Kolczaste serce Jagny II

Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

:wit Cześć Jagna ...... trochę to trwało zanim dowlekłam się na forum :;230
Jestem ciekawa czy jesteś zadowolona z Our last summer :D bo moje w tym sezonie dały czadu. ;:215
Foty będą jak ruszy fotosik. Głaskano dla pieska ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Podziwiam Cię za wzięcie psiaka
Ja nadal nie mam odwagi, a szczególnie mój m.
Za bardzo przezył stratę Flesza
Róże w tym roku szaleją
Ja,która zazwyczaj miałam pojedyncze kwiaty, teraz mam ich całe krzaki
Cudowny rok dla róż
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Masz rację w pełni. Lady of Shalott to klasa sama w sobie już w zasadzie od pierwszego roku. Piszesz że Queen of Sweden lubi rosnąć wszerz. To jak bardzo jest u Ciebie duża? Moja jest u mnie drugi rok i boję się czy rośnie w dobrym miejscu. Zumba bardzo psoci czy słucha swojej Pani :?:
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
BeataBW
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 2 sie 2017, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Jaguś melduję się i ja.Opuściłam się ostatnio, ale to przez mojego wnusia. Ma prawie 11 miesięcy i skradł moje serce i każdą wolna chwilkę. Piesio śliczności. Będzie kochał swoją Pańcię. Mówisz, że psota to i dobrze. Przecież to maluszek.U Ciebie piesio psoci u mnie Jasiek. Obrywa paczki i wącha.A, żeby nie było pomagaja mu kury sąsiada. Zarazy przełażą i wydrapują mi ziemię i ściółkę ze słomy. No i co ja mam z nimi zrobić? Róże śliczności, a chwaty jeszcze piękniejsze. Moje też sobie rosną w najlepsze. Za polecenie our last summer największe dzięki. Piękna różyca i kwitnie koncertowo. A Queen of Sweden aby się rozrastać trafiła do donicy i tam zostanie. Przez trzy lata miała dwa pędy i na nich po jednym kwiatku. Zezłościłam się na nią i trafiła do donicy. A tu niespodzianka same nowe pędy się pokazują. Widać jak prawdziwa królowa chce mieć wszystko dla siebie
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Podobają mi się te proste plecy Queen of Sweden. Jak to na królowe, to wysoko głowę trzyma... a przy okazji, to ile ona ma wzrostu?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Jagna, ja rozumiem - wychowanie małej, czarnej kulki i te sprawy... Ale my tutaj czekamy na fotki róż ;:65
Możesz się nie rozpisywać, ale zdjęcia wrzuć, bo na bank masz co pokazać ;:196
Mam nadzieję, że Bathsheba jednak się zawstydziła i zabrała się do roboty? A może trzeba jej pogrozić łopatą? ;:14
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Aż mi głupio... Nawet nie będę odpisywała osobno na posty sprzed wieku, bo nie wypada :oops:
Na dodatek dostawca internetu chyba z kolei zajął się ogrodem i jesteśmy pozbawieni łącza niemal zupełnie. Reklamacje, zapowiedziany serwis... Zobaczymy.
Każdy z nas chyba tak ma, że czasami mu się chce a czasami jakoś bardzo nie. Mi w tym roku nie. Szczeniak w domu, upały na zewnątrz, leniwy początek urlopu, ogród radzi sobie sam. Może się zbiorę. Wielu różom utrudniłam drugie kwitnienie, bo nie obcinałam kwiatów. Zła ze mnie ogrodniczka, bardzo zła... ;:222 A one kwitną mimo wszystko i są piękne, chociaż nie zaopiekowane jak należy. Wczoraj udało mi się odchwaścić jedną z rabat i przyciąć przekwitłe kwiaty. Zmęczyłam się okrutnie. Może odchwaszczę i przytnę kolejną... kiedyśtam. Ech.
Wstawiam fotki z dzisiejszego poranka:
Najmłodszy Marc Chagall poszalał, ale już prawie przekwita. Przedziwne to, że trzy krzewy i każdy kwitnie w innym terminie, chociaż warunki mają podobne. Widocznie ustalają grafik.

Obrazek

Zaradziłam na to, że Mariatheresia nie pachnie. Już pachnie - liliami :D

Obrazek

Tej koleżance nie trzeba pomagać. Pachnie z daleka. Uwielbiam ją niezmiennie.

Obrazek

Kolejna róża, która ma już swoje zaklepane miejsce w moim (i nie tylko z tego co widzę) sercu - Lady of Shalott, tu kwiaty na wysokości 1,50m

Obrazek

Duecik zaplanowany i jak dla mnie spełniający oczekiwania, czyli The Faun (Granny) i Dolce Vita przytulające się do siebie dwa cukiereczki:

Obrazek

I czas na debiutantki tegoroczne.
Inka to niewielka różyczka, taka na przód rabaty. Róża, która uczy mnie miłości do żółci. Jest cytrynowa, kwiatki ma napakowane, kwitła już raz, teraz powtarza i zapowiada się na wdzięczną, niekłopotliwą pannę. Kolor blednie z czasem. Ten kwiat ze zdjęcia to jej najostrzejszy odcień

Obrazek

Dorotko, pytasz o Bathshebę. No cóż. Szału nie ma. Zakwitła a i owszem, miała kilka kwiatów, ale dosyć szybko przekwitły i nie rzuciły mnie jeszcze na kolana. Mój krzaczek potrzebuje czasu, dużo żarcia i cierpliwości. Pogadamy w przyszłym roku :)
Za to James L. Austin... ;:167 Przesadzony wiosną, dosyć wątły krzaczek, szybko nadrobił, zmężniał i kwiaty produkuje niemal bez przerwy. Kolor obłędny, rzucający się w oczy z daleka. Baaardzo przystojny chłopak ;:108

Obrazek

Mam nadzieję, że mi się zachce, bo to taaaki dobry rok dla róż. Myślicie, że można je jeszcze dokarmić czy już za późno? ;:174
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Ja też miałam taki dylemat jak Ty
I pewnie 26 lipca bym jeszcze dokarmiła, ale niestety miałam ograniczony dostęp do nawozów w tym czasie, więc sobie odpuściłam.Trudno. Może przyszły rok będzie lepszy na prace ogrodowe
W tym roku mi też już się mało chce
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

jajagna pisze:Mój krzaczek potrzebuje czasu, dużo żarcia i cierpliwości.
:lol: No dokładnie tego potrzebują i moje róże.
Czekam na kolejne zdjęcia w tym świetnym wątku :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Piękne masz róże i bardzo dorodne. ;:63
Moje też kwitną, ale do takich im daleko.
Silmarillion
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 17 wrz 2017, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Witam, jeśli ktokolwiek wie, proszę o podpowiedź- czy Pashmina jest mocno kolczasta? bo kupiłam w końcu tą wyczekiwaną odmianę i zaskoczyła mnie kolczastość pędów, są już przycięte, gotowe do posadzenia. Sprzedawca się zaklina że to Pashmina..
Aga
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Jagno co tam u Ciebie słychać? Twoja kochana Zumba mocno jeszcze rozrabia? Nic się nie odzywasz. ;:7
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Jagienko, jak tam sezon różany? Już ogród w kwiatach?
Pochwal się proszę jakie nowości się pojawią w tym sezonie?
Coś zakupiłaś?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”