Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  
Autor Wiadomość
Tolinka
 Tytuł: Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
PostNapisane: 19 mar 2020, o 21:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Daysy ale się te twoje różyczki rozbujały ;:oj Pięknie oj pięknie u Ciebie ;:167 ;:167 Co ja czytam ? Emerytura :D ale ja ci zazdroszczę :oops: tyle wolnego czasu ;:224 ja muszę dzielić dzień i czasem na ogród to tylko chwilka zostaje, ;:174 ale nic to... idzie wiosna ,jest coraz cieplej ,dni dłuższe ;:333 Bardzo fajnie wygląda doktorek w towarzystwie tej różowej ,co to za piękność? aaa chyba jest tam ich kilka ,opisz proszę tą rabatę.Czytam o nowych nabytkach ;:224 cukiereczki ;:215 ASL posadż sobie w takim miejscu żebyś miała ją na oku ,ciekawa jestem czy zachwyci cię tak jak mnie ;:131 Pozdrawiam serdecznie i ściskam ;:168

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

adka321
PostNapisane: 20 mar 2020, o 19:11 
100p
100p

0 szt.
Witaj Daysy .Różyczki masz przepiękne ,takie cudowności dodają otuchy w tym nieciekawym sezonie.Mam nadzieję , że chociaż będzie więcej deszczu.
Jestem za uszczuplaniem trawnika, skąd ja to znam :;230 .Ogródek nie z gumy ,ale zawsze się gdzieś upchnie królowe :tan
Co to za taka ciemna różyczka u Ciebie i ta niżej taka paskowana ?

Róże i inne kwiatki u Adki

daysy
PostNapisane: 21 mar 2020, o 16:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam przemiłych gości ;:196,

Szczególnie tych którzy, którzy zajrzeli tutaj po raz pierwszy oraz tych, którzy odwiedzili mój ogród po dłuuugiej nieobecności :wink:
Prace ogrodowe nadal trwają, nowa rabata różana zainspirowana przez Alicję ;:167 pomału budzi się ze snu.
W czwartek dosadziłam dwa clematisy, wczoraj uzupełniłam brzegi liliowcami, kocimiętką i piwonią rosnącymi od 2 lat w donicach.
Teraz pozostaje cierpliwie czekać na efekty.
Nadal brak pomysłu na róże pozostające w donicach ;:131

Ada, też jestem za uszczupleniem trawnika, innej opcji nie widzę, tylko jeszcze nie wiem w którym miejscu ;:185

Różyczki o które pytasz to; Souvenir du dr Jamain/ ta ciemna/ i Variegata di Bologne /w paseczki/
Obrazek

Obrazek

Tolinko, jak miło Cię znowu czytać ;:167 . Widzisz wiek ma swoje prawa ;:306 . Jeszcze w ubiegłym roku dzieliłam tak swój czas, 8 godz. czasem i dłużej w pracy a reszta dla ogrodu. Teraz, choć w kieszeni lżej, mogę więcej czasu poświęcić na to co kocham.
Na przedstawionej rabatce jest cała gama róż, zrobił się tam istny gaj, ciasto jak w godzinach szczytu na ulicy ;:306 .
Ta ciemna to Souvenir du dr Jamain, obok w paseczki Variegata di Bologne dalej w lewo Barock a przed nią Jude the Obscure, i Charles Austin i za nią ogromna Bajazzo a przed Bajazzo, Wollerton old Hall, której tu nie widać. Same kolosy w jednym miejscu ;:224
Najlepiej jednak zobaczyć to zjawisko w czerwcu na żywo, czuj się zaproszona :D ;:196

Jadziu masz rację Bajazzo to zwariowana, cudna róża, posadzona wiosną 2017 roku, widocznie przypasowało jej miejsce, no i sadzonka była dobrej jakości z Rosarium, zresztą jak większość tam kupionych.
Kwiatuszki to Gillenia trójlistna, cudny krzew.

Lodziu tak jakoś samo wyszło, cieszę się, że się podoba ;:196 , chociaż w takim tłoku trudno pokazać piękno każdej z osobna.
Na razie pogoda sprzyja moim szaleństwom ogrodowym, większość prac zdążyłam zakończyć przed nadchodzącym ochłodzeniem.
Wcale się nie dziwię, trudno wytrzymać w domu jak za oknem świeci słonko.

daysy
PostNapisane: 21 mar 2020, o 18:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Alu, jak miło Cię gościć ;:167 , rabatka z Twoimi różyczkami w trakcie "urządzania" :wink: Troszkę przycięłam róże od Ciebie, jedna z angielek wypuściła sporo nowych pędów od korzenia. Myślę, że wszystkie się zadomowiły.
Wszystko okaże się niebawem. Wczoraj dosadzałam liliowce i kocimiętkę. Powiem Ci, że sama jestem ciekawa efektu. Nie mogę pisać końcowego, bo jak zwykle u mnie nigdy nic nie wiadomo ;:306 .
Alu chyba wszystkie lubimy powspominać poprzednie sezony oczekując na następny. Co roku mam wątpliwości czy wszystko zrobiłam jak należy, czy róże przycięte prawidłowo, czy odpowiednio nawiezione, z jakimi chorobami i robactwem będzie trzeba walczyć, dosłownie jak z małymi dziećmi, co do których mamy wiele oczekiwań a one i tak zrobią wszystko po swojemu :;230

Dla Ciebie piękny Charles Austin
Obrazek

Obrazek

Obrazek

dorotka350
PostNapisane: 21 mar 2020, o 19:15 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Daysy, wspomnieniowe fotki śliczne, energetyczne i poprawiają nastrój w tym trudnym czasie :)
Charlesa Austina masz zjawiskowego ;:215 Niesamowicie obsypany kwiatami. Mój ma zaledwie dwa pędy i w ubiegłym sezonie zaszczycił mnie dosłownie kilkoma kwiatami :roll:

JAKUCH
PostNapisane: 21 mar 2020, o 19:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Uwielbiam Austina i to jego zmieniające się oblicze od oranżu po róż ;:167 Mój cięty na 120 ,ale widziałam go ciętego na 100 był jednym różanym bukietem widok zabójczy ;:167 ;:167

inka52
PostNapisane: 21 mar 2020, o 19:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Daysy bardzo ładne to zdjęcie doktorka wraz z Variegata di Bologne , teraz dopiero go wsadziłam , bardzo mi się podoba no i podobnież bardzo ładnie pachnie może zakwitnie choć jednym kwiatkiem teraz . ;:3 ;:3 :) :)

ewita44
PostNapisane: 21 mar 2020, o 19:48 
200p
200p

1 szt.
Daysy
Cudności, szczególnie podoba mi się zestawienie doktorka i variegaty, dobór kolorków ;:215

Tolinka
PostNapisane: 21 mar 2020, o 22:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dziękuję za zaproszenie jestem na bank :uszy Ciekawa jestem tej nowej rabaty ,pozostałe kojarzę nawet tą co opisałaś ale jak ja bylam to panienki były mlodziutkie A teraz to prawdziwe krzaczory ;:303 Nie dziwię się że tak piękne u Ciebie rosną Ty dajesz im tyle serca poświęcasz czasu, że nie może być inaczej ;:215

irpam
PostNapisane: 22 mar 2020, o 13:11 
500p
500p

1 szt.
Witaj Daysy po zimowej przerwie. Przyroda budzi się do życia i my też wyruszamy do ogrodu jak pozwala pogoda.
Znalazłam dzisiaj chwilkę i zaglądam na forum , a tu już wiosenny ruch.
Czytam ,że jesteś na emeryturze, to masz czas na wiosenne prace ogrodowe. Ja przez zimę nie mogę się doczekać, kiedy można wyjść do ogrodu i coś robić. Chociaż potem boli kręgosłup, zakwasy w mięśniach, ale człowiek szczęśliwy i zadowolony.
Widoki ogrodowe przepiękne, chciałoby się mieć wszystkie piękności. ;:108 ;:108
Będę tu znowu zaglądać i podziwiać nowe nabytki ( te starsze zresztą też. :tan ).
Pozdrawiam

Margo2
PostNapisane: 27 mar 2020, o 23:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jak ja lubię oglądać takie zdjęcia ;:173
To to sama poezja.
Nadal nie rozumiem dlaczego chcesz zmieniac rabaty, ale po części rozumiem.
My nie zniesiemy bezczynności :D
Ja jeszcze mam sporo do zrobienia jeśli chodzi o wiosenne porządki
Nie przycięłam ani jednej róży, bo bałam się przymrozków

kania
PostNapisane: 28 mar 2020, o 21:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Charles jest piękny! Bardzo lubię takie duże zdjęcia :D .

lanceta
PostNapisane: 29 mar 2020, o 22:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Podpisuje się pod wszystkimi komplementami , ponieważ musiałabym je powtarzać ;:224
Doskonałe fotografie,ukazujące piękno tych niezwykłych roślin, jakimi są róże. Nie wchodzę w szczegóły odmianowe , dla mnie ważne jest pierwsze wrażenie, jakie wywrze dana odmiana.W tym zestawieniu,ostatnia fot. - wywarła największy zachwyt ;:215

daysy
PostNapisane: 30 mar 2020, o 11:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witajcie w moim ogrodzie ;:167 .

Ten rok zapamiętam z bardzo wielu powodów, pomijając koronawirusa oczywiście. Po pierwsze pogoda i dużo czasu wolnego pozwoliło mi na wysprzątanie wszystkich rabat, przycięcie róż, postawienie podpór pod niektóre moje różane potwory, wyściółkowanie największej rabaty.
Nagle okazało się jak bardzo pojęcie czasu jest względne, to wszystko co zajmowało czas do kwietnia a czasem maja, mam ogarnięte w marcu. Martwi mnie jedynie susza, to dopiero marzec a w ogrodzie już jest sucho, czekam na każdą kroplę deszczu jak na zbawienie.
Nigdy w marcu nie podlewałam rabat, wręcz odwrotnie, jeszcze kilka lat temu nie było możliwe o tej porze cokolwiek zrobić gdyż wszystko się mazało.
No i ta huśtawka pogodowa, raz 18 stopni na drugi dzień 3 a w nocy przymrozki do -6. Mam powysiewanych wiele roślin, których nie mogę wystawić pod "foliaczek" z uwagi na te nocne, dość znaczne spadki temperatury.
Roślinki coraz większe, już brakuje miejsca na parapetach ;:224
Powiem Wam w sekrecie ;:4 wytargowałam od męża miejsce dla kilku róż, w końcu to prezent od córki ;:333 tylko co z pozostałymi, tutaj już chyba bez ciachnięcia trawnika się nie obędzie ;:131

Lodziu, po tak długiej przerwie wszyscy jesteśmy spragnieni widoków kwitnących roślin i oczywiście róż. Zdjęcia nie wszystkie wychodzą dobrze, muszę się jeszcze wiele nauczyć. Masz rację, mnie się to zdjęcie też podoba lubię także to, specjalnie dla Ciebie ;:196 również Charles Darwin

Obrazek

Kasiu, to róża kupiona jako nn-ka w markecie, ale rośnie jak na drożdżach, oby nie przechwalić ;:333

Obrazek

Gosiu, sama wiesz jak to jest, na rabatach zawsze można coś zmienić, czasem nawet jest to konieczne a czasem chciałoby się coś czego się nie ma. Przyznam się jednak, że już mi przeszedł pomysł na bylinową rabatę, z bardzo prozaicznego powodu.... brak miejsca.
W tym roku dostałam od córci 4 róże i musiałam znaleźć dla nich miejsce, mam 4 róże w donicach, z ubiegłego roku i z jesiennej reklamacji ze szkółki przyszły 3, bo jednej nie przywożą ;:185 . Temat bylinowej rabaty jest zakończony.
Myślałam o przesadzeniu kilku róż "potworów", które nieopatrznie posadziłam obok siebie, ale dostawienie 3 podpór troszkę poprawiło wizualnie sytuację, jeszcze muszę na jesień pomyśleć coś dla Variegaty bo mocno pokłada się na Barock. Tymczasowo troszkę ją już okiełznałam ale to zupełna prowizorka.
Charles Austin i Bajazzo dla Ciebie ;:167
Obrazek

Irenko, cieszę się, że znowu jesteś z nami ;:167 .
Wreszcie Irenko cudowna wolność i masa czasu, którą mogę poświęcić na to co kocham. Wszyscy pytali się i co Pani będzie robić?
Dobrze znałam odpowiedź na to pytanie, więc nie wahałam się dłużej i tak prawie rok zwlekałam z decyzją. Prawa rynku jednak są bezlitosne i podjęłam właściwą decyzję w optymalnym czasie. Poza tym zdrowie też już nie to, więc trzeba korzystać jeszcze z danego nam czasu pełna piersią.Ponieważ masz dużo Austinek, dla Ciebie energetyczna i zwariowana Bajazzo

Obrazek

Tolinko
;:167 długo każesz na siebie czekać i na Twój prześliczny ogród. Pokaż chociaż kilka wspomnieć, nie daj się prosić ;:196 .
Oj, to nie ta sama rabata, albo róże powariowały albo ja mam coś nie tak z głową, że posadziłam tyle, jak się okazało wielkich róż w jednym miejscu.
Teraz już będę mogła poświęcić im naprawdę dużo czasu, bo do tej pory traktowałam je trochę po macoszemu.
Dla Ciebie
Obrazek

Ewo, Tereniu witajcie, cieszę się, że takie zestawienie i Wam przypadło do gustu, szkoda tylko, że Variegata kwitnie tylko raz. Nie jest to najlepsze zdjęcie, ale w tym sezonie postaram się zrobić lepszą fotkę specjalnie dla Was ;:167

Obrazek

Jadziu mojego Charlesa potraktowałam jako pnącą, bo takie miał zapędy od samego początku, kwitnie bardzo ładnie, może od dołu troszkę nagi ;:333 , ale zakrywa go doskonale Judi de Obsuce
Obrazek

Dorotko mój Charles kupiony jako nn-ka w markecie, ale spisuje bardzo dobrze, od początku hulał sobie jak chciał to zdjęcie z 2018 roku czyli rok po wsadzeniu

Obrazek

Obrazek

No cóż z przykrością muszę stwierdzić, że sadzonki z marketów mam zawsze ładniejsze niż z niektórych szkółek, do tego nie muszę nic reklamować, bo nie zdarzyło się, bym kupiła sadzonkę która nie ma trzech silnych pędów, czyli pierwszej jakości. Takie same sadzonki otrzymałam od Austina. Szkoda, że tak to wygląda i nie każdy dba o swoją reputację i jakość wysyłanych krzaczków.

inka52
PostNapisane: 30 mar 2020, o 12:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj u mnie jeszcze połowa róż do cięcia , cieszę się razem z Tobą ,że wreszcie będziesz mieć czas na to co lubisz , ja tez już teraz od kwietnia będę w domu to też mnie pociesza , a nie czas kradziony kosztem odpoczynku i relaksu na ogrodzie. Ja jeszcze czekam na 4 róże , ale gdzieś około 10 mi wypadło , nie martwię się tym gdyż mam ich dużo , a mam zamiar powiedzieć stop pozdrawiam różanie ;:3

JAKUCH
PostNapisane: 30 mar 2020, o 18:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Rzeczywiście ta huśtawka pogodowa nie sprzyja roślinom .U mnie wczoraj najpierw lekko podlało, a potem zasypało wszystko na biało .Dzisiaj już bieli nie widać, ale mocno sie ochłodziło. Daysy kiedyś też potraktowałam Austina jako pnącą i o mało bym go nie straciła ,dlatego wolę jak jest niższy, wtedy wichury nie zrobią mu krzywdy. Achhh ten szalony Bajazzo prze-cu -dny ;:167 ;:167

daysy
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 16:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam wszystkich piszących i cichutko czytających :D

To ostatni mój wpis przed gorącym czasem przedświątecznym, wszyscy są zabiegani i zapracowani, teraz to już chyba ostanie chwile w kuchni, by wszystko było gotowe na czas :D .
Przede mną również, więc dzisiaj króciutko chciałam, mimo nie najlepszych nastrojów jakie panują u większości z nas, życzyć wszystkim

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, oraz mokrego dyngusa

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... G&usqp=CAU

Odpowiem po świętach, tymczasem pa :wit .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 621 ]  Idź do strony nr...        1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości