Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko ;:196 , bardzo Cię przepraszam :oops: , że nie wstawiłam wczoraj obiecanych zdjęć, ale bardzo długo zeszło mi przy cięciu Veilchenblau i Bobby Jamesa, później jeszcze doszły Geishe, bo po deszczach krzaczki się położyły i wyglądały okropnie /juz przekwitniete/,.
Dzisiaj wrócę wcześniej z pracy, to od razu wstawię fotki.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Aniu - Troja ja mam jedną hortensję ogrodową i jeszcze 2 lata temu chciałam się jej pozbyć na rzecz hornesji bukietowych. Ale jednak szkoda mi było i nie wyrzuciłam. Rośnie za iglakiem, więc popołudniu w cieniu i chroni ją też przed zimnym wiatrem w zimie. Przkrywam ją na mrozy też agrowłókniną , chociaż się zastanawiam czy trzeba. ;:131 . Bukietowe też posdaziłam tylko znlazłam inne dla nich miejsce.
Borówki są super. Mam 10 krzeczków różnych odmian więc owocują całe lato. Smacznych pierożków życzę.

Obrazek

Ewciu - ewarost z tym bukszpanem jakoś tak wyszło, najpierw był bukszpan a później róże do towarzystwa, a teraz wychodzi,że bukszpan towarzyszy różom. Róże rosną co prawda nie na drożdżach, ale może dobre słówko na nie działa. :;230 zdjęcie jeszcze z początku czerwca. Teraz panienki odpoczywają , ale już szykują nowe pędy.

Obrazek



Jadziu z dojściem do róż nie ma żadnego problemu. Po prostu podnoszę nogę do góry i już jestem w środku. Bukszpan nie jest wysoki , ma około 41-42 cm wysokości, dlatego w maju tak ostro go cięliśmy na wysokość i był taki jakby zeschnięty , ale już odżył i jest zieloniutki.

Dla Ciebie ostatni kwiatek The Prince z pierwszego rzutu. Ma w zanadrzu 5 pąków kwiatowych (na razie :tan )

Obrazek

Daysy nie rób sobie wyrzutów bo nic się nie stało, jak do tej pory żyłam w przekonaniu że to Comte, to jak jeszcze trochę nie będę wiedziała czy to ona czy też nie to nic wielkiego się nie stanie. ;:218 I tak jestem wdzięczna, że chcesz mi pokazać zdjęcia Twojej. ;:108

Tutaj być może Dieter Muller


Obrazek

I kilka innych dzisiejszych zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj Irenko !
jestem z rewizyta..I wsiakałam .
Ale masz ogród z klasą. ;:180
Taki ułożony, wypielegnowany na maxa.cudny
A ta ilość pueknych odmian róż. ;:224 ;:224
No niestety nie chcą takie ładne rosnąć i tak obficie kwitnąć. :cry:
Liliowce widzę też masz ładne.
Ja też bardzo je lubię.
Bardzo podoba mi się u Ciebie. I będę teraz zaglądać do twojego piękne to ogrodu i roślin
:D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Cześć Irenko, wkleiłam dla Ciebie Comte de Chambord, starałam się wybrać te, na których widać szczegóły, oraz te z pierwszego jak i drugiego kwitnienia. Jeszcze raz przepraszam za czasowy poślizg ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Aniu - anabuko witam Cię u siebie :wit i zapraszam do odwiedzin.

Daysy dziękuję bardzo za zdjęcia. Ale niestety to nie Comte.
Ale z pomocą Ewa54 w wątku identyfikacyjnym znalazłam na stronie rosyjskiej http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid/liparfum/
Jest to róża Li Parfum.
Pachnie wspaniale. :tan :tan :tan
Oto ona jeszcze raz z wcześniejszego kwitnienia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Ewa54
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 17 lut 2016, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ireno Księżniczkę lodu,Eisprinzessin nazwałaś Księżną Monako mały błąd .Pozdrawiam Ewa .
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ewuś54 tak do końca nie wiem czy to Eisprincesses . Wg różnych zdjęć które widziałam przed chwilą to ona jest biało różowa. A ta moja biało czerwona(barwy narodowe) :tan.
Ja w zasadzie do końca nie wiem czy to na pewno Prince de Monaco. Jak ją kupiłam to miała być biała rabatowa, bez nazwy. A jak zakwitła to byla miła dla oka niespodzianka. ;:3 I wydawało mi się że dopasowałam nazwę do róży. ;:218
A może wiesz jak się nazywa moja biała z lekko kremowym środkiem? Jest na 11 str. mojego wątku i na 32 str. wątku identyfikacyjnego ? Szukam nazwy dla niej od roku. ;:145
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Ewa54
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 17 lut 2016, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Znam tą róże, to True Love .Pozdrawim Ewa.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Jestem, jestem Irenko :wit
Do tak pięknego ogrodu pełnego róz i nie tylko, bedę juz zagladać ;:173
Kolejne róże piękne :) I ładnie ja uchwycasz w kadr ;:63
Liliowce widzę też masz. Ja te roślinki bardzo lubię.
I trochę ich mam. :)
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Super, że już masz imię dla swojej nn-ki, ja jeszcze szukam dla kilku swoich, może z czasem uda się rozpoznać i moje ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

No no gdybym miała wciąż przeskakiwać przez obramowanie bukszpanowe to nie raz wyrżnęłabym orła :;230 .Co innego kiedyś teraz to sobie ne da ;:174 Irenko mój Prince też pokazał jednego kwiatka ,którego ścięłam teraz pokazał drugiego .Główny pęd wys.30 cm ścięłam do ziemi i widzę ,ze jakiś tam nosek się pokazuje jednak co z niego wyrośnie nie wiem .Raczej go wyautuję tylko czekam na okazje może u kogoś jeszcze odżyje .Cudne widoki masz z okna nic tylko podziwiać kwitnące różyczki, a zapach unosi się do góry ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Ewa54
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 17 lut 2016, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko przepraszam za wywołane zamieszanie z różą Księżniczka Lodu . Mam taką jak Twoja, którą to kupiłam pod nazwą Księżniczka Lodu.Dziękuję za rozpoznanie mojej róży. To prawdziwa Księżniczka Monako. Pozdrawiam Ewa.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ewo 54 dziękuję za zidentyfikowanie mojej białej różyczki. Nic nie szkodzi za zamieszanie. Najważniejsze aby sobie pomóc w rozpoznaniu bezimiennych. Super jest strona rosyjska o różach rosebook.ru gdzie można odnaleźć róże, tylko trzeba wiedzieć jak się nazywają. Ta czerwono biała to dokładnie się nazywa Jubilee du Prins de Monaco bo Prince de Monaco (Grace Kelly) to jeszcze inna bardziej różowo biała, podobnie jak Eisprinzessin. Można dostać zawrotu głowy. ;:173

Aniu - anabuko liliowce dojrzałam jakieś 2-3 lata temu, wcześniej jakoś nie wpadły mi w oko. Zapraszam w odwiedziny, a teraz mamy chwilowy odpoczynek od kwitnienia róż, ale już szykują nowe pączki. :tan

Daysy na Twojej stronie 11 masz podobną różę do mojej, też sugerowano mi, że to True Love.
W tym roku jakoś szybko dostała czarnej plamistości i teraz stoi prawie goła. ;:145

Jadziu mój The Prince przekwitł dwoma kwiatami, a teraz szykuje 6. Wpuścił jeszcze nowy pęd z ziemi i tam na nim też się zaczyna coś dziać. Jak dzisiaj patrzyłam to róże powoli szykują się do nowego kwitnienia. Poniżej dzisiejsze zdjęcia The Prince

Obrazek

A teraz kilka nowych fotek ze spóźnialskimi różyczkami

Guernsey - tegoroczny nabytek, malutka chyba ze 20 cm, ale jaki kwiatek i to nie jeden :tan


Obrazek

Ostatnie kwiaty pierwszego rzutu Lady Emma Hamilton

Obrazek

Obrazek


Clair Austin

Obrazek

Sylvia

Obrazek

A jedna z Dieter Muller bez przerwy na razie ciągle zawiązuje nowe pąki

Obrazek

niezmordowana Jubilee du Prins de Monaco, bo chyba taka jej pełna nazwa

Obrazek

do nwego kwitnienia się szykuje jako pierwsza Crocus Rose

Obrazek

Obrazek

Niespodziewanie nowy kwiatek Hot Chocolate

Obrazek

dużą ilość kwiatów szykuje Crown Princess Margaritha. Na nowym pędzie będą 34 kwiaty - tyle ma pąków na tym pędzie

Obrazek

Powoli na nowo pokazuje kwiaty Tea Clipper

Obrazek

do powtórki szykuje się też Falstaff

Obrazek

no i troszkę jeżówek z gośćmi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zapomniałabym o The Fairy, też cały czas kwitnie, co prawda późno zaczęła, ale teraz jeszcze zdobi

Obrazek


Kwitną liliowce,powojnik, lilie, naparstnice i hortensje bukietowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze kilka fotek sprzed domu, gdzie powoli zielenieją hortensje Limelight

Obrazek


Obrazek


Obrazek

No i różany zakątek czeka na powtórne kwitnienie

Obrazek

:wit :wit :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”