Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, różyczki już u Ciebie kwitną ;:oj i ta cudowna Nevada, ja też za blisko siebie posadziłam róże Kosmos i Garden of Roses,
nie przypuszczałam,że tak się rozrosną i teraz wyglądają jak by to był jeden krzaczek. ;:131 Biały rododendron cudownie kwitnie ;:167
kupiłam białego rododendron może z 5 lat temu, ale ma najwyżej 2 kwiatki jakieś takie nijakie, jest beznadziejny. W tym samym czasie
kupiłam drugiego miał być bordowy a niestety kwiat ma w kolorze blado lila :( Deszczyk wygonił Ciebie z ogrodu a u mnie Sahara. ;:168
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy jak ja zazdroszczę Ci tego deszczu.U mnie od miesiąca nie ma ani kropli. Roślinki jakoś żyją i nawet kwitną niektóre, ale reanimuje je codziennie. Jeśli kolejne miesiące takie będą, nie wiem czy nie zrażą mnie do bawienia się w ogrodnika . :( Daysy trzymaj kciuki za opad deszczu u mnie, bo nie wiem ile mogą wytrzymać rośliny na sztucznym nawadnianiu. I tak je podziwiam , A u Ciebie pierwsze różyczki ;:138 ;:138 I tyle pąków. I tulipanki i bzy. I ten krzew okryty pianą białych kwiatów. Przepiękne widoki.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

I ja deszczu zazdroszczę, bo ganiam już z konewką. :roll:
Jak dużo róż już masz zapączkowanych. ;:215
U mnie nic nie wiedac.
Lilaki śliczne.Ten fioletowy cudny.
I kociula jaki dumny strażnik ogrodu. :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy nawet nie wiedziałam ,ze już otwarłaś wątek i tylko czysty przypadek sprawił ,ze tu się znalazłam .Jednak trzecia stronka toi tak niedużo do nadrobienia.Róże zapaczkowane na maxa a i tulipanki też w mnogości nie tak jak u mnie ;:174 Cudne są te białe liliokształtne. Ślicznotka futrzasta też przyszła sprawdzić które kwiaty pachną .Oj za chwilkę zacznie sie różany szał ;:167 ;:167 Novalis też buduje pąka :heja
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam :wit

Długi weekend za nami, dla mnie bardzo pracowity ale i baaardzo przyjemny. Przyjechała córcia i mogłyśmy pobyć choć troszkę razem. Dobre nawet te kilka dni.
Kończyliśmy z mężem rabatę przy tarasie, wyszła całkiem nieźle. Oczywiście na efekty trzeba będzie poczekać, aż całe posadzone "zielsko" :wink: się rozrośnie, ale jak lato będzie długie i ciepłe, to może pod koniec roku już będzie na czym oko zatrzymać.
Właśnie, przy okazji, chciałam wszystkim powiedzieć, że moja rozplenica pięknie przezimowała i żyje :heja . Zrobiłam tak jak mówiła Ala/Georginia. Na zimę związałam jak snopek i dopiero w końcu kwietnia ścięłam suche pędy. Okazało się, że to dobry sposób na przezimowanie rozplenicy.
Trzeba było zrobić pierwsze opryski, bo robactwo się mocno rozbrykało, na różach mszyce i inne robactwo na liliach poskrzypka, dzisiaj już były efekty, poskrzypki ani śladu, gąsienic i mszyc na różach już nie ma. U Basi znalazłam domowy przepis z cebuli i czosnku, więc trzeba będzie z niego skorzystać przy następnych opryskach.
Róże na ubiegłorocznej rabacie mocno poszalały w tym roku, to chyba najbardziej żywotne róże jakie dotychczas miałam, tak wyglądała rabata w maju ubiegłym roku
Obrazek

a tak wygląda teraz

Obrazek

Obrazek

Martwi mnie tylko ilość pustych pędów, szczególnie na Polce, a jeszcze bardziej denerwuje fakt, ze nie znam przyczyn tego zjawiska i nie wiem jak reagować w takim przypadku. Na zdrowy rozsądek usunęłabym wszystkie, nawet kilka uszczknęłam, ale nie jestem pewna, czy to dobre rozwiązanie ;:131 .

Kilka fotek dla Was

Pięknie prezentuje się La Villa Cotta
Obrazek

i rosnąca obok Golden Celebration, obie obiecują obfite kwitnienia
Obrazek

Munstead Wood pięknie w tym roku się rozrósł, już nie odstaje od swoich sąsiadów czyli LD Braithwaite i W.Shakespeara, tak naprawdę dogonił ich wzrostem
Obrazek

Newada pokazuje coraz więcej kwiatów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Troszkę później kwaity rozwija M.Hilling
Obrazek

Obrazek

I kilka fotek z wiosennego ogrodu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tegoroczny Walenburg i Taiga
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiosna w tym roku przyspieszyła prawie o trzy tygodnie, spójrzcie to zdjęcie z 20 maja 2017 roku

Obrazek

a to z dnia dzisiejszego, czyli 6-go maja
Obrazek


Jadziu,
lepiej późno niż wcale ;:215 , Cieszę się, że Novalis taki szybki, niech cieszy Twoje oczy i moje również. Tulipany rzeczywiście się udały w tym roku. Niektóre faktycznie wyglądają dobrze. Cieszy mnie, że przesadzone jesienią róże odliczyły się co do jednej. Pięknie wyglądają Comte de Chambord, chyba najmniej odczuły przesadzanie
Obrazek

Aniu, ja w ubiegłym roku miałam taką suszę, wiem i współczuję. Mam nadzieję, że zapowiadane opady na ten tydzień, obejmą również i Twój region. Tego Ci życzę. Aniu oba lilaki pachną bardzo mocno, są naprawdę piękne. W ubiegłym roku nie kwitły, właśnie z powodu suszy i oczywiście późnych przymrozków. Za to w tym roku zakwitły cuuudnie.

Oleńko
, przykro mi, że u Ciebie susza, będę dmuchać do Ciebie chmurki. Ogrodnik musi być twardy, niesprzyjające warunki będą atakować Cię zewsząd, robactwo, chwasty i inne plagi. Nie możesz się poddawać, to nie koniec świata. Ogród odżyje po pierwszych kroplach deszczu. Wiem, co mówię, w ubiegłym roku to u mnie panowała niesamowita susza a zobacz, wszystko żyje i jest w całkiem niezłej kondycji. Te krzewy Olu to rododendrony
Obrazek

Wandziu te dwie zawsze kwitną jako jedne z pierwszych, tegoroczna aura wyjątkowo sprzyja wcześniejszemu kwitnieniu, cieszmy się więc z tych pierwszych i czekajmy na następne. Białe "rodki" potrafią zakwitnąć jeszcze jesienią, z tym , że już mniej obficie. Bordowe mam dwa, ale one kwitną później. Życzę jak najszybszych opadów ;:108

Alexia, można by powiedzieć czerwcem, bo kwitnienia bardzo wczesne. Przesadzanie obyło się bez strat, ale niektóre ciężko odbijają. Na szczęście żyją i to się liczy. Mają przed sobą cały sezon, więc będzie dobrze. Będę je głaskać i przepraszać za takie bezlitosne traktowanie ;:333 . Twoja My Girl też przeżyła zimę dobrze, niemniej jednak też ma "ślepe" pędy ;:131 , jak myślisz przyciąć je? Całusy dla Ciebie i Kodiego ;:196

Irenko, dużo wcześniej, prawie 3 tygodnie, tak się dzieje jak w kwietniu mamy czerwcowe temperatury. Teraz roślinki trochę wyhamują, bo noce zrobiły się dużo chłodniejsze. Ja z konieczności musiałam przesadzić kilka róż wiosną, zrobiłam to trochę późno i dłuugo będę czekała na ich kwitnienia, ale mam nadzieję, że przeżyją. Cieszę się, że Twoje żyją i mają się dobrze ;:168

Basiu mam nadzieję, że niedługo u Ciebie również popada, deszcz faktycznie potrzebny, zwłaszcza wiosną.Ostatnie dni są chłodniejsze, noce również, więc troszkę wegetację przystopuje. Tulipany kupiłam w zestawie, były tak dobrane, że kwitnienie ich było rozłożone w czasie. Tym razem mieszanka była udana ;:333

ed04 to dwie sprinterki, a że pogoda sprzyjała, to postanowiły pokazać kwiaty jeszcze wcześniej. Szkoda, że nie mogę wysłać ich zapachu, Może oszołomić, zwłaszcza, gdy rozwiną wszystkie kwiaty ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy u mnie ta sama przypadłość na The Princu nie ma jeszcze żadnego pąka tylko takie niby wygryzione niby zasuszone i podobno powinno sie to ściąć jednak to nie na wiele się zda, bo miałam też tak w ubiegłym roku na wielu różach szczególnie na The Pilgrim .jedni piszą ,ze to brak fosforu i potasu powoduje niewykształcenie pąków .Kurcze sama już nie wiem Wyczytałam też coś takiego ,że
. Kaleczenie roślin stymuluje ich tkanki i powoduje stres, którego wynikiem jest zawiązywanie pąków.
Ciekawa sprawa trzeba będzie pobudzić tego mojego Princa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Gratuluję pierwszych kwiatów. ;:63
U mnie jeszcze troszkę. W blokach startowych czeka Chipek, Munstead Wood, jeden z Abrahamów i jedna- prezent od znajomej z zeszłego roku NN. Już nie mogę się doczekać.
Pięknie kwitnie ten rododendron.
Cieszę się że u Ciebie popodlewała konewka z góry. U mnie niestety nie. Dookoła były burze , a nas deszcze ominęły. Ciekawe kiedy coś popada?
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

daysy pisze:...Martwi mnie tylko ilość pustych pędów, szczególnie na Polce, a jeszcze bardziej denerwuje fakt, ze nie znam przyczyn tego zjawiska i nie wiem jak reagować w takim przypadku. Na zdrowy rozsądek usunęłabym wszystkie, nawet kilka uszczknęłam, ale nie jestem pewna, czy to dobre rozwiązanie ;:131 . ...

...Alexia, można by powiedzieć czerwcem, bo kwitnienia bardzo wczesne. Przesadzanie obyło się bez strat, ale niektóre ciężko odbijają. Na szczęście żyją i to się liczy. Mają przed sobą cały sezon, więc będzie dobrze. Będę je głaskać i przepraszać za takie bezlitosne traktowanie ;:333 . Twoja My Girl też przeżyła zimę dobrze, niemniej jednak też ma "ślepe" pędy ;:131 , jak myślisz przyciąć je? Całusy dla Ciebie i Kodiego ;:196 ...
Daysy, nie martw się pustymi pędami, są odmiany bardziej podatne na tę dolegliwość. Jest to efekt zimnych nocy i dużych różnic temperatur między dniem i nocą. Obcinanie jest dobrym i jedynym rozwiązaniem ;:108 .
U mnie też takich pędów mnóstwo..., codziennie robię przegląd.

Okropne mam wyrzuty sumienia, że jeszcze nie odebrałam mojego prezentu i do tego różyczka dla Ciebie, już w zeszłym roku nie rokowała, a po zimie ostatecznie padła ;:145 . Kochana, oczywiście tnij. Też ;:196 dla Was z nadzieją, że w tym roku uda się nasze spotkanie ;:65 .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cześć
Popołudnie zaczęłam od podlewania, zrobiło się sucho, rododendrony przywiędły, więc znak, że trzeba podlać rabaty, oczywiście przesadzane wiosną róże również. Te potrzebują duuużo wilgoci a tej niestety brakuje. Nie dość, że słońce, to jeszcze do tego silny, wysuszający wiatr, ten to dopiero wróg przesadzonych roślin, prawdziwy zabójca. Sądzę, że niektóre jeszcze przytnę, mimo ładnych pędów.
Mając na uwadze zapowiadane od jutra deszcze, sadziłam swoje wysianie roślinki na rabaty, oczywiście na jutro jeszcze trochę zostało, ale to już pestka.

Myślę, że czekacie na kilka różanych fotek, oczywiście nic nowego jeszcze nie kwitnie, chociaż pąki coraz większe, ale na Nevadzie coraz więcej rozwiniętych kwiatów, teraz mają taki piękny odcień
Obrazek

Obrazek

M.Hilling trochę się ociąga, ale pąków jej nie brakuje
Obrazek

Obrazek

No i kilka dzisiejszych różności

Tak pięknie rozrosła się Nadia Meillandeco
Obrazek

Obrazek

Ubiegłoroczna rabata
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem kiedy Virgo się rozwinie, zdecydowanie leniwa dziewczyna ;:224
Obrazek


Z przyczyn niezależnych zostawiam Was dzisiaj bez odpowiedzi ;:131 , jutro raniutko odpowiem ;:167 ;:108

Tymczasem dobrej nocki życzę i miłych snów życzę ;:196 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

:wit
To prawda bajkowy masz ten swój ogród, piękny .I to o kazdej porze roku ;:180
Róże masz jak zawsze piękne .I,,, tyle juz ci kwitnie, tyle w paczkach.I takie zdrowe krzaczki.
Już tytaj ponownie nie będę o nie pytała.Ale jak będziesz mogła zajrzyj do nie i zobacz pytania :)
Tajga jednak zapowiada się bardzo ciekawie.Podoba mi się. ;:224 ;:224 Moja jeszcze ma większe pąki.
A i inne powojniki juz ładnie ci kwitnie. ;:215
Babcine marcinki,,uwielbiam za wspomnienia i ten zapach :D
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy przyszłam się przywitać. :D
Podglądam często Twoje królestwo ale nie zawsze jest czas żeby choć słówko napisać.
Róże czekają w pogotowiu żeby rozwinąć pąki a Nevada nie wytrzymała i jako pierwsza się wyrwała to samo M Hilling...moja też już kwitnie.
Masz śliczne wiosenne kwitnienia i sama radość przebywać teraz w ogrodzie wżród kolorów i oszałamiających zapachów.
Miłych ogrodowych wrażeń i cudnej majowej aury. ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Teraz bez żadnych wstępów.


Jadziu najwięcej mam takich "ślepaczków" na Polce i Peace, na innych zdarzają się sporadycznie.W ubiegłym roku na Peace uszczykiwałam je, niektóre, chociaż późno ale faktycznie zakwitały. Gdyby nie te wielkie kwiaty już byłaby na "zielonych łąkach"

Irenko po takiej długiej zimie wszystkie drepczemy z niecierpliwości na kwitnienie różyczek, dobrze, że mam kilka wcześniej kwitnących, do nich należy Nevada, M, Hilling, Rosa Sp."Altaica" i Harrison's Yellow. Wysokie temperatury, jak na kwiecień, znacznie przyspieszyły ich kwitnienie w tym roku, co mnie niezmiernie cieszy. W tym roku wiele moich róż nie zakwitnie, jeżeli jednak, to pojedynczymi kwiatami, na szczęście ich miejsce wypełnią ubiegłoroczne nasadzenia, które wyglądają nader obiecująco.
Munstead Wood też chyba będzie jedną z pierwszych angielek, które zakwitną, zawsze była nią W.Cathedral, jednak po jesiennym przesadzeniu od nowa buduje krzaczek i trochę jej zejdzie z kwitnieniem.
Irenko dzisiaj u mnie popadało, mam nadzieję, że u Ciebie również, tego Ci oczywiście życzę z całego serca


Alexia
w wolnej chwili chodzę, przeglądam i uszczykuję co się da, ale jest ich naprawdę dużo. Tak szykowałam się na kwitnienie Polski a ona mi taki numer wykręciła ;:224 .
My Girl chyba przeżyła najcięższy okres, teraz ma już z górki, co prawda nie mam doświadczenia z "donicowymi", więc wszelkie wskazówki mile widziane :wink: ;:108
Prezenty już od Ciebie rosną w moim ogrodzie, więc nie wiem o jakich mówisz ;:224 . Czekam i zapraszam ;:196 Do zobaczenia :wit

Aniu nawet nie wiesz jak mobilizujesz mnie do pracy, swoimi słowami. Wiem jednak ile jeszcze pracy przede mną, by wyglądał tak jak bym chciała. Pokazuję Wam to co uważam za najlepsze a to co wymaga poprawek nie nadaje się do oglądania i pozostaje w ukryciu.
Cieszę się jednak, że to co pokazuję może się podobać.

Elu wiem, o czym piszesz, też zaglądam do wielu pięknych ogrodów i z barku czasu, po cichutku zamykam furtkę. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam, furtka zawsze otwarta ;:196
Przy okazji przepraszam wszystkich, których ostatnio zaniedbałam, ale albo mam coraz mniej czasu, albo zapomniałam jak się nim gospodarzy.
Ogród to mój azyl, kiedy za mykam za sobą furtkę, zapominam o troskach, kłopotach i całym swoim jestestwem oddaję się swoim roślinom, mogę tak powiedzieć, bo wiele z nich wyhodowałam od nasionka.
Ty też masz swój raj na ziemi, widziałam, piękne okolice na pewno o każdej porze roku. Jeszcze muszę zajrzeć do Twojego ogrodu, bo nie zdążyłam.
Elu wielkie dzięki za pomoc przy fotkach ;:180 . ;:196

Piszę po raz drugi odpowiedzi, bo pierwsze poooleciały hen, w bliżej nieokreśloną przestrzeń ;:224 . Do miłego :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jeszcze chciałam Wam pokazać jak zapączkowana jest moja Rosa Sp."Altaica"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocki ;:41
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”