Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandeczko jak widzę nadal czarujesz. Tulipany niesamowite i w tylu kolorach.. Myślę, ze te cudowne wiosenne kwiaty w końcu przywołają wiosnę i zostanie ona u nas na dobre. U mnie prognozy są dobre. Pochmurno, ale temperatura na plusie. Nie wiem jak u Ciebie , ale życzę Ci słońca, ciepła i zdrowia i zapału do dalszej pracy w tym bajkowym ogrodzie ;:167
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witam :tan w pierwszy dzień bez mrozu ;:138 Dziś w ogrodzie troszkę poszalałam, odkryłam wszystkie róże, pozbierałam
hojne i mimo ,że miejscami leży jeszcze śnieg to w ogrodzie zrobiło się wiosennie ;:3
W niedzielę byłam na spacerku, było mroźno, słonecznie ale bardzo przyjemnie.
Śniegu w lesie jest wystarczająco, aby pojeździć na saneczkach i pobawić się śnieżkami a i bazie też już kwitną.

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Jadziu, Jak już wcześniej pisałam Kanne będę sadziła pod płotem razem z daliami. Jadziu gdyby nie forum to chyba nadal bym
róże kupowała na targu , dopiero na forum dowiedziałam sie o szkółkach i o różach wartych uwagi, ale róże zakupione na samym
początku, choć może są to przysłowiowe kopciuszki , mają lokum do końca .

Olu, ciekawe czy karpy Kann i Dalii przezimowały w piwnicy, dziś sprawdzałam na termometrze w piwnicy -2 czarno to widzę '
jak przemarzną to nowych już nie będę kupowała. U mnie Kanny kwitły , ale zauważyłam,że Kany pełne kwitną bardzo krótko .

Marysiu, Dziękuje za życzenia . Oj zdrówko sie sypie, starość nie radość, młodość nie wieczność , będzie dobrze .
W przyszłym tygodniu odbieram okulary, oj to żadnego kwiatuszka już nie przeoczę ;:306 Wiosna już tuż, tuż.

Eluniu, siewki ładnie rosną, pomidorki bedę już pikowała, ale kobea nie wzeszła a pozostałe kwiatuszki malutkie ,
myślę że do wiosny nadgonią. Widoczki są ładne,mam gdzie chodzić na spacery ale co do czystego powietrza to smog też daje nam
się we-znaki . Teraz już chyba nie ma znaczenie, miasto czy wieś, wszędzie się dusimy, dopóki będziemy palić węglem a na piece gazowe
nie wszystkich stać ,

Julian, jak będziesz sadził Szachownice, to posadź je w grupie , ja posadziłam pojedynczo i pojedyncze kwiatuszki nie dają efektu .

Mariusz, Dzięki ;:180 mam nadzieję , gdy zaświeci mocno słoneczko to wszystkie choróbska uciekną i będziemy kapać w ogrodach
jak pracowite kreciki , już dzisiaj troszkę popracowałam w ogrodzie. Teraz pójdzie sekator w ruch i kolej na przycinanie drzewek , winorośli
no nudzić już się nie będę , oby tylko słonko świeciło . ;:3

Obrazek\


Obrazek


Obrazek

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu a te krokusy to z tego roku czy "stare" ;:218 Oczywiście radę postaram się zapamiętać ;:224
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandeczko pogodę masz jak ja ;:138 Tak się dziś ciesze od rana. Cdowne te Twoje krokusy.. :D Moze i ja w tym roku pierwszy raz w życiu będę mieć swoje ...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu przyroda wie ,że już kończy się zima i zaczyna nam przypominać o nadchodzącej wiośnie.Ja jeszcze nie pracowałam w ogródku zbyt zimno nawet w ;:3 i szkoda zdrowia jeszcze zdążę posprzątać.Miłego ;:3 dnia, a co do róż to czy odmianowe, czy Kopciuszki wszystkie są śliczne ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandeczko widzę, że wiosna nie tylko wstąpiła w Ciebie energią ale i do lasu zajrzałaś :D Niestety już po słonku...ja też odkrywam co mocniej było okryte ale pomalutku, bo z ufnością pogodową u mnie kiepsko :;230
Nawet z brakiem mrozu trzeba się oswoić ;:306
Śnieg to i w ogrodzie u mnie jeszcze leży :wink:
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Julian,tegoroczne Krokusy i przebiśniegi mają dopiero centymetrowe noski na wierzchu, ziemia odtajała ale na jakieś 10 cm
pod spodem jeszcze jest zmarznięta wiec na ogrodzie stoi woda. Muszę zrobić opryski ale jest za zimno, jutro może uda mi sie
przyciąć winogron a z opryskami poczekam do wtorku. :wit

Olu, byłam teraz w ogrodzie i bardzo mało krokusów wyrasta, mam nadzieję, że nie przepadły, bo bardzo lubię te pierwsze
wiosenne kwiatki, miałam też posadzone w trawniku ale znikły.Jesienią muszę dokupić cebulek. ;:168

Jadziu, niby jeszcze wiosna nie jest w pełni, dopiero się rozkręca, ja nie mam czasu a co będzie jak zacznie się nawał prac
w ogrodzie. Na razie połowa siewek przepikowana, rozmnożyło się tego tyle, że zastanawiam sie gdzie to będę trzymała, parapety
zastawione. W suterenach mam duże okna, ale tam jest zimno i wolniej rosną. No trudno jakie urosną, to urosną, może wiosna będzie
ciepła to nadgonią ;:168

Marysiu, pogodę mamy zbliżoną ale spodem ziemia zmarznięta, próbowałam wyjść na ogród ale ziemia sie rozjeżdża pod nogami
szkoda trawnika z pracami muszę poczekać . Wzdłuż płotu biega Roki , trawnik tam znikną a psiaka muszę non stop niemal całego myć
pod prysznicem,czyścioszek ;:306 Wczoraj dostałam trzy róże, tylko mam zagwozdkę, gdzie je wcisnąć i jeszcze borówkę,
nie znam tych róż a przypuszczam że opis nie jest wiarygodny, przekonam sie latem. ;:4

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu widać ,ze byłaś na zakupach i jak tu wyjść z pustymi rękami to nie uchodzi :;230 Jeszcze nigdzie do marketów się nie wybrałam ale to dobrze ,bo kasa siedzi w miejscu.Dzisiaj też zaczęłam powoli robić porządki ,bo jak to w słoneczny dzień siedzieć w chałupie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Jadziu, wczoraj z okazji dnia kobiet , poza tradycyjnym bukietem tulipanów Zięć kupił mi 3 róże i borówkę amerykańską .
Śmieją się ,że na czas remontu ich mieszkania ja muszę mieć zajęcie, abym nie zaglądała co robią , a i dobrze bo, mogłabym wetknąć
paluszek tam gdzie nie trzeba :;230
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

U mnie to samo, strasznie mokro. Oby przyszedł ten zapowiadany "upał" 20C to ziemia odtaje szybciej.
Czy można już odkryć róże i je przyciąć czy poczekać jeszcze? U mnie zwykle jeszcze są spore przymrozki w marcu/kwietniu.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu zięć dba o Twoje dobre samopoczucie :wink:, więc nic tylko trzeba go chwalić .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Igala,kilka róż miały kamizeleczki z agrowłókniny, to je pozdejmowałam, ale kopczyków nie ruszam musi być ziemia
w miarę sucha i nagrzana. Tak samo nie spieszę się z przycinaniem róż, teraz przytnę, winorośl, Clematisy te co kwitną na pędach
tegorocznych i Hortensje bukietowe. Do końca marca pogodę zapowiadają nieciekawą , na przemian deszcz i słońce i nawet nocą
przymrozki.Patrząc na prognozy długoterminowe, to przypuszczam, że w marcu raczej nie będę przycinała róż .Sorry ale
taki mamy klimat na południu Polski. Życzę dużo słoneczka ;:3 ;:3 ;:3

Jadziu, masz rację zięcia należy chwalić, ale z umiarem aby nie obrósł w piórka, :;230 tak mówiła moja Mama. ;:4
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Taki klimat mamy nie tylko na południu. Na północy również ;:222 Też raczej się nie spodziewam, żebym mogła przyciąć róże w marcu. Ale te pierwsze zdjęcia wierzby prawie pozwoliły uwierzyć, że to już wiosna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”