Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam Was

Kolejny ranek obudził mnie bębnieniem o szyby i przypomniałam sobie piękny wiersz Leopolda Staffa

cyt. O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny
I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny
Dżdżu krople padają i tłuką w me okna
Jęk szklany... płacz szklany a szyby w mgle mokną.
I światła szarego blask sączy się senny
O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny......


To jednak nie deszcz, nie jesienny, to po prostu letnia ulewa o charakterze tropikalnym wręcz.Już widzę oczami wyobraźni moje róże ;:145
Szok i niedowierzanie
, najpierw koronawirus, susza a teraz podtopienia.Czy w tym roku czeka nas coś dobrego?
Mam wrażenie, że już pierwsze kwitnienie róże w większości mają za sobą ;:306 , teraz czekam tylko na te, które miały szczęście nie rozwinąć swoich pąków.
W ogrodzie po kilku dniach deszczu zrobiło się naprawdę soczyście zielono, trawa już pod nogami nie chrzęści. Moja mini "łączka kwiatowa" /to taki wąski pasek przy folii - mój skromny podarunek dla pszczół i innych owadów/wyłożyła się zupełnie a taka byłam z niej dumna, nawet nie zdążyłam się Wam pochwalić.

Obrazek

Irenko, dziękuję ;:196 , nie będę się rumienić, też tak uważam ;:108 . Co do pozostałych mam zupełnie inne zdanie. Tak się dzieje w ogrodzie jak człowiek za dużo chce na raz, do tego nie bardzo wie, jak mogą zaskoczyć swoimi rozmiarami rośliny.
Zrobiłam dużo błędów przy przysadzeniu róż i teraz zbieram efekty. Miłość potrafi przyćmić rozsądek ;:306 Okazuje się, że nie jest to dobre dla żadnej ze stron, ani dla mnie/czeka mnie wiele przesadzania/ i dla róż /pozbawione pokazania prawdziwych swoich możliwości/
dla mnie to grzech nr1 jaki popełniłam z chęci posiadania ukochanych krzaczków.
Czytam, że nie ja jedna go popełniłam ;:306 , u Ciebie przynajmniej wszystkie widać, u mnie już nie bardzo.
Queen of Sweden mam 2 krzaczki, oba po jednej z zim cięte prawie do ziemi.Wbrew obawą po tak drastycznym potraktowaniu odbiły wieloma nowymi pędami i pięknie się zagęściły. Jedna z moich faworyt ;:167
Terra Limburgia, jesienią przesadzona na nową rabatę zwaną "rabata Alicji" . Widać dobrze jej zrobiła zmiana miejsca, bo po raz pierwszy od 5 lat ładnie zakwitła. Krzaczek malutki, za to bardzo zgrabny. Zobaczymy co z niej będzie jak się zadomowi na dobre w nowym miejscu.
Kolor ma ładniejszy niż na zdjęciu, bardzo ładna róża o bardzo trwałych kwiatach.

Jadziu dziękuję ;:196 jedna warta drugiej, obie rozpychają się walcząc o najlepsze miejsce. Może Ty potrafisz odróżnić Tuscany od Doktorka, cały czas zastanawiam się która jest która i do tej pory nie wiem. Są dwie możliwości albo ze szkółki dostałam 4 jednakowe róże, albo są tak do siebie podobne, że nie sposób ich rozróżnić.
Variegata to ogromna róża, muszę nad nią koniecznie zapanować, albo znaleźć jej inne miejsce. Zupełnie przykryła Barock i Charlesa Austina.
Jadziu, wyobrażałam sobie eden jednak bardziej uporządkowany :;230 Co do Elżbietki, jestem na 100% pewna, Bajazzo też w tym roku ma takie dziwne przebarwienia. Poczekamy na następny kwiat, wówczas się upewnimy.
Oj przykro mi, czyżby żadna moja podopieczna nie przeżyła ;:145 , nie martw się coś zaradzimy, patyczków będzie co niemiara po cięciu.
Z Twoich patyczków do dzisiaj dotrwały 3 szt, nie wiem tylko jakie, na razie ich nie przesadzam, siedzą pod foliaczkiem, może na jesień albo wiosną je zabiorę.
U mnie mrówki zniszczyły jedną Lawender Ice, za późno się zorientowałam. Na razie zostawiłam, może da się ją reanimować.
Na mrówki już posypałam. Gniazdo zlikwidowane. Czytałam Jadziu, że soda oczyszczona jest dobra na mrówki, to taki ekologiczny sposób, Wiem, że nie lubisz stosować chemii w ogrodzie, też nie przepadam, ale są sytuacje, że bez niej nie możesz się pozbyć pewnych zbyt uciążliwych mieszkańców, zwłaszcza w przypadku, gdy nie mają naturalnych wrogów w ogrodzie.

A propo's deszczu dzisiaj troszkę zapłakanych fotek, może być?



Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec mój słodziak ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Uwielbiam deszczowe fotki byle tego deszczu nie było za dużo tak jak ostatnimi czasy u mnie.Dzisiaj też od czasu do czasu popaduje, jednak jak na razie tylko symbolicznie. Daysy Tuscany to z pewnością ta przed La Villa Cotta ;:167 ma cudowny kwiat i juz chciałabym go zobaczyć . Może do jesieni zobaczę ,ta u mnie żyje i ma sie dobrze ,wczoraj trochę jej ślepaki ścięłam niech się buja radośnie .Oczywiście sypię sodę do mrowisk, a wczoraj tym cholerom nasypałam maczki bazaltowej ,niech sie zatkają, bo zbyt dużo ich u mnie i robią co chcą jak ślimory ;:222 .Piękna białą naparstnicę też mi podkopały ,truskawki też w paru miejscach podkopane Prosionków, Kowali bezskrzydłych, też pełno i bezczelnie chodzą po roślinach .Jeszcze nie miałam okazji zauważyć czy czegoś nie kombinują ,bo jak wchodzę to po to żeby popracować, czasu na obserwacje na razie mało .Chyba trochę uszczuplę floksowe poletka, bo zbyt dużo ich u mnie ,a tak będzie więcej oddechu dla róż i innych bylin ;:196 ;:3 Gaspar cudownie tu wygląda https://images89.fotosik.pl/387/dff08bed1078e1d8.jpg
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, dziekuje Ci, że do mnie zaglądnęłaś i napisałaś tak piękne słowa ;:196 bardzo mi miło
Z tego wszystkiego zrobiłam kilka zdjęć dla ciebie, swoim różom, bo też chciałam Ci pokazać kwiatki, które lubisz chyba najbardziej i o których musisz mi trochę poopowiadać :lol:
Może za niedługo mój wątek nie będzie tylko storczykowy ;:138

Nie mam ich u siebie za wiele, ale jednak coś tam jest :wink:

No i dzięki za pokazanie mi Jenny w pełnej okazałości :D Naprawdę jest na co popatrzeć.
Kwiatek na kwiatku... i się tak zastanawiam, gdzie bym ją wsadziła u siebie, gdybym chciała?

Lubię żółty kolor i Poet's Wife mi się spodobał. I jeszcze jak się dowiedziałam, że jest taka młodziutka to już całkiem byłam wciągnięta :lol:

Queen of Sweden też jest mi bardzo bliska ;:167 Tyle, że w tym roku, coś nie wyszło jej... albo mi nie wyszło. Mało kwiatków i nie za wiele pędów wypuściła, chociaż też dość mocno przyciełam.
Ale to jest róża na ten czas. Deszcze i mokro jej nie straszne. Świetnie wygląda i daje sobie jakoś radę

Ta pomarańczowa, którą masz w donicy jest prawie jak moja. A może nawet to te same? Ale moja jest w ziemi, w ogrodzie, a nie w doniczce.
I też jest moją ulubienicą chętnie kwitnącą. I z tego by wychodziło, że to Lady Emma Hamilton. Nie tylko ładna kolorem, ale też i imię wyjątkowe. Teraz będę musiała się nauczyć i zapamiętać.

I ten wierszyk na począku pasuję jak ulał :lol:
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

:wit Daysy
O twój śliczny, słodki kot też ma niebieskie oczki. ;:215
I taki alpinista po drzewach chodzi. :)
ale piękne te twoje róże. Zawsze masz cudności.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d4425391cb368387 się zachwycam.Ten kolorek , ten kształt. ;:333
a co to za odmiana ??
Pozdrawiam cieplutko ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Masz rację Daysy... dziwny ten rok. Przestępny, a w zasadzie to podstępny ;:222 Ale mimo tych deszczów róże sobie kwitną, szkoda że takie umoczone, na pewno im to nie służy.
A Kicia cuuuuudowna! ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, pomimo ciągłych opadów Twoje róże wyglądają prześlicznie. A ta różyczka z ostatnich zdjęć jest wyjątkowo fotogeniczna. I te błękitne oczy ;:167
A Veichenblau i Boby James kwitną tak, że klękajcie narody ;:180 Coś Ty im zapodała za pożywienie, że tak wyrosły? :wink: Oczu nie można oderwać od takiego widoku ;:167 Cudne są bez dwóch zdań. Zastanawiam się tylko jak okiełznać takie olbrzymy? Czy mają jakieś specjalne podpory?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Niesamowite widoki
Masz same różane potwory
Szczególnie spodobały mi się Veilchenblau i Bobby James
Ostatnio bardzo lubię takie drobniutkie kwiatki.
Tak w tym roku same plagi.
Normalnie jak w Egipcie :roll:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Chyba nie jest mi dzisiaj dane wysłać Wam odpowiedzi,wszystkie gdzieś mi się kasują ;:145 już 4 raz rozpoczynam post i mam nadzieję to będzie próba udana.
Pominę więc wstęp i chociaż w skrócie Wam odpowiem


Jadziu, też tak podejrzewam, ale pewności nie mam, czy dobrze zrozumiała, że La Villa Cotta szykuje się u Ciebie do kwitnienia?
Moje róże w tym roku mają bardzo dużo tych ślepych pędów, co rusz to jakieś wycinam.Mrowisk u mnie też masa, za to ślimaków duuużo mniej aczkolwiek zdążyły już dobrać się do języczki pomarańczowej, liście jak ser szwajcarski.

Moniko, byłam u Ciebie i widziałam jakie masz piękne róże, ilość jak sama wiesz ma się nijak do jakości, a Ty masz tak piękne krzaczyska róż jak storczyki. Cały Twój wątek tchnie artyzmem moja droga i czego ja mogłabym Cię nauczyć? Nie moja kochana to ja u Ciebie mogę pobierać nauki ;:108 .
Twoja róża to na pewno Lady Emma Hamilton i pewnie lepiej jej w ziemi jak u mnie w donicy.
Jeśli serduszko mocniej zabiło na widok Żony Poety, to na pewno pokochałabyś też Venessę Bell i Charlottę

Aniu różyczka o którą pytasz to prawdopodobnie Tuscany ;:173 , Gasparek faktycznie alpinista, lubi wdrapywać się na wysokości i obserwować okolicę.

Basiu u mnie od kilku dni nie pada, dzisiaj dopiero zaczął siąpić deszcz, dlatego mogłam usiąść do komputera a on mi płata takie figle, ze mam już dość na dzisiaj.

Dorotko, dziękuję, na szczęście dużo kwiatów w tym roku nawiązanych, więc nie bardzo widać, że połowa już wylądowała na śmietniku.
Codziennie wyrzucam wiadra przegniłych pąków i kwiatów nasączonych wodą jak gąbki.
Wierz mi, że absolutnie nic, im nic oprócz miejsca nie potrzeba. Mają specjalnie dla nich przeznaczony trejaż, na szczęście solidny ale w tej chwili myślę o drugim, bo gałęzie zwieszają się do samej ziemi. Chciałam, żeby Bobby poszedł na dach domku gospodarczego, ale jemu chyba się nie podoba moja koncepcja.

Gosiu,
to prawda sprowadziłam sobie same olbrzymy do ogrodu i teraz zastanawiam się co z nimi zrobić. Brak mi wyobraźni przestrzeni ;:224 . Jeśli lubisz drobniutkie kwiatki to mam jeszcze jedną Gardenfreude, ale te pokażę Ci jutro.

Po 3-ch nieudanych próbach wysłania posta mam serdecznie dość na dzisiaj. Przepraszam Was za zdawkowe odpowiedzi, ale mam nadzieję chociaż takie wysłać dzisiaj.
Jutro zapraszam na zdjęcia a dzisiaj już mówię dobrej nocki dla Was ;:167 ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

To już dzisiaj bez wstępu zapraszam na zdjęcia, nie chcę ryzykować ;:333

Chandos Beauty
Obrazek

Obrazek

Mrs John Laing
Obrazek

The Pilgrim
Obrazek

Vanessa Bell
Obrazek

Marc Chagall zastąpił Claude Monet, ten drugi bardziej przypadł mi go gustu, niestety już go nie zobaczymy, chyba, że trafię gdzieś w Polsce
Obrazek

Rabata Ali ;:333
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Eden Rose maleńki
Obrazek

Novalisy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cream Abundance i Stephanie Baronin zu Guttenberg
Obrazek

Obrazek

William Morris
Obrazek

Graham Thomas
Obrazek

Obrazek

Dame Judi Dench
Obrazek

Ogólne
Obrazek

Pink F,C
Obrazek

The Mill on the Floss
Obrazek

Jadziu ta różyczka jest od Ciebie, ale nie znam jej imienia, rozpoznajesz?

Obrazek

Obrazek

Różne ;:333
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To na dzisiaj tyle ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy jeśli to moja to tylko JPII ,bo innych białych nie mam prócz Chopina. On pachnie konwaliami tylko z tego co widzę musiałabyś uklęknąć żeby go powąchać :;230 Cudnie wygląda roczna sadzonka u mnie tak by nie wyglądała Jednak gleba ma wielkie znaczenie i klimat a ja chucham i dmucham i co.....Musiałam ściąć pędy La Villa Cotta ,bo znów były ślepaki, a tak liczyłam że zakwitnie bo fajnie ruszyła ,ale do jesieni ma czas. Powiedz mi proszę Daysy kto to https://images91.fotosik.pl/393/1c8824ec6da34063.jpg cudny kwiat i kolor. Bogate kwitnienie The Pilgrima mój też miał sporo kwiatów, ale deszcze nie pozwoliły ich podziwiać .U Ciebie juz nawet dalia cudnie kwitnie ;:333 Cudne widoki ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Agga167
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 wrz 2012, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

daysy, jestem pod wrażeniem ilości i wyglądu roślin! Róże cudne! Masz co robić. Ja mam tylko 3 krzaczki :;230 Odnoszę wrażenie, że ten rok jest bardzo łaskawy dla róż, bo wszędzie wyjątkowo pięknie kwitną. A Twoje to już w ogóle bajka ;:138
Agnieszka
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witajcie

Weszłam w sobotę na forum a tu .."tylko do podglądu- cisza wyborcza" :shock: Jestem więc z dużym opóźnieniem. Po upalnym , nie do zniesienia piątku przyszło ochłodzenie i deszcz, bardzo już potrzebny, bo w ogrodzie znowu sucho.
Cieszyłam się do momenty kiedy zobaczyłam jak wyglądają róże. Dopiero co ścinałam jedne, teraz ścinam następne ;:131 . Kwiatów w tym roku była masa tyle, że nie nacieszyłam się nimi, deszcze skutecznie redukują ich ilość.
Przy ścinaniu zauważyłam pęknięcia wzdłuż pędów, nie bardzo wiem co mogło je spowodować, zauważyliście coś takiego na swoich różach?
Późny przymrozek, nadmiar wody po długiej suszy?


Jadziu,
czyli JP II, ok. Reszta patyczków niestety wypadła. Jeszcze wiosną było ich kilka, teraz zostały 3, pozostałe dwa jeszcze nie do zidentyfikowania, nie mają kwiatów.
Moje patyczki LA V.Cotta zakwitły wszystkie, podobnie Lady of Shalott, tak że służę pomocą gdyby co. Ślepych pędów w tym roku i u mnie cała masa, nawet ich nie usuwałam, kwiatów i tak dużo.
Pytasz o Nadię Meilandecor, wielkie krzaczysko i cała obsypana kwiatami.

Obrazek

Obrazek

Róże w tym roku poszalały, niestety deszcz skutecznie ich ilość redukuje. Jedne ciężarem namokniętych kwiatów wyłamują się inne zagniwają na krzaku i wyglądają bardzo nieestetycznie. Novalis zupełnie nie daje rady w tych warunkach, jednak ilość kwiatów powoduje zawrót głowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

The Pilgrim po raz pierwszy miała takie ładne kwitnienie, jednak ma słabą miejscówkę, wyciąga się do światła, musiałam pędy przywiązać do podpory, gałązki ma wiotkie. Zrobiłam to za późno i dużo straciła na swej urodzie, widać jednak, że ma potencjał.
Nazwy dalii nie pamiętam, musiałabym pogrzebać w swoich zapiskach, ale bardzo ją lubię i pasuje do jaśniutkich róż Ali. Mam jeszcze białą i czekam na kwiaty.
Obrazek

Agnieszko witaj ;:196 , róż jest aż za dużo w moim ogrodzie, zrobiła się straszny misz-masz a ja jednak wolę w ogrodzie ład i porządek.
Popełniłam dużo błędów przy sadzeniu, teraz czeka mnie kolejne przesadzanie, tylko pytanie gdzie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Jestem pod wrażeniem Twojej różanej dżungli :D
Ten rok śmiało można nazwać ''Rokiem Róż''.
Wyjątkowo piękne u wszystkich. :D
Podziwiam udane zestawienia krzewów.
Fotka z białymi różami ,margaretkami ,ogórecznikiem i ostróżeczkami jest genialna.
Brawa za kompozycję. ;:63
Moje niektóre róże też porosły niewyobrażalnie :wink:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”