Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Dobrze, że już ogarnęłaś ogród... teraz tylko na bieżąco... plewienie, pryskanie, cięcie, grabienie i takie tam ;:306

Wesołych Świąt! ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Piękne te twoje wiosenne niebieskości.
Później już tyle niebieskiego nie mam w ogrodzie.
a może tylko ja nie mam...
Zdrowych, wesołych Świąt Wielkiej Nocy!! ;:196
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Zdrowych, wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Oglądając zdjęcia z lata, nawet ja, która już nie chciałam więcej róż, znowu poczułam ukłucie w serduszku.
Może jednak źle zrobiłam, że nie kupiłam ani jednej?
Ale chyba jednak nie będę już kupowała
U mnie róże wegetują. Po co mają się męczyć.
Po zastanowieniu stwierdziłam, że to był błąd, że nie obcięłam róż niżej. Teraz rozwijają listki na wysokości, a dół śpi
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam miłe koleżanki :wit

Nie wiem jak u Was ale u mnie od dwóch dni pada :heja . Początkowo tak nieśmiało siąpiło, ale dzisiaj w nocy już popadało całkiem nieźle.
Jutro chyba wreszcie posadzę wszystkie swoje panny. Trzy już w donicach siedzą / Lady Emma Hamilton i Dame Judi Dench, pozostałe nadal zadołowane ;:131 .
Teraz będzie trochę wolnego to trzeba wykorzystać każda chwilkę. Dobre takie wolne dni wiosną ;:108
Wszystkim ;:167 dziękuję za pamięć ;:196


Jadziu do pełnej sprawności to jeszcze troszkę trzeba poczekać, pracować jednak trzeba, nie ma co leniuchować. Wystarczy tych 6 tygodni, teraz im więcej ruchu tym lepiej. Z różami szybko poszło bo cięłam je tylko kosmetycznie, noga jeszcze nie była na tyle sprawna, bym mogła kucać przy każdym krzaczku. Mocne cięcie będzie po drugim kwitnieniu.
Nie lubię tak wysoko przyciętych róż, zwłaszcza rabatowych, jednak tym razem musiałam odpuścić.

Basiu dziękuję ;:196 , staram się jak mogę, niestety nie ze wszystkim sobie radzę, dlatego i chwasty u mnie w tym roku trochę sobie za dużo pozwalają, dobrze, że było sucho to tak nie poszalały a ja po "łepkach" ale walczyłam z nimi. Po deszczu będzie znacznie gorzej, no ale trudno. co będzie to będzie. Pewnych rzeczy nie przeskoczę :wink: ;:306

Aniu
, niebieski i biel to moje ulubione kolory, z bielą nie ma problemu, za to niebieskich kwiatów jakoś mniej, więc jak gdzieś wpadnie coś w oko to ląduje do koszyka. Pięknego niebieskiego przetacznika dostałam od Ali/Georginii ;:167 ;:196 ;:108 / oraz irysa od znajomej. Jesienią 2017r. powstała rabata właśnie z przewagą darowanych mi roślinek. Bardzo jestem ciekawa jak w tym roku się zaprezentuje. Tam przesadziłam również Rhapsody in Blue.

Joasiu
bardzo Ci dziękuję za pamięć ;:196

Gosiu w tym roku, przed złamaniem zamówiłam sporo róż, to jednak chyba ostatnie. Taka sytuacja uzmysłowiła mi, że nie będę żyła sto lat, że zdarzają się nieprzewidziane wypadki, że z każdym rokiem będę słabsza i coraz trudniej będzie mi zadbać o ogród, w szczególności o wymagające troskliwej pielęgnacji róże. W ich przypadku każdy zabieg musi być przeprowadzony w odpowiednim czasie a spóźniony odbija się na ich zdrowiu i wyglądzie.
Ja w tym roku z konieczności róże cięłam późno, przez co bardzo oszczędnie, efektem takiego cięcia jest właśnie to co piszesz, goły dół.
Wszystko jednak można naprawić. Silne cięcie mam zamiar przeprowadzić zaraz po pierwszym kwitnieniu, chyba po raz pierwszy będę miała w wazonach pełno róż na długich łodygach ;:224 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Przetaczniki powoli zaczynają spektakl uwielbiam te poduchy tak jak poduchy floksików. Zuzia upodobała sobie leżenie w przetacznikach :evil: ojjj wygniecione biedne są całe razem z kwiatami .U Ciebie tez za chwilę zacznie sie różane szaleństwo bo mój Maigold już lada chwila .U Ciebie tak jak u mnie zaczynał padać deszcz najpierw nieśmiało a potem przez 2 dni i dwie noce ciągle .Dzisiaj wyjrzało słonko ,to ja zaraz myk do ogródka ,bo chwasty nie próżnują ślimaki również ;:222 . Udanej majówki Daysy ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cześć Jadziu, dzisiaj godnie uczciłam Święto Pracy, aż ledwo doszłam do domu, za to większość rabat lśni :;230 . Po ostatnich opadach ziemia jak puch, chwasty nie miały szans ;:333 .
Róże oszalały w tym roku, pnące pilnie potrzebują silniejszych podpór, niestety jak zwykle nie doceniłam ich witalności. Również Wollerton Old Hall mnie zaskoczył, to krzaczysko zachowuje się nie jak parkowa tylko pnąca, wypuścił pędy silne i długaśne na 2 metry, na szczęście się rozłożyły na boki. Zajęły przez to dużo miejsca i kilka roślin trzeba będzie przesadzić.
Rabata założona w 2017 roku wygląda jakby miała co najmniej 4 lata.
Najnowsza rabata na razie wygląda całkiem fajnie, chociaż z jednej strony wypadły floksy szydlaste, i złocienie "banana cream"/ zjedzone przez ślimaki w ubiegłym roku/ ale to się da naprawić.Zastanawiam się czy nie straciłam również lobelii błyszczącej, jeszcze nie wyszła. Teraz czekam na czosnki, irysy, przetaczniki no i oczywiście róże. Tak wygląda teraz, zdjęcie nie najlepsze ale co nieco widać.

Obrazek

Obrazek

Twoja Zuzia buszuje w przetacznikach a mój Gaspar upodobał sobie kocimiętkę w donicy

Obrazek

Obrazek

Teraz troszkę różności, póki nie ma różyczek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cudna wiosna, u mnie pączki widziałam na F,Juranville i Flammentanz, ale mini, min ;:131 i.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy - masz rację, wszystko wskazuje na to, że róże w tym roku będą wyjątkowo urodziwe. Moje też w większości bujnęły. Niestety nie dotyczy to Wollerton Old Hall, mój egzemplarz jakiś slaby. Natomiast pączków i to wcale nie aż tak malutkich mam za to dużo, niektóre pokazują już kolorek. Każdego dnia odkrywam nowe.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

|Cuudne tulipany.Rożne odmiany i rożne kolorki.
Ja też tak lubię : ;:167
Powojnik mamy chyba taki sam. :)
Zaraz będzie pokaz czosnkowy ;:173
Cudne berberysy, pigwowce. ;:215
Oj cały ogród piękny i już!!
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wollerton Old Hall miałam już w koszyku lecz w opisie było napisane że, lubi się przewieszać a zależało mi na krzaczastej o sztywnych pędach . Czy będziesz obcinać te długie pędy? Śliczny kociak .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy Zuzia teraz przeniosła sie na Naradkę odroślowa która właśnie zaczyna kwitnąć, a to taka delikutaśna roślinka calutka przygnieciona do parteru.Musiałam postawić osłonę mam tylko nadzieje ,ze jej nie wywaliła i znów tam wlazła.Och te nasze kocurki ;:167 Gaspar tylko na doniczce sobie leży i wącha kwiatki :;230 Fajna irysowa rabatka, a nie narzekaj na floksiki przecież cudnie kwitną, a po kwitnieniu da sie przesadzić w brakujace miejsca .Lśniącą lobelię też miałam, ale była tylko jeden, a czasem 2 sezony ,wiec z niej zrezygnowałam, bo szkoda nerwów.Może w to miejsce chciałabyś przetacznika siwego ozdobny z liści i kwiatów. Kurcze ,zeby u mnie róże chciały tak szaleć ;:174 Udanego majówkowego weekendu .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy piękne wiosenne fotki, taka obfitość kwitnienia no i ta kocia piękność, co też rozkoszuje się ;:3 i kwiatami... żeby tylko "Ogrodnicy" nic nie namieszali ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Nie ma róż, ale tez jest pięknie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”