Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Dziękuję Jadziu za link do tej strony. Jakoś do tej pory jej nie znałam. Będę tej róży przyglądać się wczasie kwitnienia i robić notatki, bo do tej pory jakoś o tym nie pomyślałam, a czasami dobrze wspomóc swoje wspomnienia notatkami. Dziękuję i pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

właśnie skończyłam przycinanie róż. Ufff :tan ;:108 , teraz dostaną jeść i trzeba się brać za resztę prac ogrodowych.
Moje pomidorki już są takie
Obrazek

Na dwóch już dzisiaj zobaczyłam pierwsze zawiązki kwiatów. Wiosna w pełni, kwitną wiosenne kwiaty, przekwitły już przebiśniegi, kwitną krokusy, pierwsze narcyzki i prymule.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piwonie też już nosy wystawiają do słońca

Obrazek

Barwinek też już nieśmiało pokazuje kwiatuszki


Obrazek

No a teraz jeszcze kilka różyczek
Golden Cecebration z wiosny 2016 , trochę chorowały w zeszłym roku, ale długo kwitły

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Graham Thomas
Obrazek

Obrazek

James Galaway

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jubilee Celebration - z jesieni 2016 - jeszcze nie rośnie na docelowym miejscu tylko w donicy. Teraz dostanie nowe miejsce i będzie to drugie kwitnienie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Judy the Obscure
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

L.D.Braitwaite - krzewy na razie nieduże, ale za to kwiaty cud - miód

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oj coś dwa razy wskoczyło. Nie wiem czy udało mi się usunąć. jak podejrzałam - udało się. Pozdrawiam.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko taki piękny post, że nawet nie przeszkadza jego podwójne wklejenie ;:333 A pomidory to masz jakieś wyścigowe ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ewuś - pomidorki siane były 20 stycznia i teraz stoją za szkłem, mają dużo słońca i idą jak burza. w zeszłym roku około połowy czerwca mieliśmy już swoje pomidorki. mniam, mniam :tan
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko podziwiam te Twoje pomidorki prawdziwi sprinterzy ;:333 Ochhhh gdzie tam moim do nich ;:174 jednak mam nadzieje ,ze też ruszą z kopyta Cudne kwiaty Goldenki i Jubile ,L.D Braithwaite to całkiem inna czerwień taka szkarłatna .Szkoda ,ze się na nią nie zdecydowałam , ale nic straconego po mimo ,że miejsca brak .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko podziwiam pomidory bo moje wysiałam w początku marca i jakoś mizerne rosną....czy takie maleństwa mogę podkarmić chociaż florowitem?
O różach nie będę się rozpisywać bo piękności same u Ciebie...od razu nabieram ochoty na dalsze zakupy tylko z miejscem u mnie gorzej.
Też już ruszyłam z senatorem i obcinam panienki mimo że forsycja jeszcze nie kwitnie.
W niedzielę mam pierwszą giełdę ogrodniczo rolniczą w Marszewie chyba zaszaleję.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Piękne róże, a pomidorki ;:oj łał. Gdzie tam moje do tych z twoich zdjęć. .
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Jadziu , Krysiu i ed04 jak już pisałam w odpowiedzi do Ewy to moje pomidorki (za radą sąsiada) są co roku wysiewane około 20 stycznia, a w II połowie czerwca mamy już swoje , własne, smaczne pomidorki. Przy pikowaniu na dno każdej doniczki wsypuję trochę nawozu długodziałającego, a następnie około 8, 10 kwietnia co roku sadzimy je do 10 litrowych wiaderek i do szklarni. Tak wyglądały w latach ubiegłych. Przy wsadzeniu do wiaderek wsypuję obornik granulowany i nawóz długodziłający.
Obrazek

Najważniejsze prace zostały już wykonane. Róże przycięte, nakarmione. Okazuje się ,że jedna róża Chopin mi chyba wypadła. Cięta mocno, jak na razie ma puste pędy. ;:174. Nie widać żadnych oznak życia. Wszystki inne już ruszyły. Poczekam jeszcze trochę. ;:218 . Jak nic się nie ruszy to wymiana na inną. ;:173
Kilka wiosennych widoczków. Zakwitły pierwsze tulipany

Obrazek

Obrazek

ciemierniki

Obrazek
A teraz powtórka z lata ubiegłego roku - ciąg dalszy prezentacji ;:108
Lady Emma Hamilton. Pierwszego lata jakoś mi się wcale nie podobała, miała jakieś małe nijakie kwiaty, ale już w roku poprzednim ujęła mnie bardzo.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lady of Shalott - to chyba bezapelacyjnie najlepsza angielka. Najładniej rozbudowane krzaczki, długie kwitnienie, obfite, delikatny zapach. Polecam każdemu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Munstead Wood - piękny aksamitny kolor i zapach. Dla mnie następna rewelacyjna angielka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pat Austin - jestem nią trochę zawiedziona, stosunkowo nie za dużo się rozkrzewiła.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Princess Aleksandra of Kent - młodziutka, będzie to jej dopiero 2 sezon. Jak ją pierwszy raz zobaczyłam, to byłam zaskoczona jej wielkością. Czekam na tegoroczne kwitnienie
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko też mam Munstead Wood ,ale gdzie mojej do kwitnienia Twojej ;:174 .U mnie angielki marnie kwitną i się krzewią i nie wiem dlaczego, a przecież wszystkie podlewam i dokarmiam tak samo .Kurcze ależ pomidorolandia ;:oj ;:180 Większość moich ciemierników zmarzła przy ostatnich mrozach zakwitły zaledwie 2 kwiatki ;:222 a mam sporo tych kęp i kwiatów było mnóstwo aż sie cieszyłam gdy je zobaczyłam jak stopniał śnieg.Niestety potem przeszedł mróz bez śniegu i załatwił wszystkie ciemierniki ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko tyle ;:3 w twoich różach, panny Lady sa troszkę do siebie podobne... Pomidorki to ty już lada chwila będziesz jadła ze smakiem, a wiosenne kwiatuszki cieszą zwłaszcza po tych pogodowych zawirowaniach ... ;:3 i od czasu do czasu kilku kropli deszczu zeby nie trzeba było podlewać ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko - jak przeczytałam,że Hammilton Ci się niespecjalnie podobała, to pomyslałam, że post napisałaś 1 kwietnia ( Prima Aprilis), ale to było zanim doczytałam końca. Zawsze marzą nam się piękne,duże,świetnie kwitnące krzewy już w pierwszym roku, prawda? A one każą na siebie czekać! Ale warto było na obie Lady poczekać! Przypatruję się Twojej Munstead Wood - jest cudowna. Moja jest bardzo mizerna, po zimie postał 1 cienki pęd. Chyba nie ma sensu, żeby zajmowała miejsce. Wysadzę ją, przeniosę do donicy i poczekam, czy się wzmocni. Zastanawiałam się, czy się z nią nie pożegnać, ale kiedy patrzę na Twoje okazy, to serducho szybciej zaczyna mi bić. Od jak dawna masz Munstead?
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Jadziu nie wiem dlaczego słabo Ci się krzewią angielki. Może jeszcze są młode. Słyszałam ,że trzeba dać im trochę czasu, że dopiero po 3, 4 latach pokazują swoje piękno. Jedne wcześniej a drugie trochę później. Moja babcia zawsze mówiła,że z roślinami trzeba rozmawiać, to wtedy lepiej rosną. Ja ze swoimi rozmawiam, jak idę do ogrodu i je doglądam czy też coś przy nich robię.
Dla Ciebie mały ciemiernik, przesadzony w zeszłym roku, jak rozsadzałam duży. Może Twoje się obudzą jak jest ciepło.
Obrazek

Ewuś- ewarost deszczyk by się przydał, bo wszędzie jest sucho. zabrałam się dzisiaj rano za podlewanie. Mój M się śmieje,że u nas nic nie uschnie tylko raczej padnie z przelania. Muszę powiedzieć że moje pomidorki przesadzone już do docelowych wiaderek mają się dobrze, a na jednym zauważyłam nawet kwiatka. To znaczy, że za około 6 tygoni będzie pierwszy pomidor do zjedzenia.

Obrazek

Dla Ciebie wiosenne kwiatki - hiacynty
Obrazek

Ewuś - ewka 36jj muszę powiedzieć, że MW zawładnął moim sercem już od pierwszego sezonu. Mam 3 krzaczki, jeden wystrzelił grubymi pędami, a teraz po przycięciu ma 80 cm, a dwa pozostałe są trochę niższe. Wszystkie rosną od wiosny 2016. Ale już w zeszłym roku były piękne. Kwiaty są takie jakby aksamitne i nesamowity kolor. Tak wyglądają teraz po przycięciu. Ten najwyższy jest na końcu, trochę go ścięło.
Obrazek

Dla porównania przycięta Pat Austin. W zasadzie jeden grubszy pęd i jeden cienki.

Obrazek

Teraz przy tych ładnych dniach to wszyscy spędzają czas na pracy w ogrodzie. Ja ostatnio tworzę nową rabatę różaną. wsadzam rózę rosnące w donicach na swoje docelowe miejsce.
Tutaj z tyłu 3 Abrahamy. Mam nadzieję,że im nie będzie ciasno. Rosną 80 cm od siebie.

Obrazek

A tu kilka widoków wiosennych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
POsadzone 2 lata temu sadzonki bukszpanu
Obrazek
A w szklarni czekają rośliny na wystawienie na zewnątrz a ich miejsce zajmą pomidory i papryka
Obrazek

Obrazek
na posadzenie czeka też rozsada lobelii i begoni

Obrazek


A teraz Queen of Sweden
Obrazek

Obrazek

Obrazek
St. Cecile
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Summer song - strzeliste smukłe krzewy i ten niesamowity kolor

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Achhhh co za kolor tej Summer song ;:167 cudna kwiatki na pomidorkach,sadzonki ogórków już sporych rozmiarów .Irenko moje angielki maja już 3 a nawet The Prince 4 lata i dalej są marne .Głaskanie mówienie ciepłych słów nic nie pomaga ;:174 Jednak daję im jeszcze czas nie pozbywam się ich bo żal by było .Widzę ,ze The Price bardziej wziął się do roboty ,chociaż ma tylko jeden rozgałęziony pęd .Będę musiała dawać im specjalne dawki wody, bo moja gleba zbyt przepuszczalna. Widzę ,ze masz sporo miejsca dla róż miedzy bukszpanami u mnie tak dobrze nie ma i krzewy rosną dużo bliżej obwódek.Swoje kępy bukszpanowo trzmielinowe też ostatnio cięłam na kulki i jako tako mi to wyszło ;:3 niedzieli
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”