Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Justynko, Ed - wskazane przez Was róże rzeczywiście warte są uwagi. Nawet mój krytycyzm musiał przed nimipołożyć czapkęi nisko się skłonić.

83. Kiss me Kate czekałam na nią rok, to tegoroczna z 2o19 r. (!) a nie dosyć, że zakwitła to jeszcze urosła do ok. 0,6m. A była maciupka z gołym korzeniem. W Rosa Ćwik polecono mi ją ze względu na zapach. Rzeczywiście pachnie pięknie. Sama też ma cudny kwiat, na zdjęciach powoli chylił się ku końcu kwitnienia. Kupiłamją dla starszej córci - Kasi. Znacie może różę o nazwię Zosia? To druga z moich dziewczyn. Jakabędzie Kiss me Kate okaże się za dwa lata, ale prorokuje dobrze.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

84.Kronnenburg miłośnicy wielkokwiatowych znają ją doskonale. Mam 2 krzaczki posadzone w 2 różnych miejscach. Ta , która rośnie na słońcu bardziej chorowała, nawet pęd jej zamierał, ta posadzona w półcieniu do ubiegłego sezonu lepiej się krzewiła i chyba lepiej kwitła. Ten rok jest zwariowany, obie kwitły słabiej niż zazwyczaj,no i krócej. Ale... ta ze słońca zaczyna powtarzać kwitnienie. Uwielbiam te róże ( obie są z marketu) za kolor i budowę kwiatów.

Obrazek

Obrazek

85. Kupferkonigin to tegoroczna świeżynka ipowiem,że nawet nie pamiętam, w której części ogrodu rośnie. Gdyby nie zdjęcie, nie pamiętałabym o niej. Musiała kwitąć krótko,bo ma tylko to zdjęcie, Nie wiem o niej zupełnie niczego oprócz tego, że ma bardzo duże kwiaty.

Obrazek

Serce bije mi mocniej przy Kiss, choć do tej pory wskazałabym Kronnenburg, tak więc znów podium zostaje puste, czeka na kolejne sezony.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj - Ewuniu a co sądzisz o tej róży - Kurfurstin Sophie / zobacz na rosebooku/ pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

James i Jazz ;:167
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewa, czytam z uwagą Twoje opisy i czekam na ciąg dalszy ;:65 Swego czasu, chyba w pierwszym wątku też opisałam swoje róże alfabetycznie... Teraz te opisy w większości są już nieaktualne, bo sporo zmieniłam w ogrodzie, a z tych odmian, które opisywałam też nie pozostało zbyt wiele :oops: Ale warto opisywać poszczególne odmiany i dzielić się swoimi obserwacjami, bo wielu osobom mogą takie opisy pomóc przy wyborze konkretnej odmiany. Wielkie ;:138 dla Ciebie za trud i chęć dzielenia się swoim doświadczeniem.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewa, fajnie, że chce Ci się opisywać róże. Porównuję Twoje opisy z moimi obserwacjami róż, które ja też posiadam. Póki co tylko kilka mam tych co Ty. Chętnie poczytam o kolejnych królowych.

Pozdrawiam :wit :wit :wit
ada_ssss1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 lip 2019, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Też mam fioła na punkcie róży, niestety nie mam ręki do kwiatów, więc mogę tylko zachwycać się tym cudownym obrazem u innych :)
Przepiękne różyczki i oby takie były cały czas ;:oj
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Sophy?s Rose, Sophia renaissance,Kurfurstin Sophie to same Zosie ,więc Ewuniu masz wybór. Fajne podsumowanie zbiorów ,a zarazem mini encyklopedia różana .Jestem ciekawa jak będzie się zachowywać Kupferkonigin moja w wieku 3 lat padła po zimie oby Twoja dłużej cieszyła Twoje oczy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Dziewczyny - dziękuję za sugestie dotyczące róży o imieniu Zosia ( Sophia), muszę się nad nimi pokłonić i im sieprzyjrzeć. Cieszę się też, że podoba Wam się pomysł alfabetycznego spisu. Postaram się kontynuować i uczciwie opisywać moje róże.
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewka Jazz dopisuję do listy chciejstw, Kronnenburg już na niej jest.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Kasiu - Jazz polecam, ale pamiętaj, żeby dać ją albo do donicy albo w pierwszym rzędzie, bo jest niziutka.

Kubuszoo - dziękuję i zapraszam do dalszych odwiedzin.

86. L.D. Braithwaite - kwiat ma piękną barwę, ale bardzo słabo się u mnie rozrasta. Mam ją od 2017 r. i nadal jest niziutka, może ma raptem 40-50 cm. Pędów też jej nie przybywa i choć wiem, że do Angielek trzeba mieć anielską cierpliwość, to zupełnie nie wiem, o co jej chodzi. Pachnie i jak na swój maleńki krzaczek miała dużo kwiatów. Teraz czekam, co pokaże w drugiej połowie sezonu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

87. Lady Emma Hamilton - posadzona w 2017 r. od początku mi się podobała. Nie zachwyciła mnie tylko rozwojem krzaczka, była zbyt niska. W tym sezonie wypuściła jednak porządny pęd, co dobrze jej wróży. Jeżeli uda jej się wypuścićinne, będę zniej zadowolona.

Obrazek

Obrazek

88.Lady of Megginch mocno pachnie,więc warto dobrze zastanowić się, gdzie ją posadzić,by jej zapach nas uwodził. Ciekawy ma też kolor. Ale jest kapryśna i bardzo wolno się rozrasta. Chyba mnie róża Austina niezbyt lubią. Teraz dostanie nawóz, miejmy nadzieję, żezostanie zmuszona do wzrostu. Największym problemem mojego krzewu są zbyt cienkie pędy. Nie ma siły na utrzymanie ciężkich kwiatów ( zresztą w niewielkiej ilości) i stąd mam wobec niej mieszane uczucia.

Obrazek

89. Lady of Shalott w tym roku aura jej nie sprzyjała, ładniejsza była w ubiegłych latach. Pamiętaj, że stałam przy niej, zachwycając się jej urodą. Na pewno osiągnęła ponad 1m i rozrosła się, ale kwitła słabiej niż w poprzednich sezonach . Muszę jej jednak sprawiedliwie oddać, że gdy niemal wszystkie już przekwitły, ona ciągle cieszy pojedynczymi kwiatami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

90. Laguna co za róża! Jeśli ktoś poszukuje pnącej i obficie kwitnącej róży, a do tego doskonale się rozrastającej, to bez wątpienia powinien pomysleć o Lagunie. W pierwszym roku po posadzeniu zastanawiałam się, dlaczego u innych jest cudna, a u mnie nie.,Kiedy jednak ruszyła, to nie mogłaprzestać. Chcę ją poprowadzić wyżej, żeby wyjście z ogrodu było całe w kwiatach. Mój płot przy którym rosnie jest 2m, wierzę, że za rok go bez problemu pokona.Wystarczy, żebym jej pędów nie kładała po skosie a poprowadzę część z nich pionowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”