Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy do ostatnich fotek można tylko powzdychać acccch co za kwitnienie ;:167 Rabatka forumowa :wink: ślicznie będzie wyglądać .Bright mocno się rozszalała ;:303 TY ona ma do końca sezonu cudne liście bez oznaki chorobowej to samo Pretty czy CHEwdelight .Te 3 róże zasługują na medal za zdrowotność i brak mszyc .Te drobne kwiatuszki na pierwszej wspomnieniowej fotce po lewej stronie czy to jakaś gipsówka ???? śliczne gwiazdeczki.Głaskano dla nielubiącego pozować kwiatuszka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wspomnienie pierwszego kwitnienia piękne!
Nie wyobrażam sobie pięknego ogrodu bez róż. Dla mnie taki ogród, choćby nie wiem co tam za cudo było, jest niepełny. Zawsze w ogrodach wyszukuję jakie tam też róże rosną. Ale przyznaję, że nie gustuję w rabatach obsadzonych wyłącznie różami. Czasami w parkach albo na miejskich klombach można zobaczyć takie właśnie jednolite nasadzenia i nie chwytają za serce. Tówj ogród jest cudny ;:138 , mogałbym patrzeć i patrzeć ;:170 ale rozumiem potrzebę selekcji i zmian. Sama też pozbyłam się róż, które zamiast zdobić i cieszyć, denerwowały marnym wzrostem. Tak jak Ty z Peace ja miałam z różą Die Welt. Cudny kwiat ale co z tego, skoro skąpe kwitnienie. Biegania przy niej było tyle samo co przy różach kwitnących obficie więc pożegnałam się z Die Welt :roll: .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ja też wzdycham do tego pierwszego kwitnienia. Gdyby nie ono... Teraz jeszcze pojedyncze kwitną, ale to kwitnienie majowo-czerwcowe... już do niego tęsknię.
A u Ciebie różyczki mają się całkiem dobrze. Mają mnóstwo zielonych liści. Piękne kwiaty Clair Renaissance i przepiękny ten kwiatuszek wzięty z zaskoczenia.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, u Ciebie jeszcze sporo róż kwitnie. Piszesz o zmęczeniu tym sezonem... :roll: Mam podobne odczucia i chociaż u mnie nadal w ogrodzie kolorowo, to czekam z utęsknieniem na koniec sezonu. Dni są coraz krótsze, ranki zimne i jakoś ogród już tak nie cieszy, skoro nie ma kiedy go podziwiać. Poza tym susza daje się we znaki i już nie bardzo mam ochotę na podlewanie.
PS. Futrzasta 'różyczka' prześliczna ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witajcie różane koleżanki ;:196

Pogoda nadal piękna, deszczu ani kropli, a dzisiaj właśnie usłyszałam nowinkę, że łódzkie coraz częściej będzie zmagało się z suszą a w perspektywie za kilkanaście lat może okazać się, że będziemy drugą Saharą :shock: . Mam nadzieję, że tego nie doczekam ;:224


To tyle wstępu ;:131 , po takich prognozach można tylko się popłakać ;:145 ;:145

Póki co mogę jeszcze kilka aktualnych różyczek na otarcie łez pokazać.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dorotko, gdybym miała 20 róż, to bym się cieszyła z takiego kwitnienia, ale przy mojej setce, to kropelka tego co bym chciała jeszcze oglądać ;:306 . Obawiam się, że po dzisiejszych "czarnowidztwach" naszych meteorologów, coraz częściej będziemy się zmagały z suszami. Chyba jednak trzeba będzie się przyzwyczaić do biegania z wężem po ogrodzie, albo pójść w Twoje ślady i zamontować kropelkowe podlewanie.

Irenko też mi tęskno do takich widoków, niestety to już drugi rok, kiedy drugie kwitnienie jest słabe, róże chorują a kiedy ponownie zbierają się do kwitnienia przychodzi zima. Moje też zachowują się dziwnie, może nie powinnam je podlewać, ale nie mogę patrzeć jak się męczą bez wody. Poza tym w razie wczesnych mrozów łatwiej przezimują dobrze nawodnione. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Claire jest niesamowita. długo się namyślała, ale w końcu zakwitła i ma jeszcze sporo pąków.

Kasiu w zasadzie mogłabym mieć tylko róże, ale tylko w przypadku, gdy będą go zdobiły, ponieważ jednak są bardzo chimeryczne muszę poszukać dla nich towarzystwa. Wówczas mogą sobie marudzić i wystawiać mnie do wiatru ;:108 .
Kasiu to już nawet nie chodzi o kwitnienie, tylko o choróbska z którymi w tym roku nie mogłam sobie poradzić. Nic nie skutkowało.

Jadziu te gwiazdeczki to Gillenia trójlistna, super roślinka mam ją drugi rok, w tym oczarowała mnie swymi licznymi "gwiazdeczkami".
Bright pięknie się rozrosła, i faktycznie jest nadal zdrowa jako jedna z nielicznych.
Dla Ciebie Gillenia z maja
Obrazek

Dziękuję w imieniu moich "kwiatuszków" :wit ;:196
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

To Ty masz 2 takie kwiatuszki :D
Są przecudne
Nigdy nie miałam kota i pewnie nigdy bym nie miała, gdyby sam nie przyszedł.
Jest inaczej niż z psem, ale też fajnie
Chociaz bardzo mi brakuje przytulania się do zwierzaka.
Mój kot na razie nie chce az tak się spoufalać.
Czytając twoje podsumowanie ogrodowe jakbym czytała siebie
Ja nie jestem może aż tak zmęczona sezonem, ale byłam wściekła, że w najlepsze miesiące trzeba chowac się w domu
Całe szczęście, żę mam rozłożone linie kroplujące. Podlewało się samo, a ja w tym czasie robiłam coś innego.
Mimo jesieni duzo róż jeszcze u Ciebie kwitnie
Jest pięknie ;:173
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy u mnie też susza ,więc witaj w klubie tych na kacu :wink: jednak róże jeszcze cudnie kwitną i dosyć obficie.U mnie tylko jedna Aphrodite obsypana kwiatami reszta pojedyncze okazy .Śliczna para sobie leży do zagłaskania ;:167 Może i u mnie znów znajdzie się futerkowy ogrodnik ,a raczej ogrodniczka, bo bez Agatki ogródek jest pusty to samo w domu ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Dziewczyny,tak naprawdę to nie wiem czy mam się cieszyć, że tyle róż zaczęło wiązać kwiaty. Może niepotrzebnie nadal je podlewam ;:131 , ale nie mogę patrzeć jak stoją suche badyle. Jest nadal ciepło a ziemia sucha na wiór. Zapowiadają deszcze od tygodnia a do dzisiaj nie spadła kropla deszczu.
Wczoraj się chmurzyło, z nadzieją patrzyłam na niebo ale niczego się nie doczekałam ;:224 .

Dzisiaj znowu od rana piękna pogoda a deszcz, według prognoz ma padać, od wtorku ;:218 ;:224


Gosiu, pięknie nie jest, ale niektóre róże jeszcze jako tako wyglądają. Jesień już w ogrodzie widać ale niektóre róże jakby tego nie chciały zaakceptować. Novalis, którego w tym roku nie przesadziłam wygląda po prostu rewelacyjnie, nie przypuszczałam, że kiedyś to powiem, ale tak faktycznie jest. To jedyna zdrowa róża w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Nie mogę też narzekać na Jacques Cartier, nadal zielona
Obrazek

Rhapsody in Blue, cały sezon mocno chorowały po przeprowadzce, ale teraz zdrowa i nic nie można im zarzucić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To samo Clair Renaissance, nadal piękna, kończy sezon w znakomity sposób

Obrazek

Natasha Richardson pomimo, nagości kwitnie cały sezon bez zarzutu
Obrazek

Moje "pachnidełko" Comte de Chambord źle zniosła upały, ale aktualnie wygląda całkiem dobrze.

Obrazek

Obrazek

Futrzakowi musisz dać troszkę czasu, na kocie zaufanie trzeba troszkę poczekać, ale warto czekać, to naprawdę cudne zwierzaki ;:215 .

Jadziu
chodzę całe lato i teraz też z wężem po ogrodzie. Latem woda szybciej parowała z ziemi, niż rośliny zdążyły się napić, teraz już więcej wilgoci zostaje dla nich.
Na zimowe wieczory kocie futerko niezastąpione, no i to mruczanko też mocno rozgrzewa serducho. Nie wiem co się stało z Twoją Agatką, coś przegapiłam ;:145 Kociaka jak najbardziej polecam ;:167 ;:196
W przyszłym roku już powinnaś mieć pociechę z Novalisa u mnie wszystkie krzaczki zdrowe ale ten nie przesadzany najpiękniejszy /fotki wyżej/

A teraz kilka jesiennych fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy nie pisałam nic o Agatce przeżywałam to samotnie w swoim sercu .Niestety po długiej nieuleczalnej chorobie odeszła od nas 2 miesiące temu, a walczyłam o nią do samego końca .Liczę na Novalisa, a teraz dostałam od przyjaciółki Grace muszę wyszukać dla niej dobre miejsce i sprowadzić glinę da niej, a może wystarczy ta ziemia ,którą kupiłam i obornik.U mnie też Rhapsody ma piękne kwiaty
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cześć Jadziu, Grace bardzo mi się podoba, to jedna z mniejszych róż Austina, przynajmniej u mnie. Wiotkie pędy, ale ładnie się krzewi, swoją muszę przesadzić, bo myślałam, że będzie taka jak LD Braithwaite i posadziłam na tyłach rabaty.
Mam kilka takich pomyłek i teraz muszę je wyciągnąć na przód.
Rhapsody przesadzane jesienią, latem prawie nie kwitły a teraz wyglądają ślicznie. Pąków dużo, chyba nie wszystkie zdążą rozkwitnąć, kwiaty nie przypalone, deszcz im nie straszny, więc nadal zdobią rabatę. I co najważniejsze - zdrowe.
Współczuję Ci bardzo z powodu Agatki ;:196 ;:167 ;:168
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jesienne kolory mają w sobie coś. Rozświetlają ogród wieloma barwami.
Twoje róże zachwycają jeszcze kwitnieniem.
Może z tą suszą nie będzie tak źle. Minie jesień, zima , przyjdzie wiosna i na nowo i z innej perspektywy spojrzymy na róże i z niecierpliwością będziemy czekać co też pokażą w nowym sezonie.
Pozdrawiam cieplutko. :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Piękny widok, pora roku już późna, a u ciebie jeszcze tyle ślicznotek.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, purpurowo-fioletowa róża jest przepiękna! ;:138 imponująca kolekcja róż do pozazdroszczenia ;:224 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”