Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

No Irenko widzę, że jeszcze bardziej niż ja oczekujesz wiosny. Ładnie wzeszły Ci nasionka. Jeszcze nigdy nie siałam pomidorków, kiedyś je nawet miałam w ogródku, ale posadziłam gotowe sadzonki. Potem mączniak rozprawił się z nimi szybciej niż zdążyły się zaczerwienić. Od tego czasu zrezygnowałam z upraw. Ale chętnie całe lato zjadałabym swoje warzywa.
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj Irenko :wit
Przylazłam tu za różami, no i się nie zawiodłam - masz cudnie ;:oj. Niedługo będą u Ciebie wszystkie różomaniaczki z forum ;:224
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ewuś - ewarost - zapraszam serdecznie w moje ogorodowe progi w każdej chwili, a ja zawsze chętnie skorzystam z Twoich pomysłów , które prezentujesz u siebie. :D

Ewuś- ewka36jj -ja swoje pomidorki wysiewam zawsze po 20 stycznia, po dwóch tygodniach (około) jak im wyrośnie druga para liści przesadzam do pojedynczych pojemniczków , a później chyba w kwietniu jak są duże każdy dostaje swoje docelowe wiaderko i w tym wiaderku wędruje w maju do szklarenki. Pod koniec czerwca mamy już swoje pomidory, ktore wszyscy chętnie zjadają.
Ewo czy Ty masz w swojej ogrodowej kolekcji róże Kosmos i Artemis? Czy one wymagają dużo słońca? ;:65

Werko dziękuje za miłe słowa i zapraszam serdecznie w moje progi. :wink:

Teraz kilka moich innych róż rosnących w ogrodzie. Niektóre kupione w markecie czy przed kilkoma laty kiedy nie zwracałam uwagi na nazwy. Na początek NN - żółta - może Berolina ;:131

Obrazek

Obrazek

dalej też nieznana. Pąk ma prawie czarny. Może Barkarolle

Obrazek

Obrazek

Louis Odier - młodziutka z 2017.

Obrazek

Dalej róża która miała być fioletową, a okazała się mocno pomarańczową , a ostatni kwiat kwitł jeszcze w grudniu


Obrazek

Obrazek

Dalej Chipendale - młodziutka, a już miała śliczne kwiaty w donicy

Obrazek

teraz ta, która bardzo mi się spodobała jak zakwitła. Kupiona w markecie w 2017 jako morelowa francuska, a jest śliczna - biała. Szukałampo internecie i trochę wydaje mi się podobna do Anne de Kijev. Zresztą popatrzcie. Może ktoś ją rozpozna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Byłam dzisiaj w ogrodzie zobaczyć jak tam wyglądają róże po ostatnich mrozach. Nie jest chyba źle, ale u mnie nie było aż tak wielkich mrozów. Ostatniej nocy mróz nie przekroczył -14 stopni. na razie tyle, do następnego razu, oby już było chociaż prawie wiosennie. ;:1
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
lili3110
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 31 mar 2015, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Jeju ile tu cudownych kwitnień ciekawch odmian.
Piękne te różyczki,gratulacje
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko - nie mam ani Kosmosu ani Artemis. Nie pomoge więc. Patrzę na Twoją pomarańczową różyczkę, porównaj ją z Monicą.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, masz wspaniały ogród! Takie elegancki. Jestem zachwycona!
Cudowna kolekcja róż! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko róże przepiękne.
Uwielbiam te kwiaty.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Lili3110,Basiu i Mariolko dziękuję za wizytę w moim ogródku ;:180 i zapraszam na dalsze wizyty , szczególnie że chyba wiosna jednak do nas wkrótce zawita. ;:3
Ewo porównałam te kilka zdjęć, które miałam tej pomarańczowej róży z Moniką tak jak mi radziłaś i wydaje mi się, że jest bardzo do niej podobna, ale poczekam do lata , kiedy znowu zacznie kwitnąć i bacznie się jej przyjrzę. W zeszłym roku miała tylko kilka kwiatków i nie mam za dużo zdjęć z jej kwitnienia.

Byłam ostatnio w ogrodzie i widać, że cięcia trzeba będzie robić mocne... ;:174, mimo że mrozy u mnie nie były aż tak mocne. Ostatnia noc tych mrozów to było około - 14 stopni.
Na parapecie już rosną pomidorki, które latem powędrują do szklarni , tak jak w latach poprzednich

Obrazek

Oprócz tego posiałam i już wzeszły nasiona arbuza i ogórka szkalrniowgo oraz cukinii. Nie mogę już doczekać się pracy w ogrodzie. Dzisiaj byłam i zaczęłam robić porządki. Poprzycinałam lawendę i suche łodygi jesiennych marcinków. Ziemia jednak jest jeszcze zmarznięta pod wierzchnią warstwą. Kilka zdjęć ogrodu z poprzednich lat:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przed chwilą obejrzałam prognozę pogody na jutro. Ma być około 9 stopni i lekko pochmurnie. Czyli idę dalej robić porządki.

No to teraz jeszcze kilka zdjęć z zeszłorocznego kwitnienia róż.
Benjamin Britten. Mam 3 krzaczki, w zeszłym roku zbudowały ładnie rozrośnięte krzewy, a poszybowały do góry na prawie 2 m, chociaż szkółki podają do 1,5. Widocznie służy mu miejsce. Słońce ma od godz. 9 do 17., później przysłania go żywopłot z iglaków. W rozkwicie kulistą główką przypomina piwonię. Zdrowa róża, dobrze powtarza kwitnienie, kwitła do późnej jesieni, a nawet w grudniu jeszcze miała pąki. I oto ona ;:215
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko róże cudowne, będę zaglądać i podglądać bo ja dopiero zaczynam swoją przygodę z różami :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko ta pomarańczowa to chyba jak mówi Ewa jest Monika... Kupiłam ją kiedyś ze względu na kolor i imię... (mam córkę o tym imieniu)...niestety jak zakwitła okazała się być Gloria Dei też piękna, ale róży Moniki nadal nie mam ;:306 Masz piękną szklarenkę ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Dzień dobry, melduje się u nowej różo maniaczki :wit .
Podziwiam misternie prowadzone bukszpany i iglaki ;:333 .
Wymaga to dużo pracy i cierpliwości.
Róże wspaniałe i najważniejsze, one są przecież głównymi bohaterkami tego działu.
Jak sobie dają radę róże w sąsiedztwie bukszpanów, one miewają gigantyczne korzenie, masz przegrody :?:
Zwróciłam uwagę na Twoją NN, rośnie w donicy, masz więcej donicowych, czy to tylko tymczasowo :?:
Ja mam tylko w donicach, dlatego ten sposób uprawy szczególnie mnie interesuje.
Czy to Anna von Kiew, tego nie wiem, nie znam jej , ale wg. opisów, ona jest śnieżnobiała.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj Aniu - Troja - w moim ogródku, byłam też u Ciebie i ja napisałam zadroszczę takiego obszaru do obsadzenia. Ja też co roku coś przesadzam , dosadzam. Chciałoby się większego obszaru... :wit
Ewuniu-ewarost - czy ta moja pomarańczowa to Monika zobaczę latem jak zakwitnie, mam nadzieję,że zimę przeżyła, bo tam gdzie rośnie jest dużo brązowych pędów i aż się boję, co będzie. U nas śniegu nie było wcale. ;:218 .
Witaj Alexio. Jak na razie to moje róże rosną wśród tych bukszpanów 2 lata i jak na razie dają radę, zobaczę może coś z tym trzeba będzie zrobić.Moje różyczki w donicach rosną tylko na początku jak nie jestem jeszcze pewna gdzie je posadzić i aby się rozrosły.Ta biała ( niby Anne de Kijev ;:218 ) była kupiona jako francuska morelowa, a tu taka niespodzianka. W pełni kwitnienia jest cała biała

Obrazek

Obrazek
Nie wiem czemu jedno zdjęcie mniejsze a drugie większe???
Alexio czy można gdzieś zobaczyć Twój wątek? gdzyż nie widzę odnośnika ;:145

zerknęłam dzisiaj na prognozy pogody i szykuje się znowu zimny weekend i chyba tydzień, a tu już powychodziły krokusy, przebiśniegi i tulipany wychyliły noski. Ale przede wszystkim czekam, bo w tym tygodniu przyjadą zamówione różyczki - Kosmosy i Artemis. Oczywiście nie wytrzymałam i kupiłam w markecie 3 róże francuskie - jedną różową i 2 paskowane. Mąż tylko pokiwał głową i zapytała gdzie je mam zamiar posadzić. Ale miejsce jakieś się znajdzie.

;:110 Ojej coś nie mogę wstawić zdjęć. Podaje mi fotosik ,że przekroczyłam liczbę. Pomocy co teraz? Jakie macie doświadzcenie w tym zakresie ;:223 gdyż ja początkująca tutaj. ;:145 ;:145 ;:145

Wczoraj poprzycinałam hortensje bukietowe, posprzątałam suche badylki , trochę sie zrobiło wiosennie
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko - odpowiadam na prv
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”