Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ja wcale nie przesadzam. Moje róże to ubogie krewne róż.
Daleko im do takich gęstych ,okazalych krzaczkow jak twoje.
Mączki piękne. Moje dopiero kilka kwitnie.
Ale jak najbardziej jestem za tą wymianą maczkowa . ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Bobby James to już wiem; że jest obsypane kwieciem.
Veinchenblau zachwycająca .Gapie się i gapie na to zdjęcie. :shock:
I tylko raz kwitnie ?? Piękny kolor.
I tak obficie kwitnie. A gdzie Ty je kupowalas ?
Czy na wiosnę dużo ja przycinasz ??
Oczywiście wszystkie twoje Róże to cudeńka.
U mnie jednak tak obficie nie rosną i nie kwitną te róże. Ciekawa jestem czy kiedyś to się zmieni . :roll:
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy Bobby James jest obłędny ;:oj A ja myślałam ze mój Chopin to dryblas. Pierwszy raz widzę taką różę . Urzekła mnie parka Charles Austin i Lady of Shalott .Zdecydowanie jak dla mnie bardzo romansowe nazwy, a kwiaty piękne. Choć u Ciebie wszystkie są piękne. Każda różyczka, bujna , kolorowa, wyjątkowa. I ten maczek niesamowity. Pomijając wyczyny naszych orzełków , kwiat przecudny. :D
washi
200p
200p
Posty: 208
Od: 5 lut 2012, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jej, jak u Ciebie pięknie! Masz śliczne róże, i nie chodzi mi tylko o odmiany ale o krzewy. Zwróciłam uwagę na tę angielkę - nie angielkę. Wygląda jak wielkokwiatowa Pullman Orient Express, może to ona? Pozdrawiam :) Maria
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, masz bardzo zdrowe różyczki! Piękności są, oj piękności.
Mam nadzieję, że deszczyk do Ciebie dotarł i podleje ogród. ;:304
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam miłe koleżanki :wit

Spieszę Wam donieść :wink: - wreszcie pada :heja :heja ;:138 ;:138 . Oj, już miałam dość podlewania. Niewiele ono pomagało, to nie to samo co deszczyk z nieba, dlatego też cieszę się ogromnie. Tym bardziej, że nie leje a na przemian siąpi i pada drobny deszczyk, czyli tak optymalnie aby dobrze nasączyć ziemię. W końcu będzie można zasilić panienki.
Różyczki w większości szybko się osypały przy takich upałach, część już przycięta, pozostałe po opadach.
Angielki chętnie budują nowe pąki, mimo takiej suszy no i oczywiście nieoceniona Garden of Roses, chociaż w tym roku wiele kwiatów jest przypalonych.
Nie mam zbyt dużo aktualnych fotek, więc nie zanudzę Was dzisiaj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Basiu, dziękuję ;:168 , deszczyk dotarł i pada bardzo fajny deszcz, dobrze nasączy ziemię, podobno ten tydzień będzie taki przekropny i tylko należy się cieszyć, po tak długich upałach. Może to drugie kwitnienie nie będzie takie krótkie i różyczki dłużej będą trzymały kwiaty.

Marysiu ;:196 chyba strał w 10-kę, bardzo prawdopodobne, przejrzałam trochę internet i rzeczywiście bardzo podobna, niestety ścięłam trochę z niej kwiatów dla wnuczka na zakończenie roku i muszę poczekać na następne, niedługo jednak będę czekać bo ona chętna do wiązania kwiatów, już ma sporo pąków. Bardzo żywotna róża. Buduje bardzo ładny, zdrowy, szeroki krzew o pięknych ciemnozielonych, błyszczących liściach. Łodygi sztywne z jednym dużym pąkiem, co wskazuje faktycznie na wielkokwiatową. Niezbyt podoba mi się jak przekwita ale reszta bez zarzutu.

Oleńko
Bobby James to wielka róża pnąca, właśnie słyszałam, że może dorastać do 7 metrów ;:224 , no to mam ciepło ;:131 . No cóż przynajmniej MS obejrzę już bez stresu, nie ma tego złego...... ;:306 Maczek kupowany poza granicą, bo w Polsce nie mogłam dostać nasion maków, bardzo mi się spodobał, bo w naszych narodowych barwach, troszkę nietypowy. Drugi miał być pełny, prawie czarny, ale tylko kolor się zgadza ;:224 .


Aniu
niestety i Veilchenblau i Bobby James kwitną tylko raz - raz, a dobrze ;:173 . Jak widać mam problem z rozmiarami, obie wielkie na 4ro metrowej podporze ;:124 , lekka przesada ;:202 Obie kupowałam w Rosarium. Na kwiaty Bobby J. czekałam 2 lata i w końcu, w tym roku zdecydowała się zakwitnąć. Jeszcze nie cięłam żadnej, w tym roku będę je cięła i powiem Ci, że jestem w strachu, nie bardzo wiem jak się do tego zabrać ;:185 . W każdym razie będę próbowała, bo inaczej zarosną mi pół ogrodu ;:202
Jak zbiorę nasionka maczków, dam znać ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy ta róża to Bright as a button będzie pani z niej zadowolona :D Padłam, patrząc na te wszystkie kwitnące cudeńka i wielkie kwitnące ogrodówki łał Ależ wszystko u Ciebie szaleje to moje róże to miniaturki w porównaniu z Twoimi ;:202 i nie widać po nich ,że jest susza.Dzisiaj znów przywlokłam wiadro gliny muszę jej trochę nanosić i podsypywać moim różom W tej glonie zmieszanej z ziemią posadziłam Elzbietkowe patyczki już druga wielka donica .Ciekawe ile z tego sie ukorzeni. Możesz nas tak zanudzać bez końca ja jestem ZA
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Piękne różane widoki ;:180 u mnie takich ilości róż nie ma , niestety brak miejsca. :wink: Z tego też powodu jak jeszcze jakąś gdzieś upchnę to koniecznie aby powtarzała kwitnienie a mam takie co nie ;:185 , nie pomyślałam a teraz żal wywalić :roll: . Cieszę się że u ciebie popadało, u mnie także i chwilowo za deszczyk dziękuję ;:oj . Czarna plamistość już łapie różyczki a ja przez deszcze nie mam kiedy popryskać :roll: . Dziś nareszcie zapowiada się ładna pogoda , ja na działeczce..może coś zaradzę z tą plamistością. Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Pięknie, pięknie i jeszcze raz pięknie. Nie tylko różane panienki, ale i inne kwitnące cudowności. Ta wielka Bobby James rewelacja ;:63 ;:63 ;:63 .
Co to za porcelanowa piękność na 3 cim zdjęciu od góry? Taki ładny delikatny kolor.
Daysy możesz pokazać jeszcze kilka zdjęć Comte de Chamboard w różnych fazach rozwoju? Bo chyba moja ( o której myślałam,że to ona) wcale nią nie jest. Moja ma inny wygląd w pełnej fazie rozwoju, chyba inny układ płatków. Jakbyś mogła zerknąć u mnie na 9 tej stronie (23.05) i porównać. ;:218
U mnie też pada od 3 dni. :tan Nareszcie można odetchnąć od podlewania. ;:19
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Pokłuta gospodyni serdecznie wita gości :wit

Przez 2 dni walczyłam sekatorem z Veilchenbalu i Bobby James, o ile ta pierwsza nie ma kolców i sama przyjemność przy niej pracować, to ta druga istny jeż. Przez dwa lata nie pilnowana mocno poszalała. To istny żywioł, niekontrolowana potrafi zmienić się w kłującego potwora.
Obeszłam się z nimi bardzo, może za bardzo drastycznie, ale nie mogłam pozwolić, by zarosły 4-ro metrową rabatę.
Pędy skierowały się na wschód, czyli odwrotnie niż chciałam. Teraz te co zostały, przywiązałam do trejażu i odzyskałam swoją rabatę.
Nie obyło się bez pomyłek ;:131 i wycięłam piękny pęd Bobby James. W takim gąszczu trudno było się połapać skąd wyrastają pędy.
Nie wiem, czy się na mnie nie obrazi za takie bezpardonowe potraktowanie ;:224 Z drugiej strony musi wiedzieć kto tu rządzi :wink:
Teraz czas na pozostałe, tak naprawdę zostały tylko te z "białej" rabaty, tam też jest ich sporo do cięcia, to już jednak przyjemność, nic nie czai się wkoło by cię zaatakować z każdej strony ;:306

Irenko, oj wielka Bobby James, można bez przesady powiedzieć olbrzymia, czuję, że będę musiała systematycznie ją kontrolować, by nie dopuścić do "samowolki" ;:306
Na trzecim zdjęciu jest Stephanie Baronin zu Guttenberg, w tym roku malutkie, źle zniosły jesienną przeprowadzkę, późno zaczęły kwitnąć, ale ma im się na życie ;:333 . Kwiaty jednak nic nie straciły ze swojej urody.
Teraz wstawię obiecane fotki Comte de Chambord do porównania z Twoją nn-ką, te pierwsze są z pierwszego kwitnienia, ostatnie z jesiennego
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodam, że łodygi są mocno kolczaste a kolce są raczej drobne, co powoduje, że nie są przyjemne w dotyku. Zapach jednak rekompensuje wszystko ;:108
Trochę dużo tych zdjęć, ale może łatwiej będzie Ci zidentyfikować swoją

Zuziu mnie też coraz mniej miejsca na wszystkie moje zachcianki, muszę trzeźwo zacząć myśleć, uporządkować to co jest i dopiero myśleć o następnych, ewentualnych zakupach.
Z czarna plamistością nadal walczę, nie jest to proste, niektóre są mocno zaatakowane należą do nich piękna Claude Monet, Fisherman's Friend, o dziwo w tym roku Mrs John Laing zdrowiusieńka jak rydz.
Przez ostatnie dni padało więc nie można było powtórzyć oprysku.

Jadziu wielkie dzięki za identyfikację różyczki, w kajeciku zanotowane Bright as a Button :) Powiedz mi jeszcze jakie ona u Ciebie miała rozmiary, bo posadziłam ją na przodzie rabaty i myślę sobie, że jak duża to lepiej ja wcześniej przesadzić.
Hortensje ogrodowe w tym roku oblepione kwiatem, zimy nie było, kwiaty nie obmarzły i efekty widać ;:215
W zeszłym roku zastanawiałam się, czy ich nie podzielić,są dość wiekowe, jednak te wielkie krzewy prezentują się wspaniale.
Życzę udanego patyczkowania, chętnie się załapię na Elżbietkę jeśli będziesz miała na zbyciu :wink:

Dla Was piękny mak, myślałam, że będą tylko pojedyncze a tu ... niespodzianka :heja
Obrazek

Pojedynczy też piękny :wink:
Obrazek

China Girl ;:167
Obrazek

Prawdopodobnie Pullman Orient Express
Obrazek

Obrazek[/URL

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/1afc1c6bf235e9ee]Obrazek



Cream Abundance
Obrazek

Terra Limurgia
Obrazek

Chandos Beauty
Obrazek

Chartreuse de Parme
Obrazek

Princess of Infinity
Obrazek

Do miłego :wit :wit

Obrazek

]
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy moja też rośnie z przodu rabatki, ale tak 1 m z groszem trzeba jej dać na wysokość, jednak ona bardziej rozpiera się na boki jakby chciała być okrywówką .U mnie wchodzi na Pretty sunrise jednak żadna z nich nie narzeka, bo ta druga raczej lubi kwitnąć na wysokościach .Wyobrażam sobie walkę z Veilchenką nie zazdroszczę :;230 wiem jak szaleje, bo koleżanka ja ma. Moja Maigold też lubi zaszaleć i muszę też ją upomnieć kto tu rządzi jednak do niej potrzebuję drabiny :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy bardzo dziękuję za zdjęcia Comte. Ale niestety moja to coś innego. Nawet kolców ma niewiele. Na nowych przyrostach po jednym między węzłami, a na starszych może ze 4. DZiękuję bardzo będę szukać może kiedyś trafię na nazwę, a dokładnie ją obfotagrafuję podczas następnego kwitnienia, bo pąki już są. ;:7
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam pokłutą różaną gospodynię ;:oj , dla tak pięknych różyczek też bym się poświęciła i dała pokłuć ;:306 . Ja wciąż czekam na jakiegoś wielkoluda co by mi zarósł pergolę ;:oj . Widzę u ciebie Chandos Beauty, czy jesteś z niej zadowolona..u mnie jeszcze maleństwo ale już kwitnie. ;:128 . Jeszcze raz dzięki za rozszyfrowanie mojej Geishy, teraz już w 100 % jestem pewna..przy porządkach działkowych nawet oryginalna fiszka się znalazła ;:131 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”