Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Dałaś Daysy po oczach tymi kwitnącymi klastrami różanymi ;:167 ;:167 Chciałam puścić Austina żeby kwitł jak 2016 roku jednak przez te huragany boję się, szkoda by go było .Niestety nie mam tam gdzie go jak upiąć bo pergola nie wchodzi w grę,a kratka też nie. Szkoda, bo tego widoku nie umiem zapomnieć ;:167 ;:167 Miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy ;:196 bardzo cieszę się, że sie obudziłaś, a ten poranek u ciebie jest piękny!

Wszystko takie kolorowe róże, byliny i lazur nieba ah to lato... Róże masz cudowne bez wyjątku Flamentz ;:oj
Quenn of Sweden też fajny krzaczek zrobiła widzę, ale to połączenie Tuscany i Souvenir du dr Jamain oraz Variegata di Bologne
to obrazek idealny, ten ciemny bordo i delikatny róż - wiem, że moze nie maja najlepiej skoro piszesz ze sa ścisniete.

Sama posadziłam w tym roku poletko z tulipanem "Oueen of Night" i "Shirley" i licze na taką kompozycje.
Twoje tulipanki tez mi sie podobają

Skora ja zostałam "królową storczyków" :oops: to ty moja "królową róż"
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj , nie mam takich dużych róż, bo nie mam dla nich miejsca , a bardzo mi się podobają , doktorka mam , ale muszę chyba kupić nową sadzonkę , bo już ma parę lat , a może z 3 razy zakwitł , cos jest nie tak . Ty masz jednak większy ogród, ja takiego dużego nie mam. W tym roku myślę nie za dużo ciąć róże , bo za bardzo nie przyrosły będzie to raczej kosmetyka. Dopiero pościnałam miskanty i hortensje, Jest zimno i nie za bardzo się chce wybrać na ogród słonko świeci , a jest koło zera pozdrawiam ;:3 :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Dzień dobry :wit

Witam w mroźny ale słoneczny poranek. Pogoda nie sprzyja pracom w ogrodzie mimo, że świeci słonko to chłodny wiaterek szybko studzi ochotę grzebania na rabatach.
Miałam ochotę ciąć trawy jednak zapowiadane przymrozki ostudziły moje zapędy, dzisiaj w nocy było -5 a zapowiadają nawet do -7, sądzę, że w mojej niecce może być nawet zimniej. Dzisiaj szron na trawie utrzymywał się do 10 a w zacienionych miejscach jeszcze dłużej.
Trochę się martwię obciętymi hortensjami, jednak krzewiaste powinny dać radę ;:131


Tereniu, spróbuj zmienić mu miejsce, podkarm go troszkę, czasem to pomaga, kupić nową sadzonkę zawsze zdążysz.
Jeszcze nie przyglądałam się swoim krzaczkom, to co rzuciło mi się w oczy to kilka martwych pędów do usunięcia z Variegaty i Tuscany, ale to kosmetyka. O reszcie będę myślała dopiero w połowie marca, nie się co spieszyć.
Ogród niby duży ale wierz mi i tak za mały przy tych rozmiarach jakie potrafią osiągać niektóre róże, zwłaszcza pnące i niektóre parkowe a trochę ich mam. Problemu nie ma z rabatówkami, no może z wyjątkiem Novalis, ta z powodzeniem może uchodzić za parkową.
U mnie też dzisiaj zimno a do tego wieje wiatr, on skutecznie odstrasza od wypadów do ogrodu.

Moniko Queen of Sweden należy do jednej z moich ulubionych róż w pierwszym roku stał taki trochę drapak, długie, proste pędy zakończone stosunkowo małymi za to bardzo pięknymi, kształtnymi pucharkami w cudnym, szlachetnym odcieniu różu. W następnych latach, po mocnym przycięciu krzaczek nabrał "ciałka" czyli się zagęścił i dopiero wówczas królowa pokazała swoją urodę w pełnej krasie.
To majestatyczna róża, śliczny kolor pucharków podkreślają liście w odcieniu szaro-niebiesko-zielonym, niespotykanym u innych odmian.
Jednym słowem k r ó l e w s ka róża.
Faktycznie Variegata ładnie komponuje się z Tuscany i Doktorkiem, muszę tylko pomyśleć jak je ładnie wyeksponować. Obecna podpórka miała być tymczasowa a stoi już 2 lata. W ubiegłym roku kupiłam łuki ale się nie sprawdziły bo nie ma tam za dużo miejsca.
Myślę o czymś co jednocześnie ujarzmiłoby zapędy tych potworków a było w miarę wąskie. Problem jest jeszcze taki, że one kierują swoje długaśne pędy w stronę słońca, co dodatkowo komplikuje mi sprawę.
Moniko, na tym forum jest wiele dziewczyn, różano-zakręconych, które na pewno mogą być uznawana za królowe róż, czego nie mogę powiedzieć o sobie. Mogę co najwyżej śmiało zaliczyć się do miłośniczek róż, niemniej miło mi i robi się cieplutko na serduchu, że podobają się Tobie moje krzaczki i doceniasz moją pracę, Dziękuję ;:167 ;:196

Queen of Sweden dla Ciebie 2021r.
Obrazek

Obrazek

2020r.
Obrazek

Obrazek

Jadziu u mnie Austin w zeszłym roku prawie nie kwitł, źle przezimował razem z Barock, długo odbijały obie, nawet nie wiem czy mam ich fotki. Wichury przypomniały, że podpory pod takie wielkoludy muszą być stabilne a róże dobrze do nich przymocowane, szczególnie te o sztywnych pędach. W zeszłym roku wiatr tak potraktował Polkę, wyłamał najładniejsze pędy.
W takich przypadkach zostają nam tylko zdjęcia z poprzedniego sezonu i nadzieja, że w następnym będą tak samo piękne.

Zobacz jak ją zdominowała Bajazzo ledwo co słonka miała ;:131 .
Obrazek

Ewo moja Louis Odier ma bardzo mało słońca, szczególnie w drugiej połowie lata, u mnie brzoza, leszczyna od sąsiada zasłania jej światło od zachodu, w czerwcu nie jest najgorzej , słońce jeszcze wysoko i coś tam dociera, niestety później już tego słońca coraz mniej a leszczyna coraz bardziej zasłania światło. Pierwsze kwitnienie nie jest złe, gorzej z drugim.
Widać jak biedna wyciąga się do słońca
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Pomimo niedogodności jakie ma Twoja LO i tak wygląda pięknie.
Co do wzrostu u mnie ma miejscówkę od strony wschodniej a i tak pnie się do góry.
Niestety pogoda nie rozpieszcza , prace wstrzymuje ale byle ;:65 do wiosny.
Queen of Sweden faktycznie majestatyczna królowa.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Szwedzka królowa śliczna ;:167 ;:167 i do twarzy jej z lila dodatkami ;:333 .Szkoda te akuratnie ostróżki nie chcą u mnie rosnąć tylko te zwykłe ogrodowe .Nic to one też cudnie kwitną i dodają uroku różom i nie tylko.Dzisiaj wykorzystałam fajną pogodę żeby podgonić sprzątanie .Niestety jeszcze sporo mi zostało ,ale do wiosny jeszcze trochę czasu :) Daysy sadzonki Amistad zrobione niech tylko dostaną trochę ciałka to wyruszą w Twoją stronę ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam po krótkiej przerwie, tym razem nie zawinionej z mojej strony.

Od wtorku nie mogłam się zalogować na forum, nie wiem czy tylko ja, czy jakaś ogólna awaria ;:131 , Ale nic to, dobrze, że spróbowałam dzisiaj i niespodzianka, znowu mogę być z Wami :D
Do mnie dzisiaj powróciła zima, sypie od rana, nie żeby obfity, jednak nastrój zrobił się troszkę zimowy, nawet kot nie za bardzo chciał wyjść na dwór ;:131 Siedzi teraz ze mną i przeszkadza :wink:
Wczoraj przyszły do mnie dalie: Cafe au Lait, Fleurel, Lavender Perfection, Lilac Time.W tym roku zrobi się u mnie bardziej daliowo,dodatkowo sąsiadka obdarowała mnie karpami, gdzie ja to wszystko pomieszczę ;:131 Znowu będę zmieniać swoje plany ;:224

Ewo moja Louis też ma właściwie wystawę wschodnią, wspina się na rosnącą blisko sosnę czarną, na szczęście ta, jest dość ażurowa i słoneczko tam dociera. Myślę jednak, że lepiej by jej było, gdyby miała więcej światła, szczególnie w drugiej połowie lata, kiedy słońce chodzi znacznie niżej.



Jadziu Jak się rozrosną moje ostróżki, to odkopię dla Ciebie kawałek, na razie to młódki/2-letnie/ i dość słabo się rozrastają. Za Amistadt bardzo dziękuję ;:167 , jeśli mogę się czymś odwdzięczyć, pisz śmiało, będę miała sadzonki pelargonii, chyba to angielskie w kolorze ciemnego bordo i białe, bo listki takie inne , zresztą pokażę zdjęcie
Obrazek

Te ogrodowe zwykłe to chyba mam od Ciebie w gratisie, u mnie sieją się jak szalone i jeszcze takie coś lecz nie wiem jak się nazywa
Obrazek
Rozrasta się w szalonym tempie, ładnie zadarnia ziemię kolorek kwiatów delikatny lila-róż

Teraz wracam do wspomnień, jak macie dość, proszę pisać ;:333

Na pewno do wcześniej kwitnących róż należy Winchester Cathedral
Obrazek

Obrazek
Jeden z dwóch krzaczków odbija zawsze kilkoma pędami chyba jako Mary Rose ;:224
Obrazek

Jak nie zawsze warto szybko rezygnować z róży, która niezbyt rokuje na danym stanowisku świadczy ten krzaczek Terra Limburgia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kupiona jesienią w 2015 roku, bardzo słaba sadzonka, praktycznie miałam się jej pozbyć, nic nie przyrastała, wiosną 2020 roku postanowiłam ją przenieść na nową rabatę "Alicji ;:167 "/chyba wszyscy wiedzą dlaczego akurat tak nazwana/ i stał się cud, to nie ta sama róża, pięknie przyrasta, rozkrzewiła się, trudno obok niej przejść obojętnie.
MAm jeszcze takie 2 cuda z tego samego zakupu, Summer Dreem i Diorescense, które przeniosę w tym roku na nowe miejsce, o ile przeżyły zimę. Żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej, być może uratowałabym Claude Monet ;:167
Tak na marginesie, wszystkie w/wym. wymienione róże były zakupione w z holenderskiej szkółki ;:131
Skoro jesteśmy już przy tej rabacie to proszę zobaczyć jak się zmieniała ;:173
Listopad 2019
Obrazek

wiosna 2020rok
Obrazek

Lato 2020rok

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wiosna 2021
Obrazek

Lato 2021
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tym dzisiaj skończę żeby Was nie zanudzić i idę do Was :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, witaj - Ty nigdy nie zanudzisz.Ogród z nietuzinkowymi odmianami różnych gatunków, zachęca do wirtualnego buszowania....Powinnaś , za każde wejście pobierać opłatę :;230 Ostatnia prezentowana-uratowana róża zachwyciła mnie swoją klasyczną budową.Pozdrawiam b.serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Piękna metamorfoza w przeciągu paru lat nastała.
Czytam, że zakupy dalii dotarły.
Mi też wczoraj przyszedł SMS, że zapakowali i wysyłają przesyłkę z moimi zamówionymi liliami.
Róże cud-miód a piękna WC taka dwukolorowa ;:333
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, wspaniałe obrazy z letniego ogrodu ;:138 Rabaty fantastycznie się prezentują. Wszystkie rośliny doskonale skomponowane, z wielkim smakiem ;:215 Róże jak zawsze cudnie kwitnące, a Twoje olbrzymy wciąż wzbudzają mój niekłamany zachwyt ;:224 Czy moje róże kiedyś tak będą wyglądały?
Zauważyłam u Ciebie tunel foliowy... Jak długo jest u Ciebie? Czy ściągasz folię na zimę? I czym obsadziłaś jego bok? Chciałabym swój trochę zasłonić jakimiś roślinami i szukam inspiracji ;:108
Na rabacie Alicji super wyglądają te ciemne liliowce z bladoróżową różą - chyba Queen of Sweden? Jak dla mnie tworzą duet doskonały ;:333
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Nie mogę napatrzeć się na te Twoje róże.
Przepiękne. I jeszcze te zestawienia ;:167
Już nie mogę doczekac się takich widoków w realu.
Tylko martwi mnie pogoda. W dzień na plusie, nocą minus. Czy te nasze roślinki to wytrzymają?
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj też mam Summer Dreem z polskiej szkółki , i oglądałam ja po zimie , będzie miejsce na nowe nasadzenia , kwitła tylko raz w doniczce ,jak wsadziłam do ziemi to tylko wegetowała, teraz to już do usunięcia , ja mam dużo róż z holenderskiej szkółki , rosną i nie narzekam , mają ładne sadzonki , może tak Ci się trafiło. Napisz co to jest za roślina i jak się nazywa , kwitnąca na niebiesko , jak białe stokroty.Też miałam się w tym tygodniu zabrać za ogród , ale wczoraj spadł śnieg i trzyma do dziś jest zimno . Mus czekać , za to ja pozdrawiam Cię ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy żadnych ostróżek ,jeżówek niczego nie chcę bo one u mnie nie chcą rosnąć .Najdłużej miałam piękną białą ostróżkę od Reni i też twierdziła ze będą rosnąć ;:174 niestety .Nie mam dla nich odpowiedniej gleby tak jak dla jeżówek .Dziękuję serdecznie za propozycję ;:196 a te niebieskości to aster alpejski miałam też białego ,ale wybył ;:145 Na dworze znów zimnica ,a już było tak fajnie. Milutkiej i ;:3 niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”