Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko Twoje róże są niesamowite.. ale nie tylko one zachwycają. Urocze jeżówki, cudowna hortensja, naparstnice, powojnik, liliowce. I ten królewicz albo królewna pośród zieleni :D Masz u siebie naprawdę kawałeczek raju na ziemi.. :D
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witam wszystkich odwiedzajacych. Coś ostatnio wątki różane przystopowały, ale wiadomo przerwa w kwitnieniu naszych królowych. Szykują siły na następne kwiaty.

Aniu - anabuko z tym katalogowym ogrodem to przesada i to duża. Ciągle widzę sporo do zrobienia, a chwasty to rosną na potegę. ;:202 . Wiadomo, że na zdjęciach staramy się pokazać to co najładniejsze.
Na zdjęciu przed domem w takiej specjalnie zostawionej łezce w kostce, czyli w ziemi, rośnie rozplenica japońska. Późnym latem wypuszcza kwiatostany. Przed domem od strony północno-wschodniej nie ma za dużo słońca, tylko rano, więc tam później kwitnie niż w innej części ogrodu. A te kwiatostany zostawiam do wiosny, więc nawet zimą nieźle wygląda. Tutaj jej jedyne zdjęcie z zimy jakie mam.

Obrazek

Liliowce mnie urzekły jakieś chyba 2 lata temu, tylko boję się ,że jak wszystko będę chciała to nie będzie gdzie sadzić. :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja to mam mało liliwców , ale u Ciebie to są dopiero piękne liliowce i to ile. ;:180 Rozmaite odmiany i pięknie uchwycone w kadrze.

Mój kot, a raczek kotka - Luna jest słusznych rozmiarów jak na kota, ale jest po sterylizacji i niektóre tak mają. Ma swój charakter, nie każdemu pozwoli się głaskać, a i pazurki potrafi wyciągnąć. Za mną chodzi krok w krok i towarzyszy mi w ogrodzie. Położy się w pobliżu i patrzy co robię. Ja idę dalej to ona też. Kochane kocisko - Luna.

Olu kązy chce aby jego roślinki pięknie wyglądały i nie chorowały. Nie wszystko zawsze tak super wygląda. Moja jedna różyczka chyba coś choruje. Próbuję dojść przyczyn. Mam nadzieję, że jej pomogę. To kocisko to kotka, jak już pisałam wyżej do Ani.

Od jakiegoś czasu czasu zachwyciłam się hortensjami bukietowymi. Najpierw miałam jedną ogrodową - tą na wcześniejszym zdjęciu, później drzewiastą - Anabell, tu poniżej. Przesadzona i podzielona zakwitła w tym roku 1 kwiatkiem
Obrazek

a teraz uwielbiam bukietowe. Pięknie wyglądają Limelighty, Polar Bear i Pinky Winky. Moje na razie małe 2 latki, pokażę je później w czasie kwitnienia w drugiej połowie lata. Tak wygląda LImelight na razie

Obrazek

Trochę aktualnych zdjęć z ogrodu.

Crown Princess M.
Obrazek

Obrazek

Nowa edycja Tea Clipper

Obrazek


Oprócz ogrodu ozdobnego mam kawałek warzywnika z 2 małymi szklarenkami. W jednej rosną samodzielnie wychodowane pomidory w tym roku owocujące już od 9 czerwca, a w drugiej papryki. Syn hoduje takie super ostre, że wystarczy dać do potrawy w garnku (wcale nie małym) odrobinę na końcu noża, a smak jest ostry i ja trochę czerwonych słodkich papryk. Na grządce jest też trochę ogórków ( no dobra , za dużo, nie trochę bo już nie wiadomo co z nimi robić, a tu początek lipca. ;:223 ) i cukinie, oczywiście też za dużo, bo rosną jakby na drożdżach. Zdjęć nie wklejam, bo to ma być o różach. ;:3

Ponownie zaczyna Munstead Wood

Obrazek

Obrazek

i inne

Obrazek

Obrazek

Pierwszy kwiatek mojej wyczekanej The Pilgrim

Obrazek


Kosmos
Obrazek

Chopin to ten którego już chciałam wyrzucić, bo myślałam,że nie odbije i tylko nie wiem jakim cudem wsadziłam na trochę do donicy, a on chciał żyć i kwitnie.

Obrazek

no i inne widoki z dzisiejszgo ogrodu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zakwitł mi mirt

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko! :wit
Znasz odmianę tej ostatniej hortensji?Ja mam bardzo podobną i nie znam jej imienia..kupiłam ją jako Anabelke..ale oczywiście nia nie jest...
Mirt masz wsadzony w ogrodzie i przezywa zimę????
Hortensja Limelight już Ci tak pieknie kwitnie?Moja na razie jeszcze w pączkach...Rozkwita ta o której nazwę pytałam i oczywiście Anabelki...już w pełni kwitnienia....Pozdrawiam serdecznie!Miłej niedzieli! ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko śliczne zdjęcia a na nich piękne kwiaty. Mam te same odmiany hortensji kupionych i czekają w doniczkach na posadzenie na rabacie która już powstaje :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Izo ostatnia na zdjęciach jest hortensja Pinky Winky, jesienią przebarwia się na różowo a następnie na bordowo. A mirt jak dobrze popatrzysz na zdjęciu rośnie w dużej donicy. Na zimę wędruje do takiego oszklonego pomieszczenia pod tarasem z temperatuą około 4 stopni. A hortki zaczynają kwitnąć, ale to dopiero początki, nie licząc ogrodowej. ;:3

Aniu z hortensji będziesz na pewno zadowolona. Moją Limelight uwielbiam, a mam je 2.
Dla Was zdjęcie sprzed chwili mojej The Pilgrim. To na tyle dzisiaj. Zyczę wszystkim miłego nadchodzącego tygodnia. ;:3 ;:3 ;:3 ciepłego ale nie upalnego.
Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko piękne masz róże to wiadomo ;:333 , ale moją uwagę przykuły jeżówki ... taki niespotykany kolor ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Z przyjemnością ogląda się tak piękne róże. ;:108 Dziękuję za Pilgrim .cudne róża ;:108
Hortensje też. ;:167
Masz Polar Bear ? Jak ona się spisuje? ?
Mam małą. Ale jeszcze w tym roku mi nie zakwitnie.
Nie wiem też czy ma dobrą miejscowke.
Dobrego dnia życzę Irenko :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Pinky winky zaraz rzuca sie w oczy ma specyficzne te kwiatostany uwielbiam ją .Irenko widzisz a pisałam ,ze Jubile du Prince de Monaco lubi rozpychać się łokciami na wszystkie strony :;230 Swojego trochę przystopowałam, bo przejść byłoby trudno Jednak nie powiem na niego złego słowa tylko same plusy.U mnie rozpoczęła drugi pokaz Pretty sunrise wielkimi baldachami kwiatów, pięknie zebrał sie Jacques Cartier i Aphrodite także Pink peace. Jedne buduja kwiatostany, inne wciąż kwitną pokazując nowe kwiaty jak Anisade czy Hansestadt Rostock. Chwilo trwaj a do tego zapach liliowo floksowy roznosi się po calutkim ogródku.Irenko Ty narzekasz na nadmiar ogórków, a ja na niedomiar chyba wybrałam złą odmianę .Jakie Ty wysiewasz ogórki ,że są tak plenne
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witajcie. :wit :wit :wit
Widzę, że przerwa w kwitnieniu róż wpłynęła też na senność w różanym wątku. Różyczki odpoczywają i ich właściciele też.

Ewo - ewarost nawet nie wiem jak się nazywają te jeżówki, rozumiem że chodzi Ci o te czerwone. Od 2 lat zwróciam uwagę na jeżówki, bo w zasadzie są bezproblemowe i wypełniają kolorami miejsca , kiedy róże nie kwitną.

Aniu - anabuko na różę The Pilgrim czekałam prawie 2 lata ale się doczekałam i pięknie zakwitła. Hortkę Polar Bear mam od zeszłego roku. Kupiłam ją na lecie kwiatów w Otmuchowie. JUż w zeszłym roku zakwitła kilkoma dużymi kwiatami. Jesienią posadziłam ją przed domem i też się zbiera na kwitnienie. To zdjęcie jej kwiatu w dniu wczorajszym

Obrazek

a tak wyglądała w zeszłym roku rosnąc w donicy

Obrazek

Jadziu ja od kilku lat oprócz róż bardzo uwielbiam hortensje bukietowe. A Pinky Winky była jedną z pierwszych jakie posadziłam. Bardzo ładnie się przebarwiają w trakcie kwitnienia.

Obrazek

A co do ogórków do nie powiem Ci co posiałam, tylko patrzyłam czy nadają się na korniszony i do kiszenia. A tak obficie owocują, bo do warzywnika już któryś raz nawieźliśmy ziemi spod pieczarek i widzę, że wszystko nie tylko ogórki, ale też rzodkiewki, cukinie i pomidory bardzo ładnie rosną i znakomicie owocują. :tan



U mnie powolutku zbiera się drugie kwitnienie. Dzisiejsze zdjęcia róż z kroplami deszczu, bo cały dzień pada. Te słoneczne zdjęcia to z wczorajszego dnia.
Dziaj pada raz mocniej, raz słabiej, ale pada. Niech pada bo pomimo podlewania i tak jest sucho. ;:108

Najszybciej zaczęła drugie kwitnienie Crocus Rose

Obrazek

Obrazek

następnie Munstead Wood

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Summer Song
Obrazek

Obrazek

kilkoma kwiatkami Tea Clipper, która w tym kwitnieniu ma bardziej pomarańczowe kwiaty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz róża o której myśłałm iż jest Comte de Chamboard , a okazała się Li Parfume (pięknie pachnie).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowe pędy z nowymi kwiatami wypuściła The Prince

Obrazek

Obrazek


oraz zakwitła 2 długimi pędami (jak na niemowlaka z tej wiosny) The Pilgrim.

Obrazek

Zakwitła miotełka Crown Princes M.
Obrazek

Swoje piękne kwiaty, ciężkie od deszczu pokazuje Golden C.

Obrazek

Obrazek

Niesamowicie dostojnie wygląda Kronenberg

Obrazek

Obrazek

Ze 3 długie badyle wypuściła Louis Odier

Obrazek

oraz niezawodny Chipek
Obrazek

oraz żarówa (chyba Monika)

Obrazek

Teraz mamy w domu chorego biednego kotka. W zeszłym tygodniu albo go coś potrąciło, albo od kogoś mocno oberwał, ale ma uszkodzony staw kolanowy(odpryśnięte kawałki kości i zerwane więzadło) i chyba czeka go operacja. Czekamy jeszcze na konsultację weterynarza ortopedy, ale wszystko wskazuje że operacja jest nieunikniona. na razie dostaje leki przeciwbólowe i biedna siedzi w kojcu i mało co się rusza. ;:145 Niby to zwierzątko, ale człowiek przeżywa jak coś mu się dzieje. Jest z nami już 8 lat, więc jesteśmy z nią związani.

Na koniec kilka ogólnych zdjęć.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tak wygląda hortensja Limelight prawie w pełni kwitnienia. Jest piękna, a jeszcze młoda - ma 2 lata

Obrazek

Obrazek

Do następnego razu. :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Kociulkę wymiziaj, biedna na pewno cierpi. Nasze zwierzaki są jak członkowie rodziny, też ich żal :(
Szybciutko ponownie wystartowały Twoje różyczki ;:oj W takim tempie bardzo prawdopodobne, że zakwitną i po raz trzeci.
Hortensje piękne, też je kocham. Tak samo zresztą jak jeżówki. Pierwsze majestatyczne, drugie kolorowe jak rajskie ptaki. Każdy ogród powinien je mieć :heja
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko :wit
Przepiękne te twoje Róże. wszystkie są Tak piękne ;że z wielką przyjemnością na nie się patrzy. A co mówić na żywo .
Polar Bear śliczna. Moja jednak jeszcze w tym roku nie zakwitnie.
Ogród jak zawsze w najwyższej klasie ;:215
Limki mam 2. Jedną strsza i wyższa .Druga mniejsza 8 młodsza. Ale obie kwitną. ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko podłość ludzka nie zna granic jeśli to ludzie skrzywdzili kotkę .Wiem coś o tym bo moją też muszę nosić do ogródka ,bo tam dostaje werwy.Niestety moja miała wylew i niedomaga na tylną łapke .Jednak jest coraz lepiej, a nauczyła sie ,że ję noszę i teraz nie chce jej sie wchodzić po schodach .Jednak trening musi być inaczej nie dojdzie do zdrowia. Zapowiada sie bogate kwitnienie moje aż takie wyrywne nie sa jednak mam większość wielkokwiatowych a one wiadomo nie to co angielki.Ukorzeniam patyczek the Princa ciekawe czy sie uda bo mama trochę sobie radzi widocznie pomogło pozbycie kwiatów i cięcie do ziemi. Munstead ma jakieś jasne kwiaty to te wiosenne miały cudny burgundowy kolor, więc nie wiem dlaczego może z braku dostatecznej ilości wody.Pada i pada i nie chce przestać ;:174 moze teraz pokaże sie z tej lepszej strony
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko jestem po dłuższej przerwie, mam wiele do nadrobienia. Masz piękne róże i pięknie je fotografujesz ;:215 . Oczu nie można od nich oderwać, co jedna to śliczniejsza, moje na razie odpoczywają, dała się im we znaki kolejna susza, na szczęście trochę popadało, więc mogę je wreszcie zasilić. Na razie ucieszę oczy Twoimi cudeńkami.
Kwitnący mirt ;:oj , niesamowity, czy mi się zdaje, czy prowadzisz go na pniu?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”