Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jak ten czas leci, nawet się nie spostrzegłam a tu prawie minęły dwa tygodnie od mojej ostatniej wizyty ;:oj
W ogrodzie roboty z różami co niemiara, jedne ścinam za chwilę deszcz i zaczynam ciąć od nowa, nie ma kiedy zrobić porządnego zdjęcia. Teraz doszły jeszcze przetwory a to jabłka, a to borówki, cukinie ogórki i tak dni mijają. Teraz od kilku dni przerabiam temat lawendy, zakwitła w tym roku niebywale pięknie, chociaż część wypadła, to jednak te co ocalały dały czadu. Już część zdążyłam ściąć ale jeszcze kilka krzaków zostało, więc trzeba wypleść je także wypleść.
Wieczorem padam, kąpiel, książka i upragniony odpoczynek, na pewno też tak macie ;:108 ;:108 .

Agnieszko witam w moim wątku, dziękuję za pochwały :oops: . Dobrze określiłaś, mój ogród faktycznie wygląda jak dżungla ;:131 , w niektóre rabaty już nie mam jak wejść ;:224 . Róże przerosły moje oczekiwania i zrobiło się okropnie ciasno. Zasłaniają się wzajemnie i niewiele tak naprawdę widać. Czekają mnie następnie przeprowadzki.
Miło, że zajrzałaś, dziękuję ;:180
Specjalnie dla Ciebie

Obrazek

Obrazek


Jadziu
cieszę się, że chociaż Novalis i Princessa mają się dobrze o resztę się nie martw, zaradzimy ;:333
Dziękuję, za rozpoznanie roślinek, tak podejrzewałam, że to werbena patagońska, ale na zdjęciach wyglądała troszkę inaczej.
Kupiłam w tym roku nasiona i zapomniałam wysiać :;230 .
Nadia jest piękną, zdrową różą o dużych rozmiarach jak się okazało ale czemu mnie to nie dziwi ;:224
U mnie tez Princessa zaczyna kwitnąć
Obrazek

Obrazek

Lucynko witaj, prawie sąsiadko ;:306 i zapraszam

Dziewczyny muszę kończyc , idzie burza, jutro dokończę
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Burza jak szybko przyszła tak jeszcze szybciej poszła, piorun jednak bardzo blisko gdzieś uderzył, więc w pośpiechu wyłączałam komputer ;:173 Dzisiaj już jest spokojnie i mogę popisać ;:108 .


Wracając Lucynko do widoków to mam w planie jeszcze wiele przeróbek, może kiedyś będę zadowolona z wyglądu mojego ogrodu, na razie do ulubionych zakątków należy ten, wymaga niewiele pracy a przez cały niemal sezon jest uroczy, mimo nieprzyciętego bukszpanu ;:224

Obrazek

Obrazek

w czerwcu wiodą tam prym róże Souvenir du dr Jamain, Tuscany i Captain Hayward , teraz czas hortensji a później dojdzie jeszcze sadziec.

Monisiu wymieniłaś prawie wszystkie moje faworytki większość z nich to zakupy ubiegłoroczne, Emma Hamilton, Dame Judi Dench, William Morris, The Mill on the Floss a także Strawberry Hill.
Vanessa Bell to wiosenny, tegoroczny zakup i niewiele o nich mogę napisać
Na pewno trzy ostatnie z ubiegłorocznych zakupów mają zapędy bycia wielkimi, wszystkie trzy mają już ponad 160cm.
Dame Judi Dench siedzi w donicy tak zresztą jak Emma i jak na razie są niskie, rosną bardziej w szerz ;:108
Vanessę póki co ledwie widać na rabacie ;:306 ale podobno na angielki trzeba trochę poczekać, więc nic więcej nie pozostaje. Według katalogu Austina 120x90, a The Mill on the Floos 140x120cm.
Novalis bije rekordy kwitnienia i to wszystkie 4 krzaczki, najpiękniej jednak ten, który rośnie od początku w jednym miejscu kwiaty ma spore jak na tę ilość, przy skromniejszym kwitnieniu kwiaty są bardziej okazałe. Szkoda tylko, że są mocno przypalane przez słońce a przy opadach kwiaty zagniwają. Poza tym nie mam żadnych uwag, róża zdrowa do późnej jesieni.
Chandos Beauty dopiero w tym roku zakwitła pięknie i rzeczywiście kwiat to majstersztyk, prześliczny i kolorem i kształtem a przede wszystkim wielkością.

Odpoczywający Novalis ;:333
Obrazek

Obrazek

oraz Terra Limburgia powtarzająca kwitnienie, chyba wreszcie znalazłam dla niej miejsce
Obrazek

Lodziu bardzo dziękuję ;:196
Kilka ogólnych dla Ciebie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz biegnę do Was
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Przepiękna kompozycja ,dziękuję :D
Trzeba mieć wyczucie plastyczne ,żeby tak udanie zestawić kwiaty 8-)
Róże ''niebieskie'' bardzo ładne.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Piękne widoki Daysy i ta soczysta zieleń ,a u mnie nawet języczki Przewalskiego zostały pożarte przez ślimory a nigdy ich nie ruszały . ;:222 Anabellle też mają pożarte liście calutkie w dziurach jak durszlag, a kwiaty zwisają ;:174 Ona jakoś nie umie wytworzyć grubszych łodyg po mimo ze ścinam ją do ziemi tak jak radzili ;:174 Cudny Novalis u mnie też go podziwiam dzięki Tobie ;:196 ;:196 uwielbiam jego kwiaty ;:167 Teraz dopiero ruszyła La Viila cotta, bo calutki czas jakby stanęła w uśpieniu to samo patyczkowa od Iwonki 1 Amelia Nothomb ma już pąka .Jednak to nie jest to co powinno być wciąż się zastanawiam co robię nie tak ,że one stoją w miejscu. Udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

No i mamy już koniec lipca, czas zdecydowanie za szybko płynie. Pierwsze kwitnienie róż mam już za sobą, drugie rozpoczęła LD Braithwaite i Princess of Infinity, niestety deszcze nie sprzyjały zdecydowanie tej drugiej i właściwie nie nacieszyłam się ich widokiem w pełnym rozkwicie.
Prawdę powiedziawszy niewiele róż wytrzymało skrajną, tegoroczną pogodę. W jednym dniu ulewny deszcz na drugi +30 i było po kwiatach.
Miały szczęście te, które kwitły w okresach względnego spokoju. Niestety nie było ich zbyt wiele.


Jadziu nie ma innej rady, albo ślimaki albo rośliny. 2 lata temu miałam taką inwazję ślimaków, wypowiedziałam im wojnę, którą wygrałam. Rok temu ślimaka u mnie nie ujrzałaś a w tym nie wiadomo skąd pojawiły się znowu, na szczęście już nie tak licznie, niemniej nie zamierzam czekać aż się rozmnożą w ilościach nie do ogarnięcia. Nie wiem dlaczego piszą, że ślimakol jest niebezpieczny dla innych zwierząt, u mnie jaszczurek pełno, nawet ostatnio widziałam młodziutkie, maleńkie jaszczurki. Ptaki tego nie jedzą i mój kot też nie chorował.
Może Jadziu chcesz moją Incrediball, ona na silne gałązki, nawet ulewny deszcz imnie zaszkodził, a głowy mają ogromne w tym roku .
Oj to cieszę się, że chociaż dwie różyczki przeżyły. Swoje patyczki poprzesadzałam do doniczek i tak już zadołowane doczekają przyszłego roku.
Spójrz, to Incrediball
Obrazek

a tak wygląda Twoja Elżbietka
Obrazek

Obrazek

I pelargonie
Obrazek

Obrazek

Pięknie wszystko rośnie, wielkie dzięki ;:167 ;:196


Agnieszko przepraszam jutro odpowiem, zrobiło się późno a jutro czeka mnie wczesna pobudka.
Jutro tez wstawię więcej fotek, zapraszam.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

:wit
Piękna ta twoja Anabelka.
Moja nijaka.Ale to jakaś starsza inna odmiana.Na wiosnę ją przesadzę pod las. :evil:
Różyczki śliczne..wiadomo,U ciebie zawsze sa wyjątkowo piękne. ;:108 ;:108
Donoczkowe też ładnie ci rosną.Czym je zasilasz ??
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam, pogoda butelkowa jak mówią, więc wreszcie znalazłam chwilkę czasu na leniuchowanie.
Wczoraj skończyłam czyścić rabaty, czyli wstrzeliłam się idealnie, teraz spokojnie może sobie padać. U mnie nadal bardzo sucho, więc każda kropla deszczu na wagę złota.
Niby częściej w tym roku pada, jednak wody w ziemi ciągle brak, wystarczy kilka dni bez deszczu i ziemia jak skorupa.
Róże odpoczywają, co niektóre zawiązały już pączki, więc deszcz potrzebny, bardzo jestem ciekawa sierpnia, może słońce już nie będzie tak przypalało kwiatów i będzie można dłużej się nimi cieszyć .


Agnieszko oj połechtałaś moje ego :wink: , dziękuję z całego ;:167 , niestety nie wszystkie są jednak dobrze przemyślane, ciągle się uczę i nadal czuję niedosyt, wiele jeszcze czeka mnie przeróbek.

Aniu
moją hortensję kupiłam jako Incrediball, z tego co czytam, to też jest Annabelle tylko "ulepszona" ;:333 kwiaty ma ogromne jednak sztywne łodygi sprawiają, że nie przewracają się pod ich ciężarem, dopiero dzisiaj zwiesiły główki, bo kwiaty mocno nasiąkły deszczem. W tym roku są wyjątkowo dorodne, rosną w dobrym miejscu, wilgoci też im nie brakuje.
Sadzonki pelargonii dostałam od Jadzi, pięknie rosną, troszkę je zaniedbałam w tym roku, ale dostały dobrą ziemię i jak do tej pory tylko raz je zasiliłam nawozem do kwiatów kwitnących.
Róże w tym roku mnie rozczarowały, wiele słabo kwitło, chróbska mocno je atakują, opryski niewiele pomagają, więc już ich nie powtarzam.
Są jednak takie, które mnie pozytywnie zaskoczyły do nich należy Terra Limburgia i Wildeve, obie przesadzone jesienią na "rabatę Ali" i wreszcie widzę jak mogą być piękne.
Czekam też na kwiaty Comtesse de Segur, którą przesadzałam wiosną i widzę, że zawiązała pąki.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Na 4-tym zdjęciu ta Twoja biała róża jak się nazywa? Bo wypisz wymaluj to jedna z moich nn.
Lilie, róże i hortensje ładnie się prezentują .
U mnie dzisiaj leje od samego rana. Wczoraj delikatnie padało teraz już mocniej.
Tak jak Ty ponownych oprysków na różach nie robię .
Wcześniejsze deszcze sprawiły, że szybciej niż w zeszłym roku niektóre łapią czarną plamistość i ogołacają się z liści.
Kompozycja suszonych roślin ładnie się prezentuje na tle luksferów .
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ewo u mnie niestety to też nn-ka, kupiłam w Lidlu w doniczce i wysadziłam do ogrodu, chorowały troszkę, ale teraz już się zebrały w sobie i kwitną wszystkie 4, tyle było patyczków, wszystkie się przyjęły i skromnie, ale zakwitły.
Na dzień matki dostałam od dzieci jeszcze żółte miniaturki, tez wsadziłam do ogrodu, ale bardzo chorują, może teraz po tych opadach, będzie lepiej, ale bardziej odchorowały przeprowadzkę.
Lilie w tym roku nad wyraz piękne a zapach niesamowity, szczególnie wieczorem i wczesnym rankiem. Posadzone koło tarasu, więc zapach
czujemy nawet w domu.
U mnie Mushimara stoi cała goła, historyczne w plamach, nie wygląda to ciekawie, pogoda zrobiła swoje, ciągłe zmiany temperatur i wilgotności powietrza to wybuchowa mieszanka ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

I znowu upały, nie ma jak nosa wystawić do ogrodu w cieniu 31 stopni, to już kolejny,tak gorący dzień.
Postanowiłam więc posiedzieć przy komputerze ze szklanką zimnej wody i troszkę pokazać aktualności w ogrodzie.
Zdjęcia są w miarę aktualne.
Większość róż aktualnie wypoczywa, aktualnie królują lilie, hortensje i dalie, tych ostatnich mam tylko 2 szt. i myślę, że troszkę mało, bo teraz one wypełniają pustki po różach na rabacie.
Miss Fine
Obrazek

Obrazek

Pullman Orient Express
Obrazek

Obrazek

Ostatni kwiat Stefci
Obrazek

Chopin
Obrazek

Terra Limburgia
Obrazek

Diorescese
Obrazek

Obrazek

Niezmordowana Gardenfreude
Obrazek

Princess of Wales
Obrazek

Zwiastun powtórnego kwitnienia Munstead Wood
Obrazek

Obrazek
LD Braithwaite
Obrazek

Moje nn-ki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

To już kolejne kwiaty młodziutkiej Elżbietki ;:167 /bez paseczków :wink: /
Obrazek

Bidulka Jubilee Celebration
Obrazek

Comte de Chambord wiaże nowe kwiaty
Obrazek

Ostatnie kwiaty Kurfurstin Sophie i Kosmos
Obrazek

Obrazek

Princess Garden w drugim kwitnieniu
Obrazek

Obrazek

i Takie tam różności
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

My Girl
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Geoff Hamilton powstał ze zmarłych ;:333
Obrazek

i na koniec troszkę ogólnych
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do miłego zobaczenia ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, kwieciście, kolorowo i bujnie - tak w skrócie o Twoim ogrodzie.Piękne ogrodowe kompozycje wzbudzają podziw i uznanie dla Właścicielki.Wiem z autopsji, ile pracy wymaga ogród na takim poziomie.
Dzisiaj, moją uwagę zwróciły kompozycje z róż, lilii i rutewek Delavaya ;:138 Jestem pod wrażeniem,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

U mnie róże też odpoczywają, ale najgorsze jest to, że złapały niesamowitą plamistość
Jeszcze chyba nigdy takiej nie miały
Nie było mnie 2 dni w domu, a po powrocie taka "niespodzianka"
Poszło błyskawicznie
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy:)

Pięknie u Ciebie wszystko rośnie ;:138 Róże cudne wszystkie.Ja dojrzałąm cisy u Ciebie rosnące.
Możesz pokazać zdjęcie jak wysokie u Ciebie rosną? Jaka to odmiana? Właśnie jestem na etapie wybierania cisów.

Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”