Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Zajrzałam do Twojego różanego raju ;:oj Masz piękne róże i takie zadbane, aż sie chce je oglądać (wolnym czasie prześledzę wcześniejsze zamknięte wątki), ja w zeszłym roku kupiłam dwie pierwsze pnące i są wsadzone przy pergoli, już się boję jak to będzie z tym cięciem - muszę się tego nauczyć. Będę regularnie zaglądać i liczę na pomoc przy identyfikacji moich kartonikowych, ja miejsca mam dużo więc na razie będą kartoniki, jak mi się miejsce skończy to będę też pewnie tak jak Ty szukać konkretnych odmian. Zresztą zobaczymy czy róże polubią moje warunki, bo mam glinę.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
BeataBW
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 2 sie 2017, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu jak się cieszę , że otworzyłaś nowy wątek. Bardzo lubię do Ciebie zaglądać. Gratulacje z okazji tak pięknej rocznicy ślubu. Gardenii bardzo Ci zazdroszczę, z drugiej strony może dobrze, że mam daleko i brak mi czasu, bo na jednej sadzonce bym nie skończyło.
W jakim stanie są moje panny jeszcze nie wiem. Nie rozwinęłam ich. Te do owinięcia których nie starczyło mi siły żyją. No ale one rosną w zacisznych miejscach. Im się udało. Pozostałe owijałam na tempo przed zapowiadanymi dużymi mrozami. Robiłam to z mieszanymi uczuciami, część w styczniu kwitła w najlepsze, cześć miała świeże pąki, część noski. Spać nie chciała żadna. Jak maszyna obrywałam liście, pąki i owijałam. Jaki skutek nie wiem, aż się boję sprawdzić. To dopiero zrobię po nadchodzących mrozach. A tak chciałam zerknąć.Niestety mój M pogonił mnie do cięcia drzewek owocowych. Pewnie miał racje, wszystkie z nabrzmiałymi pakami. Ostatni dzwonek. Oczyściłam maliny, pocięłam część starych winogron i na panny nie starczyło mi już ani czasu ani siły. Za to w poniedziałek dowiedziałam się o istnieniu mięśni o których nie miałam pojęci. Wszystkie mnie bolały. No cóż początki sezonu zawsze są trudne.
Ewunia wkleiłaś zdjęcie Jardinis de l'Estronne. Ja Cię bardzo proszę napisz o niej więcej. Na stronie F nie zachwyciła mnie, a u Ciebie bajka. Jak ona tak naprawdę duża rośnie? Ja lubię potężne krzaczorki, a na stronie piszą, że ma 07 m.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuś, kciukasy na pewno będę trzymać . ;:333
Co do róż to nowy dla mnie temat, dopiero się wgłębiam, jeszcze mało o nich wiem, nie wiedziałam, że obcina się je na wiosnę, na jesieni równiutko je ogoliłam :oops: , dlatego cenne są każde rady, zarówno w doborze kolorów, jak i pielęgnacji.
Ten spadek temperatury wszystkim nam da popalić, co prawda, moje róże są ogolone i opatulone, ale musiałam dzisiaj kurcgalopkiem ściągać rozsady jednorocznych z balkonowych foliaków do domu, teraz kłócą się o miejsce z rozsadami pomidorów i papryk, Mżonek się nie kłóci, ale pewnie niedługo zacznie, bo prawie musi unosić się w powietrzu, jak zwykle, ciut dużo mi się zrobiło. ;:224

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę

Irena
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu :wit
Nic tak dobrze nie robi jak piękne widoki lubionych roślin, zwłaszcza przy porannej kawie.
Czytam u Ciebie Ewuniu, że róże nie wyglądają dobrze, u nie jest podobnie, a zamiast wiosny mamy powrót chłodów. Byłam wczoraj w jednym z marketów w naszym mieście, ponieważ reklamowali w gazetce róże. Czegoś takiego to ja jeszcze nie widziałam, żadna nie dawała oznak życia, ani jednego zielonego pędu, czy listka, wszystkie pędy czarne, zeschłe. Nie wiem, czy tam nikt się nie zna, czy naiwnych szukają, cena niska, bo 6,99, ale tak nie można. Więc zostaje nam na ten moment podpatrywać te piękności z ubiegłego roku. U Ciebie wyglądają fantastycznie, teraz żałuję, że dopiero od niedawna zaczęłam sadzić róże, mam nadzieję, że tym starym odmianom, historycznym nic się nie stało.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuś prawdziwa różomaniaczka nie mogła mieć jubileuszowego tortu bez róż. ;:oj Gratulacje dla Was. ;:196 Pobyt na Gardenii, to zawsze święto dla ogrodników. ;:215 Poczytałam o cięciu róż. Dzięki, ;:196 mam dwie LO, muszę też je jakoś ucywilizować. ;:173 Kolejne różane piękności zagoszczą, ;:215 w donicach też im u Ciebie będzie dobrze. Szkoda, że ekstremalne mrozy trochę szkód narobią na różankach. ;:174 Twoja miłość do róż jest niesamowita i dlatego ogród jest tak spektakularnie piękny, choć bylin coraz mniej. :wink:
Niech szybko miną mrozy i niech słońce zaświeci dla Twoich róż. ;:3
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewa , cudne masz różyczki ;:138 Piękna jest ta Lupo w donicy. Czy wnosisz ją do domu? czy posadzisz z czasem do gruntu. Piękna , taka delikatna :) Podobna do niej Bucavu-chyba :wink: śliczne . Dobrze ,ze kupiliście na Allegro po 1.50 :lol: to b. tanio a wyglądają super ;:138 Ciekawe jakie odmiany, takie łachmate :wink: Ty masz cudne i zdrowe róże , możesz nadal kupowac bo Ci one wychodzą ;:138
Ja niestety nie tylko nie okrywałam , ale jeszcze w lutym cięłam kiedy było tak ciepło :( a teraz znowu zima :( trudno, zobaczymy :?: myśle ,że coś tam zostanie :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewo, podeślij na pw nik allegrowicza, jestem bardzo zainteresowana takimi różami i potrzebuję ich naprawdę sporo, a nie chciałabym się naciąć.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuś -ewarost - powiem Ci, że jest mi zupełnie obojetne czy będą białe czy czerwone. Na zdjęciu były czerwone, ale jakie będą , takie będą. Najważniejsze, żeby przed domem zamiast śmieci i psich kupek było zielono.Niestety mój dom jest przy ruchliwej ulicy, stoi przy samycm chodniku i nie jest od niego oddzielonym żadnym płotem. A sadzonki są naprawdę ładne. Moczyły się przez dobę, a teraz są owinięte i czekają na ciepło, żeby mogły byćwsadzone do gruntu.Może nastąpi to w sobotę? Może w niedzielę? ( muszę tylko sprawdzić,czy to aby nie jest niedziela palmowa :oops: )

Irenko - Irpam- ja dopiero dziś zobaczyłam pierwszego ,maleńkiego jeszcze krokusika. Nocne przymrozki do -9 stopni nie wskazują na wiosnę, choć dni są znacznie cieplejsze. Jak przechowujesz róże z Rosarium? Kiedy je chcesz posadzić do gruntu? Do mnie przyszły 3 zamówione przez córcie róże z Rozarium , niepokoję się o to, żeby przedłużający się czas nie spowodował wysuszenia korzeni. Staram się zapewnić im wilgoć, ale nie chciałabym ich przemoczyć.

Jadziu - do osiągnięcia szczęścia brakuje mi jeszcze bardzo wiele ;:306 , dopiero zabieram się za porządkowanie ogrodu.Skąd tyle wszystkiego się nazbierało to sama nie wiem. Przecież jesienią ogród wydawał mi się ogarnięty ;:108 . Obserwuję cały czas swoje krzaczki. jest gorzej niż myślałam. Dziś patrzyłam np. na Chopina- cały czarny, a to stara róża! Takich zniszczeń jeszcze nie miałam!

Aniu - Minnie - cieszę się, że mnie odwiedziłaś ;:196 . Widzę, że obie odpuściłyśmy starszym różom a małe kopczyki dostały tylko młodziaki. Sytuacja u mnie pewnie podobna jest do Twojej. Niech w końcu się ocipeli, to będziemy wszyscy wiedzieć na czym stoimy.


Rhapsody jest piękną różą, doskonale się umnie krzewi, wyrosła na całkiem fajny, bujny krzew. Długo nie chorowała, ale w minionym sezonie złapała plamistość. Na szczęście stało się to dopiero we wrześniu ichoć jeszcze kwitła,choroba nie spowodowała , żeby to kwitnienie było gorsze. Oczywiście, że w czerwcu kwiatów było dużo więcej, ale to normalne. Rhapsody lubię tak bardzo, że gdyby iona przemarzła ( na szczęście z nią niejest najgorzej), dokupiłabym kolejną.Nie nazwałabym jej chorowitą.

2017
Obrazek

Wracam już za momencik

Aniu- Troja - witam Cię u siebie ;:196 i zapraszam do odwiedzin. Jak tylko zakwitną Ci marketówki i będę umiałaje nazwać, to chętnie Ci pomogę. Często wkolejnych latach róże dostępne w marketach powtarzają się, a że i ja mam kilka(naście) marketówek, to będziemy mogły porównać. Część przy pomocy dziewczyn z forum udało mi się nazwać, inne czekają jeszcze na swoje imię. Większość róż zakupionych w kartonikach doskonale mi się przyjęła i często lepiej rosły niż te z niektórych szkółek. Jeśli więc Ci nie zależy na konkretnej roży, po co przepłacać?

Chyba nie uda mi się dziś odpowiedzieć na wszystkie posty. Padam z nóg ;:19
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewcia no to sadzisz, albo w sobotę, albo w poniedziałek ;:306 Niedziela Palmowa tym roku wypada na dzień 25 marca ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewo moje sadzonki kupione w szkółce po 2 dniach moczenia postanowilam posadzić. 4 Kosmosy poszły na razie do donic i schowane zostały w szklarni, zrobiłam im w tych donicach kopczyki, a na noc przykryłam kartonem po paczce. Teraz jak w nocy już nie jest tak zimno to dalej są w szklarni, ale już bez przykrycia. A Artemis zdążyłam posadzić na docelowe miejsce. Też dostała kopczyk, że tylko jej małe kawełeczki pędów wyglądają. Wszystke krzaczki przed posadzeniem czy to do donic , czy też na miejsce stałe miały przycięte korzenie. Starałam się najwięcej zostawić tych drobnych korzeni, a te grube ciachnęłam na 20 - 25 cm. Wszystkim do tej pory sadzonym różom tak cięłam i wszystkie się przyjęły. Ja moje róże hoduję dopiero 3 sezon w tym roku. Ty masz w tym względzie wieksze doświadczenie.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu..podzielam twoją opinię co do róż w kartonikach bo także mam ich kilka i jestem z nich zadowolona. Po przeglądzie na działce jestem nieco załamana, podobnie jak u ciebie większość róż ma czarne pędy. :wink: Będzie krótkie cięcie albo całkowita klapa a tego bym nie chciała bo to były całkiem ładne i spore już róże. ;:219 Pozdrawiam. ;:128
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Piękne róże, ta w kolorze ciemnego fioletu :shock: cudna. widać że róże działają na ludzi jak narkotyk ;:138
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Dzisiaj zauważyłam ciemne łodygi Muzykantów jednak reszta róż wyglądała przyzwoicie.Mrozy dalej nie odpuszczają ;:222 i gdzie ta wiosna ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”