Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12950
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu mam New Image pnąca - drugi sezon - ale nie powiem aby była kapryśna, długo kwitnie, nie strachliwa na deszcz, u mnie na stanowisku słonecznym.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Aniu,łowiectwo to bardzo drogi sport, ale mimo to mamy coraz więcej myśliwych,aż strach iść na spacer do lasu czy pospacerować
po polach ;:131 Powojniki rosły mi w donicach na balkonie, jesienią wszystkie wysadziłam do ogrodu, zimą miałam problem z ociepleniem
donic a latem one rosły na przysłowiowej patelni, przypalały im sie liście i kwiaty, może w ogrodzie będzie dla nich odpowiednie miejsce.
Bardzo lubię 'Paul Farges rośnie pod świerkiem i jodłą gdzie ładnie okrył ziemię, która zawsze w tym miejscu latem była wypalona.
Co do róży New Imagine to mnie zaskoczyłaś ;:oj bo piszesz ,że masz ją pnącą a ja kupiłam jako rabatową i sprawdziłam w jednej szkółce piszą
wysokość 100/60m a F.. 100/150 m jestem za tym aby u mnie rosła w wersji mikro ;:306

Julian, mleczyk ma taki energetyczny kolorek a na dodatek jest cennym materiałem zielarskim, ja nawet lubię jak wiosną parę mleczy
i stokrotne zakwitnie na trawniku, aż żal mi wjeżdżać kosiarką , wolę mlecze niż kopce kretów. ;:306

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wando jakie piękne naparstnice ;:oj muszę je wysiać w tym roku ;:108 miałem kiedyś ale chyba wyginęły ;:224 Też wolę mlecze od kreta ;:108 mógłbym mieć cały trawnik w mleczach,a nie mieć kretów i innych szkodników...zdecydowanie ;:306
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Naparstnice oczywiście przepiękne ale moje serce skradlo zdjęcie łąki. ;:170. Przeurocze, łagodne, pogodne, spokojne... Czysta radość....
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Nie będę odkrywcza, bo uprzedziła mnie poprzedniczka.
Ostatnie zdjęcie łąki jest po prostu rewelacyjne - patrząc na nie ma się wrażenie, jakby się tam było.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12950
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ponadczasowe Naparastnice choć łąka wprost ideał.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu i mnie nie może zabraknąć w twoim pięknym, kolorowym wątku. ;:196 Róże na pergoli mnie zachwyciły. Moje chyba nigdy takie nie będą.
Powojniki też poruszyły moje ;:167
Ty już zaczynasz wysiewy a ja się zabrałam za remont i na nic nie mam czasu. Trawy muszę wysiać a nie wiem czy już bym nie musiała.... Koleusy muszę kupić bo pięknie wyglądają....a pomyśleć że kiedyś tyle ich miałam....
Moja Daisy też nie pójdzie dalej jak strzały usłyszy....nawet w odpust problem bo strzelają petardami. Wygłaskaj Rokiego od nas.... ;:167
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu..i ja także koniecznie muszę pochwalić piękne naparstnice ;:333 Masz dużo pięknych różyczek i powojników, mnie na nie zostały już tylko miejsca cieniste..słonka tam bardzo mało. :wink: Czy u ciebie w takich warunkach jakieś różyczki, bądż powojniki rosną. :?: . Uparłam się jak wół aby te miejsca cieniste rozjaśnić różami i powojnikami. ;:108 . Pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu mieszkasz w pięknej okolicy.....widziałam bo wybrała się na spacer. :lol:
Te łąki i polne ścieżki...coś cudownego i aż chce się oddychać. Zawsze urokliwe czy to zima czy letni czas. ;:167
Ciekawe jaki będzie ten rok dla hortensji ogrodowych i oby nie taki zły jak ubiegły. Liczę na obfite kwitnienie bo bardzo je lubię. Bukietówek mam więcej bo lepiej znoszą moje warunki i też je lubię ale ogrodowe od zawsze mnie zachwycały.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ojjj myślałam Wandziu ,ze jeszcze nie otwarłaś wątku a tu już czwarta stronka.Jednak co sobie obejrzałam w całości to moje ;:180 Mogłam chociaż w skrytości powzdychać nad twoimi cudami ;:167 . .Mnóstwo śniegu jeszcze leży na ogródku, u mnie coraz więcej go topnieje i coraz więcej widać gołych miejsc.Teraz już częściej będę zaglądać ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu Twoje naparstnice to ósmy cud świata :D Nigdy " na żywo" nie widziałam tego kwiatu. a na fotkach wygląda obłędnie pięknie :D Róż w tylu kolorach co na forum tez .. Dobra,ogólnie mało widziałam , bo mało kto w okolicy kocha tak swój ogród jak dziewczyny z forum i tak o niego dba :D Powojniki też ślicznie wyglądają . Mam nasionka i chętnie podjęłabym próbę rozmnożenia ,ale czytałam na forum ze bardzo trudno jest wyhodować tę roślinkę w ten sposób. Bardzo miło patrzeć na tak piękne kwiaty , gdy za oknem śnieżno- błotnista breja . Dziękuję Ci za piękne wspomnienie lata...
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witam ;:167 To jest dla Was wszystkich w grupie ;:167 Kochane Walentynki ;:167


Obrazek
kasia78
50p
50p
Posty: 66
Od: 2 lip 2011, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.podlaskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Tak, tak potwierdzam Wandziu. Twój ogród onieśmiela i powala na kolana(szczególnie przecudna pergola). ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
Widać kto o nie dba. Nie ma co, masz ty rękę do kwiatów. Gratulacje. Już nie mogę się doczekać nowych zdjęć. Róże przepięknie ci pozują.
;:138 ;:138 ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”