Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj wiesz nie wiem kiedy ruszę w ten ogród , trochę mi róż wypadnie , bo już widziałam kilka , ale będą nowe miejsca na nasadzenia , nie widzę jeżówek , co rok mam ich coraz mniej tych kolorowych , bo różowe i białe to się same rozsiewają , widzę też gołe place irysów , zresztą co się dziwić brak śniegu , a ja nigdy nie okrywam tylko , jak sadzę jesienią nowe, Zobaczymy zdrówka ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Tereniu u mnie też tylko różowe jeżówki, innych nawet nie próbuję sadzić, w mojej glinie to i tak cud, ze te chcą być u mnie.
Zresztą, już dojrzałam do tego, że nie wszystko muszę mieć, jeśli nie chce, trudno, jest tyle innych pięknych roślin, można zawsze czymś zastąpić.
Mam nadzieję na pogodę do końca tygodnia, przejrzę swoje krzaczki, zobaczę jak wyglądają po zimie, tak na pierwszy rzut oka nie ma tragedii, wszystko i tak dopiero będzie pewne podczas cięcia róż a z tym nie ma się co na razie spieszyć, przymrozki jeszcze dość mocne w moim regionie.
Irysom bardziej wilgoć mogła zaszkodzić jak mróź, u mnie tak się właśnie dzieje, w wilgotne lata zawsze mam z nimi problem, tylko w jednym miejscu dobrze się mają, tam gdzie jest dużo piachu po budowie, tam nie mam już jednak miejsca, chyba, że coś mi wypadnie.

Jadziu ten przystojniak już wymiziany, wycałowany, na stare lata zrobił się straszny przytulas :wink: . Sądziłam, że więcej mam czerwieni w ogrodzie a tu się okazuje, że to pojedyncze okazy ;:333 Musiałam się sporo naszukać we fotkach aby coś znaleźć.

Późno już, więc zdjęć dzisiaj nie będzie, życzę Wam dziewczyny pięknych, kolorowych snów i lepszej pogody, żeby pohasać w ogrodzie.
Dobrej nocki ;:167 ;:196 :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witajcie :wit

To znowu ja się Wam naprzykrzam :wink: . Wczoraj popikowałam część swoich styczniowo-lutowych siewów. Miałam stare nasiona lobelii, więc ich nie żałowałam myśląc, że nie wszystkie wzejdą, teraz mam tysiące siewek, które muszę przesadzić, na razie kępkami, co nie znaczy, że mam tyle miejsca na parapetach. Żeniszki też sobie poradziły nieźle. Najgorzej z petunią, ładnie powschodziła, jednak niewiele zostało do pikowania, w ciągu jednego dnia padły niemal wszystkie. Chyba zgorzel podstawy łodygi. Bardzo ładnie wzeszła turzyca. Drugi raz wysiałam penstemony i werbenę patagońską, z poprzedniego siewu nie wzeszło nic.
Jutro mam zamiar brać się za siew pomidorów i papryki.
Troszkę zdjęć wstawię, zanim znowu wpadnę w szał ogrodowy :wink: .

Młodziutki Roald Dahl, kolorek jak marzenie, taki nasycony budyniowy kolorek :wink: , mmmniam. Troszkę przygnieciony przez piwonię, która bujnie się rozrosła w ubiegłym roku.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed nią zdecydowanie jaśniejsza Vanessa Bell, choć wcale nie delikatniejsza, jak na młodziutką róże ładnie się rozkrzewiła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marc Chagall, jak do tej pory nie zachwycił, krzaczek słabo się krzewi, mało kwiatów, no ale poczekamy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A Shropshire Lad, na razie się rozkręca, ale jak na pnącą, moim zdaniem słabo, kolor ma bardzo ładny, jak zresztą wszystkie austinki, taki nietuzinkowy ;:215 , z akcentem ;:333
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lemon Rokoko zapowiada się na piękną różę, oba krzaczki bardzo ładne.
Obrazek

Obrazek


Kilka fotek ogólnych z moich ulubionych rabat ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tymczasem, miłego popołudnia ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
elja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 maja 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cudne masz róże ;:167
Co do ASL mam takie same spostrzeżenia, u mnie rośnie od 2017 (przyjechała już wyrośnięta w doniczce) a dalej 3 patyki na krzyż, ale kwiaty ma zachwycające choć dość szybko się obsypują.
A co to za cytrynkowa róża na zdjęciu z ostróżką i (chyba) Queen of Sweden?
Pozdrawiam serdecznie
Ela
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Elu ;:196

Poczekam jeszcze może się to cudo rozbuja, jak to przesadzę ją w inne miejsce, skoro ona taka chudzina.
Róża o którą pytasz to My Girl, jedna z moich ulubienic, chociaż nie za bardzo lubi deszcz, w zeszłym roku trafiła z kwitnieniem akurat na suchy okres i i dała popis, tak jak tylko potrafi.
Oto ona
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
elja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 maja 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ajajajjj ;:167 i dlaczego ona jest dostępna ssssaassssasssa (przecież mam zakaz nabywania nowych okazów! - własnoręcznie nałożony :roll: )
Mają Tantauki w sobie to coś..
Pozdrawiam serdecznie
Ela
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Elu nakładanie na siebie zakupowych zakazów, to tak jak jak nie zjeść ukochanego pączka, na widok którego leci Ci ślinka :;230
Póki jest miejsce w ogrodzie trudno dotrzymać wszelkich danych sobie obietnic, znam to ;:108 .
Może pomogę Ci podjąć decyzję, My Girl lubi słoneczne stanowisko, rzadko zapada na choroby, jest bardzo żarłoczna, trzeba więc zapewnić jej dobre i systematyczne odżywianie, możesz powiedzieć jak większość róż jest jednak jedno ale, bardzo nie lubi deszczu.
Jeśli trafi z kwitnieniem na taki czas, pąki nie rozwijają się w ogóle i często opadają, dlatego warto ją sadzić w przewiewnym miejscu, aby kwiaty i liście szybko obsychały, co przy ciągłych opadach i tak na niewiele się zda.
Przy większej ilości róż, nie robi to dla mnie większego problemu, jednak gdybym miała parę krzaczków w ogrodzie zastanowiłabym się nad jej zakupem, chociaż jest naprawdę piękna a jej ogromne kwiaty robią na każdym wrażenie.
Nie wiem czy Ci pomogłam, ale próbowałam :wink:
Z cała odpowiedzialnością mogę Ci natomiast polecić Garden of Roses , to numer 1 w moim ogrodzie, gdybym miała miejsce dokupiłabym jej jeszcze kilka sztuk, ta róża nie ma sobie równych, kwitnie bardzo obficie, nie choruje, żadna pogoda jej nie straszna. Tworzy ładny kompaktowy krzaczek, dlatego świetnie nadaje się do sadzenia przy ścieżkach.

Garden of Roses zdjęcia są z roku 2020 i 2021 a mam ją od 2012 i nigdy mnie nie zawiodła.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
elja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 maja 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Oj Daysy,
nie mogłaś mi bardziej namieszać w głowie niż mam namieszane :wink: mam 150 róż a ogródek mały - oczywiście gumowy ;:224
Garden of Roses mam dwa krzaczki i ciągle zastanawiam się - oglądając Twoje i innych dziewczyn na forum - czy na pewno to ta sama róża. Moje krzaczki są z szanowanej szkółki, więc nie powinnam wątpić, niemniej jednak nie kwitną oszałamiająco, kwiaty są nietrwałe (a krzewy mam 5 rok); aż sprawdziłam swój katalog z zeszłego roku, między czerwcem a październikiem zrobiłam jej jedno zdjęcie jednego kwiatu :cry:
I nawet wygląda trochę nie tak jak Twoje. Tylko myślę, że jednak może to moje ciężkie warunki glebowe i oświetleniowe. Po obejrzeniu zdjęć Twoich Gardenek pomyślałam, że może wymienię swoje krzaczki ale teraz myślę, że popracuję mocniej w tym roku nad nimi i dam im jeszcze jedną szansę, jak nie skorzystają to jesienią wymienię na "nowszy model".
W każdym razie bardzo Ci dziękuję, gdyż albowiem natchnęłaś mnie ;:196
A My Girl trafia na listę "lucky loserów" na 1 miejsce ;:215
Pozdrawiam serdecznie
Ela
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Róże jak zwykle wspaniałe u Ciebie.
Ale mi wpadł w oko Marc Chagall, ostatnio podobają mi się wielobarwne.
Niedługo będę miała miszmasz kolorystyczny w ogrodzie choć staram się kolorystycznie trzymać fason.
Rabatka pod pergolą piękna.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Gardenka cudna ;:167 też ja mam u siebie jednak patyczki które wsadzam obok nijak nie chcą współpracować ze mną.Uparta jejmość jednak piękna.Martwi mnie widok Grace, a przecież nie było praktycznie zimy .Daysy chyba jesteś zapracowana przy takiej pogodzie .Też dzisiaj wreszcie skończyłam porządkowanie W prognozach zapowiadają deszcze oj przydadzą sie bo suchusieńko na moich piaskach ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ale cuda pokazujesz. Przepięknie kwitną ci róże.
A co rośnie pod Bajazzo?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam zmęczona jak mops, ale też szczęśliwa :wit

Od poniedziałku pracuję w ogrodzie, można powiedzieć na cały etat ;:333 . Najpierw spieszyłam się, bo zapowiadali deszcz, oczywiście do dnia dzisiejszego nie spadła nawet kropla ;:131 . Mam taki dziwny zwyczaj, że jak coś zaczynam , to chcę od razu wszystko na raz, to nic, że ledwo co chodzę, że ręce od cięcia już nie dają rady, oczywiście, zgodnie z powiedzeniem " a com zaczął skończyć muszę", dzióbię jak dzięcioł :;230 .
Tym sposobem można powiedzieć najgorsza robota zrobiona w 80%, rabaty wyczyszczone, róże prawie wszystkie przycięte, zaczyna to jakoś wyglądać, Szkoda, że jest tak sucho, przydałby się deszcz to i ziemia szybciej by rozmarzła, w niektórych, bardziej zacienionych miejscach ziemia jeszcze zmarznięta.



Gosiu jakie tam cuda, róże z małymi wyjątkami, nie zachwyciły w zeszłym roku, słabo o nie zadbałam, mam wręcz wrażenie, że niektóre się uwsteczniły. W tym roku przyrzekłam im poprawę warunków ;:215 .
Przy Bajazzo rośnie Gilenia, fajna roślinka, warto ją posadzić na ciemniejszym tle, na przykład przy żywopłocie. Wczesnym latem krzew oblepiony pięknymi, filigranowymi kwiatuszkami.

Jadziu
, bardzo lubię Gardenkę, to niezawodna róża, mnie jeden patyczek się ukorzenił ale tylko jeden. Spróbuję w tym roku z większą ilością. Z moją Grace chyba się będę musiała pożegnać, już trzeci raz zmieniam jej miejscówkę i z roku na rok jest coraz mizerniejsza, taki sam problem mam z Jubilee Celebration, mam 2 krzaczki i oba bardzo lichutkie. Obiecałam sobie, że jeśli nie dadzą rady w tym roku, to mimo pięknego kwiatu, pożegnam się z obiema.
Oj tak, od 10 do 16 jestem w ogrodzie, ledwo co łażę ale co tam, ból minie a jaka satysfakcja ;:215 z wyczyszczonego ogrodu ;:108

Ewo nie jestem zachwycona Chagallem, bardziej podobała mi się C.Monet, niestety już jej nie mam, szukam w szkółkach ale nigdzie
nie ma.
To stare zdjęcia Claude Monet, dla mnie cud nie róża.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

MÓwisz chyba o rabacie z hortensją Incrediball, bardzo ja lubię, wnosi taki spokój do ogrodu, tak naprawdę ładna przez cały rok. Rabata ciągnie się wzdłuż domu, za pergolą.

Obrazek

Obrazek

Elu, mam nadzieję, że Ci chociaż odrobinkę pomogłam ;:333 Z roślinami jak z dziećmi, każda wymaga czegoś innego, najlepiej sprawdzić to u siebie w ogrodzie, każdy ma inną glebę, inne warunki słoneczne, wietrzne inny poziom wód gruntowych, dlatego to co rośnie u mnie dobrze, niekoniecznie będzie tak samo rosło w innym ogrodzie.
Czasem mimo starań z naszej strony nie zatrzymamy roślin, którym nie możemy zapewnić warunków najlepszych do ich rozwoju.\Jeśli chodzi o Gardenkę warto skontaktować się ze szkółką i rozwiać wątpliwości. Nawet najlepszym szkółkom zdarzają się pomyłki, tam też pracują tylko ludzie ;:108 .

Dobrej nocki i kolorowych snów życzę ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Zazdroszczę Ci (w pozytywnym sensie), że już w większość masz roboty zrobionej.
U mnie niestety róże i lawendy jeszcze nie przycięte. Nieuporządkowany jest ten mój ogródek.
Ale ociupinka po ociupince coś tam robię (ostatnio powojniki i garażowane róże obcinałam).
Niestety u mnie znów dwie na L4 i ostatnio moje dni wyglądają praca-spanie -praca.
I tak w kółko. Nawet mąż się ulitował i jak po nocce przychodzę i w tym samym dniu na nockę idę, to śniadanie z gorącą herbatą mi robi.
Ale jak popatrzę na Wasze ogrody to przynajmniej cieplej na duszy się robi.
Claude Monet faktycznie piękna róża, może jak mi się trafi to zaszaleję i kupię ją.
W końcu jedna sztuka więcej w tą czy w tą. :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”