Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu - moja Berolina wygląda identycznie jak Twoja żółta NN. Myślę,że Ania ma racjęna nią stawiając.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witam :wit

Basiu, oglądając Twój ogród, to masz same rarytaski , miedzy innymi to twoje różyczki wpadają do mego notesika ;:306

Ewelko, te różuyczki przy ściance to Rosarium Uetersen a w środku czerwona Sympatia. RU obecnie przekwita ale Sympatia
teraz sie rozbujała i dodatkowo puściła 2 długie pędy z masą paków na końcu . Jest bardzo sucho i niemal wszystkie róże okrywowe
zaatakował przędziorek i RU też nie oszczędził. ;:131

Ewuniu, maleństwa nieźle sobie radzą poza dwiema , Elfe i Amber Queen , ale mam nadzieje że do jesieni się rozrosną
i w następnym roku mnie oczarują.Ewuniu, biorąc pod uwagę miniony rok, wiosenne deszcze i zimno , przez które mocno ucierpiały róże
ten rok mimo braku deszczu jest bardzo łaskawy dla moich róż, poza jednym miejscem wysepką pod świerkiem. świerk jest olbrzymi
robi za parasol a jednocześnie podkrada różyczkom dużo wody .W takie upały nawadnianie kropelkowe było by zbawienne.
Róża That's Jazz, z braku miejsca musi rosnąć na łuku,ale u jej stóp posadziłam róże Andersen i nawet fajnie to wygląda.

Marysiu, jak nie lubię deszczu , to teraz czekam na niego z utęsknieniem.Węża muszę ograniczyć, bo za każdą wylaną kropelkę wody
płacę woda + kanalizacja . Oj nadchodzi zmiana , zerwał sie wiatr i nadciągając chmury , może coś pokropi , oby tylko gradu nie było ;:202

Mariusz, ten pierwszy różany festiwal już prawie zakończony, teraz tylko chodzę z sekatorkiem i przycinam zeschłe kwiatostany'
ale do jesieni jeszcze daleko więc będziemy sie cieszyli urokiem naszych różyczek.

Aniu, Ewuniu, dziękuje za podpowiedź , faktycznie może to być Berolina tylko mam mały problem jak ona będzie rosła w takim tępię jak do tej pory , buduję szeroki krzew i od wiosny osiągnęła już wysokość 90 cm a posadziłam ją przy chodniku ;:131

Kochani mam malutką prośbę może rozwiejecie moje wątpliwości. Kupiłam w szkółce r... róze o nazwie Myriam, w opisie jest
że ta róża jest w kolorze białym z lekkim odcieniem lilla . posadziłam ją w towarzystwie róż pastelowych a tu szok :shock: róża
zakwitła w kolorze intensywnego różu . Myślę że nie jes to róża Myriam tylko Pink Peace . Liczę na waszą pomoc. ;:180

to są zdjęcia róży kupionej jako Myriam.
Obrazek

Obrazek


Obrazek

fotki z 20 czerwca.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu, pogoda w tym roku faktycznie sprzyja różom, ale tez przydałoby się trochę deszczu.Piszesz, że u Ciebie się chmurzy, u nas tak się od poniedziałku chmury zbierają, ale jeszcze nie spadła ani jedna kropelka deszczu. Za to jest tak duszno, że zupełnie nie ma czym oddychać.
Teraz ruszył się wiatr, ale ochłody znikąd, bo powietrze nagrzane do nieprzyzwoitości. Zapowiadają ochłodzenie, więc może i deszcz w końcu przyjdzie i tego wszystkim życzę.
Swoja drogą, różyczki i tak masz cudnie kwitnące ;:63 ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu..w rozpoznaniu różyczki nie pomogę , niemniej mnie się podoba ale ja z tych co lubią kolorowo ale każdy ma swoją koncepcję ;:oj . U mnie przeszła burza, nie do wiary że wreszcie troszkę popadało i chyba jeszcze popada bo się chmurzy ;:173
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu ta okrywowa różowa to może Heidetraum
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu ta Twoja Myriam chyba jednak nią nie jest ,nie jest nią także Pink peace ,chociaż kolor kwiatu z prawej strony wskazywałby na nią .Jednak ten rozwinięty raczej nie http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l= ... &qn=1&qc=0 Cóz trzeba reklamować, a Myriam przecudnie pachnie, bo kiedyś miałam ją u siebie, jednak nie podobała mi się, bo nie chciała otwierać w pełni kwiatu,ale kwiaty ma bardzo duże .Masz bogate kwitnienia i chyba u Ciebie też podlewa ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu cudnie, cudnie i jeszcze raz cudnie ;:oj no nic tylko się zachwycać, u mnie też moje róże praktycznie zakończyły już kwitnienie, nie mam kiedy ich obciąć z tych sucharków :) hortensja też już kwitnie, u mnie dopiero nieśmiało zaczynają.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu Pink Peace rozwinięta nie wygląda tak jak Twoja, więc niestety musisz szukać dalej nazwy swojej róży, a może zareklamujesz u sprzedawcy?
Najważniejsze, że ogród masz mam nadzieję podlany, bo ja tak :D na parę dni spokój z wężem. Ja jeszcze nie mam kanalizacji, ale jak mi założą to i tak mnie będzie taniej kosztować nawet z podlewaniem. Ponoć sobota i niedziela ma być deszczowa.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Dziękuję Wandziu ;:196 Niestety moje róże bardzo cierpią teraz... chyba to wina zbyt słabe cięcia wiosną, bardzo oszczędzałam sekator i teraz albo pędy zainfekowane, albo w zasadzie całe róże... ;:223
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu masz u siebie normalną pianę róż. Ich kwiaty zalewają dosłownie Twój ogród , który w nich tonie. Nie mogę wyjść z podziwu. Wszystkie są tak cudowne. Widzę kilka odmian które posiadam , ale większość to cudowne całkowicie nieznane mi gatunki. U mnie róże zdecydowanie są już w stanie oczekiwania na kolejne kwitnienie, a barwami zaczynają czarować moje jednoroczne sadzoneczki . Na brak deszczu też nie narzekam w tym tygodniu .Mam nadzieję, że opady ożywiły i Twoje cudowne kwiatuszki..
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ja również podziwiam ścianę róż przy chodniku. ;:180 ;:180 ;:180 Efekt oszałamiający. Róże przepięknie wygladają.
Widziałam,że masz Hot Chokolate, jak Ci się ona sprawuje i jaka jest duża. Mam też od zeszłego roku. Jak na młodziaka, to ładnie kwitła w pierwszym rzucie nawet w tych upałach, a teraz wypuściła jeden nowy długi pęd. Posadziłam ją z tyłu, na razie aby ją zobaczyć to musiałam specjalnie do niej zaglądać. Mam nadzieję ,że jeszcze urośnie.
A z tych dwukolorowych jesteś zadowolona?
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu nie chowaj ogródka czekamy na fotki,
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wydłużona doba wszystkim by się przydała
Ja odwiedzam zaprzyjaźnione ogrody po miesiącu, albo i dłużej.
Ja miałam super kwitnienie w tym roku, ale Twoje chyba pobiło wszystko co widziałam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”