Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu, nareszcie się cieszymy pierwszymi kwiatami róż a czekałyśmy na ten moment pół roku i teraz przez 5 miesięcy
nasze panienki swoim urokiem będą radowały nasze serca. ;:167 Masz tyle pięknych róż ;:333 Róża Bukavu jest bardzo podobna
do róży Dortmynd , podobają mi się takie różyczki. Bedę obserwowała twoją róże LO , bo moja NN to chyba LO.
Życzę miłego popołudnia. ;:136
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Piękne róże. Szczególnie urzekł mnie kolor route 66. ;:180
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Kokietują nas w tym roku te panienki pąkami ;:173 a na osłodę parę kwiatów ,ale w przyszłym tygodniu pogoda piękna ,więc nie ma siły buchnie kwieciem :tan tylko jak będzie tak gorąco jak w prognozach ,to nie nacieszymy się kwiatami zbyt długo ;:222
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Krysiu - Blue for You właściwie już przekwita. W cieniu nie chciała rosnąć, słońce ją pali. Skoro ona nie tylko u mnie kapryśna, ale i u Ciebie, to coś jest z nią nie tak. Kwitła owszem, obficie, ale stosunkowo krótko. Natomiast Rosarium to istne cudo! Zresztą każdego roku wypowiadam się o niej w ten sam sposób. Pięknie kwitnie, potem całkiem dobrze powtarza. Moja ma ok. 2 m wysokości i jeśli bymjej pozwoliła ( co czynię w tym sezonie), to prawie tyle samo szerokości. Jeśli tylko znajdziesz dla nie miejsce, weż ją. ;:215

Rosarium
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu - Taro - jak wiesz uwielbiam delikatne, pojedyncze płatki na wszystkich pustaczkach. Open rośnie lekko zacieniona, bo między jabłonią a niezbyt udaną brzoskwinią. Chyba takie cieniste miejsce jej służy. W poprzednim sezonie doszła w wys. do 2,5 m i szerokości ok. 2m . Trudno mi określićjej prawdziwe rozmiary, bo pędy maniezbyt silne i się pokłada. Mnie to jednak absolutnie nie przeszkadzało i pozwoliłam jej podpierać się o drzewa. Kwitła obficie całymi kiściami , na pewno dwukrotnie, trzecie kwitnienie było skąpe. Wiosenne przymrozki sprawiły, że musiałam ją mocno przyciąć. Teraz więc jest dużo mniejsza niż wcześniej i nie jest już tak romantyczna. Czy ją lubie? - Bardzo! Nawet wtedy, gdy ją podpieram palikami i obwiązuję sznurkiem ;:170 .

Open Arms

Obrazek

Obrazek

Ewko - Pashmina - zapraszam do odwiedzin i trzymam kciuki za pergoę, którą robi Ci M. Na pewno zajrzę do Ciebie, żeby ją zobaczyć. Początkowo obawiałam się tylu pergol, ale jak mój M. się do czegoś weżmie, to robi to hurtowo. Teraz podobają mi się te pergole i już nie mogę się doczekać, gdy na 3 lata będą pokryte kwiatami. Nietóre z moich pnących to 2-3 latki, część z nich dopiero teraz dostały porządne podpory. Zniesmaczona jestem przede wszystkim Alohą. Co z tego, że mają ciekawy kolor, skoro kwiat po 1 dniu przekwita. Dziś rano cieszyłam się, że kilka z nich się rozwinęło, a po pracy już są zwiędnięte. Pewnie to zasługa 30-stopniowego upału, ale większości to aż tak nie przeszkadza jak jej. Z nowości przy pergoli rozkwitła przecudna Constance Spry i Dortmund. Zachwycam się jedną i drugą, choć Dortmund to 30 cm maleństwo, Constance ma ok. 0,5m :;230

Constance
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu - mszyca to pewnie ode mnie do Ciebie przyleciała, ale zapewniam, że sięnie gniewam, bo sporo jej jeszcze zostało, pomimo dwukrotnego oprysku. Róże fenomenalnie wystartowały, ale część z nich jest dużo niższa niż była. Belvedere - maleńki, Artur - niski, Rhapsody -połowa swojej wielkości, Abraham - też znacznie niższy, szkoda mówić. Trzeba będzie czekać, może jeszcze uda im się w sezonie nadrobić braki. Tak czy siak kwitną obłędnie. Zobacz, co wyprawia Souvenire de Orchidee

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karolinko - teraz to i w różanych ibylinowych ogrodach nastaje szaleństwo. Nie wiem, czy jest jeszcze miejsce, w którym róże nie kwitną. Na nieszczęście w Poznaniu w ogóle nie pada, więc kwitnienie będzie pewnie krótsze niż byśmy sobie tego życzyli. Moja Goldenka kolejny raz udowadnia, że do kwitnienia potrzebuje bardzo dużo wody. Nie tylko główki ma skierowane w dół, to jeszcze szybciej niż zazwyczaj zasycha na krzewie. Całe szczęście, że część róż jeszcze się nie rozwinęło, jest nadzieja, że czerwiec będzie różany i... pachnący. Dziś, gdy otworzyłam furtkę ogrodu - otulił mnie ów piękny różany zapach. Coś nieprawdopodobnego! ;:138

Golden Celebration

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuś - ewarost - w środę M. idzie na koronografię, a co dalej to się okaże? Operacja jest nieunikniona ;:131 Teraz mniej mipomaga, nie pozwalam mu się męczyć. Nawet jeśli ogórd na tymu cierpi, to róże są na tyle silne, że przecież przetrwają. Póki co oboje kilka razy dziennie robimy obchód ogrodu i cieszymy się naszym wspólnym dziełem. Najnowszym odkryciem jest Gertrude Jekyll, wsadzona w ubiegłym roku, teraz pokazuje, jak potrafi być piękna. Oboje nie możemy przestać ją wąchać. Co za zapach!

Gertrude Jekyll

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko - postanowiłam, że maruderzy po tym sezonie pożegnają się ze mną. Nawet jeśli, jak Emilien, mają cudne kwiaty, to ile można ich pokazywać zaledwie kilka i uparcie nie - rosnąć? James zbudował duży krzaczek, jak przystało na angielkę! Kwiatów ma na razie dwa, ale wkrótce będzie ich więcej. Zupełnie inną różą, którą uwielbiam jest Goldelse - znacznie mniejsza niż James w ciepłym żółto-bursztynowym kolorze. W tej chwili kwitnie całkiem nieźle, ale wiem, że potrafi mieć znacznie więcej kwiatów. Nie martwię się jednak, bo zapączkowana jest super. Na szczęście znajduje się w pierwszym rzędzie, bo dochodzi do 0,7 - 1m wysokości. Przyjrzyj się jej, to prawdziwa terminatorka, która kwiat utrzymuje najdłużej ze wszystkich moich róż.

Goldelse


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Irenko - irpam - James jest u mnie dopiero od ubiegłego roku i już osiągnął ponad 1 metr. Na pewno jest silną różą i wartą polecenia. Wiem jednak o niej zbyt mało,by móc powiedzieć coś więcej. Rout i Bucavu są genialne, Bucavu przeszła samą siebie - zjawiskowa! Rout66 jeszcze nie pokazała się w tym roku w całości,to dopiero początek jej kwitnienia. Gdy rozpoczynałam różaną przygodę najbardziej podobały mi się róże wielkokwiatowe, potem zauroczyły mnie angielki, w końcu pokochałam pustaczki. Nie znaczy to, że przestały mi się podobać pełne kwiaty, wręcz przeciwnie, ale delikatość płatków cenię sobie ogromnie. Zobacz na moje nowe odkrycie - Omi oswald

Omi Oswald

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Basiu - proponuję wspólną konfiturową mobilizację ! Chciałam ją robić wczoraj, potem dziś, ale kolejny raz zapomniałam kupić cytrynę. Najchętniej wyzbierałabym wszystko, co już opadło, no ale tego nie zrobię :;230 Specjalnie dla Ciebie jeszcze raz Louis Odier

Louis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wandziu - Mam obie i Bucavu i Dortmund, ale one w realu są jednak inne. Bucavu ma znacznie mniejsze kwiaty niż Dortmund i w innym, delikatniejszym kolorze. Louis pięnie pachnie,powąchaj swojego. Nieco wcześniej wkleiłam też jego kilka zdjęć. Pamiętaj,że potrzebuje on podpory i to niemałej! Bucavu nie pachnie, ja w każdym razie zapachu nie wyczuwam. Wczoraj zrobiłam kolejnych kilka fotek Bajazzo- zobacz, jaka fajna! Ona też jest pustaczkiem, rośnie obok Elfe i ta druga nawet do pięt jej nie sięga.Nie mam tu na myśli wzrostu, ale urodę i obfitość kwitnienia.

Bajazzo

Obrazek

Obrazek

Ed - Rout ma naprawdę fenomentalny kolor! Do tego silny , cudny zapach - fantastyczna róża,ale... chorowała mina plamistość. Trzeba o nią więc odpowiednio zadbać. Może spodoba Ci się kolor Blue for You? Wcześniej o niej pisałam. Ciekawszy kolor ma w cieniu, bo w słońcu trochę blednie.

Blue for You

Obrazek

Obrazek

Tolinko - jeśli nie zacznie padać, to zanim zakwitną, zdążą przekwitnąć. U Ciebie pewnie też festiwal barw, jest na co popatrzeć,prawda? Od ubiegłego roku mam Guajard, ale tak naprawdę dopiero teraz pokazała,że potrafi mieć piękną barwę kwiatów. Wyjątkowo cudne, takie do malowania! Tylko krzaczek na razie taki sobie, choć przyznaję, że uroczy.

Guajard

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ale masz krzaczyska ;:oj Ewo ,czym Ty je karmisz. Tylko patrzeć, jak zakryją piękne pergole. Ogród jak marzenie ;:138 . Długo masz Bajazzo? Toż ona ogromna u Ciebie, chyba muszę ją przesadzić ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewka, ja też się zachwycam ;:138 ;:138 ;:138
Im mniej mam czasu na mój ogród tym częściej zaglądam na forum i wydłuża mi się lista absolutnie niezbędnych zakupów... Tylko gdzie ja je posadzę...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

LO ten potrafi oczarować wszystkich .Mój na pergoli obsypany kwiatami , Bajazzo cudny to samo RU mój biedny rośnie w kącie między altanką i przesłania go tuja .Chyba zrobię z nią porządek czyli wyautuję. U mnie nadal marudzi The Prince jeszcze nie ma ani jednego pąka i też chyba się z nim pożegnam bez żalu.Nie mam miejsca na maruderów chyba ,ze wsadzę w donicę i zobaczę co on na to
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Nie wiem, czemu nie przychodziły mi powiadomienia o wpisach w twoim wątku ;:218 Myślałam, że nic nie wstawiasz póki co... Dobrze że zajrzałam, bo jakżebym mogła przegapić twój różany festiwal ;:173
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewa piękne masz te swoje róźyczki a powiedz czy twoja RU rośnie w słońcu ja mam 3 RU na pniu rosną w pełnym słońcu i kwiaty robią się zwiędłe jak to u Ciebie wygląda.
Ewa
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewo wielkie wow! ;:oj Jakie ogromne!! Duży masz ten teren i jak nad rzeką, to pewnie żyzna ziemia stąd tak ładnie rosną. No i dbacie o nie dobrze. Piękne są. ;:167
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewa twoje róże co jedna to ładniejsza ;:167 Louis słusznych rozmiarów ;:333 kwitnie wspaniale ,rób te konfitury bo z niego najlepsze ;:108 a przy takiej ilości kwiatów ,to nie żal trochę podskubać :lol:
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewa - Twój Louis kwitnie przepięknie , a jaki ogromy krzak , mój jest dużo skromniejszy musi jeszcze dorosnąć ;:3
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuś ale Ty masz ogromne te róże. Louis wspaniały I wrażenie robi duży krzew Bajazzo. U mnie też róże jakby szybciej przewitały w upale. Ale nie dotyczy to Chipendale. Ta sobie chyba nic nie robi z gorąca tylko kwitnie, kwitnie i ciągle kwitnie. A każdy kwiat długo się trzyma.
Życzę zdrowia dla męża, oby wszystko poszło po myśli.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”