o 09:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
USA wyprzedziły już wszystkie kraje w ilości osób zakażonych:
USA 85,435
Chiny 81,285
Włochy 80,589
Dodatkowo Chiny chwaliły się spadkiem zakażeń jednak wczoraj +67 a dziś +54

Prosze o scalenie

Administrator
PostNapisane: 27 mar 2020, o 10:29 
---

więcej niż 1 szt.
Politycy Platformy Obywatelskiej nie zdają sobie z powagi sytuacji w obliczu zagrożenia koronawirusem.
Senat ma zamiar obradować stacjonarnie w przyszłym tygodniu – wynika ze słów marszałka Tomasza Grodzkiego.

– Apeluję do polityków Platformy żeby się opamiętali.
Jesteśmy w sytuacji wyjątkowej, społeczeństwo zdaje egzamin, a politycy PO lekkomyślnie traktują tę sprawę
– mówił w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie radiowej Jedynki Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu.

https://niezalezna.pl/319067-senatorowi ... tajcie-sie

Stanisław Karczewski ostrzega: Politycy PO nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Sejm i Senat mogą stać się polskim Wuhan

https://wpolityce.pl/polityka/493152-ka ... skim-wuhan

corazonbianco
PostNapisane: 27 mar 2020, o 10:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
arameic napisał(a):
Ja robię zakupy w markecie około 20.00 - 21.00, kiedy najmniej osób tam jest. Nic specjalnego się nie dzieje poza tym, że na ulicach pustki. Wygląda na to, że Białystok całkiem zdyscyplinowany jest.

Ja natomiast zakupy robię rano, gdy tylko otworzą sklep. Też mało ludzi i wydaje mi się, że najmniej zarazków w powietrzu. Przez cały dzień przewija się multum ludzi przez sklep, kichają, kaszlą. Przez noc przynajmniej wszystko osiądzie, no i sklep jest sprzątany po zamknięciu.

Monia33
PostNapisane: 27 mar 2020, o 11:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Wieści ze świata ;:3
Singapur: 6 miesięcy więzienia za stanie blisko siebie
Chiny: Ponowne zarażenie wirusem na terenie kraju - zamykają granice dla cudzoziemców
Watykan. Zagrożenie w siedzibie papieża
Włochy. Zakażony ksiądz oddał respirator.
Iran. Wściekły tłum podłożył ogień pod klinikę
USA. Jedna z klientek przechadzając się między półkami, celowo kaszlała na leżące tam produkty. (myjecie produkty w domu?)
Rosja. Odbędą się specjalne ćwiczenia w związku z koronawirusem, Tydzień wolnego od pracy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 882 ]  Idź do strony nr...        1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 52  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości