Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

95. Lupo maleństwo siedzi w donicy i o ile w ubiegłych sezonach fajnie kwiatła, o tyle w tym kwitnie słabiej, dużo słabiej. Zrobiła też sobie przerwę w kwitnieniu na tyle długą, że zastanawiam się,o co jej chodzi. Tak naprawdę w tym sezonie żadna z moich doniczkowych róż nie zachwyciła mnie, mimo podlewania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na niej kończą się różę na literę L. Okazuje się, że to całkiem fajna grupa. Zachwyca obfitością kwitnia Leonardo i Laguna, za lecami depcze im już Landlust, urodą kwiatów zwraca uwagę Lady of Shalott, a Lichtkonigin Lucia nigdy nie zawodzi i jest tzw. terminatorką. Którą wybrać? Na podium stają po burzliwej debacie... Leonardo i Louis i to te zabieram ze sobą na bezludną wyspę.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj Ewo :wit . Dziękuję za tak wspaniały opis każdej róży , za swoje sugestie i spostrzeżenia ;:215 . W przyszłości będę miała trochę miejsca na róże więc wnikliwie czytam co i jak . Najbardziej lubię niskie i rabatowe róże , które można sadzić na przedzie więc Twój opis na pewno się przyda. Jazz zachwycił mnie swoją kolorystyką ( a podobno nie lubię takiej :;230 ) , Laguna świetnie Ci rośnie ;:215 . Nic tylko siedzieć i się zachwycać nad Twoimi zdjęciami ;:224 . Piękności ! Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewelinko - dziękuję za ciepłe słowa. Zapraszam do lektury, a w tajemnicy Ci powiem, że jużmam pomysł na kolejną prezentację.

G
Troszkę zamieszam, ale zapomniałam o zupełnej swieżynce, którą dostałam w gratisie -to Gartentraume. Tak więc

96.Gartentraume rośnie w donicy od późnej jesieni. Dostałam lichutki korzonek z lichutkimi pedzikami ( no bo pędy to nie były!). Wsadziłam bidulkę do donicy bez jakiejkolwiek nadziei. W lipcu pokazała całkiem ładny kwiat. Tak naprawdę ma 2 pędy, ale tylko jeden zakończony jest kwiatami. W tej chwili tylko tyle o niej wiem. Podoba mi się maleństwo i sadzę, że warto na nią czekać.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

97. Madam Anisette jest jedną ze starszych róż w ogrodzie i chyba ok. 3 - 4 lat czekałam, by osiągnęła swój kształt i rozmiar. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak duża. W tej chwili, gdy kwitnie ma ok. 180 cm, a posadziłam ją w pierwszym rzędzie. Nie odważę się jej jednak przesadzić, za bardzomi się podoba i za mocno pachnie, by poszła do tyłu. Kwitnie obficie, choć chyba ją źle cięłam, bo tylko na górze. Muszę pamiętać, żeby ciąć kaskadowo! Kwiaty jej są w kształcie bardzo szlachetne i długo utrzymują się na krzewie. Ładnie się rozkrzewiła tworząc zgrabny krzaczek. Lekko choruje na plamistość. Nie wymaga podpory, choć po ulewnym deszczu i silnymwietrze trochę ucierpiała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

98. Mainzer Fastnacht nie wiem skąd ją mam, więc w 100% nie jestem pewna jej nazwy. Rosną 2, ale nie obok siebie, dopiero od tego roku zaczęły się rozrastać, a mam je 4 rok. To ciekawa róża ze względu na kolor, natomiast wolałabym, żeby dłużej kwitła. Ładnie pachnie. Niestety szybciutko łapie czarną plamistość. Mimo że fajnie wygląda, nie zabralabym jej na wyspę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

99. Marc Chagall to najpiękniejsza malarska róża, jaką mam. Do niedawna zachwycałam się jej portretami na naszym forum. W koncu, w 2017 r. jąkupiłam. Już pierwsze kwitnienie przyprawiło mnie o szybsze bicie serca. Niestety zaraz pokwitnieniu róza zaczęła marnieć. Kolejny rok nie przyniósł poprawy, więc chcąc ją ratować przesadziłam ją do donicy. Nadal jest nieduża i ciągle wątła, ale wyraźnie zaczęła zdrowieć. Zastanawiam się czy już wsadzić ją do gruntu, czy poczekać do wiosny. Chyba wybiorę drugą opcję, aby mieć pewność, że przetrwa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

100. Maria Curie to zaraz po Candelight ulubiona róża Jarka. Doskonale kwitnie, długo i obicie. Ładnie się też krzewi i stworzyła całkiem foremny ok. 1,3 m krzew. Mimo, że rośnie przy LO, który każdego roku ma plamistość, ona sobie z nią radzi, co nie oznacza, że w II części sezonu jej liście nie są porażone. Myślę, że to iż znalazła się pod numerem 100 nie jest przypadkowe!

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

101.Marie Antoniette prezentuję ostatni już raz. I to nawet nie kwiat, bo w tym roku znów ich nie miała, aleto, jak wyglądała w maju. Miałam nadzieję, że w 3 roku po przesadzeniu da radę i się odrodzi. Tak się jednak nie stało. Teraz sterczy smutna, wysuszona z jakimśbadylkiemi choć daje oznak życia, nie ma siły. Zanim na dobre ją wyrzucę, trai do donicy.

Obrazek

102. Mary Ann jest stosunkowo młoda i pierwotnie wypuściła zaledwie kilka drobnych pędów. Po roku , gdy dobrze się ukorzeniła pokazała grubszy pęd oblepiony kwiatami. Cekam na kolejne pędy, teraz są 3, bo tylko wtedy będzie zachwycać. W tej chwili ma niespełna 1m. Jak na młodą róże długo trzymała kwiat, chyba ok. 2 tygodni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


103. Mary Rose to róża, która znajduje się na niespisanej nigdzie top liście. Należy od 2012 r. do moich najlepiej sprawujących się róż. Ważne jest tylko to, by wybraćjej dobre miejsce. Te krzewy, które rosną dalej od tui i otoczone są promieniami słonecznymi mają się świetnie. Charakteryzują się dużymi kwiatami, byjnie kwitną i doskonale się krzewią.Te, które majązbyt duzo cienia i rosną blisko drzew, są znacznie słabsze - gorzej kwitną i mają mniej przyrostów. Mary Rose zaczyna kwitnienie jako jedna z pierwszych, teraz ma przerwę, ale już wypuszcza kolejne pedy. Pięknie pachnie i ma długie kwitnienie,które na pewno związane jest z ilością kwiatów. Moje krzewy maja ok. 1,4m.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x-ja-a

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuś, to na pewno nie jest Mainzer Fastnacht, bo on jest blado fioletowy, w kolorze podobnym do Novalisa i przepięknie pachnie, a Twoja różyczka jest śliczna, ale to nie on. Mary Ann jest cudowna i zobaczysz, że pokaże na co ją stać, to silna róża. U mnie Madame Anisette też jest wielka, więc to jednak chyba norma dla tej róży. Pomyślałam, żeby mocno ją przyciąć wiosną i zobaczyć czy znowu tak poszybuje w górę. Ale ten anyżowy zapach jest cudny, prawda? Z zazdrością patrzę na Twoją Mary Rose, moja rośnie przy sośnie i ciągle o niej zapominam przy cięciu, więc teraz jest chuda i bardzo wysoka :(
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Jagno - będę szukać nazwy do mojej fioletowej różyczki. Moża jakaś dobra dusza ją rozpozna?

104. Mathias Claudius mogłabym o niej napisać tylko to, co przeczytałam w szkółkach, a przecież nie o to mi chodziło. Wiem tylko tyle, że kwitnie już drugi raz, ale nazwijmy rzecz po imieniu - kwitnie jakby chciał a nie mógł. Nie ma się co dziwić, to zupełna świeżynka. Aby wyrazić swą ocenę, muszę poczekać rok czy dwa.

Obrazek

Obrazek

105.Midsummer niezwykle piękna róża, doskonała w kolorze i formie. Mogętylko sobie plućwbrodę,że posadziłam ją między dwoma potworkami: Piano a Ghitę. Z tyłu zasłaniają ją tuje i laminowy płot. Efekt to brak słońca i koszmarne warunki mieszkaniowe. W pewnym momenie zaczęła marnieć. obumierać i myślałam, że będę z nią się musiała pożegnać. A tego naprawdę bym nie chciała, bo podobnie jak Belvedere jest cudownie śliczna. Po 2 latach zaczęła się odradzać, w tej chwili ma 2 pędy o długości ponad 1m, pokazała na początku tylko 1 kwiat, ale jaki!, kilka innych też później zakwitło.



Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

106. Mini Eden Rose olbrzymia róża, która wymaga pergoli i dodatkowych podpór z każdej strony. Na pewno ma pow. 3m i szerokości ok. 2m, pod warunkiem, że nie pozwolimy jej się bardziej rozwinąć ramion. Kwitnie na całymkrzewie, a to,żepędy sięprzewieszają sprawia, że w górę wyrastają nowe na bazie tych pochylających się. Kwiaty ma niewielkie, ale bardzo liczne. Ta róza to prawdziwa królowa mojego ogrodu i moja duma. Trochę łapie ją plamistość, nawet bardziej niż tochę, ale nigdy nie była pozbawiona liści. Polecam wszystkim, którzy mają więcej niż trochę miejsca w ogrodzie. Kiedy w 2013 r. do nas zawitała miała ok. 30 cm. Miała to być Eden Rose i przez długi czas nie mogłam zrozumieć, dlaczego ma takie małe kwiaty. Absolutnie nie żałuję,żej ą mam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ja też fanką Mini Eden jestem, niestety nie mam ją u siebie, chociaż przez jakiś czas na nią polowałam, teraz zrezygnowałam (brak miejsca), ale cieszę się, że mogę nią cieszyć oczy w Twoim pięknym ogrodzie Ewo ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Basiu - masz tyle pięknych róż,że o jednego Mini Edenka nie chodzi :;230 A pewnie prędzej czy później coś wykombinujesz.

107. Miracle on the Hudson - posdzona została bardziej w cieniu niż w słońcu, a i tak od samego początku świetnie się rozrasta i kwitnie. Nie należy do wysokich róż, ma ok. 80 cm. Kwitnie wypuszczając dłuższe pędy,a kaiwty w ciekawym czerwonawym kolorze kwitną tworząc baldachim. Jak wcześniej pisałam przed zakupem niczego o tejrózy nie wiedziałami kupiłam ją wyłącznie ze względu na nazwę. Absolutnie nie żałuję, bo to jedna z ładniejszych moich róż. Do tej pory nie złapała plamistości. Zakwitła ( i przekwitła) już drugi raz. Mam jednak nadzieję, że za trzecim razem rozkwitnie cały krzew a nie kwiaty z jednego tylko pędu jak to było prz drugim kwitnieniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”