Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Z jednej strony uśmiecham się widząc takie piękne, bogato ukwiecone, okazałe róże ;:180
A z drugiej mina mi leci w dół, że moje takie nigdy nie są.
To raczej raczej kopciuszki przy twoich damach.
Echh....
Wszystkie twoje bardzo bardzo mi się podobają. ;:173
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Rzeczywiście Elfe u Ciebie niezła, moja choć wystrzeliła do nieba, to w kwitnieniu jest znacznie słabsza. Jude też znasz wspaniałą, ale i u mnie się powoli rozrasta, nawet nie tak powoli! Mówisz o Goldence na białej rabacie? Nie kapuję, przecież ona jest żółta, ale to przecież wiesz.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

La Villa Cotta piękna i na pierwszy rzut oka bardzo mi przypomina Alchymist.
W dodatku powtarza kwitnienie...no, no chyba się znajdzie na liście rezerwowej.
U Ciebie Daysy teraz nastała pełnia kwitnienia róż...jest cudownie i na pewno pięknie pachnie.
;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam serdecznie miłych gości :wit
[b
Tereniu[/b], bardzo lubię ogród o zmierzchu, zwłaszcza w zachodzącym słońcu kolory są zupełnie inne, jasne dosłownie świecą a ciemne bardziej głębokie. Szkoda, że mój aparat nie najlepszej jakości.
Mój The Pilgrim rośnie za niskimi jałowcami i na razie mało go widać, ale niech chłopak rośnie, nie będę mu ułatwiała życia ;:333 Zycie to nie bajka ;:173 .

Aniu, nie przesadzaj, byłam i widziałam Twoje róże i nie tylko, wszystkie piękne, masz cudowny, zadbany ogród i zdolne "łapki" ;:196
Kilka maków zdążyłam uratować przed ślimakami, więc chyba nasionka jakieś będą, jeśli będziesz zainteresowana możemy się wymienić.

Ewo, moja Elfe nie dostała żadnej podpory i objęła swoimi ramionkami sąsiadujące krzewy. Na białej rabacie pisałam o Gardence/ Garden of Roses, chociaż ona też nie jest biała ;:306 . Moja "biała rabatka" tylko z nazwy, rosną tam po prostu róże o jasnych kolorkach ;:108

Elu, La Villa Cotta rzeczywiście warta zachodu, mam ją od jesieni 2015 roku i każdego roku jest niezawodna. Na pewno ta zima pomogła osiągnąć jej takie rozmiary, ale nie miałabym nic przeciwko, aby taka już została.
Może i pachnie, nie mam zbyt wyczulonego węchu, czuję tylko te, które naprawdę silnie pachną np. Comte de Chambord czy Mrs John Laing ;:131 .

Dla miłych gości świeżutkie różyczki

Comte de Chambord
Obrazek

Obrazek

Piękna francuska sugerowano mi, że to może być True Love
Obrazek

Obrazek

Miss Dior
Obrazek


Czy to może być Geoff Hamilton
Obrazek

Obrazek

Clair Renaissance
Obrazek

To moje "dziecię" Bremmer Stadtmusikanten
Obrazek

Garden of Roses
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Herzogin Christiana
Obrazek

Obrazek

Queen of Sweden
Obrazek

Cudowna My Girl
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Piękna Polka zaczęła kwitnąć, kwiaty ma olbrzymie, jak spodki ;:oj
Obrazek

Obrazek

Wollerto Old Hall się rozbujała ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Charles Austin i Lady of Shalott -czyżby jakiś romans ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bielusieńka Kosmos
Obrazek

Obrazek


Dobranoc, miłych różanych snów :wit ;:197
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy...widać jesteś wielką miłośniczką róż, piękne, taka ilość i do tego nazewnictwo ;:180 . Ja z tym mam kłopoty, nie pamiętam nazw :oops: ..znaczniki u mnie nie zdały egzaminu. Fotki moich kwiatków najlepiej mi wychodzą w dzień pochmurny bądź o zmierzchu . ;:oj Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Aniu obiecałam Ci zdjęcia Bobby Jamesa, o mało bym nie miała co zrobić, róże błyskawicznie przekwitają, ale znalazłam jeszcze bukiet nadający się do obfocenia. Zrobiłam Ci też zdjęcie pędu, nie do końca udany, ale widać jakie ma kolce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porównaj sobie z różą sąsiadki.

Zuziu, róże to moja miłość, można powiedzieć pierwsza, później okazało się, że mam ich wiele, wiele więcej, chociażby hortensje, jak wiesz ciemierniki ;:173 . Okazało się, że moje serce robi się coraz bardziej pojemne, bo co rusz coś tam jeszcze wpada.
Nazwy jakoś same wchodzą do głowy, zwłaszcza, że często ucinam sobie z nimi pogawędki, głupio tak gadać do nieznajomej ;:333 . Kiedy nie mam imienia to sama wymyślam jakieś tymczasowe. ;:24 :wink: Takim sposobem mam czarnulkę, malinówkę, zmarzlaka, aksamitkę itp. ;:173

Tak wygląda np. moja wielkokwiatowa "malinóweczka". Bardzo przypomina mi Dame de Coeur, ale nikt jak do tej pory tego nie potwierdził
Obrazek

Obrazek

Obrazek

To moja "porcelanka"
Obrazek

I kilka ogólnych, żebyś nie myślała, że mam tylko róże :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy a nie jest to czasem Maritim niby pnąca, ale może również być jako parkowa .No chyba ,ze Twoja jest niższa ta malinowa .Jutro zrobię mojej fotki to będziesz mogła porównać lekko pachnie nie wiem jak Twoja bo Dame chyba ma mocny zapach
Z kwiatów Novalisa jestem baaardzo zadowolona ;:196 Herzogin Christiana wygląda jak kulki śniegowe ślicznie ;:167 Patrzyłam na Twojego Austnka ona ma takie mocno napakowane kwiaty mój takich nie ma bardziej są luźne .Ta róża od Ani to raczej nie jest Twój Bobby James bo ta ma żółte pylniki i inne kwiaty Cudny ten powojnik ;:167 https://images81.fotosik.pl/1095/aa9f049d11939851.jpg
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jadziu, pokazałam Ani Bobby James do porównania, bo też nie wydaje mi się, że u sąsiadki rośnie inna róża.
Moja "malinóweczka" to wielkokwiatowa róża, zapomniałam dodać, przepraszam ;:196 . O zapachu nic nie mogę powiedzieć, mąż mówi, że pachnie. To naprawdę bardzo piękna róża, jedna z moich pierwszych róż w ogrodzie, bo ma na pewno ponad 20 lat, tak zresztą jak większość moich wielkokwiatowych. Kilkakrotnie zmieniały miejsce, ale nadal żyją i niektóre mają się całkiem dobrze. Szkoda, że część nadal jest bezimienna ;:131 .
Cieszę się, że sprawiłam Ci przyjemność, niech rośnie i kwitnie jak szalona, tak jak moja największa
Obrazek

lub jak ta mniejsza ;:333 , ta rośnie w półcieniu i troszkę ma ładniejszy odcień, za to mniej obficie kwitnie

Obrazek

Jadziu ten powojnik to Pillu.

Teraz już dobranoc ;:196 ;:7
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

:wit Daysy zdjęcie Novalisa o zachodzie słońca jest niesamowite ;:180 Róże w pełnej krasie, bardzo, bardzo piękne ;:138 ;:138 ;:138
Mi też się wydaje, że to Geoff Hamilton :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

O to są dopiero róze.Wszystkie bujne, masę kwiatów.Aż dech zapiera ;:215 ;:215 ;:180
.Echh Czy ja kiedyś się doczekam takich krzaczorków i kwitnień ?

Dziękuję za Bobby Jamesa.To chyba ona ;:173
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy wolałabym ,żeby wyrosła tak jak ta druga Novalis, bo na tę pierwszą miejsca by brakowało ;:145 a co powiedziałyby te które już rosną niedaleko niej czyli Aphrodite i JPII.Jednak niech rośnie tak jak teraz i cudnie kwitnie bo jej kwiaty mnie urzekają ;:167 Twoje róże rosną i kwitną jak szalone i serce się raduje patrząc na nie BRAWO TY
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy piękności u Ciebie! Fajnie napisałaś o pojemnym sercu serce! Dobrze, że w nim tyle się mieści!
Powiem Ci szczerze, że ja jakieś 15 lat temu stwierdziłam, że nigdy nie będę miała hortensji ;:306 kilka lat po tej deklaracji odszczekałam to ;:131
Fajnie że gusta się zmieniają, kształtują i mamy takie pojemne serca! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, ta róża, o którą pytasz to na 99% Geoff Hamilton ;:108 On ma te cudowne, porcelanowo różowe kwiaty - jedyne w swoim rodzaju. Na dodatek widzę na zdjęciu identyczne liście. Dość duże i soczyście zielone. Nie mów tylko, że to kartonikowa angielka z Auchana ;:oj
Zdjęcia Herzogin Chrisiany przypominaja kulki lodów śmietankowych...mniam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”