Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Róże coraz ładniejsze i coraz więcej kwiatków pokazują.
U mnie też Rhapsody in Blue ładnie kwitnie choć na takim upale kwiatki jej płowieją trochę.
Róża Eisvogel ma dużo pączków, jak się otworzą to będzie super widok. ;:224
Kącik japoński suuuuuuuuuuper.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy do kącika japońskiego jeszcze brakuje Buddy ale i bez niego wygląda ładnie .Ta misa na środku to poidełko czy rodzaj fontanny.Rhapsody w tym roku cudownie zakwitła mnóstwem bukietów ;:167 Twoje potworki dają pokaz pomieszanie z poplątaniem Ciekawe jak je potem kochana rozdzielisz do cięcia ;:oj strach się bać Edenka również im dorównuje . ;:333 Chmury straszne ciekawe ile z nich deszczu spadło, bo u mnie nie specjalnie popadało ;:222 Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam ;:167 wszystkich gości

Sobota i niedziela upłynęła pod znakiem lenistwa, żar wprost lał się z nieba. Na termometrze w cieniu było 28, całe dwa dni przesiedziałam w domu, tylko wieczorem dało się wyjść na zewnątrz i cokolwiek zrobić w ogrodzie.
Chociaż w ostatnich dniach mocno popadało, to i tak trzeba było podlać grządki z warzywami i co nieco opielić, po deszczu i upałach chwasty rosną jak grzyby po deszczu ;:224.
Róże dają radę, to chyba jednak zaleta lekkiego zacienienia w ogrodzie przy tak wysokich temperaturach. Nawet Rhapsody in Blue nie została poparzona, co uważam za wielki sukces.
Dzisiaj znowu dostałam alert pogodowy ostrzegający przed silnym wiatrem i gradem ;:131 , pogoda bardzo dynamiczna w czerwcu.


Ewo, rzeczywiście róże rozkwitają, z dnia dzień jest ich więcej nie nadążam z robieniem zdjęć, to piękny czas w naszych ogrodach.
W tym roku zrobił się wielki busz w moim ogrodzie, już zastanawiam się co i gdzie przesadzić, nie tylko myślę o różach. Liliowce się mocno porozrastały, to samo z trawy: rozplenica, miskanty, bambus. Brunera tak poszalała w tym roku, że zajęła całą rabatę dla siebie a przesadzana była w ubiegłym roku malutkimi sadzoneczkami ;:202 .
Eisvogel po 3-ch latach wreszcie nabrała ciałka i ten rok należy rzeczywiście do niej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu
, też myślę o Buddzie ale to w późniejszym czasie, moja teściowa jest osobą bardzo religijną, chyba nie zrozumiałaby moich inetncji :wink: . Misa to rodzaj poidełka, wiele owadów tam przylatuje, ptaków mniej, zbyt blisko domu no i Gaspar buszuje przy misie ;:333
Widziałam takie solarne mini fontanny, które można stosować do małych naczyń. Nie wiem tylko czy w misie kortenowej by się sprawdziła, na ściankach osadza się rodzaj rdzy, więc chyba nie bardzo.
Zdecydowanie tegoroczne kwitnienie róż jest bardziej obfite, jednak opady zrobiły swoje. Woda nie tylko nam potrzebna ;:108
Trafiłaś w sedno, też zastanawiam się jak zdjąć do cięcia te dwa potworki

Bobby James I Veilchenblau
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najmniej problemu będzie z przesadzeniem Ilse Krohn Superior, ona szczuplutka, jakoś delikatnie się ją wyplącze z tej gęstwiny. Też w tym roku troszkę podmarzła, dość mocno była cięta, czego raczej po niej nie widać.
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy patrząc na te kwitnące potworki to aż serce się raduje. ;:167 Jak dla mnie mogło by tak calutki czas trwać okrągły roczek ;:167 Mata w japońskim kąciku też dodaje mu uroku wraz z bambusami ,a jesienią będą cudnie wyglądać jak sie wybarwią.U mnie też znów busz, a tyle roślin się wyzbyłam a tu wcale nie widać . Rosną źle, nie rosną też zmartwienie, nam nigdy sie nie dogodzi ;:306 Przed chwilą też podlewało a na ogórkach pojawiły mi się mączliki szok pierwszy raz zaraz postawiłam żółte tablice lepowe i już parę dziadów się przylepiło .Jutro spróbuję potraktować nalewką z jodyny z krochmalem i octem Miłego ogrodowania. ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jadziu gdyby tylko takie zmartwienia były naszym udziałem, świat byłby o wiele lepszy ;:108 a nam żyłoby się spokojniej.
Musieliśmy troszkę zasłonić taras, bo po południu nie dało się tam wysiedzieć /wystawa zachodnia/, a że powstał tam kącik a'la japoński to wypadło na rolety bambusowe, chyba rzeczywiście dobrze to wygląda.

L.D. Braithwaite ze swoimi olbrzymimi kwiatami, część musiałam obciąć po ostatnich deszczach
Obrazeke

Munstead Wood

Obrazek

William Shakespeare przytulony do Geishy
Obrazek

Golden Celebration szuka słonka ;:131
Obrazek

Comtesse de Segur

Obrazek

The Mill The Floss
Obrazek

Eskimo F.C., chyba wreszcie znalazłam dla niej odpowiednie stanowisko
Obrazek

Piękna róża /prezent/ Parfum F.C. wreszcie pokazała swoje prawdziwe oblicze ;:167
Obrazek


Rozczochrany William Morriss
Obrazek

Miss Fine
Obrazek

Malutka Lavender Ice

Obrazek

Queen of Sweden szaleje
Obrazek

Garden of Roses
Obrazek

Kosmos
Obrazek

The Poet's Wife
Obrazek

Lacre
Obrazek

Herzogin Christiana /prezent/ ;:167
Obrazek

Charlotte
Obrazek

Princess Alexandra of Kent

Obrazek

Strawberry Hill
Obrazek

Jubilee Celebration

Obrazek

Charles Darwin
w objęciach Williama Morrisa :wink:
Obrazek

Nadia Meillandecor
Obrazek

Natasha Richardson
Obrazek

Claire Renaissance
/prezent/ ;:167 Tolinko, dzięki
Obrazek


Starczy na dzisiaj, miłego dnia wszystkim ;:196 ;:167
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Róże obłędne ;:138
Nie wiadomo co chwalić ,wszystkie cudne. :!:
Wyglądają zdrowo.
U mnie palą się tylko ciemne np. Doktorek.
Niestety mnóstwo robali na liściach i zwiotów ,które ścinają pąki.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy wreszcie można się nacieszyć kwiatami, tylko słonko trochę przyspiesza ich przekwitanie. Moja Gardenka w tym roku jakaś taka nieokrzesana kwiaty ma jakieś słabo rozwinięte .Nie wiem od czego to zależy .Mój Munstead wood dopiero ma pąki,jednak wypuścił od korzenia to ważne czyli opłacało sie trzymanie go w donicy calutki sezon. Tradescant już ścięta to samo Abraham Darby, niedługo trzeba będzie podstawić drabinę i pościnać te na wysokościach LO , Apenfee i Doktorka. Jednak długo sie nimi nacieszyłam i nasuszyłam płatków .Królowa szwedzka rzeczywiście poszalała sobie ;:167 ;:3 weekendu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Och Daysy tyle pięknych kwitnien pokazałaś ;:167

Ciekawe jak teraz przez te upały się kwiaty trzymają na nich bo u mnie tak się złożyło że albo kończą albo już skończyły pierwsze kwitnienie.
Queen of Sweden masz ogromną - moje podobnie.
Tyle ma kwiatow..

Morris rzeczywiście wygląda dość nieporadnie, słyszałam że z czasem się formuje :roll: ale sprawdzisz

The Mill on the Floss i Strawberry Hill też piękne ;:196
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Nie mogę się napatrzeć na The Mill The Floss, Lacre, The Poet's Wife czy Jubilee Celebration. ;:224
Eisvogel szczególnie piękna. ;:108
U Ciebie Golden Celebration taka fajna u mnie jakoś kiepsko rośnie.
Nie wiem, może miejsce jej nie odpowiada choć to jej drugie miejsce zamieszkania.
W poprzednim też kiepsko rosła. Parę kwiatków i te zwisające główki trochę mnie denerwują.
Ale jej zapach wstrzymuje mnie przed jej usunięciem.
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Śliczne róże ;:167 Uwielbiam Królową Szwecji i Princess Aleksandrę of Kent. Piękne kwiaty ma też Eisvogel. Niestety u mnie w porównaniu do innych róż raczej nietrwałe. Tak samo jak Garden of Roses. Nie rozumiem zachwytów nad tą różą. Czy tylko u mnie momentalnie robią się z jej kwiatów skwarki? ( a rośnie w półcieniu). Kosmos u Ciebie pięknie stoi- u mnie bardzo się pokłada, ale to młoda róża, więc jeszcze jej wybaczam.
Życzę miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, róże Bobby James I Veilchenblau wspaniałe ;:167 Trudno oderwać oczy od takiego widoku. Mogę sobie tylko wyobrazić jak niesamowicie muszą wyglądać w realu. Ach...
A jak się spawuje u Ciebie The Mill on The Floss? Moje dwie w tym roku szaleją. Nie potrafię odróżnić, która jest młodsza, a która starsza. Porosły wielgachne krzaczory ;:oj Tylko kwiaty jak dla mnie są trochę za małe. Co z tego, że ich dużo, skoro giną w całej tej masie? Ciekawa jestem Twojej opinii ;:108
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, Twoje róże zapierają dech! Masz teraz z nimi dużo roboty? Ja się zawzięłam i sukcesywnie ogławiam ale też obrywam stopniowo liście, które mają jakieś plamki. Na szczęście nie ma ich wiele. Już niedługo będziemy myśleć o okrywaniu na zimę. Czy planujesz jakieś nowe zakupy? Jak podsumowujesz ten rok, czy jesteś zadowolona z róż? Z których najbardziej?
(Pytałaś u mnie o huśtawkę - my ją kupiliśmy. O jakości wypowiem się za kilka lat, bo teraz to nówka).
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Bobby James I Veilchenblau wspaniałe ,piękna para.
Parfum F.C. podobno kapryśna różyczka.
Różane portreciki cieszą oko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”