Róże i inne kwiatki u Adki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Ado rabatka śliczna a ze Stefci będziesz bardzo zadowolona, to jedna z moich ulubienic. Munstead, tak jak piszą dziewczyny potrzebuje trochę czasu aby nie kłaniać się nikomu :wink: , w końcu zrozumie, że nie musi chować swoich pięknych kwiatów.
Susza i u mnie daje o sobie znać, kilka dni popadało a teraz znowu susza, deszcze omijają nas szerokim łukiem.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Ada, Omoshiro zachwyca mnie nieprzerwanie, musze się skusić na niego, czy on bardzo wymagający? Choruje?
Róże dają w tym roku popis... oj pięknie! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Cudny ten twój ogród, wszystko pięknie dobrane, rozplanowane ;:63 I mnóstwo w nim moich ulubionych roślin :D
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witaj Ado! :wit Trafiłam do Ciebie dośc okrężna drogą i podziwiam Twoje piekne rabaty..Masz wszystkie kwiaty które ja też lubię.Wspominasz o kilku bylinach i podejrzewam że już kwitna a nie pokazujesz zdjęć..szkoda bo masz piękny ogród i piękne roslinki.Czekam na następne zdjęcia..Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witajcie kochani po dłuzszej przerwie.W koncu spadł u nas deszcz .Może nie jakiś ulewny ,ale zadowalający.Roślinki trochę odżyją ;:108
Ten upał był męczący nie tylko dla nas,moje zwierzaki chowały się po kątach. Rośliny ledwo zipiały ,chociaż róże nieźle te warunki przetrwały mimo że szybko gubiły płatki. Pomału tłoczą następne pąki . Hortensje i byliny najgorzej zniosły upały.Lilie też już po mału kończą kwitnienie .

daysy cieszę się ze podoba ci się rabatka.Stefcia i MW na razie w pąkach
apus róże to jednak żelazne rośliny
clem Twoje roślinki pięknie się ukorzeniły mimo upałów i dzięki nim będzie jeszcze bardziej cudny \ ;:168
isia Witaj w moim wątku ;:168 .Dziękuję za miłe słowa .Fakt byliny kwitły ,ale krotko przez tą suszę. Tym bardziej ze większa cześć posadzona była w tym sezonie. Jakoś ta pogoda mnie zniechęciła do robienia zdjęć i nie zdążyłam uchwycić pierwszych kwiatków.
Jednak co nie co jeszcze kwitnie ,albo dopiero zaczyna ;:108

wrzucam zdjęcia z dzisiaj

Ta skrzynie robił mój mąz z moją małą pomocą.Ja malowałam lakierobejcą :lol: .Została zmontowana z resztek desek po budowie i obróbki blacharskiej :D

Obrazek

roża peace na tej rabacie pierwsza zaczęła ponownie kwitnąć


Obrazek

prawdopodobnie kłosowiec syberyjski


Obrazek


tutaj rosną dwa rodzaje jeżowek niestety nie znam odmian


Obrazek


skarpa z trawami ,a niżej berberysy,rozchodniki ,przetaczniki już przekwitające,krzewuszka monet,rozwar w tym roku lichy i żurawki chyba do przesadzenia ... nie dają rady na skarpie pewnie przez te susze.Niby podlewałam ,ale jednak deszcz to deszcz.



Obrazek

mikołajek w otoczeniu innych bylin i róz ,żelazna roślina na susze polecam szczerze ;:333


Obrazek

gipsówka z biedry :D



Obrazek

hortensje ogrodowe nn ,a obok nich hosty które uwielbiam,niestety rownież nie znam odmian ;:185


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Adrianno, pięknie prezentuje się rabata na tle muru. Bardzo podoba mi się również jeżówka na tle brzozy. W dodatku ma bardzo ładny dodatek w postaci korzenia. Właśnie poszukuję podobnego do sąsiedztwa przy cyprysika.
A najbardziej podoba mi się, że róże tłoczą kolejne pąki, bo jest nadzieja na kolejne piękne zdjęcia :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witaj Adko :wit

Ostróżki ładnie wyrosły, ale rzeczywiście w kolejnych latach mogłyby zadusić róże, bo potrafią osiągnąć nie tylko sporą wysokość, ale i duży obwód :D Bardzo dobra decyzja o uwolnieniu róż od nich. Tylko szkoda te róże ruszać. Moje, które w tym roku wiosną przesadzałam, to nawet nie 30% tego, co reprezentowały sobą w roku ubiegłym. A nie były to stare róże, tylko młode. Jeśli masz taką możliwość, spróbuj przenieść ostróżki, a róż nie przesadzaj.

Mariatheresia to Ci pięknie wyrosła, zresztą wszystkie róże pięknie kwitły, tym bardziej, że w większości to młodziaczki.
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

O takiej kępie jeżówki mogę tylko pomarzyć ;:174 cieszę się jak zakwitną dwoma trzema kwiatami. Tak je lubię, ale chyba nie podoba im sie u mnie ,może jednak pozostaną w donicach zadołowanych wtedy jakoś lepiej kwitły .Tez jestem tego samego zdania co Ania nie przesadzałabym róż tylko raczej ostróżki .U mnie nawet ostróżki zakwitają tylko jednym pędem nie mam co liczyć na większą kepe dlatego śmiało rosną obok róż.Cieszę ,sie ,ze w ogóle zechciały u mnie się zatrzymać na dłużej niż na rok
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Cieszę się bardzo, że roślinki się spisały ;:108 Zawsze z ogromną przyjemnością czytam takie słowa ;:173
Skrzynia mężowi wyszła super ;:215 Nie wiem co bardziej mi się podoba - ona, czy twoja kompozycja w niej. W ogóle uroczy ten zakątek ;:173 Jeżówka dała naprawdę czadu ;:oj
Czy twój mikołajek przyciąga tyle samo gości co mój? W słoneczne dni aż cała kępa się rusza, tyle na niej różnorakich bzyczków :lol:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Ada, piękne rabaty u Ciebie, nie widać braku deszczu, kompozycja w skrzyneczce własnej roboty super. Wszystko ze sobą współgra. Bardzo mi się podoba. Fajnie popatrzeć na tak wypieszczony ogród ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Adka, pochwały dla zdolnego eMa za taką świetną skrzyneczkę. Dla Ciebie za kompozycję ;:63
Kępa jeżówek zachwyca ilością kwiatów.
A jak się mają róże? Zbierają się do powtórki? Moje już rozpoczęły. Jako pierwsze jak zwykle Austinki...chociaż skutki suszy widać, bo kwitnienie nie jest tak obfite jak to czerwcowe, niestety. U mnie nadal brak deszczu. Ostatni raz porządnie podlewało w maju :(
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witam miłych gości.Moje królowe zaczynają ponowne kwitnienie ,ale tak jakoś pomału to idzie.Pogoda ostatnio nie rozpieszczała ,niby popadało ,ale to wszystko nic w porównaniu z taka suszą.Mam nadzieję ze przyszły sezon będzie lepszy dla naszych roślinek .

Kania -Kasiu jeżówki się bardzo rozrosły ,będę musiała je trochę porozsadzać. Korzeń to pamiątka po orzechu włoskim ,nie mieliśmy na niego pomysłu i tak powędrował na ten skalniak,jest super podporą dla powojnika albina plena.Tak różyczki zapaczkowane i zaczynają ponowne kwitnienie,ale ciężko było im się pozbierać przez tą pogodę.Dziękuję za miłe słowa ;:196


Minnie - Aniu nie tylko ostrożki się rozrosły .Z roku na rok kępy miskantów coraz większe,niby dzieliłam w tym roku ,ale i tak rosną jak oszalałe i to one najwięcej zagłuszają róże .Niestety będę musiała je przesadzić. :?

JAKUCH-Jadziu u mnie jeżówki rosną na piaszczystej ziemi ,ale muszę często je podlewać bo na skarpie szybko przesycha.

Clem -Małgosiu Twoje roślinki pięknie się przyjęły ,jestem mega z nich zadowolona .Mikołajek przyciąga bardzo dużo bzyczkow ,ale chyba więcej przetacznikowiec ma gości.Mąż dziękuje za pochwały :D ,a ja za uroczy zakątek :wink:


daysy - miło czytać ,dziękuję ;:168


Dorotko dziękujemy za pochwały.
Różyczki mają juz pączki ,niektóre już zaczęły ,ale jak pisałam wyżej ciężko im idzie . Jednak cieszę się że będzie ponowne kwitnienie ;:138
U nas niby padało ,ale to wszystko nic .Żeby dobrze ziemia naciągła wilgocią to musi przynajmniej padać przez tydzień po kilka
godzin.

oto kilka zdjęć rożyczek które zaczęły pokaz


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek

A tutaj ta rabata ,miskanty opanowały róże :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Tyle róż już kwitnie u Ciebie! Ale masz piękne widoki! Ja jeszcze muszę poczekać, bo róże dopiero w pąkach, niektóre jeszcze wcale ich nie zawiązały, jak np. Sympatia. Pięknie zakwitła Ci Munstead Wood, bardzo liczne ma kwiaty i sądząc po tym co widzę, jak jest zaawansowana w tym kwitnieniu, wygląda, że zdąży w tym roku zakwitnąć jeszcze kolejny, trzeci raz.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”