Tolinka i róże cz.III

Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Tolinko, wreszcie róże cieszą nas swoimi kwiatami :D Zdjęcie Reine des Violettes fantastyczne ;:138
A Lady of Shalott to jeden krzaczek? Uwielbiam jej cudne kwiaty ;:167 To dzięki Tobie i Jagnie zaprosiłam ją do swojego ogrodu ;:168
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Jadziu na Abrahamka poczekaj, warto, jak każda Angielka troszkę się zbiera ,ale jak już się zbierze tooooo przystojny z niego facet ;:173 kiedyś próbowałam ujarzmić Louisa ale w końcu postanowiłam puścić go wolno chyba taki rozwiany bardziej mi się podoba.Szkoda że zapachu nie da się umieścić na forum, już z daleka czuć że rośnie tutaj Louis ;:170 szczególnie czuć go wczesnym rankiem kiedy powietrze nie jest jeszcze takie nagrzane. Dla ciebie Louis Odier


Obrazek

Dorotko Lady to jeden krzaczek ,sama nie mogę uwierzyć co ona potrafi ,zresztą tak było od 1 roku od razu zachwyciła wzrostem I kwitnieniem.Uwielbiam tą różę jest doskonała w każdym calu ;:108 Dobrze zrobiłaś że zaprosiłaś ją do siebie będziesz zachwycona i myślę że stanie się twoją ulubienice czego ci życzę szczerze.
Dla ciebie świeżutka Lady



Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Tolinko - chylę czoła przed Lady of Shalot. Moja znacznie jest słabsza niż w ubiegłym roku, do tego upał sprawia, że kwiaty znacznie szybciej zasychają, niż bym chciała. Mój krzaczek jest mniejszy od Twojego i tak jak był gwiazdą w ubiegłym roku, tak w tym jeszcze mnie nie zachwyca. Wiesz, że jestem ambasadorką Abrahama i chwalę go od kilku lat. U mnie rozkwitł dopiero teraz, ale wiele jeszcze kwiatów jest wpączku. Ponieważ mocno go cięłam,jest dużo mniejszy niżbył przez ostatnie 3 sezony. Pokazałaś Rose de resht - z niej też robiłaś konfiturkę? U mnie to pierwszoroczniak, ale właśnie po to ją kupiłam,by moc pić herbatkę z nią. Z LO też już zrobiłam słoik konfitury. Jaki masz przepis? Chętnie porównałabym.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Ewa ja w zeszłym roku cięłam róże mocno i nisko, Lady straciła wtedy połowę pędów....przez ubiegłe lato odbudowała krzak kosztem skromniejszego kwitnienia ,w tym roku nie cięłam jej prawie wcale, już od wiosny górowała nad rabatą ,a teraz kwitnie cudoooownie ,a kwiaty ma ogromne ,widać na zdjęciu u góry w porównaniu z Minervą.Wiem że jesteś ambasadorką Abrahama i wcale mnie to nie dziwi ,bo twój Abraham zawsze powodował u mnie szybsze bicie serca ;:131 w tym roku mój Abraham też wreszcie pokazał, że jest różą którą warto mieć w ogrodzie ;:333 Rose de Reszt dołożyłam do konfitury ,ale bardziej dla koloru ,smak ma bardziej cierpki niż Louis.
Ja korzystam z tej stronki http://pinkcake.blox.pl/2013/07/Konfitu ... ukier.html
na razie zrobiłam przecier różany, to taka konfitura na zimno i bardzo prosta, jest fajna, aromatyczna ,mieszam ją z dżemem truskawkowym tak pół na pół i nadziewam gorące pączki pycha! zamrażam ją w takich małych pojemniczkach.

Coraz więcej róż cieszy oczy ,nie wiem czy to tylko takie złudzenie ,ale wydaje mi się że kwiaty w tym roku są dużo większe ,szczególnie angielek .Po dzisiejszych burzach nie trzeba było wreszcie podlewać ,ogród napił się deszczu do syta ,na szczęście obyło się bez żadnych niespodzianek w postaci gradobicia szkoda by było tych delikatnych kwiatów

Pastella

Obrazek

Chipek maleńkie cudeńko ;:167

Obrazek

Abraham Darby

Obrazek



Obrazek

Clair Renaissance



Obrazek


Lamaint



Obrazek


Graham Thomas

Obrazek



Obrazek

Kronprinsesse Mary



Obrazek


Nina Renaissance


Obrazek

Afrodyta a nad nią Eden Rose jeszcze w pąkach


Obrazek

Gruss an Aachen



Obrazek

Duecik :D

Obrazek


Schone Maid

Obrazek

Rabata ogólnie



Obrazek

Obrazek

Mme Issac Pereire a za nią Spirit of Freedom




Obrazek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Tolinko ja też uważam że Lady of Shalott jest rewelacyjna. Takiej drugiej jak ona chyba nie ma. Kwitnie od pierwszego roku i baaardzo długo.
Mój Chipendale drugoroczniak - malutki ale jak zakwitnie to nawet upały mu nie przeszkadzają w długości kwitnienia. Wczoraj przycięłam pierwsze przekwitłe kwiaty które na krzewie są chyba że 2 tygodnie. I ciągle ma nowe pąki.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Widzę, że konewki mamy takie same ;:136 U mnie ciągle spełnia swoją podstawową rolę. A chętnych na nią było już wielu :;230 i to wcale nie w celach użytkowych. Abrahamek będzie wymagał albo podpory, ablo podwiązania. U mnie w tym roku ogródek jest trochę zaniedbany, odkąd dowiedzieliśmy się o chorobie M., więc i Abraham nie dostał jeszcze swojej podpory i większośćpędów jest nisko położonych. Ciekawa jestem, jak zachowuje się u Ciebie.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Tolinko mojego LO muszę juz zacząć ciąć ,bo wszystkie kwiaty przekwitły .Jednak cieszył mnie bardzo długo. Schone Maid ma cudne kwiaty, Lady of shalot to rzeczywiście Lady wielka i piękna ;:167 podziwiam ja w wielu ogródkach .Już na takie nie mam miejsca zresztą na żadne nie mam miejsca, bo trochę bylin też trzeba mieć szczególnie dla skrzydlatych przyjaciół ;:174 U nas sie dzisiaj mroczyło jednak ani kropla nie spadła z nieba.Niestety jak w nocy nie popada to rano muszę podlać ;:224 Róże w szybkim tempie przekwitają ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
BeataBW
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 2 sie 2017, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Tolinko dobry wieczór. Dotarłam dopiero teraz, ale Ty mnie zrozumiesz. Mam wnusia 11 miesięcy więc sama wiesz. Praca, wnusio i robi się wieczór. Powiedz no kochana skąd Ty wyczarowałaś deszcz? U mnie na działce sucho jak pieprz. Jak podlałam panienki, winogrona , krzewy owocowe, moje skrzynie owocowo-ziołowe to wyprodukowałam 11m3 wody. Nie powiem co mój M powiedział. Dostał zadanie musi zrobić hydrofor. Ogród jak zawsze masz jak zaczarowany. Pięknie Ci kwitną panienki. Konfiturka musi być mniam mniam. Mnie znowu było szkoda skubać kwiatki i konfiturka odłożona na przyszły rok.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Tolinko :wit wywołuję Cię do ogrodu, piękna pogoda, deszczyk popadał, roślinki podlane, teraz świeci słonko a nie jest zbyt gorąco. Wyjdź na ławeczkę i pokaż swoje cuda ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Tolinko Mme Issac P. bardzo ładnie u Ciebie wygląda! Taki zgrabny krzaczek i zdrowe liście ma... ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Tolinko, jak Twój ogród? Róże już zaczynają kwitnienie? Jakieś nowości w tym sezonie?
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Basiu witaj ;:168 jestem na forum ,ale tylko podczytuję ;:131 ostatnimi czasy sporo zajęć do późna i brakuje już sił i chęci na pisanie.
Mój ogród zważywszy na chroniczny brak czasu ma się dobrze :D wszystkie prace wykonane,róże zaopiekowane dostały nawet końskiego złotka przekompostowanego w nóżki ;:173 mam nadzieję że się odwdzięczą za bolący kręgosłup.
W tym roku jestem zachwycona różanymi krzewami ,no na prawdę aż miło popatrzeć ;:167 ;:167 cięcia było nie wiele ,skracałam tylko te co musiałam więc krzaki dorodne,wielkie i pięknie zapączkowane ,teraz tylko parę ciepłych dni iiiii.....zawrót głowy gwarantowany :tan
Nowości w tym roku nie wiele ,raczej powtórzyłam to z czego jestem zadowolona ,nowa tylko Sweet Juliet i Jude the Obscure mam ochotę jeszcze na dwie sztuki ale na razie poczekam.Stałam się już wybredna i nie chce mi się chodzić koło tych co grymaszą ,wydaje je do innych ogrodów i zamieniam na te co u mnie się sprawdziły i cieszą .
Jak tylko panienki zakwitną postaram się wrzucić kilka fotek.Pozdrawiam Cię Basieńko serdecznie i Wszystkich forumków zaglądających w moje skromne progi ,to nic że mnie tu nie ma ,ale furteczka zawsze jest uchylona zaglądajcie zapraszam :D
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Tolinka i róże cz.III

Post »

Hej Tolinko!
Cieszę się , że nie porzuciłaś calkiem forum i jednak podczytujesz, wiekszość z nas cierpi na brak czasu- no cóż takie życie.
Przejrzalam Twoje wątki po kilka razy, jestem zachwycona , mało pisze, bo jestem z tych co wolą czytac niż pisać, zreszta nie potrafie też tak fajnie , ciekawie i zabawnie jak wiele dziewczyn na forum.
Mam prośbę , jak juz znajdziesz chwilke to wymień prosze kilka róż z ktorych jestes zadowolona i takie z ktorymi sie pożegnałaś
Pozdrawiam w ten deszczowy dzień
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”