Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

121 - NN podobna do Barcarole, ale to nie ona, bo Barcarole mam i ta druga jest wyższa. Niestety jedna i druga kwitnie mizernie i podobnie beznadziejnie ubogo kwitnie.Gdy teraz patrzę na zdjęcie, to pierwsze z nich przypomina troszkę Brovn Velvet, ale to na pewno nie ona, bo w realu jej kwiat jest głęboko, ciemnoczerwony. Na pewno nie jest godna polecenia. Na ostatnim zdjęciu widać jak rośnie między Kronnenburg a Golden Celebration.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ta dama dosyć napakowana nawet mi się podoba ,chociaż bezimienna i chorowita .Moja NN różowa nie dosyć ,ze cudnie kwitnie to jeszcze jest zdrowa od taki jej urok :D
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj Ewuniu , dziękuję za listę róż , którą uważnie czytałam , większość z nich mam i różnie u mnie kwitną , ale już teraz przycinam im duże badyle , by wiosną było mniej roboty , w szczególności austinki , bo wtenczas wiosną przycinam kosmetycznie pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

"Czerwona Rabatowa" całkiem ładnie wygląda. Obficie kwitnie i krzew zbudowała spory, gęsty. Narzekasz na nią Ewo ale bardzo ładnie się zaprezentowała ta róża.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

122. NN podobna do Beroliny, ale czy to ona, nie jestem jeszcze pewna. Niby porównuję w realu, bo Berolinęprzecieżmam, ale obie róże rosną na zupełnie innych stanowiskach. Ta jest bardziej w cieniu, obok drzewa, tak troszkę z tyłu, więc jej prawie nie widzę. WIem,że jest zdrowa ima ładny kwiat, zapachu sobie przypomnieć nie potrafię, przypuszcza więc, że go nie ma.Sama róża jest niczego sobie, a jeśli byłaby to Berolina, okazałoby się, że każde miejsce jest dlaniej dobre.
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Kilka NN w tym roku nie zakwitło, albo kwitło tak krótko i ubogo, że nie zrobiłam im zdjęcia. Pewnie więc wypadną, więc nie wpisuję ich tu na listę.

123. Nostalgie kilka krzaczków rośnieobok siebie na mocnym skłonie, więc woda zamiast wsiąkać w korzeć swobodnie spływa w dół.Nie przeszkadza to jednak,by wyrosły z Nostalgie porządne krzaczyska. Ale nie wszystkie. Dwa krzaczki są wysokie na ok 1,4 m, mają grubaśne pędy, już lekko zdrewniałe i kwitną przez długi czas na samym czubku. Dwa kolejne krzaczki są mniejsze, cienkie i gorzej kwitną. Od czego to zależy nie wiem, bo wszystkie były kupione w jednym czasie i miejscu ( Rosarium, 2012). Zaletą tej róży są ciemnozielone liściei w sumie niezła zdrowotność. Mimo, że w bezpośrednim pobliżu znajduje się porażony rdzą Abraham, Nostalgie nie ma rdzawych kropek. Także z plamistością sobie radzi, no możenie do końca, bo wiele liści jest już porażonych, ale niemal cały sezon była zdrowa. Ten sezon nie był dlaniej łaskawy, kwitła krócej i słabiej, ale podejrzewam, że to wina suszy i miejsca, w którym rośnie. Nie udało mi się zrobić w miarę dobrych zdjęć, ale co mam, pokazuję. Lubię tęróżę, zwłaszcza wtedy, kiedy z kwiatów tworzy naturalne bukiety.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

124. Novalis zawsze mówiłam,że nie lubię tej róży, ale chyba zmienię zdanie. W tym roku oszalała kwitnieniem. Nie dość, że kwiatom nie było końca, to kwitła niemal cały sezon. Rozrosła się, ma wiele dojrzałych pędów i doszła do 1,5m. To, że mówię o niej Miss obiektywu nie jest tajemnicą, ale w tym sezonie naprawdę była Miss, w realu także.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bezdyskusyjnie na podium staje wlaśnie z róż na N - Novalis!
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewcia ile masz tam krzewów Novalisa bo aż się boję, gdyby moja tak by się rozrosła. Rzeczywiście cudo ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

To tylko 1 krzew, ale naprawdę fajnie się rozrósł :lol:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Cześć Ewo, czyli u Ciebie też wyrosła na olbrzymkę ;:306 .
Mam 4 Novalisy, żeby było śmiesznie posadziłam je w pierwszym rzędzie, przecież to rabatówki :wink: . Po drugim sezonie 3 przesadziłam, ale ta jedna wygląda jak olbrzymia róża parkowa i nadal siedzi na swoim miejscu, boję się ją ruszyć ;:202 . Szerokość to rozpiętość moich ramion a do nieba poszybowała na 180cm albo i więcej.. Pędy ma grubości korka od butelki. To prawdziwy potwór, a nie rabatówka. Pozostałe trzy są mniejsze, ale po przesadzeniu wysokość nadal ponad 150cm.
Oprócz koloru i rozmiaru nic nie można jej zarzucić, no może poza kolorem i przypalonych kwiatkach, zdrowa jak koń do samej zimy. Moja nawet nie zrzuciła liści i dopiero wiosną pomogłam jej w oczyszczeniu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj Ewo

Fantastyczny przegląd Róż, nie o wszystkich jeszcze poczytałam, ale gdy będą długie jesienne wieczory na pewno tutaj wrócę. Ja zachwycam się moim Novalisem, ale u Ciebie to dopiero cudo ;:oj wspaniały i czytam,że to jeden krzew, wielkie brawa dla niego, ja uwielbiam tę różę, za świetną grę kolorów, te muśnięcia różem w pąku ;:167 Mini Eden Rose też fantastycznie się prezentuje ale potrzebuje dużo miejsca. Dziękuję za opis ;:180
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

No Ewuniu toś mnie całkowicie zmartwiła ;:202 mam jednak nadzieję ,że w mojej glebie tak sie nie rozszaleje, bo aż tyle miejsca nie mam i teraz musiałabym zacząć intensywnie myśleć ,ale to nic nie da ;:145 ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

O tak, Novalis w takim wydaniu kasuje konkurencję! Na ostatnim zdjęciu szczególnie mnie urzeka.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”