Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko wstawiłam fotki The Princa u siebie .Nowa rabatka wielka prawie jak mojego pół ogródka.Pomidorki rosną i nawet kwitną a moje dopiero sie zbierają ;:174 U mnie gnojówka z pokrzyw też już buzuje dodałam do niej granulowanego obornika końskiego .Dzisiaj miała już fajny zapaszek :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Cudne wspomnienia, róże przepiękne :shock: i pomidorki już kwitną ;:63 , zapachniało wreszcie prawdziwą wiosną ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ewo jeżeli miałaś taką szminkę jak kolor Summer Song to na pewno była piękna , a przede wszystkim Ty w niej pięknie wyglądałaś. ;:108 Dziękuję za pochwałę bukszpanów. Zawdzięczam je mojemu już niestety śp. sąsiadowi. Zmarł niestety w ostatnim tygodniu. Miał 86 lat i chorował. Ale tak sobie myślę, że jak spojrzę na bukszpany i pomidory, których prowadzenia nauczyłam się od niego, to zawsze będę go pamiętać.

Jadziu dziękuję za zdjęcia The Prince. Wydają się być takie jak moja róża. Chyba jednak to ona. Przyjechała do mnie z kartką podpisaną The Pilgrim. Myślę, że przy pakowaniu, a w zasadzie oznaczaniu ktoś pomylił róże. Ale dzięki temu mam obie. Tylko na kwitnienie The Pilgrim trzeba będzie dłużej czekać. Tak wygląda moja The Prince
Obrazek

Obrazek
Chyba taką cechą charakterystyczną u niej jest to żółte oczko i niesamowicie ciemny kolor.

Daysy dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej w moje skromne progi , gdzie mi tam do Ciebie i Twoich wspaniałych róż.

Dzisiaj zauważyłam już na 3 różach pierwsze pąki. Ma je Comte De Chamboard, jedna nowa z tego roku francuska, Summer Song, Munstead Wood, Golden Celebration, Gertrude Jekyll.

Obrazek

Obrazek

U mnie dzisiaj bardzo wiało i nie można było zrobić dobrego zdjęcia pąkom, bo pędy się chwiały na wietrze. Bardzo się cieszę że już niedługo zobaczę kwiaty, na które tak długo się czeka przez tą całą zimę.

Nie wiem jak gdzie indziej w Waszych ogrodach, ale u mnie generalnie mało pada i jest niesamowicie sucho.
Człowiek się całe życie uczy. Ostatnio się pospieszyłam i wykopałam 2 róże, które nie dawały oznak życia, ale na szczęście wszadziła je jeszcze do donic. Za jakiś czas niespodzianka. Róże odbiły. Taką niespoadziankę zrobił mi Chopin
Obrazek tak wyglądał latem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drugą która zrobiła taką niespodziankę jest róża kupiona jako żółta rabatowa. Ale do żółtego to jej daleko. ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda jest piękna, więc nie ma czasu na siedzenie przy komputerze, skoro w ogrodzie pracy w bród. Dzisiaj z M przesadzaliśmy 2 duże bukszpanowe kule. Jak je sadziłamto były malutkie i wydawało się ,że są daleko od rosnącego za nimi bukszpanu. Ale ostatnio się rozrosły i zaczęły wchodzić na bukszpan. Pod nóżki dostały trawki do towarzystwa.

Obrazek

Obrazek
są trochę krzywe, muszę je poprostować cięciem.
a teraz trochę wiosennych widoków moich nowych różanych rabatek

Obrazek

Obrazek

oraz tych już trochę starych (2 lata)

Obrazek

Obrazek

No to jeszcze wspomnienia z zeszłego roku
Teasing Georgia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wildeve
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mój ulubieniec William Morris

Obrazek

Obrazek

Tu poniżej romasuje z Falstaff
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko The Prince ma matowe listki przyłożyłam moją fotkę do Twojej dla porównania i kolorystycznie i fakturowo sie zgadzają. U mnie też sezon pączkowy sie zaczął Munstead też ma 3 pąki ,a niedługo pokaże sie pierwszy kwiat na Maigold. Niestety owady nie próżnują musiałam ściąć już jednego pąka z Tradescant, bo miał dziurkę wygryzioną ciekawe przez kogo. Nie ma róż nie ma kłopotów z owadami :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko bukszpany zachwycające ;:oj jak Dorotka napisała tak jak u samego mistrza ,no można się pomylić zwłaszcza że i róże nie odbiegają od tych mistrzowskich ani wzrostem ani kwitnieniem ;:303 Jeżeli ty piszesz że to twoje początki różomanii ,to ja wysiadam ;:oj
Marzą mi się tu i ówdzie takie bukszpanowe obwódki ,ale bukszpan dość drogi i tak jakoś zawsze schodzi to na później ,ale efekt jest na prawdę powalający ,miałaś fajny pomysł na zagospodarowanie ogrodu ;:215 A masz jakiś sposób na cięcie ,bo bukszpan strasznie śmieci?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko nawet bez zaproszenia będę tu zaglądała , masz piękne róże i śliczny, formalny ogród. Obwódki z bukszpanu są piękne, wprowadzają ład i elegancje w ogrodzie ;:215 , zupełne przeciwieństwo mojego :wink: . U mnie zagościł totalny chaos ;:224
Widziałam, że masz Tea Clipper, bardzo się na nią napaliłam, ale słyszę bardzo niepochlebne opinie o niej, napisz proszę jak u Ciebie się sprawuje. Zamiast niej polecano mi Teasing Georgię, ciekawa jestem Twojej opinii. Z fotek bardziej przypadła mi ta pierwsza, ale nic na siłę.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Jadziu bardzo Ci dziękuję za rozpoznanie The Prince. Cieszę się ,że ją mam. Muszę przyznać,że jak na jednoroczniaka to kwitła obficie. W tym roku zmieniłam jej miejsce, zobaczę jak sobie poradzi. Jeżeli chodzi o pączki to Twoje różyczki mają wieksze niż moje, ale najważniejsze że są i będą kwitły.

Tolinko dziękuję za słowa uznania. Ja naprawdę moje pierwsze angielki posadziłam wiosną 2016r. Wcześniej rósł bukszpan sam i jakoś nie miałam pomysłu co ma być wewnątrz tych bukszpanowych kwater. A róże to był strzał w 10tkę. Wcześniej miałam chyba 3 sztuki róż, ale nawet nie miałam pojęcia że są okrywowe, wielkokwiatowe i wielokwiatowe. O różach angielskich już nie mówię. Te 3 bidule rosły pośród różnych bylin, zagłodzone, zarośnięte. ;:185 ;:185 ;:185 Że one przeżyły to chyba cud. ;:108 Dwa lata temu je przesadziłam i teraz są piękne. Jedna to The Fair, druga Dame de Cour i Nina Weilbull. Wszystkie wyładniały i kwitną.
Odnośnie bukszpanu - przy cięciu podkładam pod krzaki z każdej strony agrowłokninę, a później zbieram i wytrzepuję do kosza.To trochę ułatwia pracę. :tan

Daysy pisałm już też u Ciebie w wątku, że Tea Clipper mam od wiosny 2016. W zeszłym roku już była niczego sobie. Czekam na ich tegoroczne kwitnienie. Nie mogę na nie narzekać, mają piękne duże kwiaty no i oczywiscie pachną. Postanowiłam w tym roku coś wiecej sobie zapisać odnośnie każdej odmiany m.in. rodzaj zapachu.
Jeżeli porównać Tea Clipper i Teasing Georgie to chyba wybrałabym tą drugą. ;:131 ;:131 Na pewno dłużej dłużej i większą ilością kwiatów kwitła. Ale to dopiero było drugie kwitnienie, bo w pierwszym roku to wiadomo pojedyncze kwiatki. Więcej będę mogła powiedzieć po tegorocznym kwitnieniu. Obie zdrowe i dobrze przezimowały.
Moje angielki rosną też w specyficznym miejscu. Z jednej strony osłonięte domem, z dwóch stron z kolei żywopłotem z tuji. Jest tu zacisznie, nawet wiatry specjalnie mocno nie wieją. Chyba im to odpowiada. A nóżki mają osłonięte bukszpanem.
Ale decyzja należy do Ciebie. ;:173 ;:173 ;:173
Tak wyglądają dzisiaj.

Tea Clipper


Obrazek

Teasing Georgia
Obrazek

Dzisiaj wreszcie spadło kilka kropli, dosłownie. Może jeszcze popada, bo niebo się zachmurzyło. A wcześniej świeciło słońce i kropił deszcz.

Poniżej na pierwszym planie Lady of Shalott , a po lewej Crocus Rose. Chyba będzie jedną z pierwszych co zakwitnie. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale powycinałam im wszystkie drobne pędy, bo w zeszłym roku na tych cienkich pędach kwiaty dosłownie kładły sięna ziemi.

Obrazek


Na tym zdjęciu po lewej Falstaff, z przodu przed obiektywem Tea Clipper , po prawej Benjamin Britten, a najbardziej oddalony to William Shakespeare.
Obrazek

to teraz wspominki
Róża która miała być białą rabatową, a okazała się prawdopodobnie Jubile du Prince de Monaco. Ale jestem z niej zadowolona. Długo kwitła i nie chorowała
Obrazek

tu poniżej w towarzystwie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz za oknem wiatr się zerwał i leje. A ja dzisiaj rano podlewałam. ;:224
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko z Prince de Monaco będziesz zadowolona, bo to super róża też u mnie jest juz parę lat .Nie choruje, kwitnie obficie, więc czego chcieć więcej od róży,a kwitnie do samych mrozów.Niestety lubi iść na szerokość u mnie miała 1,5 m szer, ale trochę ją zmniejszyłam 2 lata temu , bo nie miałam nawet miejsca ,żeby przejść.Teraz żałuje, bo ciężko to zniosła ,ale już dochodzi do siebie .Także musisz wziąć to pod uwagę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

W Poznaniu ten tydzień był lekko deszczowy, róże ruszyły, ale moje pączków jeszcze nie mają. Pewnie dlatego, że były mocno cięte. Chopina cięłam też niziutko, na szczęście podobnie jak Twój zaczął odbijać. W tej chwili nadal 2 rózyczki nie odbijają i już pewnie nie odbiją. Irenko - po raz kolejny powtórzę, że rabaty bukszpanowe masz prześliczne.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, na razie na pewno zostawię Abrahama D. bo oczywiście szkoda mi wywalić... tylko sama sobie pluję w brodę, że kupiłam kiepską sadzonkę i wiem już po sobie, że trzeba zainwestować w dobre sadzonki, "rasowe", z dobrej szkółki, bo jak na nich się zaoszczędzi, to potem niestety są przykre niespodzianki. :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko , piękny ogród, cudowne róże ;:167 obwódki z bukszpanów z różami świetny pomysł.
Ja wzdłuż chodnika, między różami miałam porobione kostki z bukszpanu, ale piesio tak je posikiwał, że od dołu zrobiły się rude
i usychały a z nasadzaniem tych miejsc nie nadążałam . Przycięłam je na małe krzaczki bonsai , na razie efekt marny ;:131
Różyczkę Munstead Wood zamówiłam tej wiosny, słabo puszcza oczka, może coś z niej wyrośnie i będzie cieszyła moje oko,
podobno ma cudowny zapach. ;:168
x-ja-a

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witam kolejną chorą na różyczkę! ;:138 Jestem pod ogromnym wrażeniem. Ja po dwóch latach od posadzenia pierwszej róży wiedziałam tyle, że są takie bardziej krzaczaste i takie bardziej rabatowe. I tyle. A tu nie dość, że znasz wszystkie swoje nabytki, to jeszcze świetnie sobie radzisz z identyfikacją n/n-ek. ;:215 Masz w większości moje ukochane odmiany, mamy chyba podobny gust. Z Chippendale będziesz zadowolona, to cudowna róża, chociaż lubi przemarznąć zimą, ale potem błyskawicznie odbija. Mam nadzieję, że Artemisowi dałaś dużo miejsca? To krowa nie róża :D Podziwiam ten porządek, to poukładanie w ogrodzie. U mnie to bardziej dżungla, ale i u mnie Lady of Shalott jest zachwycająca. Ona pięknie wygląda w każdym otoczeniu, nie sądzisz? ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

No, no....Ślicznie tu u Ciebie ;:63 Błyskawicznie opanowała Cię różanka, ale jakoś nie widzę, żebyś się przed nią próbowała bronić ;:306 Twoim różom muszą pasować warunki jakie im stworzyłaś, bo odwdzięczają się pięknym kwiatami. Bukszpanowe obwódki wyglądają niesamowicie. Ogólnie stworzyłaś wokół siebie piękny ogród, nie tylko różany.
Mam wątpliwości, czy Twoja NN biała, to Anne de Kiev. Wydaje mi się, że moja ma zupełnie inne kwiaty. Po powrocie z urlopu odnajdę zdjęcia i będziesz mogła je sobie porównać. Pozdrawiam i według potrzeb życzę słoneczka lub deszczu :wit Ja wybieram słońce, bo całkiem nieźle podlewało ostatnimi czasy ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”