Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ooooo jakie wielkie pomidorki już masz ;:138 ;:13 , moje jeszcze malutkie, ale i tak się cieszę, że rosną.
Strawberry Hill trafiła do koszyka jako jedna z ostatnich, razem z Williamem Morrisem, jakoś mnie tak naszło na róż, dla towarzystwa dla The Mill on the Floss ;:131
Irenko też kupiłam kilka róż w Auchan i powiem Ci, że były to bardzo ładne sadzonki, które naprawdę dobrze sobie radzą w ogrodzie. do tego w bardzo dobrej cenie.
Cieszę się, że już masz różyczki przycięte, ja przy dobrych układach dopiero za 2 tygodnie będę mogła cokolwiek ciąć. Zupełnie nie wiem jak je ciąć w takiej sytuacji ;:202 .
Trzymam kciuki, aby ćma się nie pojawiła, to paskudztwo może narobić wielkie szkody, muszę przejrzeć bukszpany. Czym i kiedy pryskasz swoje?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

W moim ogrodzie jeszcze daleko do piękności.
Ale twój podziwiam nieustannie. I te cudne róże ;:167
Wiosna W coraz ładniejsze kolory I roślinki się ubiera. ;:333
Wysiewy rosną i cieszą.
Dobrego dnia Irenko. ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko masz już super sadzonki pomidorów. ;:215 Z moich tylko 2 wyglądają podobnie reszta taka sobie. Super wspomnienia oby tegoroczny sezon nie był gorszy niż ubiegły, a ćma oby omijała Twoje cudne bukszpany ;:196 Trzymam kciuki za patyczki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Bardzo, bardzo mi się podoba Twoj różany ogród ;:138
Ta przeszklona ściana jest rewelacyjna, ależ bym chciała mieć taką ;:oj
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko no po prostu dech zapiera... różanka miodzio i oby te bukszpany nie chorowały ;:333
Leżako - hamak królewski ;:108 niech no tylko ;:3 nie brakuje...
Pomidorki dorodne ;:215 Mam takie pytanko z serii naiwnych, czy ty wchodzisz między róże w porze ich kwitnienia ;:306 A powazne pytanie to czy nie jest jeszcze za późno na miedzianowy oprysk :?:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witam ponownie.

Ostatnio troszkę wietrznie się zrobiło, ale za to bardzo słonecznie. Temperaturka trochę w nocy spada, ale przez ostatnie dwie nocki trzymała się w granicach 1 stopnia powyżej zera, a ta ostatnia to już 6. Przynajmniej na razie temperatura nie sprzyja ćmom bukszpanowym. :;230 :;230
One nie lubią zimnych nocy (i całe szczęście).
Oglądam róże w innych ogrodach i chcę je mieć wszystkie. ;:202 Ale gdzie je umieścić??? ;:223 ;:223 ;:223
Obiecywałam sobie ,że wykopię 2 marketowe, nie zrobiłam tego, a one na wiosnę mają dużo pędów. I co szkoda , niech rosną , dam im trochę czasu jeszcze. Przymierzam się też do wykopania Baleriny, ale troszkę mi szkoda, w końcu to roślinka też chce żyć. Zdecyduję latem ;:131
Ostatnio naoglądałam się pasiastych i też mi się zaczynają podobać. A tu coraz to nowe angielki się pokazują i Kordesa i Tantau. I co robić??? Przecież nie mam gdzie ich posadzić. A z innych roślin też nie chcę rezygnować. Jak tak dalej pójdzie, to przestanę zaglądać na forum, bo wszyscy wokoło kuszą coraz to innymi i pięknymi. ;:131 ;:131 ;:131


Daysy
- ja teraz obserwuję te moje bukszpany i dopóki niska temperatura nocą, to tych ciem nie ma. Ale muszę kupić takie pułapki feromonowe na osobniki męskie, jak się pokażą to trzeba pryskać. W zeszłym roku zadziałał Mospilan, tak naokoło 7 -8 dni. W zeszłym roku pryskaliśmy 2 razy. Pierwszy raz zauważyłam wstrętne gąsienice około 8 września. Ale latem zauważyłam takie szare motylki, jak latały wokół bukszpanów, nawet mówiłam do M , że takie większe kolibry przylaciały, a nie skojarzyłam z tą wstrętną ćmą.
Tak wyglądają motyle

Obrazek

na razie ich nie ma, obserwuję też bukszpany, puszczają nowe przyrosty na tych pogryzionych pędach.

Najlepiej działają środki systemiczne, krążące w roślinie. Jest też jakiś środek Lepinox. Trzeba walczyć, bo będzie po bukszpanach. Mój szagier mieszka w okolicach Łodzi i tam na razie ich nie ma. W zeszłym roku opanowały południe Polski.

a moje pomidorki zawsze sięję po 20 stycznia, a teraz mają warunki szklarniowe i idą jak burza. Zauważyłam już nawet piewrsze jeszcze nie kwitnące kwiatki. Czyli w połowie czerwca już będą owoce.


Aniu u mnie już cały czas temperatura dodatnia, noce chłodne, ale nie mroźne. Opole jest jednym z cieplejszych rejonów kraju.I wszystko rwie się do życia. Jak zauważyłam w tym roku forsycje kwitną wcześniej niż w zeszłym roku.Ale i do Ciebie ciepło przychodzi, może troszkę wolniej, ale wszystko na pewno się szybko rozwinie.

Jadziu o pomidorkach już pisałam do Daysy. Dziękuję za trzymanie kciuków za patyczki. Przyda się.
Z ćmą na razie cisza. ;:218 Oby nie przed burzą ciem ;:222


EDorko ta przeszklona ściana to ogród zimowy na wcześniejszym podwyższonym tarasie, który ciągle przeciekał i zawze były z nim problemy. Odkąd został oszklony to mamy ekologiczne ogrzewanie wczesną wiosną, a nawet zimą - już od lutego i do późnej jesieni jak tylko słońce zaświeci to robi się bardzo ciepło, otwieramy wtedy okno do pokoju na całą szerokość i ogrzewamy dom.


Ewciu - w te róże wchodzę w porze kwitnienia przycinać im przekwitłe kwiaty, a bukszpany mają maksymalną wysokość cm. Drastycznie zostały przycięte w zeszłym roku, ale ładnie odrastają, nawet w tych miejscach gdzie je zeżarła ćma.
Ja pryskałam miedzianem jak podają w poradnikach profilaktycznie jeszcze przed rozwojem pąków. Ale w zasadzie można i teraz, tylko najlepiej przy pochmurnej pogodzie. Ale niektórzy piszą ,że nie widzą różnicy pryskając czy też nie.


Tą różyczkę kupiłam w markecie jako rabatową Sylvię. Rośnie jak na drożdżach, wcale nie choruje , chętnie kwitnie i to do późna. I jako jedna z pierwszych już ma największe liście.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo lubię Blue for You Chętnie kwitnie, tylko przy zeszłorocznych upałach przypalało jej płatki. Ale ją lubię, ma taki filetowo różowy kolor.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następna - kupiona już daaawno, przesadzona, ale nie kwitnie za bardzo mocno, pojedynczymi kwiatami, ale żali mi ją wyrzucić. Może to Dame de cour


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu Ascot , chętna do rośnięcia i kwitnięcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kosmosy - kupione w zeszłym roku. Cały rok rosły w donicach i mocno kwitły już w pierwszym roku. Teraz rosną przed domem - 3 szt.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zeszłoroczny Dieter Muller( miała być w paski- ciapata)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do zobaczenia ;:7
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Piękne rózane wspomnienia :) Wspaniały pomysł z tą szklarnia zimową ;:138 Ja mam z bukszpany ale jeszcze nie mam ćmy i oby tak dalej.
Sąsiadki przychodzą po sadzonki do mnie. Nawet nie wiem jak sie go rozmnaża.
życzę ci dużo sił i energii do działania oraz udanego sezonu :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Muszę przejrzeć swoje bukszpany, ale jak piszesz, że one nie lubią zimnych nocy, to na razie nie mam się czym martwić, u mnie jak na razie każdej nocy delikatnie na minusie. Niemniej trzeba być czujnym.
Muszę się zaopatrzyć w Mospilan i Lepinox, a te pułapki feromonowe to jakieś uniwersalne, czy konkretnie na tę ćmę?
Blue for you, bardzo ładna, znowu kusisz ;:224
Czytam, że masz Dame de Coeur, mam jedną nn-kę wstawię ją u siebie. Zerknij czy to może być ona.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Igalo - bukszpan się bardzo łatwo ukorzenia. Wystarczy obciąć kawałek, pozbawić go liści z dołu i wsadzić w półcień lub cień i pilnować aby miały wilgotno. Jak zaczyna przyrastać , to się przyjął. Ja jak obcinam, to wsadzałam patyczki, a za jakiś czas były już młode. Teraz już tego nie robię, bo mam ich już sporo. Życzmy sobie, aby ćmą w tym roku dała sobie u nas spokój pozdrawiam.

Daysy - odpowiedziałam u Ciebie odnośnie Dame de Cour. Wydaje mi się, że moja i Twoja są to te same, ale może wypowie się ktoś kto ma większe pojęcie w tym zakresie. A jak nie to niech będzie ona. Bo jak porównywałam ze zdjęciami to wydaje mi się ,że to ona. Napisz jak Ci rośnie. Moja rośnie w pełnym słońcu i wtedy przy upałach ma przypalone płatki. Może ją muszę przesadzić w półcień. Tylko gdzie??
Te pułapki feromonowe znajdziesz na Alle..


A teraz jeszcze kilka dzisiejszych fotek.
Obrazek

Obrazek

Sympatia
Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Barkarolle


Obrazek

Princess Anna

Obrazek


The Prince


Obrazek

Mocno ciachnięta Crocus Rose

Obrazek

bukszpany jeszcze bez letniego dodatku róż - w tym roku zrobię ściółkę ze skoszonej trawy, na razie wsypałam po wertykulacji trawnika, ile starczyło.
Obrazek

a na zakończenie pokażę co znalazłam na ogórku szklarniowym

Obrazek

troszkę niewyraźnie , ale jest już ogórek. :tan
Teraz idę myć szklarnie.
;:7

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Cudny letni widoczek i pierwszy ogóreczek ;:202 ;:215 Nie ma jak to szklarnia czy ogródek zimowy -super mikroklimat działa pozytywnie na roślinki. ;:108 Jednak ja też jestem zadowolona z moich pomidorowych maluszków. Udanej pogody Irenko
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Bardzo fajnie z tą oszkloną werandą wyszło ;:215

Myślę sobie, co Irenka znalazła na ogórku. No i okazało się, że ogórka ;:306 - wcześniak, niech się zdrowo chowa!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Przepiękne te twoje róże .Piękne wspomnienia. ;:180
Ascot wyjątkowa. ;:173
Ale już róże rosną i już niedługo będą i w tym sezonie ciebie i nas cieszyć ;:108
Wiosna ladniutka.Hiacynty bardzo lubię.I ten ich zapach.Tylko trzeba pokłony przed nimi robić aby go poczuć bardziej.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Pięknie Twoje róże wystartowały. Brawo za ogórka sprintera. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”