Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, ja też uważam, że jak ciaśniej to chwastów mniej, tylko że z różami, ta ciasnota to tak średnio. W każdym razie widzę, że pospolite ruszenie wczoraj na chwasty było ;:306 Oby nam pogoda dopisywała!
Miłego odpoczywania.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
x-ja-a

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ależ u Ciebie szykuje się sezon! Ile pąków! No cudnie będzie już niebawem ;:167 Zazdroszczę tylu orlików. U mnie mimo sprzyjających wydawałoby się warunków, jakoś nie bardzo chcą rosnąć.
Czekam niecierpliwie na zdjęcia tych pięknych krzewów różanych u Ciebie ;:65
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, dziękuję za miłe przywitanie :wit :wit :wit , wpisywałam się już kiedyś w Twoim wątku, ale brak czasu spowodował, że zaniedbałam trochę swój ogród, a na forum wpadam tylko czasami i tylko na chwilę, żeby chociaż oczy nacieszyć pięknymi widoczkami z Waszych ogrodów.

Moja róża wygląda identycznie, bardzo dziękuję ;:138 ;:138 ;:138 . Wątek, o którym wspominałam znajduje się w części ogólnej Róże (opisy Waszych ogrodów znajdują się w części Moje róże), ale Twoje zdjęcie daje mi pewność, że to ta sama. Z kartoników kupuję tylko angielskie i francuskie pachnące, sadzę je w donicach i traktuję jako jednoroczne, ale i tak staram się jak najwięcej o nich dowiedzieć, zwłaszcza, że trafiają się naprawdę fajne, w dodatku rosną jak szalone, pięknie pachną i cieszą kwiatami do jesieni ;:108 ;:108 ;:108.

Wszystkie znajome mi rośliny lubią jak się z nimi rozmawia, nawet pokrzywy mniej parzą jak im opowiadam po co je zbieram i jak mi kwiaty będą po nich ładnie rosły :;230 .

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wszędzie te chwasty są pierwsze i największe. A jak przyjemnie by było gdyby nie one. No powiedzmy raz na wiosnę wyplewimy i potem tylko chodzimy, podziwiamy, wąchamy, no może coś podwiążamy, przytniemy a rabatki....czyste. :heja Marzenie ściętej głowy jak to chyba mówią. Ale pomarzyć można.
A tak serio. Pięęęknie i Ciebie. Jak wszystko zakwitnie... to kolorowy zawrót głowy.
Fisherman ma chyba kolor podobny do Williama Shakeaspera??
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam moich miłych gości.

Wiem, wiem opuściłam się ostatnio, ale po kilku dniach deszczu na rabatach mocno się zazieleniło i to od tych niechcianych roślinek, mówiąc wprost, chwastów. Trzeba było wszystkie rabaty dokładnie wyczyścić, na jutro została tylko jedna, chyba największa, ale ostatnia, ufff. Ciekawe czy na długo ;:224
Na razie i tak nic się nie za bardzo zmieniło w ogrodzie, różyczki troszkę przyhamowały, stoją większość nadal stoi w pąkach, więc nic straconego.

Irenko na chwasty nie znalazłam skutecznego sposobu, one były są i będą. W tym roku wcześniej niż zwykle wypowiedziałam im wojnę, niestety nic to nie dało, po pierwszym deszczu szybko nadrobiły i znowu mam zarośnięte rabaty, to tzw. syzyfowa praca ;:224
Fisherman's Friend kolorem bardziej podobny do Munstead Wood, tylko kwiat ma troszkę mniejszy. William potrafi zmienić kolor nie do poznania, przynajmniej u mnie, nie dość , że "potargany" to jeszcze "kameleon" ;:306

Proszę porównaj sobie

Munstead Wood
Obrazek

Fisherman,s Friend
Obrazek

Munstead w całej okazałości

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Danusiu doskonale Cię rozumiem, ja również z baraku czasu zaniedbałam wiele wątków. Nawet swój rzadko odwiedzam. Wiosną roboty w ogrodzie huk, oczywiście na własne życzenie. Przedtem miałam tylko zielono, więc i czasu więcej. Zachciało się kolorów to i pracy przybyło. Również w marketach kupuję tylko angielki i rzadko francuski, wiosną kupiłam dwie, jedna przypomina /ze zdjęcia/ Grahama Thomasa a druga ma w tej chwili grubaśne pąki i wygląda tak

Obrazek

wiem trudno poznać, ale może ktoś ma w ogrodzie takie pąki ;:173 . Podejrzewałam, że może to Golden Celebration, ale ani liście ani kształt kwiatów nie pasują. Zapraszam do zabawy - zgadnij kim jestem ;:306

A tak kwitnie aktualnie moja Goldenka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ma to jak pogadać z kimś, kto wysłucha i nie skomentuje głupot jakie czasem wygaduję do moich roślinek, mam nadzieję, że mają poczucie humoru ;:306

Jagna orlików Ci u mnie dostatek, muszę w tym roku wcześniej je ściąć, by się już nie rozsiewały, chociaż zostawione same sobie pokazują coraz to nowe kolory :shock:
Różom raczej nie spieszno do rozwijania pąków, ale kiedyś przecież muszą, więc cierpliwie czekam na razie kwitną M.Wood, i Golden Celebration i przesadzana jesienią jako olbrzymi krzak Jenny Duval.O nią bałam się najbardziej, nie sądziłam, że w ogóle zakwitnie - tymczasem - niespodzianka :heja

Obrazek

Obrazek

Pozostałe pokazują pojedyncze kwiaty ;:131

Basiu przez ostatni tydzień trudno było nawet pomyśleć o odpoczynku, Tyrałam w ogrodzie, pot lał się strumieniami, ale już widzę światełko w tunelu, na rabatach coraz luźniej roślinkom. Na dodatek jeszcze te obrzydliwe ślimaki. Kukurydza może się i sprawdza, ale musiałabym wysypać jej na rabaty tony. Mąż się zlitował i codziennie wieczorem robi obchód i je wyłapuje... obrzydliwość, na samą myśl, robi mi się niedobrze ;:29
Została mi jedna rabata, więc w sobotę po południu będzie laba :heja ;:304

Dla Ciebie Jacques Cartier - to róża z patyczka od Tolinki, trudno uwierzyć - ma 3-gi rok

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy,ta czerwona różyczka to jednak nie Fisherman's Friend ona ma ogromne malinowe kwiaty .To raczej będzie William Shakespeare lub Rose de Restch. Porównaj też pąki kwiatowe. :wit

Fisherman's

Obrazek


Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, mam złą wiadomość, takie pąki ma u mnie róża Gaujard, do mnie też trafiła jako pomyłka z Auchan.
Obrazek

Ja kupiłam w tym roku 25 kartoników, mam min. Mary Rose, śliczną Olivię, ulubionego Grahama Thomasa, fantastyczną kremową francuską, prawdopodobnie Jardins de l'Estronne (chociaż moja wydaje się dużo ładniejsza).

Największą zaletą róż w donicach jest to, że kwitną o m-c wcześniej niż róże w ogrodzie, pierwszych kwiatów nie trzeba oglądać na kolanach, a jak się trafi pomyłka to łatwo przestawić, albo oddać ;:306

Kupuję tylko mocno pachnące, więc jak wracam wieczorem do domu to mam gabinet do aromaterapii na tarasie ;:108
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy ale piękne różyczki nam pokazałaś. ;:138 Kolorki jakich nie posiadam i o jakich marzę . Mam nadzieję, że kasza poskutkowała. U mnie sucho, więc ze ślimakami wielkich problemów nie ma. W sytuacji gdy jest ich dużo, uciekam się mimo wszytko do niebieskich granulek..one najszybciej ograniczają plagę
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Moje róże malutkie dopiero widzę jeden pąk. Ma to być angielska pachnąca , a co będzie zobaczę jak się rozwinie . Ślimaki zbieram i wynoszę do parku . Granulki jednak kupiłam jeśli będzie plaga ślimaków to użyję .
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wow, jak dużo róż Ci już kwitnie ;:138 jakie piękne kolory i spore , zdrowe krzewy. Moje też zaczynają , ale są młode w dodatku były przesadzane. Za rok , dwa będą ( mam nadzieję) takie jak powinny :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy po moim powrocie Twoje dziecko ma 5 paków :heja i samą mnie zaskoczyła taka wyrywna różyczka. Dopiero powoli wszystko zaczynam ogarniać nawet JPII też wziął się do roboty i wyprodukował sporo paków.Jednak u mnie zbyt sucho i woda przelatuje jak przez sito, a czerpią tylko rośliny zza płotu czyli chwasty i rdest .różyczki wcale sie nie zorientowały ,że były przesadzane tak ostro wystartowały i naprodukowały pąków
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy piękne te Twoje różane piękności. Munsted Wod też mam i jestem z nich mega zadowolona. Kolor jest niesamowity, taki aksamitny i kwitnie niestrudzenie.
Jak długo masz Goldenkę? Moje w zeszłym roku musiałam podwiązywać, a teraz stoją na baczność j patrzą do góry. Zobaczę jak następne kwiaty, bo na razie są dwa.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, Jacques Cartier zachwycająca! ;:138 Ma takie uroczo napakowane kwiaty. Lubię takie róże.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”