Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  
Autor Wiadomość
JAKUCH
 Tytuł: Re: Ogród i róże Ireny
PostNapisane: 9 sie 2019, o 21:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Irenko kiedyś narzekaliśmy na opady, a teraz prosimy o deszcz i cieszymy się z każdej kropelki, nawet szalejemy z aparatem ,żeby uwiecznić kropelkowe fotki. U mnie to samo super podlało ale na moich piachach może dziennie padać a i tak wszystko przelatuje jak przez sito.Tea cudna, inne również,a Bonica nie Bonica obficie kwitnie i zdrowiutka to najważniejsze Oby teraz po deszczu róże ruszyły pełną parą

Zobacz profil Wyślij e-mail      

daysy
PostNapisane: 10 sie 2019, o 18:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Irenko piękne róże w kropelkach deszczu a Ty je cudnie pokazujesz. Tea Clipper bardzo ładna

anabuko1
PostNapisane: 11 sie 2019, o 20:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
cudnosci te twoje róże.Zawsze je podziwiałam i dalej podziwiam je i piękny ogród.
Rabaty takie idealne. wzorowe. ;:180
Tylko do czasopism i programów ogrodniczych.
Prześliczne te portreciki różane ;:63 ;:63 ;:63

nena08
PostNapisane: 11 sie 2019, o 23:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Irenko, ma Tea Cliper od wielu lat i wciąż kwitnie bardzo słabo. Jeden pęd i jeden kwiat. Pędy ma cienkie, więc gdy przeczytałam w jednym z wątków, że u angielek należy ciąć wszystko cieńsze od ołówka, nastąpiła katastrofa i delikwent obraził się na dwa lata. W tym roku doczekałam się kilku kwiatków, ale takie widoki jak u Ciebie są poza moim zasięgiem.

ewka36jj
PostNapisane: 12 sie 2019, o 15:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Irenko - ciągle nie jestem pewna Boniki, choć 2 fotografia już ją przypomina ;:108 . Myślę,że zdjęcie pierwsze zwyczajnie przekłamuje kolor. Poczekaj jeszcze z pełną identyfikacą ,za rok, jak się rozrosnie, będziemy mieć pewność.

adka321
PostNapisane: 16 sie 2019, o 16:18 
100p
100p

0 szt.
Witaj Irenko cofam się do tych cudnych liliowców ,ja jestem na etapie ich przygarniania :lol: .Nie wiedziałam że jest tyle cudnych odmian ;:124 .Twoje królowe w kroplach deszczu przecudowne.Super że u Ciebie popadało.Moje hortensje w tym roku liche ,ale to moja wina bo nie podlewałam ich tyle ile powinnam.Bardziej skupiłam się na posadzonych w tym sezonie różyczkach i bylinach.
A jak Twoje żywopłociki bukszpanowe czy ćma odpuściła?

Róże i inne kwiatki u Adki

irpam
PostNapisane: 18 sie 2019, o 17:07 
500p
500p

1 szt.
Witam Was serdecznie w tą gorącą niedzielę. O 15 tej termometr pokazał 30 stopni. Ale ziemia od piątku mocno nawodniona to nie jest tak źle. Zresztą w nocy już też nie jest tak gorąco, a nawet wczoraj raniutko było tylko 13 stopni.
To już chyba ostatnie takie gorące dni lata. To już nie czerwiec.

Weroniko nawet nie wiesz ile wody ze studni wlałam w ogród. Na szczęście kilka lat temu była pogłębiona i wody nie brakuje. Jedynym minusem to że jest to woda wapienna, gdyż Opole rozciąga się na marglu, kamieniu wapiennym z którego produkuje się cement.
Słabeusze, o których piszesz u mnie też są. Princess Aleksandrze of Kent muszę zmienić jesienią miejscówkę, bo nic nie urosła i coś jej podbiera jedzonko, gdyż ciągle jest blada. Dwie inne wykopałam latem , bo marniały w oczach i wsadziłam w doniczki, które wkopałam w ziemię i o dziwo zaczęły rosnąć. Zawsze się znajdzie jakaś maruda, której coś nie pasuje. ;:222

Jadziu u mnie też ziemia to prawie sam piach, tylko w jednym miejscu nawieźliśmy ziemię gliniastą, a tam to znowu jak sucho , to prawie kamień. Ta moja Bonica nie Bonica jak piszesz, nie ważne jak się nazywa, ważne że chętnie się rozrasta i chętnie kwitnie. Deszcze teraz co jakiś czas padają, więc oprócz roślin w donicach i szklarni, nic innego nie trzeba podlewać.

Daysy - dziękuję, za pochwałę.
Tea Clipper wystrzeliła pędami , z których jeden jest wyższy ode mnie ( a do małych nie należę). Jestem z niej coraz bardziej zadowolona.

Oj Aniu
-rabaty wcale nie są takie wzorowe, tylko może tak na zdjęciach wyglądają :;230 Wiadomo,że jak robimy zdjęcia to chcemy pokazać te najładniejsze. Zresztą sama dobrze wiesz, bo robisz wspaniałe zdjęcia, o czym niejednokrotnie mogę się przekonać.

Aniu - Neno08 - jak już pisałam do Daysy to Tea Clipper rośnie jak na drożdżach. Zastanawiam się czy jej nie zakulkować? Bo ma wysokie, ale dosyć wiotkie pędy. Ja mojej zostawiłam po zimie kilka pędów, a te słabe wycięłam. Tak wyglądała w marcu
Obrazek

Ewo - niech się nazywa jak chce, najważniejsze, że ładnie rośnie i kwitnie . To wczorajsze zdjęcie kwiatu.
Obrazek

Adrianno - jak na razie walka z ćmą trwa. U sąsiadów powoli ubywa bukszpanów, a my walczymy. Niestety chemią, ale nie jest tak źle. Od kilku dni też zastosowaliśmy pułapkę feromonową i nie spodziewałam się, że tyle motyli ćmy się złapie. Po każdej nocy jest około 30-40 utopionych motyli. Nie wiem czy to coś pomoże na dłuższą metę, ale na razie bukszpany żyją i mają nowe przyrosty. Tylko trochę późno w tym roku je cięliśmy i dopiero zaczynają się ponownie zielenić, gdyż w lipcu młode listki mocno przypiekło słońce.

To teraz kilka ostatnich zdjęć.

Wildeve - ma pokrój róży okrywowej w różowej odsłonie, a teraz późne kwiaty mają pomarańczowe zabarwienie.Tu w towarzystwie rozchodnika. Ponoć dorasta do 1 m. U mnie na razie ma około 50 cm, ale mocno rozgałęziona, teraz późnym latem łapie trochę plamistości.
Obrazek

niesamowicie fajnie kwitnąca, na razie malutka Garden of Roses. Posadzona dopiero wiosną tego roku

Obrazek

Mocno zapączkowany, niewysoki The Prince. Trafił do mnie jako The Pilgrim , ale już został. W zeszłym roku przesadzony. W pierwszym roku po wsadzeniu przed domem był trochę wyższy, obecnie na nowym miejscu jakby się mocniej rozkrzewił, dużo pąków. Upały czerwcowe dały mu się we znaki, kwiaty szybko przekwitały. Zdjęcie z dnia dzisiejszego. Latem nawet nie zdążyłam go dobrze obfocić.

Obrazek
Następny młodzieniaszek z wiosny NN. Kupiony w markecie jako róża francuska. Troszkę podobny do Dietera Millera , ale zobaczę jak podrośnie.

Obrazek

Boscobel - też trafiła do mnie z marketu, wiosną 2016. W 2017 na wiosnę już zdążyłam ją przesadzić. Bardzo ładnie kwitnie i rozrasta się na boki. Kwitnie dużą ilością kwiatów. Zdrowa. Kwiaty koloru różówo- łososiowego. Mocno pachnie. Zdjęcie z czerwca i następne z dnia dzisiejszego.

Obrazek

Obrazek

Ponowne rozdanie kwiatów wykonaniu Lady Emmy Hamilton. Wyjątkowa róża. Niesamowity kolor kwiatów i liści, które początkowo mają mocno ciemnoczerwono-zielone zabarwienie. Z biegiem czasu zielenieją, ale te pierwsze z daleka się wyróżniają. Jak chyba już pisałam zdrowa i kwitnie mnóstwem kwiatów na pędzie.

Obrazek

To jeszcze kilka innych widoczków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponownie zakwitła krzewuszka i prymulka

Obrazek

Obrazek

Zakwitł też ponownie mój nowo zakupiony pełny liliowiec

Obrazek

i kilka widoków ogólnych z dnia dzisiejszego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:3 ;:7

anabuko1
PostNapisane: 18 sie 2019, o 17:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Oj tam, oj tam,,,dla mnie są wzorowe. ;:108
A wszystkie róże przepiękne.Boscobel zachwycająca.

Hortensje teraz królują w ogrodach i tak bardzo rozświetlają z daleka ogród.Pięknie. tam masz.
Pozdrawiam :)

JAKUCH
PostNapisane: 21 sie 2019, o 20:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Irenko ;:168 bardzo się cieszę ,ze jak na razie wygrywasz starcie z ćmą. ;:333 Aż mnie zatkało jak napisałaś ile osobników topi się w pułapkach toż to prawdziwa inwazja tych gadzin ;:202 Boscobel przecudnie kwitnie aż chce się mieć u siebie takie róże ;:167 Cieszę się ,ze jesteś zadowolona z Gardenki to cudna róża, moja aż tak wyrywna nie jest ,ale co tam i tak się z niej cieszę a jest o rok starsza

inka52
PostNapisane: 13 wrz 2019, o 21:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Irenko piękne jesienne widoki , u mnie też kwitną pojedynczymi kwiatami austinki , ale dużo jeszcze ma pąki , teraz ostatni deszcz trochę je przydusił , ale to już jesień nadchodzi , czy myślisz coś nowego posadzić jesienią ? pozdrawiam ;:168

JAKUCH
PostNapisane: 13 wrz 2019, o 22:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Achhh Tereniu jak kiedyś uwielbiałam te jesienne zapytania dziewczyn a czy coś zamawiamy??? Teraz nawet nie mogę o tym pomyśleć no cóż i tak nie wszystkie można mieć jednak muszę cosik wymyślić na tę okolicznosć :;230

daysy
PostNapisane: 19 wrz 2019, o 11:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Irenko Gardenka u Ciebie zdrowiutka, jak bardzo cieszą takie liście na różach, u mnie tak ubrane tylko nieliczne ;:131 . Oczywiście moja Gardenka również w soczystej zieleni jak co roku, nigdy mnie nie zawiodła.
Zaczynam coraz większą uwagę przywiązywać do zdrowych liści jak do kwiatów, nie wiem czy to zdrowy objaw ;:306
Z przyjemnością patrzę na zdrowe róże, nawet jeśli nie kwitną, w tym roku doceniłam w pełni Novalis. Wszystkie 4 w pełnej gali, chociaż z przypalonymi kwiatami, tylko, że te zetnę a krzak i tak jest piękny. W odwrotną stronę tak się nie da, na kiju mogę mieć sztuczne kwiaty, efekt będzie taki sam ;:108 , ten przynajmniej nie kłuje.

kania
PostNapisane: 28 wrz 2019, o 06:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ogród jak przed pałacem! Na tle zielonych iglaków i bukszpanów róże jeszcze więcej nabierają urody. Bardzo obficie zakwitły Ci róże powtórnie.

irpam
PostNapisane: 28 wrz 2019, o 09:34 
500p
500p

1 szt.
Witam Was serdecznie po długiej nieobecności. Po takim czasie nie będę odpisywać pojedynczo bo to już trochę czasu minęło. Dziękuję Wam serdecznie za odwiedziny, postaram się w najbliższym czasie odwiedzić i Wasze ogrody.
Jakoś tak było trochę problemów ze zdrowiem i moich rodziców i teściów, trzeba było jeździć po lekarzach, zrobić trochę porządków w domu, a trochę ogarnęło mnie później nadzwyczajniej w świecie lenistwo ;:198. Nawet w ogrodzie za dużo nie robiłam. Latem tłumaczyłam sobie, że są upały i się nic nie chce, a teraz się ochłodziło i dalej mi się nic nie chce. :? O przepraszam wczoraj posadziłam wreszcie cebule czosnków ozdobnych, które leżały i się suszyły po wykopaniu w czerwcu czy też lipcu.
Na posadzenie czekają jeszcze tulipany i narcyzy. Tulipanów trochę kupiłam ( no może więcej niż trochę ;:219), bo z zeszłego roku ich dużo nie zostało. W tym roku posadzę później, nie na początku września jak zawsze, żeby za szybko nie wschodziły, bo może dlatego nie przeżywają, jak przychodzą chłody, bo one już w grudniu wychodziły z gruntu.
Od sierpnia deszcz padał u nas co jakiś czas, że nie trzeba było już podlewać. Dobrze,że mamy studnię, ze dwa lata temu pogłębioną, więc wody w niej nie brakowało. Jest to studnia tylko do podlewania ogrodu, ale jest. Ale na koniec to już mi się nie chciało podlewać, mimo że to lubię, a raczej lubiłam. ;:222
A róże?? Niektóre zaczynają trzeci rzut kwiatów. A niektóre stoją gołe. Pierwszy raz miałam na różach mączniaka. Poobrywałam najbardziej zarażone liście.
Nie wytrzymałam i wykopałam już Princess Aleksandrę Of Kent. Nie wiem co jej nie pasowało. Nie wypuściła ani jednego nowego pędu w tym roku, miała kilka kwiatów na kilku malutkich pędzikach. Liście miała żółte pomimo dokarmiania. ;:145 Wykopałam ją, przycięłam i wsadziłam do donicy. Zobaczymy co z nią będzie. Na zimę wkopię ją z donicą do ziemi i poczekam co pokaże w przyszłym roku. Albo przeżyje, albo się z nią pożegnam.
Wykopię chyba jeszcze ze dwie inne i się ich pozbędę, bo drugi raz nie chcą kwitnąć i stoją golutkie i jeszcze w dodatku zarażają inne plamistością.
Jak tak obserwowałam róże od wiosny, to najbardziej chętne do kwitnienia są angielki, kwitną z małymi przerwami.
Zakupy tegoroczne też rewelacyjne, a najgorsze to te z marketu nie wiadomo co to za róża. Z wyjątkiem angielek marketowych- te kwitną jak na angielki przystało, tylko nie wiadomo jaką się kupuje, chociaż u mnie była zgodność kolorów. I co najlepsze, te angielki kupione w markecie nie powtórzyły się z tymi zamówionymi w szkółkach. Z marketu mam Grahama, Gertrude Jekyll, Wichester Cathedral, William Shakespeara, Boscobell i z tego roku chyba Eglantynę. Najgorzej się z nich sprawuje William Shakespear bo najszybciej łapie plamistość i w tym roku nawet rdza mu się trafiła. Zastanawiam się czy się jej nie pozbyć. ;:224
Tak jak polecałaś Daysy Garden of Roses kwitnie bez przerwy. Nie ma u niej dużych przerw. Escimo Flower Circus też cały czas tworzy nowe pąki, a teraz ma taki ładny różowy pąs. Pashmina też mi się podoba, młodziutka miała kilka kwiatów, liście zdrowe, zielone.
A najsłabsza sadzonka z tego roku Strawberry Hills po przekwitnięciu zawiązała nowe pąki i za kilka dni znowu zakwitnie. Widać, że wzięła się do roboty i rośnie. Jedynie tegoroczna Eden Rose poszła do góry ale nie miała ani jednego kwiatka. Czekam na nie cierpliwie, ale liście zdrowe jak na razie.
Jesienią chyba nic nie będę kupować. Co na wiosnę to się zobaczy. Mam róż i tak dużo. Trzeba się zająć tymi co są w ogrodzie.
I stwierdzam, że nie samymi różami człowiek żyje. Dobrze latem wyjść do ogrodu, coś skubnąć na ząb, trochę odpocząć i poleniuchować. Lata lecą i trzeba to też brać pod uwagę. ;:131
Mam nadzieję, że może w długie jesienne wieczory się zbiorę i opiszę poszczególne odmiany, jak się u mnie sprawują. Bo chyba najlepsze są opisy z realnych ogrodów, a nie ze szkółek.
Muszę też powiedzieć, że jak na razie dajemy radę z ćmą bukszpanową. Ale to musi być walka systematyczna. Nie można przegapić czasu, kiedy gąsiennice się rozrastają. Co jakiś czas chodzę i dokładnie się przyglądam bukszpanom, szukam małych pajęczynek i jak tylko coś zauważę, to robimy oprysk. Tak średnio w sezonie co 2 -3 tygodnie. Oprócz tego jak już pisałam stoi pułapka feromonowa i nawet nie myślałam, że tyle tych motyli może się złapać. W przyszłym roku będzie więcej pułapek. Szczęśliwi ci co ich nie mają w ogrodzie.
W tych miejscach , gdzie miałam bukszpany blisko warzyw i tam mniej pryskaliśmy są trochę więcej pogryzione. Zapadła decyzja, że te bukszpany zostaną wykopane. W pobliżu u sąsiadów tam gdzie nie były pryskane to są już brązowe, tak na pierwszy rzut oka jakby uschnięte, brązowe.
Teraz czas na zdjęcia z września.
To są róże które kwitną po raz trzeci.

Graham Thomas - rozrósł się na balustradzie, chociaż nowego pędu z ziemi w tym roku nie wypuścił
Obrazek

Falstaff - ma dwa bukiety trzeciego rzutu, a pozostałe pędy gołe i wesołe.

Obrazek

Niesamowita Gardenka
Obrazek

Tea Clipper - 2 krzewy mają dużo pąków kwiatowych na trzecie kwitnienie i pojedyncze kwiaty.

Obrazek

Obrazek

a krzewy wyglądają tak

Obrazek

Crown Princess Margaretka tez w trzecim rzucie

Obrazek

Obrazek

zapączkowan Lady of Shalott

Obrazek

Obrazek

Niezmordowana Lady Emma Hamilton. Mam 3 krzaczki i zawsze któryś ma kwiaty

Obrazek

Escimo Flowers Circus w jesiennej odsłonie

Obrazek

Kronenberg

Obrazek

no i inne
Queen of Sweden

Obrazek

Bonica nie Bonica czy NN
Obrazek

Jubilee de Prince of Monaco
Obrazek

The Pilgrim i Schneewitchen. Pilgrim niesamowicie się rozrosła. Puściła kilka pędów ponad chyba 3 m. Rozłożyłam je na boki i dostanie podporę, żeby w przyszłym roku obficie zakwitła.
Obrazek

W tle Artemis i NN
Obrazek

James Galway
Obrazek

Claire Austin
Obrazek

The Fairy
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :wit :wit :wit

-- 28 wrz 2019, o 09:35 --

irpam
PostNapisane: 28 wrz 2019, o 09:48 
500p
500p

1 szt.
dorzucę jeszcze kilka innych ogrodowych zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powtórnie zakwitł młody powojnik. Ale się zdziwiłam jak go zobaczyłam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzecie kwitnienie chyba Barcarolle
Obrazek

A na koniec jeszcze dodam iż w październikowym wydaniu Mojego Pięknego Ogrodu są zdjęcia mojego ogrodu, za który otrzymałam w zeszłym roku hamak.

duju
PostNapisane: 28 wrz 2019, o 11:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Irenko, fajnie opisujesz różyce. Dobrze wiedzieć ze źródła jak się sprawują.Ja będę szaleć w przyszłym roku z różami,więc opisy chętnie czytam. Bardzo podoba mi się to zdjęcie, droga do ....
Obrazek

JAKUCH
PostNapisane: 28 wrz 2019, o 21:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Irenko dobrze ,że jednak do nas dotarłaś ;:196 Byłam ciekawa Twojej walki z ćmą i gdyby wszyscy pryskali to nie byłoby jej tyle .Jeden człowiek nie zaradzi tej szarańczy nawet gdyby dziennie pryskał . Angielki widać ,ze zdrowiuteńkie u mnie serbki to okazy zdrowia i rozbujały się nieprzyzwoicie w tym roku, będę miała z nimi dylemat wiosną ;:224 Inne róże też dały w tym roku do wiatu jednak nie wszystkie sa zdrowe jak serbki , Bremer Stadtmusikanten czy Aphrodite. Reszta jako tako ,część złapała ostatnio plamistość, jednak już niczym nie pryskam szkoda nerwów tylko zbieram na bieżąco opadłe liście.Coś zaczynam przesadzać w inne miejsca, coś usuwam, bo wszystkie byliny okropnie się rozrosły i przeszkadzają różom. Super widok https://images89.fotosik.pl/256/1e0842c99bcc9f97.jpg miłej niedzieli ;:196

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 440 ]  Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości