Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witam :wit

Na forum z Wami miło spędziłam chwile od 2014 r. ;:4 na pewno nie był to stracony czas, dużo od Was się dowiedziałam o uprawie
róż i kwiatów. Spacerując po ogrodach, zobaczyłam wiele ciekawych kwiatów i roślin, których wcześniej nie znałam ;:131
Właśnie mija rok od założenia pierwszego wątku, nadszedł czas na kolejną część, którą nazwałam Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze.
Bedę tam wstawiała zdjęcia nie tylko z mojego ogrodu, ale i z moich wypadów po okolicy.
Kochani! Do nadejścia wiosny pozostało 52 dni ;:138 na zachodzie i w centralnej Polsce pojawiły się już pierwsze wiosenne kwiatki.
Mamy styczniową wiosnę ;:3 a na Jurze zimno mokro i topniejący śnieg. ;:131
Aby zapomnieć o szarudze za oknem, chętnie zaglądamy do folderów z kolorowymi zdjęciami naszych kwiatów.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Cześć :wit
Jestem w Twoim wątku (piszę) pierwszy raz.Cudowne fotki ;:138 Jeszcze trochę i będziemy robić nowe ;:108 Nie mogę się doczekać Wiosny :wink:
Obrazek
Pozdrawiam :uszy
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ja też się wpisuję od samego początku :)
Co to za azalia? Pachnie?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ależ powiało wiosną ;:215 , ja też już za nią tęsknię, zwłaszcza w takie pochmurne, deszczowe dni. Azalie masz prześliczne, takie energetyczne kolorki, najpiękniejsze, zwłaszcza wiosną, kiedy spragnieni jesteśmy koloru.
Życzę Ci udanego sezonu ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu, gratuluję drugiego wątku ;:oj
Udanego sezonu ;:167
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Julian, miło powitać Cię w moim wątku :wit Za wiosną i ogrodem pełnym kwiatów ,zapachem koszonej trawy już tęsknie'
ale na wiosnę przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo zima tak łatwo nie odpuści. Cały luty ma być zimowy, śnieżna zima też ma swoje uroki ;:3

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Madziu, do Azalii nie mam szczęścia z 8 krzaczków, ładnie rośnie tylko ta żółta a pozostałe są takie marniutkie . Zeszłej zimy styczeń był
bardzo mroźny i przemarzły 2 azalie japońskie . Mam też Azalie o intensywnym kolorze łososiowym ale obecne miejsce jej nie pasuje i muszę ją przesadzić , rośnie między cyprysikiem a hortensją - marniutka- ziemia raczej kwaśna a mimo to słabo rośnie. ;:168
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Tą azalie kupiłam w szkółce ogrodniczej w dużej donicy , bardzo słabo rośnie , może potrzebuje czasu ;:131

Daysy, po ostatniej zimie i mokrej wiośnie , niemal wszystkie róże musiałam ciąć do kopczyka , tak sie zastanawiam ;:131 róże
Graham Thomas i Alchymist zeszłej zimy miałam okryte, jedną agrowłókniną a drugą matą słomianą dodatkowo gałęzie z jodłyi to róż nie uchroniło przed przemarznięcie i tak się właśnie zastanawiam, czy jest sens róże okrywać czy nie wystarczy tylko kopczyk :?: Graham T odbudowały krzaczek ale Alchymist w połowie lata usechł ;:131

Obrazek

Obrazek
Grahamek lubi sobie usypywać dywanik z płatków, kochany śmieciuszek ;:306

Martuniu, Pozdrawiam Cię gorąco ;:168 dbaj o swoje różyczki na balkonie , bo zima na południu Polski ma nam w lutym pokazać swoje
lodowe pazurki. ;:168
Parę kolorowych fotek, 50 dni do wiosny ;:3

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu,
a czy wiesz, jaka to konkretnie odmiana, chodzi o tą żółtą azalię na pierwszym zdjęciu.
Jeżeli nie wiesz, to drugie pytanie: czy ona intensywnie pachnie?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Magdo, tą żółtą Azalie kopiliśmy w 1982 r w sklepie geesowskim, zapewniali nas, że to jest Magnolia, wtedy jeszcze nie umiałam odróżnić poszczególnych roślin, ależ było nasze rozczarowanie jak zakwitła. Ona nie pachnie. ;:131

Obrazek

Ten Rododendron też w moim ogrodzie jest od 1982r. Dwa lata temu odmładzałam go bo zaczął schnąć, radykalne ciecie pomogło.
Obrazek

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ja będąc w czerwcu zeszłego roku w Szklarskiej porębie,spotykałem tak cudownie pachnące azalie ;:224 W Wielkopolsce rzadko coś takiego się spotyka...
Piękne zdjęcia,a azalii można pozazdrościć (tak pozytywnie ;:138 ) ;:167 ;:167 ;:167 ...róż też ;:224
Lubię zimę,ale nie lubię kiedy nie ma śniegowej kołderki,a jest mróz :evil: to jest najgorsze ;:219
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Julian, ale w Wielkopolsce klimat jest łagodny, który sprzyja w uprawie azali i rododendronów, tak jak i w Niemczech. w Hannoverze
widziałam prawdziwe olbrzymy a jak zakwitły' to jeden kwiat ;:167 Moja sąsiadka Azalie i rododendrony osłoniła zwartym i wysokim parkanem
z tuj i świerków od północo wschodniej strony i jej azalie cudownie kwitną w przeciwieństwie do moich. Zimę uwielbiam , białą ,mroźną
a w dodatku jak śnieżnik skrzy się tysiącami diamencików w słońcu. Uwielbiam spacery w takie dni ;:138

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witaj Wando piękne róże i azalie u ciebie. Przede wszystkim zapachniało wiosną u Ciebie ;:138
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wando,
azalie bardzo dobrze znoszą nawet silne mrozy (około -30), ale w zimie, kiedy śpią.
Natomiast wiosną, kiedy rozpoczynają wegetację, nawet mały przymrozek niszczy pąki.
Może dlatego, a nie z powodu zimowych mrozów, część Twoich azalii słabo kwitnie, a u sąsiadki, w osłoniętym ogrodzie, cień termiczny chroni rośliny między innymi przed przymrozkami.
U mnie w osłoniętych częściach ogrodu wiosenne przymrozki także robią dużo mniejsze szkody niż na otwartej przestrzeni.

O żółtą azalię pytałam, bo przypomina pontyjską, ale to nie ona, skoro nie pachnie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Zapowiada się piękny wątek, więc zostaję :D
Zdjęcia wiosny tylko mnie teraz trzymają przy życiu. Ciagle daję sobie po łapach, żeby jeszcze nic nie siać. Chcemy wiosy,ale wiadomo, że dla roślin choć trochę zimy jest wskazane.
Pozdrawiam i czekam na wiosenne fotki.
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”