Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko :wit
z przyjemnością pooglądałam jeszcze tak piękne kwitnienia rażone ;:215
I trawy masz piękne .A ta pierwsza cudna kępa, to ??
Fantastycznie sfotografowana z tymi kłosami z rosą ;:63 ;:63
pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Jadziu może przyszły sezon będzie lepszy dla naszych róż. zawsze mamy taką nadzieję. ;:108
Trzymam kciuki za Twoją Grace, aby dobrze się przyjęła i cudnie kwitła.
Dla Ciebie Grace z pełni sezonu.
Obrazek

Daysy ta moja rozplenica rośnie przed domem od strony północnej. Mam jeszcze dwie w pełnym słońcu. Ale ta jest w tej chwili jeszcze najładniejsza. Tamte też już pożółkły i się sypią.

Dzisiejsza Pat Austin. Ona nie lubi mocnego słońca.
Obrazek

Aniu cieszę się, ze zawitałaś. Chcę Ci powiedzieć, że chciałam się u Ciebie zameldować, ale już nie zdążyłam bo zamknęłaś wątek.
Ta trawa o którą pytasz, to rozplenica japońska. Ma już kilka lat i rośnie przed domem tak większą cześć dnia w cieniu. Te kłosy z kroplami na trawie, to ta sama trawa.
Dla Ciebie Queen of Sweden w dniu dzisiejszym
Obrazek

Pogoda jest w tym roku niesamowita. 6 listopada a na dworze w dzień 20 stopni. W tym roku jeszcze nie włączaliśmy ogrzewania oprócz kilkakrotnego rozpalenia w kominku podczas deszczowych dni. Jak świeci słońce to otwieramy szeroko drzwi ogrodu zimowego do domu i działa wtedy ekologiczne ogrzewanie słoneczne.
Uwielbiam takie słoneczne dni. ;:3
Posprzątałam w ogrodzie, wygrabiłam liście spod krzewów, podsypałam kompostem. Zostało mi jeszcze kilka krzewów, ale chyba zdążę do końca tygodnia. Bukszpany na razie żyją i nic im nie jest.
Kosmosy, które od wiosny rosły w donicach posadziłam na docelowym miejscu. oczywiście coś trzeba było wcześniej wykopać. Pozbyliśmy się iglaka, który za bardzo rozrastał się wszerz. Mam nadzieję, że im tam będzie dobrze. ;:173

To teraz kilka jeszcze fotek z dzisiejszego ogrodu.
Obrazek Jubilee Celebration

ObrazekDieter Muller

ObrazekJames Galaway

ObrazekPrince of Monaco

ObrazekPrince of Monaco

ObrazekWinchester Cathedral

ObrazekHot Chocolate

ObrazekBoscobel

ObrazekSylvia

ObrazekKronenberg

ObrazekJudy the Obscure

Obrazek Lady Emma Hamilton
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Podobają mi sie jesienne kwiaty Jubile du Prince de Monaco są takie w pastelowych kolorach, a płatki są takie delikatne .Dziękuję Irenko za Grace mam nadzieję ,ze z brzydkiego kaczątka wyrośnie przecudna królewna taka jak Twoje :wink: W nogach ma Garden of roses. Pogoda cudna a róże wcale nie myślą o śnie to samo u mnie gorzej jak nagle przyjdą mrozy OBY NIE ale panny są wytrzymałe zawodniczki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko :wit
aha,,rozplenica japońska piękna ci ona. ;:108 ;:108

Dziękują zxa piękną Queen of Sweden ,
Twoje róże są takie piękne, takie śliczne,,, moja marzenie takie mieć zdrowe i piękne ;:173
A ja jetem teraz tutaj w Pogaduchach viewtopic.php?f=63&t=65049&start=616 :uszy
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, te dwa krzewy Grace wyglądają co najmniej jak cztery. To ci dopiero róża!
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj Irenko pięknie Ci kwitnie Grace i bardzo żałuję ,ze jej nie mam , ale jak się zdecydowałam to już jej w żadnej szkółce nie było ,może wiosną będzie to na pewno zawita do mojego ogrodu pozdrawiam ;:196 ;:3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Cześć Irenko, widzę, że nie tylko ja zapadłam w sen zimowy, u Ciebie też cichutko. Pora wstawać, słoneczko coraz wyżej, na razie nic ciekawego w ogrodzie się nie dzieje, ale może troszkę wspomnień na rozgrzewkę :wink:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Oj nie było tu mnie ponad trzy miesiące. Czas tak szybko leci.....
Wszystkim odwiedzającym składam serdeczne życzenia spełnienia wszystkich marzeń i postanowień noworocznych. Oby udało się je zrealizować. Obyśmy się doczekali wiosny, ciepłego słoneczka i pięknego lata, ale nie takiego za bardzo upalnego. W zeszłym roku przynajmniej u mnie w okresie kiedy kwitły róże, słońce je drastycznie przypalało.
Ze względu na to palące słońce dzisiaj wiem, że kiepsko u mnie to znosiły Pat Austin, Jubilee Celebration.
Był niedawno taki okres, że na dworze ciemno, zimno. Lubię w takie dni usiąść z ciepłą herbatką i czytać książki. Wiosną i latem to nie ma kiedy, bo ogród czeka. Ale późną jesienią i zimą... jest miło ... przy kominku...z kocykiem, herbatką i książką.... w pobliżu miłej sercu osoby....
I tak zleciały 3 miesiące.
Daysy mnie chyba wybudziła ze snu zimowego, bo po długim czasie kiedy nie zaglądałam na forum, wczoraj zerknęłam, a tu słowa zachęty aby się obudzić. :tan . No więc jestem. Nie pogniewacie się że nie odpisuję na stare wpisy???
Ale powoli trzeba myśleć o ogrodzie. Wysiałam już pomidory, wysadziłam bulwy begonii i wysiałam begonię stale kwitnącą. W zeszłym roku pomidory wysiane po 21 stycznia - w połowie czerwca już się nadawały do jedzenia. To dopiero początek. Wysiałam też 2 nasiona ogórka szklarniowego i 2 cukinii. No i jeszcze czeka papryka.

Krzewów nie kopczykowałam, do tej pory sobie radziły. na razie różyczki w dobrym stanie. Oby nie było już dużych mrozów.Tej zimy u nas nie było więcej niż -10 stopni i to chyba przez 2 nocki w odstępie kilku dni. Ale śnieg w tym roku był. Dokładnie chyba ze 3 dni z przerwą. Za to jak było pięknie. Zachwycam się , bo już kilka lat pod rząd u nas nie było nawet odrobiny śniegu. Popatrzcie sami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od soboty u mnie temperatury w okolicach 14 stopni. Wczoraj robiłam powoli porządki w ogrodzie. było pięknie. Wygrabiłam na rabatach stare liście i przyglądałam się różom. Nawet zielone liście pozostały. Blue for You jesienią wypuściła młody pęd, myślałam,że zmarznie , a on jest cały zielony z liśćmi. na razie różyczki w dobrym stanie. Oby nie było już dużych mrozów.Tej zimy u nas nie było więcej niż -10 stopni i to chyba przez 2 nocki w odstępie kilku dni.

A teraz kilka przypomnień minionego sezonu. Zdjęcia ogólne z maja i czerwca


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ach jakie Ty masz krzaczory, piękne wspomnienia, przyprawiają o zawrót głowy i szybsze bicie serca.
Zajrzyj do mnie, odpowiedziałam na Twoje rozterki, ale nie wiem, czy pomogłam ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

No i jak już pisałam u Daysy brakowało Was obie żeby powspominać miniony sezon.Irenko ciekawe jak tam bukszpany wiosną zaraz z grubej rury im dowalisz [oczywiście ćmom] . Super się ogląda takie ukwiecone krzewy i ogród w bieli również Jednak to juz miniony czas a z pewnością Irenko jakieś wiosenne maluszki również się już pokazały.Też mam juz wysiane pomidory i papryki oby zbytnio nie wybujały
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Jaki piękny ogród......
Ja miałam tylko kilka angielek: Claire Austem, i cos jeszcze... Winchester Cathedral..i bardzo szybko u mnie traciły płatki..tak piekne a nacieszyć sie ich kwitnieniem nie było można..
Sylwia
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko czy jeszcze coś zmieścisz w tych obwódkach , czy będzie nowa rabata też z Austinkami? pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Przepiękne te zimowe ogrodowe pejzarze ;:63 ;:63
U mnie troszkę było tej zimy w zimie jak dotąd.
Też może ze 3 - 4 dni jzak z takim większym mrozem - 10 .A raz najwięcej było -12.
Teraz niby wiosennie .. Ale przymrozki idą.
Zhamuja wiosenne podrygi.
I dobrze.

No i te kwitnące przepiekne różane wspomnuenia.
Zawsze podziwialam twoje przepiekne krzaczki różane. Zdrowe i obficie kwitnące. ;:215
pozdrawiam Irenko ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”