Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

;:111 Przepięknie u ciebie, wyobrażam sobie ten różany aromat!!!
czy masz krokosmie w tym roku może? Bo ja wsadziłam 10 cebulek i tylko 1 troszke wystawia nosek...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Igala :wit Ja posadziłam 50 cebulek krokosmi i wzeszły mi tylko 4 , kupiłam też kilka odmian czosnków ozdobnych i irysków ;:145
nic nie wzeszło, sprawdzałam cebulki, wszystko zgniłe w ziemi.Z krokosmie dostałam od znajomej 50 cebulek wyglądały zdrowe
ładne cebulki, teraz mi głupio, bo jak On zapyta o kwiatki to co ja jej powiem a specjalnie przyjechała z tymi cebulkami, aż z Kieleckiego ;:131


Obrazek

róża MINERVA

Obrazek
róza NEW IMAGINE


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Piękna alejka różana. Wandziu Tobie nie powschodziły cebulki a u mnie to co wzeszło zjadły ślimaki. Jak nie urok.. to srebrne wesele ;:306
Dobrze, ze rok , jak na razie łaskawy dla naszych panienek. W tym roku dają czadu na całego, odbijają sobie poprzednie 2 sezony.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu nie wiem czy już wróciłaś z różanego ogrodu...czy tam jeszcze spacerujesz. ;:138
Kochana ja bym Hansę przycięła bo ona powtarza kwitnienie i znowu można będzie dorobić coś z płatków.
A jeżeli nie przytniesz to wytworzy owoce, które możesz też wykorzystać na jakieś nalewki czy wina jak robisz...bo ja tylko przetwarzam płatki. :D
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu pięknie Ci kwitną te różane królewny. A ta wspinająca się róża?? Toż to różany potwór. ;:108
Czy róża Monaco jest u Ciebie duża? Moja niska a mocno rozpiera się na boki. ;:131
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu cudna różana alejka i nie tylko alejka ;:167 Różany potworek też cudny no i widzisz niedaleko pada jabłko :;230 jak i córcia z zięciem zachorowali na różaną chorobę .To nieuleczalne :;230 ,a 150 krzewów to jest co obrobić
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu pięknie , lubię takie alejki , a róże kwitną i kwitną ;:3 ;:3 ;:3
Ja też miałam kroksomie , tylko parę cebulek wzeszło reszta zgniła, a te czy zakwitną to też znak zapytania , ale za to latria u mnie w tym roku jest ładna , jak nigdy.Tylko brak deszczu , podlewanie nic nie daje , jak żar leci z nieba ;:168
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

;:63 Wielkie brawa za różaną aleję, przepięknie to wygląda.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandeczko prześliczne róże i też mam jedną puszczoną na drzewo ;:63 ;:63
Mam podobne doświadczenie z crocosmią i wiesz dochodzą do wniosku że ona nie lubi naszej gliny. Lubi piaszczystą glebą. Może jeszcze kiedyś spróbuję tylko rozluźnię mocno glebę.
Masz dużą kolekcją przepięknych róż ale zaciekawiła mnie ta https://www.fotosik.pl/zdjecie/715bd2fbb7aecb89 chyba nie podałaś nazwy ;:180
Pozdrawiam serdecznie ;:196
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wando Prześliczne róże ;:138 Sąsiedzi mają darmowy krajobraz jak z jakichś ogrodów pałacowych i perfumy, które unoszą się w powietrzu ;:306 Kolekcję masz bardzo sporą ;:215 I jak przyciąć w odpowiednim terminie aż tyle krzewów :?: ;:oj Pewnie zaczynasz już w styczniu, by skończyć pod koniec marca :lol: Widzę, że masz jeszcze "troszkę" trawnika... ;:306 Jeszcze trochę i będzie tam pewnie rabata z różami, które tak bardzo wszyscy uwielbiamy ;:173 Piękny masz ogród ;:168
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

U ciebie jest niebiańsko i rajsko ;:79
Czyli wygląda że krokosmie kielkują 1 na 10.... Ja im dałam wspaniałej gleby zmieszanej z piaskiem a i tak nic... A ile podlewania...
Te cebulki co sprawdziłam to są i ich nic nie rusza.... Dziwne :roll: Ale wyleczyłam ssie z nich już i to skutecznie :!:
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu - ale u Ciebie ładnie! Piszesz, że róże Ci przekwitają? To witaj w klubie! Od czasu, gdy zaczęłam je zapraszać do siebie , nigdy jeszcze tak szybko nie przekwitały. Zawsze na koniec roku szkolnego robię u siebie w ogrodzie "nadzwyczajną radę pedagogiczną',podczas której nie ma mowy o uczniach, a pieczemy kiełbaski na ognisku, śpiewamy i cieszymy się wakacjami. Koleżanki każdego roku zachwycają się cudnie pachnącymi rożami. W tym roku części nie zobaczą - przekwitła już zupełnie Dauble Delight, przekwita Mary Rose, Pashmina, Aphroditanawet Bajazzo już kończy. Pewnie, że to tylko jakiś procent, ale Dauble Delight jest przecież wyjątkowa. Za to będą widzieć w pełnym rozkwicie Piano i Weding Piano, bo te dopiero rozpoczynają. Oby zdążyły zobaczyć Abrahama! Porównuję kiwtnienie rok do roku właśnie w tym okresie, bo od wielu lat w tym samym czasie mam ogrodową imprezkę.
Twoje róże nie wyglądają na zmasakrowane słońcem. Osłaniasz je parasolem? ;:180
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandeczko cudowne widoki. Różyczki we wszystkich kolorach tęczy i ta alejka - boska po prostu :D Z całęgo serca podziwiam Twój ogród i gratuluje tak cudownej kolekcji,,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”