Róże i inne kwiatki u Adki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

No róże tez masz piękne.I takie wielkie ostróżki.
Podobają mi sie.U mnie takie nie rosną.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Savoy hotel i Marylin Monroe również cudna Munstead też ją mam jednak aż tylu kwiatów nie ma ;:174 Cóż angielki gorzej u mnie rosną i kwitną niż wielkokwiatowe czy rabatowe.Musze się z tym pogodzić Masz cudne róże ;:108
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
x-ja-a

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Jestem z re-wizytą i okazuje się, że już u Ciebie byłam, ale na chwilkę i w pracy, więc się nie odezwałam. Fajnie, że lubisz wielkokwiatowe, ja moją Savoy Hotel oddałam w dobre ręce, bo jednak wolę rabatówki, nie wiem czemu. Coś mi się zdaje, że zaczniesz chorować poważnie na różyczkę 8-) Masz fajne odmiany (Mariatheresia jest cudowną, bezproblemową różą, mam 4 sztuki i tak, uwielbia rozwalać się na boki :) ) np. Graham Thomas, Eden czy Munstead Wood... ;:167 i dokupujesz kolejne. Już widzisz, że róże potrzebują wyeksponowania a pozostałe rośliny stają się tłem... No tak, już po Tobie ;:306 Podziwiam ten idealny porządek u Ciebie, u mnie wieczna dżungla i to się pewnie już nie zmieni, tym chętniej podglądam u innych takie dopracowane rabaty, brawo! ;:63
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witaj Adriano tworzysz piękną różankę i bardzo się cieszę , bo będzie gdzie podziwiać róże , młode Austinki lubią się słać , dlatego ja od razu je podwiązuję , bo są tak słabe ,ze wiatr wyłamuje młode pędy , tak robiłam wczoraj na ogrodzie , kilka było po wietrze wyłamanych pozdrawiam i często będę zaglądać jak rośnie nowa rózanka ;:3 :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Adka, Twój Graham Thomas prezentuje się wspaniale. To samo Mariatheresia. Mają mnóstwo pączków i jak zakwitną, to będzie szał ;:215 Miejmy tylko nadzieję, że spadnie trochę deszczu, bo te upały i susza zaczynają mnie trochę martwić.
Munstead Wood za jakiś czas wzmocni pędy i już się tak pokładać nie będzie. Sama zobaczysz za dwa sezony, że zmężnieje ;:108
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Dziewczyny dziękuję Wam za miłe posty i odwiedziny. Ten sezon zaczyna mnie przerażać.Niedaleko nas w skierniewicach zaczyna brakować wody do picia..a to juz nie są żarty.

irpam no tak MW taka wiotka ,ale widzę że wypuściła dwa mocne zapączkowane baty .To chyba dobry znak ;:108 .Tereska i grahamek są w moim ogrodzie najdłużej.

anabuko1 Ostrózki uwielbiam za ich kolor i postawę chociaż czasami trzeba je podepszec .Na tej rabacie maja cały dzień słońce ,przy sadzeniu moja gliniasta ziemie wymieszałam z kompostem .

Jakuch uwielbiam wielokwiatowe ,ale nie można mieć wszystkiego chociaż jeszcze miejsce do sadzenia jest ;:306 .

jajagna ja już zachorowałam ;:108 ....zaczynam planować następną rabatę różana ;:124 .Roże to królowe rabat wiec muszą grać pierwsze skrzypce ;:215 .EE tam nie jest aż tak idealnie bez przesady wybrałam te lepsze zakątki :;230 .

inka masz racje inne moje młode właśnie się tak pokładają ,na tej nowej rabacie same tegoroczne chociaż nie wszystkie austinki

Dorotko na pogodę niestety nie mamy wpływu ,również się zaczynam martwic susza susza susza dzisiaj oglądałam tel i mówili ze pod tym względem najgorzej w mazowieckim i łódzkim strach się bać ;:174
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Ado rabatka śliczna a ze Stefci będziesz bardzo zadowolona, to jedna z moich ulubienic. Munstead, tak jak piszą dziewczyny potrzebuje trochę czasu aby nie kłaniać się nikomu :wink: , w końcu zrozumie, że nie musi chować swoich pięknych kwiatów.
Susza i u mnie daje o sobie znać, kilka dni popadało a teraz znowu susza, deszcze omijają nas szerokim łukiem.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Ada, Omoshiro zachwyca mnie nieprzerwanie, musze się skusić na niego, czy on bardzo wymagający? Choruje?
Róże dają w tym roku popis... oj pięknie! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Cudny ten twój ogród, wszystko pięknie dobrane, rozplanowane ;:63 I mnóstwo w nim moich ulubionych roślin :D
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witaj Ado! :wit Trafiłam do Ciebie dośc okrężna drogą i podziwiam Twoje piekne rabaty..Masz wszystkie kwiaty które ja też lubię.Wspominasz o kilku bylinach i podejrzewam że już kwitna a nie pokazujesz zdjęć..szkoda bo masz piękny ogród i piękne roslinki.Czekam na następne zdjęcia..Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witajcie kochani po dłuzszej przerwie.W koncu spadł u nas deszcz .Może nie jakiś ulewny ,ale zadowalający.Roślinki trochę odżyją ;:108
Ten upał był męczący nie tylko dla nas,moje zwierzaki chowały się po kątach. Rośliny ledwo zipiały ,chociaż róże nieźle te warunki przetrwały mimo że szybko gubiły płatki. Pomału tłoczą następne pąki . Hortensje i byliny najgorzej zniosły upały.Lilie też już po mału kończą kwitnienie .

daysy cieszę się ze podoba ci się rabatka.Stefcia i MW na razie w pąkach
apus róże to jednak żelazne rośliny
clem Twoje roślinki pięknie się ukorzeniły mimo upałów i dzięki nim będzie jeszcze bardziej cudny \ ;:168
isia Witaj w moim wątku ;:168 .Dziękuję za miłe słowa .Fakt byliny kwitły ,ale krotko przez tą suszę. Tym bardziej ze większa cześć posadzona była w tym sezonie. Jakoś ta pogoda mnie zniechęciła do robienia zdjęć i nie zdążyłam uchwycić pierwszych kwiatków.
Jednak co nie co jeszcze kwitnie ,albo dopiero zaczyna ;:108

wrzucam zdjęcia z dzisiaj

Ta skrzynie robił mój mąz z moją małą pomocą.Ja malowałam lakierobejcą :lol: .Została zmontowana z resztek desek po budowie i obróbki blacharskiej :D

Obrazek

roża peace na tej rabacie pierwsza zaczęła ponownie kwitnąć


Obrazek

prawdopodobnie kłosowiec syberyjski


Obrazek


tutaj rosną dwa rodzaje jeżowek niestety nie znam odmian


Obrazek


skarpa z trawami ,a niżej berberysy,rozchodniki ,przetaczniki już przekwitające,krzewuszka monet,rozwar w tym roku lichy i żurawki chyba do przesadzenia ... nie dają rady na skarpie pewnie przez te susze.Niby podlewałam ,ale jednak deszcz to deszcz.



Obrazek

mikołajek w otoczeniu innych bylin i róz ,żelazna roślina na susze polecam szczerze ;:333


Obrazek

gipsówka z biedry :D



Obrazek

hortensje ogrodowe nn ,a obok nich hosty które uwielbiam,niestety rownież nie znam odmian ;:185


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Adrianno, pięknie prezentuje się rabata na tle muru. Bardzo podoba mi się również jeżówka na tle brzozy. W dodatku ma bardzo ładny dodatek w postaci korzenia. Właśnie poszukuję podobnego do sąsiedztwa przy cyprysika.
A najbardziej podoba mi się, że róże tłoczą kolejne pąki, bo jest nadzieja na kolejne piękne zdjęcia :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witaj Adko :wit

Ostróżki ładnie wyrosły, ale rzeczywiście w kolejnych latach mogłyby zadusić róże, bo potrafią osiągnąć nie tylko sporą wysokość, ale i duży obwód :D Bardzo dobra decyzja o uwolnieniu róż od nich. Tylko szkoda te róże ruszać. Moje, które w tym roku wiosną przesadzałam, to nawet nie 30% tego, co reprezentowały sobą w roku ubiegłym. A nie były to stare róże, tylko młode. Jeśli masz taką możliwość, spróbuj przenieść ostróżki, a róż nie przesadzaj.

Mariatheresia to Ci pięknie wyrosła, zresztą wszystkie róże pięknie kwitły, tym bardziej, że w większości to młodziaczki.
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”