Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu już wiosna, czas na powrót na forum :) Czyżby róże Cię tak pochłonęły i utonęłaś w wirze pracy? :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witaj Wandziu
Super różyczki, sama jestem fanką tych kwiatków i mam trochę ich odmian.
W tym roku tez zakupiłam ok. 30 szt i planuję zrobić 5 rabatek z nimi wzdłuż ogrodzenia (3 do chwili obecnej już zrobiła ale wiatry u mnie wiejące trochę spowalniają moją pracę ).
Będę z miłą chęcią do Ciebie zaglądać i śledzić Twoje ogrodowe poczynania.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości i sukcesów.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Mija wiosna, lato już puka a ja wiecznie w biegu i nie miałam czasu na forum ;:145 . Przepraszam ale tak czasem bywa , mam chwileczkę wytchnienia
wie zrobię szybką wrzutkę paru różyczek .


Obrazek

Obrazek
That's Jezz polecam .
Obrazek

New Dawn. Pierwszy raz tak cudownie kwitnie.
Obrazek

Luis Ordie.
Obrazek

Flammentanz szkoda ,że nie powtarza kwitnienia, terminatorka.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Goldstern

Obrazek
To są róze ,które tworzą pergole , taką mini różaną ściankę, przy tej pergoli rosnie jeszcze róża Ilse Krohn Superior, ale bardzo slabo kwitnie.

Obrazek

Kolejne różyczki.


Obrazek


Obrazek
Elmshorn.
Obrazek
Gishela de Fragrande

Obrazek


Obrazek

Indigolette pnąca.

Obrazek
Limon Parade - Thomas Graham.

Obrazek

Iceberg

Obrazek

Dortmund

Obrazek

Charles Austin.

Obrazek

Rspsody in blu.

Obrazek
cdn. tym co mają Saharę w ogródku życzę deszczu a tym co mają nadmiar wody ,życzę słonka. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu nie tylko u Ciebie Sahara u mnie również i gdyby nie podlewanie to nie wiem jakby kwitły moje róże i nie tylko.Cudne są te różane ściany i calutki ukwiecony różami ogródek ;:167 ;:167 .Cóż trochę nas zaniedbałaś ,ale teraz każda z nas ma niedomiar czasu ;:196 Jak tam nóżka już wygojona
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wanadziu długo masz Ilse? U mnie chyba już 5-ty rok i dopiero w tym mocno poszybowała do góry i obsypała się kwiatami. Niestety upały nie pozwoliły nacieszyć się jej ciekawymi kwiatami.
Zresztą nie tylko ona zmaga się z wysokimi temperaturami, za to ich ilość jest imponująca.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu dzisiaj odrobinę pokropiło, ale co to jest kropla w morzu potrzeb! Wspaniałe róże one lubią taki skwar i chociaż szybciej przekwitają to kwiaty w pełni rozwinięte i zwichrzone deszczem :D Moja Rhapsody już przekwitła :wink: Więcej takiego spokojnego deszczu życzę :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Jadziu, zaniedbałam Was i to bardzo :oops: Sucho , roślinki umęczone, ja warzywka posiałam wczesną wiosna pod włóknina a ogórki hodowałam na parapetach , to mam ładne. Sąsiedzi posiali późno , przyszły chłody deszcze potem upały i nie mają dosłownie nic .Chciało by sie powiedzieć
'' przepraszam taki mamy klimat,, musimy sie przyzwyczaić. Róże zimę zniosły dobrze nawet ich nie okrywałam , ale zawsze jest jakieś ale
w moim ogrodzie grasują nornice i karczowniki wycięły mi 16 róż . Mimo że były pozbawione wszystkich korzonek, posadziłam je w warzywniku
/ zrobiłam im szpitalik/ i o dziwo prawie wszystkie puściły marniutkie pędy a 3 nawet zakwitły , może je odratuję ;:147
Nóżka wyzdrowiała ale i znowu to ale , wiesz co to jest rwa kulszowa wiec nie muszę tłumaczyć ;:131
Życzmy sobie zdrówka i łagodnego ,obfitego dżdżu :wit

Obrazek


Daysy, róża Ilse u mnie jest 3 sezon , myślę że potrzebuje jeszcze czasu. obok niej rośnie równolatka New Daw ,,ukorzeniona ,,
w tym roku dała czadu ;:333 natomiast New Daw kupiona w szkółce 2012 słabo sobie radzi , także do tego roku byłam zawiedziona na tej róży,
Jednak róże to istne indywidualistki, nie wszystkie lubią towarzystwo na pergoli , takim samolubkiem okazała sie New Dawn

Ilse
Obrazek
New Daw- trzyletni krzew ukorzeniony .

Obrazek

New Daw zakupiony 2012r na pergoli z róża Flammentanz po siedmiu latach ma tyle kwiatów , wcześniej to było maksymalnie
do 10 kwiatów.

Obrazek

Marysiu, u mnie od miesiaca nie padało, dziś rano był maleńki deszczyk, teraz sie przeciągają chmurki , może przyniosą deszczyk . w ubiegły
czwartek w Zabierzowie była ulewa a u nas nie spadła ani jedna kropelka , chmury deszczowe nas omijają .Oby nie nadciągało jakieś tornado :(


Obrazek

Teraz wkleję parę zdjęć róż zakupionych tej wiosny.
Róże: Laguna, Bajazo , Camelo, Liberta dopiero mają paczki a liberta rośnie w cieniu i bardzo marnie rośnie, jesienią muszę zmienic jej miejsce.

Marchenzauber - baśniowy cud

Obrazek

Patticot.

Obrazek
Amber Queen

Obrazek

Jazz

Obrazek
Dolomiti

Obrazek

Juanita. Różyczka będzie rosła w towarzystwie Balerinki i Star Profusion.

Obrazek

różyczka NN / marketówka/ pozostałe dwie marketówki jeszcze mają pąki.

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ochhh Wandziu o rwie mi nawet nie przypominaj ,bo dopiero po rehabilitacji [oczywiście prywatnej ] dochodzę do siebie .To cholerstwo trzyma i nie chce puścić a ogródek i dom czeka. Dobrze ,że udało Ci się odratować różyczki zniszczone przez karczownika .Kurcze po co takie elementy żyją chyba tylko po to ,żeby niszczyć rośliny. U mnie też dawno nie padało i też czekam na deszcz pozostaje tylko wężowe podlewanie a wodociągi się cieszą. New dawn cudnie zakwitła i jak widać na załączonym obrazku ukorzeniane róże lepiej rosną na własnych korzeniach. Zdróweczka Ci życzę i deszczyku ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu, moja Ilse rośnie w ogrodzie od 2015 roku, więc niedługo i Twoja będzie zachwycała, za to New Dawn zachwyca już teraz. Olbrzymia ;:138 ;:138 .
Życzę zdrówka ;:196 Wandziu i deszczu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu spodobała mi się róża Dolomiti :D To dobry rok dla róż zawiązały bardzo dużo pąków. U mnie tez deszcz nie dochodzi, ale widywałam te zjawiska jadąc samochodem w jednym miejscu ulewa, a kilometr dalej ani kropli! Chłodu i spokojnego deszczu życzę :wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu - kiedyś w jakimś markceie kupiłam podobną do Twojej czerwonej ( ostatnie zdjęcie) różyczki, kwitnie pękami i bardzo przypomina Ninę Weibul. Ma nieduże kwiaty i dorasta do 1m ( czasem mniej). Nie wyczuwam u niej zapachu. Może to ona?
W wątku u Daysy pytałaś o Lagunę - mam 2 krzaczki posadzone przy zejściu do Warty. Obie rosną w pełnym słoncu, kwitną jak szalone i doskonale się rozrastają. Trudno mi orzec, czy lubią słońce, ale chyba tak skoro tak świetnie rosną, ale ich kwiaty, podobnie jak wszystkie inne w tym roku nie wytrzymują na słoncu , zwyczajnie zasuszają się . Podlewam jednak rzadko i może to dlatego.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu różany koncert u Ciebie :) róże śliczne i obficie kwitną, to dobry rok dla nich :) do pełni szczęścia tylko deszczu brakuje :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Róże masz w tym roku gigantyczne. Co za okazy ;:oj
Nornice, karczownik- całe szczęście, że do mnie takie gadziny nie zaglądają ;:303 Pozdrawiam ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”