Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wanadziu długo masz Ilse? U mnie chyba już 5-ty rok i dopiero w tym mocno poszybowała do góry i obsypała się kwiatami. Niestety upały nie pozwoliły nacieszyć się jej ciekawymi kwiatami.
Zresztą nie tylko ona zmaga się z wysokimi temperaturami, za to ich ilość jest imponująca.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu dzisiaj odrobinę pokropiło, ale co to jest kropla w morzu potrzeb! Wspaniałe róże one lubią taki skwar i chociaż szybciej przekwitają to kwiaty w pełni rozwinięte i zwichrzone deszczem :D Moja Rhapsody już przekwitła :wink: Więcej takiego spokojnego deszczu życzę :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Jadziu, zaniedbałam Was i to bardzo :oops: Sucho , roślinki umęczone, ja warzywka posiałam wczesną wiosna pod włóknina a ogórki hodowałam na parapetach , to mam ładne. Sąsiedzi posiali późno , przyszły chłody deszcze potem upały i nie mają dosłownie nic .Chciało by sie powiedzieć
'' przepraszam taki mamy klimat,, musimy sie przyzwyczaić. Róże zimę zniosły dobrze nawet ich nie okrywałam , ale zawsze jest jakieś ale
w moim ogrodzie grasują nornice i karczowniki wycięły mi 16 róż . Mimo że były pozbawione wszystkich korzonek, posadziłam je w warzywniku
/ zrobiłam im szpitalik/ i o dziwo prawie wszystkie puściły marniutkie pędy a 3 nawet zakwitły , może je odratuję ;:147
Nóżka wyzdrowiała ale i znowu to ale , wiesz co to jest rwa kulszowa wiec nie muszę tłumaczyć ;:131
Życzmy sobie zdrówka i łagodnego ,obfitego dżdżu :wit

Obrazek


Daysy, róża Ilse u mnie jest 3 sezon , myślę że potrzebuje jeszcze czasu. obok niej rośnie równolatka New Daw ,,ukorzeniona ,,
w tym roku dała czadu ;:333 natomiast New Daw kupiona w szkółce 2012 słabo sobie radzi , także do tego roku byłam zawiedziona na tej róży,
Jednak róże to istne indywidualistki, nie wszystkie lubią towarzystwo na pergoli , takim samolubkiem okazała sie New Dawn

Ilse
Obrazek
New Daw- trzyletni krzew ukorzeniony .

Obrazek

New Daw zakupiony 2012r na pergoli z róża Flammentanz po siedmiu latach ma tyle kwiatów , wcześniej to było maksymalnie
do 10 kwiatów.

Obrazek

Marysiu, u mnie od miesiaca nie padało, dziś rano był maleńki deszczyk, teraz sie przeciągają chmurki , może przyniosą deszczyk . w ubiegły
czwartek w Zabierzowie była ulewa a u nas nie spadła ani jedna kropelka , chmury deszczowe nas omijają .Oby nie nadciągało jakieś tornado :(


Obrazek

Teraz wkleję parę zdjęć róż zakupionych tej wiosny.
Róże: Laguna, Bajazo , Camelo, Liberta dopiero mają paczki a liberta rośnie w cieniu i bardzo marnie rośnie, jesienią muszę zmienic jej miejsce.

Marchenzauber - baśniowy cud

Obrazek

Patticot.

Obrazek
Amber Queen

Obrazek

Jazz

Obrazek
Dolomiti

Obrazek

Juanita. Różyczka będzie rosła w towarzystwie Balerinki i Star Profusion.

Obrazek

różyczka NN / marketówka/ pozostałe dwie marketówki jeszcze mają pąki.

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ochhh Wandziu o rwie mi nawet nie przypominaj ,bo dopiero po rehabilitacji [oczywiście prywatnej ] dochodzę do siebie .To cholerstwo trzyma i nie chce puścić a ogródek i dom czeka. Dobrze ,że udało Ci się odratować różyczki zniszczone przez karczownika .Kurcze po co takie elementy żyją chyba tylko po to ,żeby niszczyć rośliny. U mnie też dawno nie padało i też czekam na deszcz pozostaje tylko wężowe podlewanie a wodociągi się cieszą. New dawn cudnie zakwitła i jak widać na załączonym obrazku ukorzeniane róże lepiej rosną na własnych korzeniach. Zdróweczka Ci życzę i deszczyku ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu, moja Ilse rośnie w ogrodzie od 2015 roku, więc niedługo i Twoja będzie zachwycała, za to New Dawn zachwyca już teraz. Olbrzymia ;:138 ;:138 .
Życzę zdrówka ;:196 Wandziu i deszczu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu spodobała mi się róża Dolomiti :D To dobry rok dla róż zawiązały bardzo dużo pąków. U mnie tez deszcz nie dochodzi, ale widywałam te zjawiska jadąc samochodem w jednym miejscu ulewa, a kilometr dalej ani kropli! Chłodu i spokojnego deszczu życzę :wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu - kiedyś w jakimś markceie kupiłam podobną do Twojej czerwonej ( ostatnie zdjęcie) różyczki, kwitnie pękami i bardzo przypomina Ninę Weibul. Ma nieduże kwiaty i dorasta do 1m ( czasem mniej). Nie wyczuwam u niej zapachu. Może to ona?
W wątku u Daysy pytałaś o Lagunę - mam 2 krzaczki posadzone przy zejściu do Warty. Obie rosną w pełnym słoncu, kwitną jak szalone i doskonale się rozrastają. Trudno mi orzec, czy lubią słońce, ale chyba tak skoro tak świetnie rosną, ale ich kwiaty, podobnie jak wszystkie inne w tym roku nie wytrzymują na słoncu , zwyczajnie zasuszają się . Podlewam jednak rzadko i może to dlatego.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu różany koncert u Ciebie :) róże śliczne i obficie kwitną, to dobry rok dla nich :) do pełni szczęścia tylko deszczu brakuje :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Róże masz w tym roku gigantyczne. Co za okazy ;:oj
Nornice, karczownik- całe szczęście, że do mnie takie gadziny nie zaglądają ;:303 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Piękne, rozrośnięte krzewy z mnóstwem kwiatów! Nie można chcieć więcej! New Dawn rzeczywiście pięknie kwitnie. Dwa razy próbowałam z tą odmianą ale zawsze miałam niedosyt kwitnienia na tej róży.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Graham Thomas jest cudowny, w kolorze, pokroju... i zdrowotności. ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Widzę Wandziu, że i Ty zrobiłaś sobie przerwę, ten sezon nie cieszy, susza zbiera straszne żniwa w ogrodach.Nic dziwnego, że nie ma ochoty na pokazywanie popalonych, zwiędniętych kwiatów.
Co prawda, u Ciebie nawet teraz ogród wygląda wspaniale, nie widać by ogród ucierpiał. Czytam jednak, że Ciebie dorwała niedyspozycja, życzę wobec tego zdrówka i szybkiego powrotu do nas ;:196 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Jestem zdziwiona, że u Ciebie susza.
Moi znajomi z Krakowa piszą, że u nich cały czerwiec bez przerwy padało.
Ale dla róż deszcz akurat w okresie kwitnienia to niezbyt dobra sprawa, bo zmoczone niezbyt dobrze wyglądają
A Twoje faktycznie wyglądały pięknie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”