Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewka,to co nam prezentujesz to istny różowy raj ;:138
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :wit
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewcia chętnie podczytuję Twoje wieści z obserwacji na różance... Okazało się, że SHARIFA ASMA była u mnie na balkonie jak mieszkałam w blokowisku... W warunkach balkonowych rosła ładnie, ale podarowałam ją sąsiadce na działkę ROD. Może ją sprowadzę znowu tym razem do ogrodu :) zapach ma niesamowity...tylko te liście... większość moich róż ma błyszczące. ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuś różanka wprost bajkowa, kwitnące różyce obłędnie piękne, zdrowe i czarują obfitym kwitnieniem. U mnie zapowiadało się ok niestety susza, susza - kwitnienie b.słabe ale i to cieszy.
Pamiętam Krysia/KaRo radziła mi sadzić rośliny nie tylko róże nie za blisko, nie żałować dać więcej miejsca - bo szybko się rozrosną i będzie im duszno, poza tym uniknąć można w przypadku chorób szybko reagować - starałam się ale zawsze marudziłam, że sadzę za daleko a teraz podobnie jak u Ciebie szukam miejscówek.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu czas myśleć o tym ,ze to już ostatnie chyba kwiaty Naszych róż , moje to lato bardzo ciężko przetrwały , teraz po 2 dniach deszczu ożyły , ale to już jesień.Narzekasz na Belweder , kupiłam ją w donicy w maju , zakwitła dopiero teraz mam nadzieję ,ze mi w przeszłym roku wynagrodzi pięknym kwitnieniem :wit ;:3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewo u Ciebie drugie kwitnienie jak u mnie pierwsze ;:oj , U mnie drugiego kwitnienia prawie nie było ;:185 . Susza zebrała straszne żniwo w tym roku. Teraz, kiedy troszkę popadało róże zaczynają wiązać pąki, co mnie niepokoi, tym bardziej, że zaczynają się poranne przymrozki ; :131 , na szczęście tylko przygruntowe.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewo, zaglądam do Twojego wątku z nadzieją na wpis podsumowujący tegoroczny sezon różany. To lato z powodu suszy było prawdziwym testem dla ogrodów, przynajmniej było tak w moim regionie. Mam nadzieję, że kiedy skończysz jesienną ogrodową krzątaninę, podzielisz się doświadczeniem wynikającym z posiadania tak niezwykle bogatej kolekcji róż :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Dotarła do nas smutna wiadomość, że w dniu wczorajszym zmarł w wieku 92 lat David Austin, mistrz i legenda...

Dziękuję Mu za Abrahama, Mary Rose, Golden Celebration i wiele innych cudnych i pachnących róż, które znalazły miejsce w moim ogrodzie.

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Jego serce będzie biło w naszych ogrodach, dzięki różom...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Nigdy o nim nie zapomnimy dzięki kwitnącym różom
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Miłe to z Twojej strony,że pamiętasz o mistrzu Davidzie bo i dzięki Niemu jak sama piszesz Twój ogród różany jest jak rajski ogród ;:138
Pozdrawiam i szampańskiego Sylwestra życzę :wit ;:23
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Szkoda mistrza :cry: , ale na szczęście ma następców, więc może jego dzieła nie zaprzepaszczą...
Chyba każdy miłośnik róż ma choć jedną królewnę z jego kolekcji ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Dziś tylko krótkie przebudzenie na Gardenię!

Obrazek

Do życia w pełni pozostał nam jeszcze miesiąc, a może nawet nieco dłużej. Chyba jednak nie będę czekać na kwitnienie forsycji, pewnie zacznę ciąć moje róże troszkę wcześniej, pod koniec marca.
Na róże zamówione przez M. jeszcze musimy poczekać, a dziś przytargałam z targów tylko jedną - To Kiss me Kate, pnąca róża Kordesa, na którą polowałam od ubiegłego roku.

Obrazek

W tym roku zdecydowalam się na zakup sekatora. Polecono mi leciutki, doskonale leżący w dłoni sekator firmy Felco, na szczęście nie zabrałam tyle forsy, żeby mi na niego starczyło ( mnie pasował nr 6, Jarkowi - nr 8)

Obrazek,

Zdecydowałam się jednak ( pod wpływem opinii klientki) na kupno sekatora marki ARS, podobno sprawdzi się doskonale przy cięciu zielonych części rośliny. Noi na niego było mnie stać :heja

Obrazek

Co było jeszcze ciekawego? Oczywiście spotkanie Forumowiczów! Nie wszyscy znaleźli się na zdjęciu, bo ciągle ktoś dochodził i dochodził. Ale było fajnie! Nareszcie poznałam kilka dziewczyn - ;:167 Naprawdę dużą przyjemność sprawiło mi nasze spotkanie!

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Obrazek

Na Gardenii zachwyciłam się też budkami dla murarki ogrodowej. Niestety wystawca nie prowadzi sprzedaży detalicznej,a szkoda.

Obrazek

Do mniejszych ogrodów idealna wydała mi się taka oto drewniana altanka:

Obrazek

Spodobał mi się także pomysł na zrobienie naturanych kwietników. Wystarczy mieć korę ( największa i średnia fraksja), klej i pień drzewa. Teraz żałuję, że wycinaliśmy drzewa do zera.

Obrazek

W końcu kupiłam też oznaczniki, na których można zapisać nazwy roślin. Powoli zaczynam się w nich gubić, a nowe odmiany troszkę trudno mi zapamiętać. Do tej pory wkładałam do ziemi drewniane patyczki ( takie, jakie lekarze wkładają nam do gardła,gdy chorujemy) i na nich zapisywałam nazwy. Niestety drewienko zbyt szybko gnije. Teraz będzie plastik ;:131 , na pewno nie ma on nic wspólnego z ekologią,ale jest trwały.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”