Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko bardzo pracowita z Ciebie osóbka :D Twój ogórek to taki mini Wersal :) Bukszpanowe labirynty w stylu francuskim wypełnione bajkowymi różami robią niesamowite wrażenie. Masz bardzo dużo, cudownych odmian i kolorów róż. A do tego całą gama wiosennych kwiatów oraz innych roślinek. Plus piękne siewki i sadzonki w tunelu. Irenko to jest cudowny, niesamowity , zadbany ogród w porównaniu z moimi małymi chusteczkami. Przepiękny. Jeśli pozwolisz będę wpadać, zachwycać się i podziwiać bo zdecydowanie jest co :D
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Elwi i Daysy dziękuję Wam bardzo za podpowiedź odnosnie tych zdjęć. Zaraz zobaczę co mi wyszło.
Muszę Wam powiedzieć,że sama się zdziwiłam jak zobaczyłam tego liliowca w maju. Chyba mu się miesiące pomyliły. :;230 Ale to dobrze. Poniżej Chipendale po deszczu. Nawet mu pasuje z tymi kroplami deszczu. ;:333

Obrazek

Przykro mi Elwi że tyle u Ciebie ślimaków (tych wstrętnych) ;:29 . Ja w tym roku wszystkie moje hosty podsypałam takimi niebieskimi granulkami, bo w zeszłym roku liście były w dziurki. Staralam się je zbierać, ale teraz skapitulowałam w tamtym miejscu. na razie nie widzę, zeby były pogryzione. ;:185

Daysy daj znać jak Ci poszło z tą mąką kukurydzianą. Może warta wypróbowania. ;:108 U mnie jakoś nie widzę tych brązowych ślimaków. Do tej pory znalazłam 3 takie szt. I oby ich więcej nie było. :)

Aniu wszyscy już czekamy niecierpliwie ;:65 na te piękne kwiaty.
Ten mój Chipendale ma piękne kwiaty, ale na razie jest malutki. Ma jakieś 30 cm wysokości ten cały bukiet. Wypuscił jeden wyższy pęd. Rośnie u mnie w drugim rzędzie, mam nadzieję, że będzie wyższy. ;:131

Wiolu widziałam u Ciebie, że już różyczka też Ci rozkwitła więc i inne za nią też ustawią się w rzędzie do kwitnienia. Nie mam dużego doświadczenia z różami, ale widzę po zdjęciach, że w tym roku zaczynają kwitnąć wcześniej. Mam chyba takiego samego fioletowego powojnika jak Ty i ostatnio znlazłam podobnego- Gabriel Narutowicz, sprawdź może to będzie on.

Igala dziękuję za pochwały i odwiedziny i zapraszam częściej. ;:138 :wit

Ewciu- ewarost faktycznie wszystko szybko zaczyna w tym roku kwitnienie. Cieszę się, że ostatnio popadało i porządnie namoczyło. Jednak w szklarni i tak muszę podlewać. Chyba wszyscy ogrodnicy cieszą się z deszczu. :heja

Basiu Princess Aleksandra of Kent została posadzona jesienią 2016. W zeszłym roku wiosną w ogóle jej nie cięłam, a w tym roku przycięłam wszystkie cienkie, słabe rosnące do środka pędy, zresztą tak jak i inne krzewy. Odnośnie zimowania to mieszkam w dosyć ciepłym rejonie kraju i z żadną różą się nie pożegnałam. Wszystkie przeżyły zimę.

Bożenko witam Cię serdecznie w moim ogródku. Ja swoją przygodę z różami zaczęłam dopiero 2 lata temu. Wiosną posadziłam 40 róż angielskich, a jesienią jeszcze 15. To taki mocny strzał zakupowy, ale nie żałuję. Dodatkowo dokupiłamw markecie na próbę jeszcze 4 szt i o dziwo wcale się nie powtórzyły. Te ze szkółki to kupowałam ( nie wiem czy tu mogę podawać nazwy??? ;:202 ) to Ros.....t ( napiszę Ci na pw.)
Summer song to wysoki , smukły, raczej wąski krzew. W zeszłym roku chorowały na plamistość, ale może dlatego, że rosną w pobliżu Golden Celebration, albo taki rok?? Ale kwitły długo. Ale gdybym drugi raz wybierała, to chyba porządnie bym się zastanowiła. Ale kolor - piękny.
Obrazek

Obrazek

Dorotko różyczki idą jak burza, codziennie przybywa pąków i codziennie któraś inna rozkwita. Robię zdjęcia, ale nie zawsze mam czas aby tu coś pisać i wklejać zdjęcia. Ale są piękne. A u Ciebie już sporo tych kwitnących. ;:108
Obrazek

Tereniu jedne wcześniej, drugie później ale wszystkie zakwitną. Tak gdzie szybciej rozkwitły to i szybciej przekwitną. U mnie na szczęście wszystkie przeżyły, chociaż myślałam,że dwie wypadną. A najlepiej chyba przezimowały angielki.

OLu witam i zapraszam częściej. ;:138 W ogrodzie spędzam każdą wolną chwilę, uwielbiam tu przebywać . Zawsze jest coś do zrobienia, ale to sprawia przyjemność.

Codziennie otwiera się więcej róż. Nawet Blue for you ,mie zaskoczyła i zakwitła

Obrazek

Kwiaty zaczyna otwierać Summer Song- jeszcze w pąku

Obrazek

Lady Emma of Shalott - ta jest chyba najbardziej niezawodną angielką wg mnie z tych moich

Obrazek

JUż kilka mocno rozwiniętych kwiatów ma Crocus Rose. Uwielbiam jej pełne kwiaty. W tym roku jak na razie stoją prosto.

Obrazek

Obrazek

Owiera się też Crown Princess Margaretha, ale pierwszy kwiatek patrzy w dół ;:145

Obrazek

Obrazek

Mnóstwo otwierających się pąków pokazuje Gertrude Jekyll

Obrazek

Mam też jedną którą w zeszłym roku dostałam i nie wiem co to za jedna. Kolor ma podobny do Gertrudy, mniej pachnie. Na kartce dołączonej było napisane że to Climbing Rosa, a w wysokości docelowej 0,5 m. Kwiaty dosyć duże , tak około 6 cm. Może ktoś coś pomoże.
Obrazek

Obrazek

No i piękna, niezawodna Munstead Wood

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszego kwiatka pokazuje też Abraham Darby
Obrazek

A tu bukiet Chipendale, co prawda w wysokości około 30 cm
Obrazek

Obrazek

W ostatnich dniach popadało, to przynajmniej nie trzeba podlewać, a wszystko bujnie zaczęło rosnąć. Najszybciej to chwasty jednak;:223

Zaczynają też kwitnąć powojniki

Moonlight

Obrazek

To może być Gabriel Narutowicz ale nie jestem pewna

Obrazek

i Pillu

Obrazek

W cienistym zakątku hosty zostały podsypane niebieskimi granulkami i jak na razie nie są ruszane przez ślimaki, które je uwielbiają. zeszłym roku to były mocno powygryzane, chociaż starałm się zbierać ślimaki. Teraz nie wytrzymałam już i wysypałm granulki.

Obrazek

Tak przycięłam w zeszłym roku jałowca, który zrobł się za duży. Za nim z tyłu rośnie Brother Cadfael, zaczyna pokazywać pąki. Chyba będzie duży. ;:3

Obrazek

Obrazek

no to inne widoki z ogrodu

Obrazek

czosnek olbrzymi
Obrazek

piwonia przesadzona w zeszłym roku i ma 1 kwiatka

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Jejciu, jakie cudne zdjęcia ;:167 . Pewnie kilka razy dziennie robisz obchód - ja bym robiła :D . U mnie jeszcze ani jedna różyczka się nie otworzyła - no nie wytrzymam tego napięcia ;:224
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko, ale cudownie już z kwitnącymi różami ;:167
Crown P.M. u mnie też pochyla główki, mam nadzieję, że wzmocni się, dorośnie i zacznie nam patrzeć w oczy. Z Crocus Rose mam to samo :oops:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Weroniko witam Cię serdecznie i zapraszam do odwiedzin. Teraz w czasie kiedy róże zaczynają otwierać kwiaty to często je odwiedzam, doglądam i przede wszystkim podziwiam i robię im zdjęcia aby zimową porą oglądać ich piękne kwiaty w ciemne i długie wieczory. Już niedługo na pewno i u Ciebie się otworzą.

Basiu moja CPM ma drugi sezon i też zwiesza główki. Mam nadzieję, że za rok czy dwa będzie stać prosto.

Obrazek

Z dnia na dzień otwiera się coraz więcej. Jednego dnia pąk, a drugiego już kwiat.

Golden Celebration o dziwo kwiat patrzy do góry. Może dlatego,że pierwszy
Obrazek

Munstead Wood ma najbardziej i najwięcej rozwiniętych kwiatów z angielek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Summer Song jeszcze pąki
Obrazek

Obrazek

Crocus Rose druga najbardziej rozwinięta róża. A pąków ma mnóstwo i nie tak jak w zeszłym roku, kwiaty stoją prosto i nie zwieszają się pomimo iż są duże.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zeszłym roku jeszcze małe krzewy, w tym roku biorą się do rośnięcia. Ciekawe jakie będą pod koniec sezonu. - L.D.Braitwait

Obrazek

Obrazek

Moja zeszłoroczna ulubienica - William Morris

Obrazek

Obrazek

Następna czerwona, ale w innym odcieniu - Benjamin Britten

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz Tea Clipper - jak na razie kwiaty też proste. W zeszłym roku musiałam je podpierać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pat Austin - w zeszłym roku jakaś taka niewyrośnięta, trochę byłam na nią zła, że ją kupiłam. Teraz panna wyprostowana i bardzo zapączkowana

Obrazek

Obrazek

Sympatia na pergoli. Mam mamę i jej dziecko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy pączek Lady Emmy Hamilton

Obrazek

A tu niespodzianka marketowa. Miała być inna. Pachnie.

Obrazek

Blue for You
przed chwilą ją zmierzyłam. Ma 80 cm.


Obrazek

Obrazek

Louis Odier jeszcze mały, ale zakulkowany

Obrazek

Obrazek

Chipendale z wielkimi kwiatami, mały, niewysoki krzew. Urośnie większy?
Obrazek

Obrazek

Comte de Chamboard też drugoroczniak, ale zapach piękny. :tan

Obrazek

Obrazek

Bialusieńka długokwitnąca Kristalperle

Obrazek

Obrazek

No i jeszcze niezawodna Lady of Shalott

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko sporo u ciebie już kwiatów ;:215 marketówka przypomina mi różę Dieter Muller ,pokaż krzaczek.
U mnie Chipek też niziutki ,ale czytam że on do 120cm rośnie ,szczerze mówiąc mam nadzieję ,bo inaczej będę musiała przesadzać :roll:
40 angielek i jeszcze 15 ;:oj noooo to masz niezłą kolekcję ;:224 Nie przepadałam za czerwonymi i mocno nasyconymi kolorami raczej gustuję w bladawcach ,ale jak zobaczyłam pierwsze kwiaty Munstead,to przepadłam ;:167 A twoje takie okwiecone wśród tych równiutko przyciętych bukszpanów ,no normalnie padłam na kolana cuuudo!
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Tolinko wstawiam tą nieznajomą, jak mówisz że to może być Dieter Muller - cały krzaczek. Liście ciemno zielone a krzew prosty
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko no i co.....jak weszłam w te Twoje labirynty gryczpanowo-różane to nie mogę się wyczołgać, aż nie do wiary że w tak krótkim czasie tyle piękności nagromadziłaś.
Też każdego ranka każda sprawdzona obejrzana i sfotografowane.......jak to forum poraża to tylko my wiemy co tutaj jesteśmy.
Kilka Twoich mnie urzekło jeszcze raz przejrzę z zeszytem w ręku zanotuję a póżniej będę szukała miejscówek bo z tym u mnie krucho a jeszcze bym chciała.

Pozdrawiam Krysia
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko kwitnienie w pełni , zgadzam się z Tolinką , ze jest Dieter - Muller też ją mam i w paku tak wygląda pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Masz naprawdę piękny ogród, szacunek. :D Róża Munstead Wood zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Cudowny kolor.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko - niesamowicie szybciutko zakiwtły Ci pięknie różyczki. U mnie większośćdopiero ma pojedyncze kwiaty. Goldenka jak zwykle zwisa główkę, Twoja ięknie jest wzniesiona. Diter Muller jeszcze w ogóle nie zakwitła, a CMP ma tylko 1 kwiat. Natomiast rozwinęła się L.D. Braitwaiter, chyba jest w tym samym wieku co Twoja, będziemy więc mogły porównywać. Wyższą masz też Blue for You, kwitną nam podobnie, to już pełne kwitnienie, prawda? Moja rosnie w pełnym słońcu, może dlatego jest bardziej jasna , a jej płatki nieco są przypalone. Fajnie już u Ciebie!
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Cudnie juz rozkwitły róże a tak wszyscy wyczekiwaliśmy tego dnia z biciem serca.Moje rozszalały się na całego, jednak jeszcze sporo ich stoi w blokach startowych.One niestety zawsze rozkwitają jako ostatnie ,wiec mają czas. .Cudny ma kwiat Dieter Muller też go sobie ukorzeniam, ale kiedy zakwitnie tego nie wiem, bo to jeszcze maluszek. The Prince dalej stoi jak zaklęty i chyba jednak dam mu wypowiedzenie ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko Twój ogród jest tak duży, ze spędzasz w nim na pewno niejedna godzinę .Ja mam dwa malutkie paseczki , a i tak gdy tylko wejdę popatrzeć na niego zawsze jakieś trawki zobaczę i zostaje tam minimum dwie godziny.Zachwycają. źe jest to , co widzę na Twoich fotkach. Te kolory i gatunki róż oszałamiają . Ja mam ich malutko i kilka odmian się powtarza. Tak posadziła je Mama, a ja to odziedziczyłam. Nie mam jednak serca usuwać ich , aby wzbogacać swoja kolekcje , a nie mam na razie więcej placu na krzaczki, Mogę więc sycić wzrok cudownościami u Ciebie. Najbardziej podobają mi się róże o fioletowych, purpurowych, żółtych i herbacianych barwach , bo nie mam takich u siebie. I te dwubarwne .Cudowne . Imponują mi również inne roślinki. Przepiękne kompozycje z nich tworzysz ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”