Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko dopiero koniec maja a twoja różanka juz zachwyca, cały ogród ...buchnął majem , cały świat się majem staje ... jak mówi piosenka. Pięknie, kolorowo i pachnąco ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Oczy nacieszyłam Twoimi pięknościami!
Moja Lady of S. bardzo dużo w tym roku ma pustych pędów, wycięłam je i mam nadzieję, że podrośnie i zapączkują się, bo póki co malutko ich. Munstead Wood cudny, a jeszcze w tych bukszpanowych ramkach wygląda niezwykle elegancko! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko różany festiwal w pełni ;:oj masz tyle cudownych, pięknych róż ;:167 tak bym je wszystkie chciała
przenieś do mego ogródka, ale to nie możliwe ;:131 Róża L.D.Braitwait ma bardzo podobne płatki do mojej róży
Mister Lincoln, będę obserwowała twoją róże, bo mam wątpliwości co do mojego Lincolna . ;:168
x-ja-a

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

O rany, jak Ty to wszystko ogarniasz?! Bo ogarniasz, ogród pięknie wypielęgnowany, zero chwastów, takie rabaty poukładane. Pięknie, jak z katalogu ;:167 Ja też obstawiam, że to Deuter Miller, bo ma bardzo charakterystyczne, niemal czarne pąki. Bardzo fajna pomyłka i faktycznie niezwykle aromatyczna :) Chippendale urośnie. U mnie chłopak nie próżnuje w czasie sezonu i ciągle wypuszcza nowe, silne przyrosty. Twój poświęcił dużo energii na takie piękne kwitnienie, więc na rośnięcie zabrakło sił :) Mój młodszy też wzrostem jeszcze nie grzeszy 8-)
A u mnie Munstead Wood to jedna z wątlejszych róż, ale może dlatego, że wszystkie trzy były już kilkukrotnie przesadzane. Twoje cudownie wyglądają w tym bukszpanie. Crown Princess Margerita chyba nigdy nie trzyma kwiatów zupełnie do góry, na wszystkich zdjęciach na jakich ją widziałam mniej lub bardziej opuszcza główki. Ale jest piękna, więc ja jej to wybaczam.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko to Dieter Muller ;:108 trafiła ci się niezła niespodzianka ;:333
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Piękne te Twoje różyce Irenko , ja dopiero jestem na początku różycomani (od zeszłego roku).
I mimo mojego niewielkiego doświadczenia w tej kwestii to chciałabym pochwalić moimi różyczkami.
Obrazek
Moja anna purna pachnąca i silna róża , nawet po deszczu ciągle biała
Obrazek
dzięki forumowiczom zidentyfikowana jako venrosa pachnie, silny przyrost
Obrazek
to kupiona w aldi jako pomarańczowa wielkokwiatowa, prawdopodobnie hokus pokus?
Obrazek
a to peace , jestem pod wrażeniem jak zmienia się ta róża kolorystycznie
Obrazek
Obrazek
to edenka , br dokupiłam jeszcze 2 krzaczki
Obrazek
Obrazek
a ta różyczka zeszłoroczna która rośnie jak oszalała dzięki uprzejmości bardziej doświadczonych ode mnie zidentyfikowana jako louis odier super pachnie
pozdrawiam wszystkich zakręconych Ewa
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Basiu mój eksperyment z kaszką kukurydzianą to niewypał, może inaczej trzeba było je stosować. W każdym razie skończyło się na niebieskich granulkach, bo nie mogłam sobie z nimi poradzić, Zeżarły mi 3 tykwy, masę maków, objadły margaretki i bratki oraz prawie wszystkie kobee ;:145 . Teraz się uspokoiło a na rabatach pełno "truposzów" . Tak, że gra nie warta świeczki, chciałam ekologicznie a wyszło jak wyszło ;:131 .
Piękne masz różyce, oj piękne :shock:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Droga Irenko dziś wróciłam po dłuższym pobycie u córki w Opolu , , tam już wszystko kwitnie w pełni , pogodę macie super , deszczyk , słońce więc róże i nie tylko wszystko kwitnie tak jak i u Ciebie przepięknie ;:3
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Krysiu miło Cię gościć w moich progach. :wit Czołgaj się po ogrodzie ile chcesz. Ja też lubię co chwilę podglądać co się zmieniło, co zakwitło, a co już straciło kwiaty.
Obrazek

Tereniu i Tolinko bardzo dziękuję za rozponanie mojej nieznajomej. ;:63 Nawet jej nieznałam. A teraz trzeba się z nią zaprzyjaźnić.

Obrazek

Ed04 ja też bardzo lubię Munstead Wood. Te płatki wyglądają na aksamitne. ;:3


Obrazek


Ewo płatki mojej Blue for you przez ostatnie dni też zostały przypalone przez ostre słońce. W zeszłym roku tego nie było. Chodzi mi po głowie jej przeprowadzka jesienią, tylko muszę się zastanowić w które miejsce. ;:131

Obrazek

L.D.Braitwaite jest w tym roku już ładna. Chociaż w stosunku do innych angielek z tego samego roku zalicza się do tych najmniej rozkrzewionych. Ale kwiaty jak dla mnie rewelacyjnie duże i ten piękny kolor czerwieni.

Obrazek

Jadziu moje prawie wszystkie już rozkwitły (nie licząc tegorocznych maluchów). Jak Twojej The Prince coś nie pasuje to może zmień miejsce, albo coś w korzeniach nie tak. Mój pierwszy kwiatek przekwitł, zasychając na pędzie. A teraz idą następne. A Dieter Muller mi się trafił niedpodzianie. :tan

Obrazek

Oleńko w ogrodzie spędzam każdą wolną chwilę, nawet pracą ładuję swoje akumulatory. Żałuję trochę ze tak późno zajęłam się różami, ale lepiej późno niż wcale. Najwięcej posadziłam angielek bo w sumie jest ich około 60 szt, ale większość rośnie w bukszpanach po 2 lub 3 szt., jak przestrzeń pozwalała.Zapraszam do oglądania kiedy tylko chcesz. ;:108

Obrazek

Ewo - ewarost dziękuję za pochwały, ale już chyba wszędzie różyczki kwitną i to im się te pochwały należą. Przecież są królowymi kwiatów. ;:180

Obrazek

Basiu Munstead Wood chyba każdemu się podoba. Ma taki inny kolor .A Lady of Shalott należy chyba do najładniej się krzewiących angielek (wg mnie) :D

Obrazek

Wandziu L.D. Braitwait ma takie duże mocno czerwone kwiaty. Ta jej czerwień jest inna od innych czerwonych, nie umiem określić. Może Ty ją masz. Porównuj i sama zobaczysz. Zdjęcia jednak nie w pełni oddają kolor.

Obrazek

Obrazek

Jagno aż tak bardzo do końca nie ogarniam tych wszędobylskich chwastów, ale wśród innych roślin trochę giną. Bukszpany w tym roku w większości ciął moj M. Zresztą teraz trochę odstawiliśmy roboty ogrodowe, wzięliśmy sie za malowanie korytarza i ogród musi poczekać. W dodatku uszkodziłam trochę prawą rekę i jestem wyłączona z większości prac. Teraz mogę tylko podziwiać i jako tako robić zdjęcia. Nic poza tym. No i podlewać lewą. :;230

Obrazek

Ewo -ewita44 witam Cię serdecznie w moim ogródku.Ja też nie tak długo jestem wśrod róż bo od wiosny 2016, więc chyba też na początku, chociaż sam ogród już dłużej. Ponoć jak już się wpadło w róże to tak łatwo się z tego nie da wykręcić. :;230 ;:108

Obrazek

Daysy ja też walczę ze ślimakami tymi niebieskimi granulkami i częsciowym zbieraniem. A te granulki to chyba najlepszy sposób.
Dziękuję w imieniu moich róż za pochwałę. ;:3


Obrazek


Princess Anna 2 razy na wiosnę przesadzona a jednak kwitnie.

Obrazek

Pat Austin Miałam co do niej obawy jak będzie w tym roku wyglądać, gdyż jest jedną ze słabiej się rozrastających angielek. Jednak rośnie. Kwiaty w upale szybko omdlewają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Golden Celebration nawet stoi prosto :heja , to jej 3 rok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tea Clipper zakwitła szybciej od Teasing Georgii. Wypuszcza dużo nowych pędów od korzeni.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Falstaff piękny kolor. Ładnie się rozrosły w 2 gim roku, a zaczynały od 1 pędu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lady Emma Hamilton w pierwszym roku nie byłam do niej przekonana, ale w zeszłym roku mnie urzekła swoimi kwiatmi. :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Benjamin Britten w zeszłym roku była najwyższa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

William Morris do niej mam słabość od pierwszego kwiatka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


teraz nieznajoma francuska róża. Przynajmniej tak była kupiona. Może ktoś rozpozna co to za jedna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn... :tan
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko te Twoje róże są niesamowite :D Moje wiosenne nabytki nadal siedzą w doniczkach bo zastanawiam się gdzie je posadzić i co ważniejsze to ile miejsca na nie przeznaczyć bo moje doświadczenie z różami jest dosłownie zerowe (od zeszłego roku mam dwie pnące przy pergoli i tu już widzę, że jedna jest taka jak bym chciała a ta druga nie do końca), no i ten brak czasu i te upały sprawiają, że na razie nie powstanie oddzielna rabata dla róż.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko , piękny ogród, jednym słowem ogród wersalski w pigułce ;:215 Róża L.D.Braitwait ma podobne płatki w fazie rozwijania pąka
a potem jednak ma inny odcień czerwieni i inną budowę kwiatu od mojego Lincolna, w tym sezonie Lincoln dał istny popis, kwiaty ma olbrzymie
jest naprawdę cudowny i ten zapach, nie da się przejść obok niego obojętnie. ;:168
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko - ale widoki! ;:oj Super te Twoje zdjęcia! Piszesz, że Goldenka stoi wyprostowana? Moja od chyba pięciu lat mieszka u mnie, ale nigdy nie była wyprostowana. O ile krzew fajnie wygląda, o tyle kiedy obsypuje się kwiatami, aby je podziwiać, padam przed nią na kolana, a głowę muszę nieco przekrzywić :;230 Wszystkie główki Goldenki skierowane są zazwyczaj w dół.
Natomiast Blue for You wygląda podobnie do Twojej. Zastanawiasz się,czy jej nie przesadzić, bo rośnie w cieniu. Poczytaj troszkęo niej. Powiem Ci, że kiedyś rosła u mnie w cieniu, niestety zupełnie się nie rozrastałai własciwie nie powtarzała kwitnienia. Potem posadziłam ją w miejsce słoneczne, kolor jest mniej intensywny, a więc mniej ciekawy, ale sama różyczka rozrosła się i obficie zakwitła. Nie należy jednak do wysokich.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Cześć Irenko, przepraszam, że pomyliłam watki, ale jak się pisze po 23-ciej to wychodzą różne kwiatki, tylko nie róże ;:306
A propos róż, jestem zachwycona Twoimi, pięknie wyglądają w tych bukszpanowych "ramach", iście królewski ogród ;:215
Spróbuj przyciąć niżej LD Barithwaite, może się lepiej rozkrzewi. Swojego z konieczności cięłam nisko w zeszłym roku i trochę zyskał na wyglądzie, aczkolwiek masz rację, nie należy do mocno krzewiących się róż.
Patrząc na Tea Clipper utwierdzam się w przekonaniu, że muszę ją mieć ;:108 Śliczna jest.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”