Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu fantastyczna lektura na jesienno - zimowe wieczory tym bardziej, że tej jesieni nie kupiłam ani jednej różyczki ... były ważniejsze wydatki ;:131 ... może wiosną, a może znowu coś mi się uda z patyczka wyhodować ;:108
Pozdrawiam ;:167
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj :wit . Oniemiałam na widok Twoich wspaniałych róż. Masz do nich rękę ;:215 . Ja już pogodziłam się z tym, że to rośliny nie dla wszystkich. Oczywiście posadzę jeszcze kilka ale raczej takie bezproblemowe i sprawdzone ;:224 . Po lekturze Twoich opisów różanych znowu okazuje się, że nie wszystkie rzeczy sprawdzają się z tym co piszą o danej odmianie. Wzrost bardzo często bywa różny u różnych osób. To kwestia nie tylko odmiany ale i ziemi, nawożenia itd. Trzeba mieć świadomość kupując róże, że mogą okazać się jednak wyższe niż zakładaliśmy. Oj , już nie raz się na tym przejechałam :;230 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewo, Ewelinko - żadnej róży nie dokupiłam. I najpewniej nie dokupię. Basta! Niech się rozrasają te, co są. Zobaczymy zresztą, co się stało z niektórymi różyczkami, bo do ogrodu weszły dziki. Trawnik został zdewastowany, a i przy różach widać wyraźne ślady rycia. Mam tylko nadzieję, że nie podkopały korzeni.

138. Pashmina wszyscy się nią zachwycają. Ja nie. Rosnie u mnie w donicy, część pędów jej zmarniała i zostały tylko dwa. Wygląda jak kaleka. W dodatku, co widać na zdjęciu, nie lubi ani słońca ani deszczu. A kwitnienie? No cóż, w przypadku mojej panienki pozostawia wiele do życzenia. Mimo, że takich zdjęć jak to nie powinno się nikomu pokazywać, to chcąc uczciwie przedstawiać róże, zaprezentuję je.

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

139. Pastella podobnie jak róża wcześniejsza rośnie w donicy. Wiosną była uboższa, ale do późnej jesieni pięknie się rozrosła.Zresztą każdego roku pokazuje, że lubi być w donicy. Kwitnie bardzo obficie, jej wadą jest jednak to, że szybko przekwita. Systematycznie obcinam jej przekwitłe kwiaty, zmuszając do kolejnych kwitnień, ale trzeba na nie zbyt długo czekać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

140. Paul Ricard jest naprawdę piękna. Kwiaty urzekają i wówczas, gdy zaczynają dopiero rozkwitać i wtedy, gdy są w pełni kwitnienia. Zachowuje się jak typowa róża wielkokwiatowa, poszczególne pędy zakończone są jednym dużymi pachnącym kwiatem. Ma zupełnie wyjątkowy kolor. Potrafi rozrosnąć się do ok. 1,6 m i w poprzednich latach zachwycał. Mówię w poprzednich, bo w tym, choć też kwitł, to jednak znacznie krócej. Niestety jest to róża, którą bardzo szybko łapie plamistość i ogołaca ją z liści niemal całkowicie. Zupełnie nieprzyzwoicie wygląda naga biedaczka z wielkim kwiatem u góry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

141. Piano Ach! Och! Brawo! Fenomenalna! Fantastyczna! Jedna z najlepiej zachowujących się u mnie róż. Niesamowicie mocno się krzewi,więc jest już bardzo szeroka, myślę,że ma min. ok.1,5 m. Rośnie także w górę, tu na pewno ma pow. 1,7m. Kwiaty kwitną dłużej niż u innych, odnoszę wrażenie, że czasem nawet 3-4 tygodnie. Niewiarygodne! Kwitną jeszcze w listopadzie, oczywiście już nie obficie, ale jednak. Uwielbiam tę różę, dla mnie jest pozbawiona wad.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

142. Pink Flower Circus u mnie jest niedużą i szczerze mówiąc taką sobie różą. Nie zachwyca. Ale znam też mniej ciekawe. Może to znów jakiś mój kiepski okaz? Może u innych jest ciekawsza? Może i nie mam się czego czepiać, ale... to nie to o co chodzi w różach. Królowąna pewno nie jest. Specjalnie jednak na ostatnim zdjęciu pokazuję, jak wyglada, gdy przekwita. A wygląda brzydko! Kwitnie raczej krótko, więc nie pokochałam jej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

143. Pink Grootendorst rośnie u mnie już kilka lat, ale ciągle jest niewielka. Niestety, ok.40 cm-0,5 cm nie świadczy o niej najlepiej. Wiem,że potrafi być wielka, ale nie u mnie. Szybko zapada na plamistości już w drugiej połowie sezonu stoi goła. Gdyby była duża, pewnie fajnie by wyglądała ze swoimi małymi kwiatkami. Nie wiem dlaczego, ale każdego roku wygląda jakby usychała, może to jakaś choroba, a może taka jest jej uroda?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sowella777
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 27 wrz 2019, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

O matko! Jakie cudne są te róże! Napatrzeć się nie mogę! Ja nie mam jeszcze ani jednej, bo dopiero ogród mam od niedawna. Ogródek mam co prawda nieduży, ale kilka krzaczków na pewno zmieszczę :) Jestem fanką czerwonych róż, są takie romantyczne :D

Pozdrawiam właścicielkę tyłu pięknych róż :)
Klaudia
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Cześć Ewuniu. Z przyjemnością zaglądam, aż nie chce się wierzyć, że tyle odmian zgromadziłaś u siebie. Biały Eden cudo, taka czyściuteńka biel chyba rzadko się trafia. Pozdrawiam ;:196
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

144. Polka róża ma piękny pomarańczowy kwiat, całkiem ładny układ płatkówi wielkość, którą w kwiecie lubię. Ale miejsce ma zupełnie okrutne, rośnie niemal w pełnym cieniu, więcniema się czemu dziwić, że zamiast się rozkrzewiać, pięła się w górę do słońca. Przez pierwsze dwa czy trzy lata właściwie nie miała kwiatów, może jeden lub dwa. W tym sezonie było lepiej, ale czy dobrze? Myślę, że to nie wina samej róży, alemojej głupoty, gdy ją sadziłam. Specjalnie na ostatnim zdjęciu pokazuję, że za błędy trzeba płacić.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Kasiu- cieszę się,że zaglądasz. Próbuję sama ogarnąć ile ich mam i przy okazji dowiaduję się,że niektóre zakupione - nigdy nie zakwitły. Teraz usuwam pliki bez zdjęć z archiwum. Wydawało mi się, że jestem uporządkowaną osobą, a tu tyle niespodzianek... Może dobrze, że w końcu zdecydowałam się je wszystkie zaprezentować?

Tymczasem trzeba podsumować róże na P. Niektóre nie kwialifikują się nawet, żeby brać udział w rankingu, inne zażarcie będą walczyć o medal. I tak Palais Royal, Parole, Piano na pewno są w ścisłej czołówce. Te róże wygrywają w każdej z kategorii - rozrostu, urody kwiatów, zdrowotności. Palais jest jednak zbyt młoda, by stanąć na pierwszym miejscu, Parole trochę krótko trzyma kwiaty. Tak więc Piano wygrywa w każdej z kategorii i choć same kwiaty Palais czy Parole ma szlachetniejsze, to Piano staje na najwyższym podium i przyznam, że ma duże szanse, by w rankingu wszystkich róż z całego alfabetu także zawalczyć o medal.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Nie mam róży Piano ale po Twojej rekomendacji będę miała na uwadze, gdy tylko zwolni mi się jakaś miejscówka :D . Rzeczywiście robi wrażenie ;:224 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”