Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

-9 w nocy :shock: :?: Ale na zachodzie Polski też tak zimno będzie? ;:145
Wando u mnie krokusy już kwitną :D A oprysk na co będziesz robiła? Ja właśnie dziś przyciąłem winogrono :heja
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu..a ja wszystkim zazdroszczę że choć przegląd działeczki mogą zrobić, tymczasem ja leżę i choruję. Kto to widział, o tej porze..na samym przedwiośniu. ;:219 . Nie wiem nawet co dzieje się na mojej działce, ale plana mam. :uszy . Niech no tylko wydobrzeję sekator pójdzie w ruch. Moje róże zimowały bez kamizeleczek więc zdejmować nie mam co a kopczyki to jeszcze dużo czasu upłynie nim je rozgarnę. ;:173 Pozdrawiam i ;:3 życzę.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Dzisiaj dostałam "wiatru w żagle", to chyba te 14C mnie tak rozgrzało... Zdjęłam kapturki różom i się zdziwiłam że jesienne liscie są zielone,
tak jakby w ogóle nie spały,mają tez nowe listki maleńkie.. Czy one dadzą radę w sezonie jak nie spały w zimie??? Nigdy tak nie miałam...
Czy wy też tak macie??
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu bardzo podoba mi się sposób zięcia na teściówkę, bardzo inteligentny ;:215
Róże wbrew pozorom mogą być takie jak na zdjęciu więc tak podchodź do nich. U mnie też ścieżka z trawy wygląda gorzej jak w czasie budowy, ale chodzić muszę bo kury by zdechły ;:306 Zostawiam wycięte byliny i gałązki iglakowe i po nich chodzę, a raniutko to ścieżka nawet jest twarda dzięki przymrozkom. Ziemia z wierzchu rozmarznięta a parę centymetrów wgłąb beton ;:124 Przyjdzie nam jeszcze poczekać z pracami w ziemi.
Miłego odpoczynku niedzielnego ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witam :wit życzę, miłej i słonecznej niedzieli ;:3
Wprawdzie jest ciepło ale słonko schowało się za chmurki a miała być słoneczna niedziela ;:131 marzec nas nie rozpieszcza,
prognozy na marzec nie są optymistyczne ;:202 Miejmy nadzieję ,że kwiecień nam tą spóźnioną wiosnę wynagrodzi ;:3

Iwonko, wiem ,że narzekam ale mam dość tego siedzenia i wyglądania na ciepełko a zwłaszcza jak widzę, że w innych regionach Polski
zakwitły przebiśniegi , krokusy to mi troszkę smutno,że moje jeszcze siedzą w ziemi, ale zakwitły mi parę tulipanków w doniczkach i
mam swoją doniczkową wiosnę . Iwonko, przeczytałam , że Ty Kobee skracasz domyślam się ,że w celu aby się rozkrzewiła :?:
pierwszy raz posiałam Kobee ;:4

Obrazek

Jadziu jak czytam prognozy długoterminowe to mnie przeraża ;:202 wolę czytać prognozy 25 dniowe tam są temperatury na
plusie ;:306 Jadziu wstawię teraz niezbyt ładne zdjęcie , ale mam dylemat czy pod świerkiem wiosną zasilać róże a mam tam
11 róż okrywowych i 4 wielkokwiatowa i taki problem Synogarlice, zapłaciły mi za nocleg i dokarmianie zimą :;230 a kostka brukowa
wokół klombu wygląda masakrycznie na dodatek zepsuł mi sie karcher ;:145


Obrazek
będzie mi kwitła Kliwia :tan

Obrazek

Julian , moje krokusiki będą zatem dłużej kwitły ;:138 najpierw pocieszę się waszymi krokusikami a potem swoimi :;230
Julian, na pwwysłałam Tobie linka na temat oprysków Promanalem i miedzianem.Ja mam wszystko przygotowane
i jak pogoda pozwoli to w poniedziałek będę opryskiwać. ;:3

Obrazek


Obrazek

Zuziu, Życzę zdrówka ;:167 zdrowiej szybciutko bo wiosna tuż, tuż ;:3
Zuziu mam dwie Kalie, jedną cały czas trzymałam w donicy, potem w połowie zimy kalia poszła w stan spoczynku a teraz sie budzi ;:19
ok ona będzie kwitła później.

Obrazek
ale drugą kalia latem rosła w gruncie jesienią przesadziłam do doniczki, mimo że zimą trzymałam w chłodnym miejscy wybujała i nawet
ma pąka teraz. Teraz wiem, że popełniłam błąd, bo cebulki powinnam wstawić do ciemnego chłodnego miejsca i dopiero teraz wsadzić
do doniczki. Zobacz jak mi wybujała. Więc latem ta już nie będzie kwitła. ;:4


Obrazek


Obrazek

zaraz wracam cdn :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu, jeszcze musimy poczekać chwilkę na krokusy, ale jakby tak pogoda dopisała, to może już w najbliższym tygodniu....
Jak u Ciebie róże po zimie?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ja tam na krokusy czekać już nie muszę :heja Kwitną :!: Zdjęcia w moim wątku ;:7
Wando powiedz mi czy te kalie są łatwe w uprawie? Bo wyglądają tak egzotycznie i inaczej niż typowe kwiatki ;:oj
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Zanim wysadzę kobee do ogrodu skracam je kilkukrotnie. Ładnie się wtedy rozkrzewiają i zbytnio nie szaleją ze wzrostem. Chociaż u i tak są już wtedy duże ;:108
Możemy sobie podać rękę, też ciągle narzekam na zimno i późną wiosnę. Wiosna przychodzi stanowczo za późno. Krokusy kwitną dopiero w kwietniu i to raczej bliżej jego drugiej połowy ;:222 No, to sobie ponarzekałam. Od razu mi lepiej ;:224
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Koniecznie pokaż jak zakwitnie :D
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Igala, w sobotę też chwyciłam za sekator i przycięłam winogrona ,różom wycięłam suche liście ,były suche ale trzymają sie bardzo mocno
i wygrabiłam je a jutro chciała bym je opryskać. U mnie róże jeszcze nie puszczają nawet oczek jeszcze śpią . Niektórym różom za kulkowałam
długie pędy . Mam cichą nadzieję ,że jutro będzie słonko. ;:4

Marysiu, co do róż będę sugerowała sie obrazkami, bo nazwy rabatówek są sprzeczne z obrazkami ale to nic grunt aby zdrowo rosły
i ładnie kwitły. Błotko już tężeje, jeszcze troszkę i nie będziesz musiała rozkładać chodniczków z iglaków ;:306

Obrazek

bazylia
Obrazek

Basiu, za to krokusami będziemy się cieszyły dłużej :tan Basiu, byłam w ogrodzie i przyjrzałam sie różom, z okrywowych
Red Fairy 5 sztuk wszystkie przemarzły do kopczyka, obok rosną Pink Fairy bez kopczyków zieloniutkie ;:333
Z jesiennych nasadzeń na 8 szt to HOT CHOCOLATE AMBER QUEEN NEV IMAGINE , odgarnęłam kopczyk a one praktycznie maja
czarne pędy, gdzie niegadzie przebija coś zielonego ;:145 . Przecież grudzień i styczeń był ciepły to miały czas na ukorzenienie sie
miały kopczyk a mimo to coś poszło nie tak . Pozostałe róże wyglądają, że poradziły sobie z mrozami . Zobaczymy jaki będzie stan róż
gdy zakwitnie forsycja . Teraz marcowe przymrozki mogą różom bardzo zaszkodzić ;:4

Obrazek


Obrazek

Julian, super, ze założyłeś własny wątek zaraz Cie odwiedzę ;:138

Iwonka , ja ciągle narzekam na zimno, już w dzieciństwie miałam ksywkę ,, piecuch,, mi nie przeszkadzają upały a jak zaświeci
rano słoneczko to dostaję takiej werwy i ochoty do pracy. Otworzyłam okno bo kosy tak cudnie gwiżdżą ;:224 aż miło posłuchać
wiosennego koncertu, to daje nam nadzieję. Moje kobee mają dopiero 5 cm do Twoich im jeszcze daleko, będę trzymała rękę na pulsie ;:4

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Macku, Miło mi Cię powitać w moim wątku, :wit
Jak tylko zakwitną to na pewno pokarze, na razie czekam na krokusy i tulipany itd.. ;:3


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

No cóż , mrozy były i się zbyły :wink: Już znowu mam wiosną . Trochę mi szkód narobiły w kwitnących kwiatkach ( Kalina Bodnanteńska) ale krzewy nie uszkodzone. Nic to , zaraz kwitną następne :wink: U mnie już ciepło, ani śladu zimy ale róże widzę mają czarne pędy, zwłaszcza te które pochopnie przyciełam w lutym kiedy było tak ciepło :( Mam jednak nadzieję ,że przy ziemi odrosną . Już nic nie tnę ;:306 czekam , dzisiaj trochę pograbiłam liście . Nie wiadomo skąd ich się tyle nabrało ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Karolach; niestety mrozy się całkiem nie zmyły...wracają w weekend podobno. Dzisiaj dzień jak marzenie, u mnie 18C. Hasałam po ogrodzie ale wiele zrobić się raczej nie dało.. za mokro.
Powyżej pokazujesz obrazek kroksomi. Masz je w ogrodzie? Pytam bo je zamówiłam, tak na próbę... i czekam na dostawę.
Jakie masz z nimi doświadczenie?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Karolinko, w przyszłą sobotę i niedzielę w dzień zapowiadają temperatury na minusie -5 -7 a w nocą nawet do - 11 ;:145
zima nie chce odpuścić, co za uparciuch ;:131 Z przycinaniem róż czekam aż zakwitnie forsycja, zeszłej wiosny róże przycięłam
w połowie marca, były zieloniutkie pędy, potem przyszło ochłodzenie deszcze przymrozki i róże mocno ucierpiały . Dziś przyjrzałam
się różom , wszystkie pędy są zielone, poza pędami róż z których jesienią przycięłam pędy bo chciałam je ukorzenić i parę róż
ucięłam do wazonu. W niosek z tego, że późną jesienią też nie należy przycinać pędów róż. Pogoda dziś była idealna to wszystkie
krzaczki opyliłam Promanal 60 EC a następny oprysk będzie Miedzianem . :wit zaraz wracam
:wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”