Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Zablokowany
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Cieszę się że,wróciłaś ;:196
Jak nie kochać panienek jak jeszcze o tej porze roku cieszą nasze oczy.
Czy stosowałaś kiedyś nawóz jesienny do róż?
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko ;:167 dasz Sobie radę,masz tyle zapału i energii do róż, ogrodu, to i z pracą zawodową dasz sobie rade ;:215
róże masz cudne ;:167 jednym słowem brak słów, wszystkie mi się podobają ;:167
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, ;:196

wielkie brawa dla Grahama, że nie zawiódł swojej ogrodniczki ;:138 ;:138 ;:138
Tak to jest, kiedy ludzie nie są zaangażowani w ogrodowe sprawy.
Dla nich róża to róża a już szczegóły to fanaberie. :;230
Czasami odwiedzający mnie goście zachwycają się takimi rzeczami, które ja odpuszczam.
Tak mam z trawnikiem, który sobie rośnie jako tako.
Dla mnie wystarcza, aby był zielony a jak nie jest z powodu suszy, to czekam na deszcz.
A i tak ludzie się zachwycają, że taki to z niego dywanik. :lol:
Tylko sąsiad , pielęgnujący swój trawnik, zwrócił uwagę, że rosną w moim chwasty oprócz trawy. :;230
Ostatnio mnie kusi, by dosiać do trawy taką drobną koniczynę. Ta, nawet , jak jest susza, daje piękną zieleń.
Widziałam taki trawnik u koleżanki i bardzo mi się spodobał.

Dorotko, Twoje róże zachwycają ale jak pomyślę , ile musisz kopczyków usypać to Ci ..... ;:168
Pogodnych i słonecznych dni ;:3 życzę na pracę w ogrodzie.
:wit
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, podziwiam Twoje róże za piękne kwiaty ale też liście, które jak widzę, są w świetnej formie pomimo deszczu. Życzę Ci więcej czasu dla siebie, dla ogrodu i dla Forum. Masz tak dużo róż i Twoje doświadczenia są bardzo cenne. Czy możesz napisać w jaki sposób tniesz Schloss Eutin? Moja jest młodziutka ale w tym roku rozrosła się znacznie. Mam zamiar dobrze ją okryć przed zimą, żeby nie stracić żadnego pędu. Ale być może wystarczy jeżeli będzie żywa tylko pod kopcem?
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Czyli zmiana pracy nie wyszła na lepsze?
Mam nadzieję, że to tylko chwilowa sytuacja, że na razie musisz się zapoznać z nowymi obowiązkami i dlatego jesteś zmeczona i zestresowana.
Ten rok faktycznie nie jest najlpeszy dla nas ogrodników.
Przynajmniej od połowy sierpnia. Zdecydowanie za mało słońca.
Życzę uspokojenia i odpoczynku ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko jak dobrze,że się odzywasz :wit ;:196 Nowa praca i nowe obowiązki i wyzwanie.Na pewno dasz sobie radę,bo jak 200-tkę róż ogarniasz to i w nowym miejscu z czasem się ułoży ;:215
Wczoraj oglądałam ofertę Rosap i mam typy nowość Kordesa i Delbarda,walczę i nie wiem,czy dojdzie do zakupu,czy pozostanie do wiosny ...najpierw się prześpię z tą myślą,bo jak pomyślę o kopczykowaniu to mi się odechciewa ;:303

Powodzenia ;:108
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, jak oglądam Twoje róże - takie wielkie krzaki.... to się zastanawiam ile będę miała u siebie niedługo przesadzania :( ...
Mało tego,to ja sadziłam po dwa, trzy krzaczki koło siebie, z tej samej odmiany.
Przesyłam jesienne pozdrowienia Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, Twój ogród w pełnym kwitnieniu ;:oj , a ja myślałam, że to letnie fotki ;:138, żeby chociaż jedna z moich róż tak wyglądała w październiku jak Twoje ;:224 , masz dziewczyno prześliczne róże. Prawdziwa różana królowa z Ciebie ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. ;:138 Róże przyszły do mnie dzisiaj. Chyba przewidziałam Twoją odpowiedź :D i zmodyfikowałam swoje zamówienie na rzecz właśnie mniejszych krzaków i kilku pasteli. Namoczyłam je teraz w wiadrach , będę sadzic pojutrze, i właśnie zastanawiam się, czy na noc wnieśc te wiadra do domu, czy mogą stac na dworzu /w nocy może byc koło zera/.
Nową porcją zdjęc sprawiłaś wielką radośc . Będę cierpliwie czekac na następną.Życzę, aby życie zawodowe szybciutko się uprzyjemniło ;:3 .
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Mam Rosengrafin Marie Henriette i cieszę się, że tak może wygladać jesienią ;:63 . Moja jest z ub. roku, więc wszystko przed nią ;:131 .
Fakt, pogoda obrzydliwa, nic nie można zrobić. Na szczęście róże zdążyłam posadzić w bezdeszczowy dzień, ale tulipanów już nie. Czekam ;:65 .
Deszczu już faktycznie za dużo, mój piach pochłania go jak gąbka i dość głęboko jest mokro. Nie da się jednak wyjść nawet na trochę; może odpuści :roll: .
Nie opadły jeszcze licie z magnolii, a te muszę wygrabić, bo są grube i ciężkie, a drzewo ma ze 4 metry. Resztę zostawiam, bo i tak wszystkiego trzeba wiosną 'dotknąć' ;:224 .
Życzę Ci energii i pozytywnego myślenia, a wszystko się uda ;:196 .
Jak to było w piosence Zdzisławy Sośnickiej?: ... " uwierz w siebie, po prostu i zwyczajnie, uwierz w siebie, a los się resztą zajmie"... .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Wszystkie piękne, ale w tej aurze nic tak nie cieszy jak ciepłe kolory Bathsheby czy Clair Renaissance ;:131 Nie znoszę listopada... :? Potem jakoś będzie :wink:
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witaj Dorotko,
miło, że mimo wszystko znalazłaś czas na forum. Różyczki jak na tą porę roku wyglądają świetnie.
Mam nadzieję, że wkrotce wszystko się poukłada, bo zmiana pracy powinna wiązać się przecież ze zmianą na lepsze? Tego z całego serca życzę.
U mnie też roboty pełną parą, prace jednak jeszcze nie w pełni zakończone.
Nie jestem pewna, czy chcesz poznać imiona wszystkich nowych 33 panienek ;)
Z Austinek (bo to zapewne Cię zainteresuje :wink: )
Tranquility, Boscobel, Darcey Bussel i Princess Anne. Pozostałe to w większości sprawdzone Kordeski. Cieszę się, że wśród nich znalazła się także Queen of Hearts, przepięknie prezentuje się w Twoim ogrodzie. Gdyby choć w 1/3 była tak piękna jak u Ciebie, będę zachwycona ;)

Kiedy się trochę ogarnę, może uda się otworzyć wreszcie mój własny wątek ;:oj

Czekam z niecierpliwością na wspominkowe zdjęcia Twojego rajskiego ogrodu ;:167
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witajcie! :wit

Dziękuję wszystkim za wpisy i ciepłe słowa ;:168 Odpowiem w wolniejszej chwili a w zamian chcę Wam pokazać świeżutkie zdjęcia z dzisiejszego dnia. Myślałam, że pozostaną tylko wspominki a tu nadal róże cieszą kwiatami, więc jak ich nie pokazać i nie pochwalić za wytrwałość? ;:138 ;:167
Wyjątkowo ciepła jesień sprzyja i pomimo listopada, sporo róż w dalszym ciągu kwitnie ;:oj Nie pamiętam takiego sezonu, żeby o tej porze było tyle kolorów w ogrodzie. Niedziela była cudownie słoneczna, ciepła i wprost zapraszała do ogrodu. Wykorzystałam ten dzień nie tylko do zrobienia kilku zdjęć, ale również przygotowałam dołki pod róże. Przesadziłam She Loves You, Chandos Beauty (to jej ostatnia szansa) a także posadziłam do gruntu trzy róże z donic. Niby niewiele zrobiłam, ale samo przebywanie w ogrodzie i na słońcu było bardzo przyjemne :D


A teraz świeżutkie zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Voyage pewnie nie zdąży rozwinąć kwiatów, ale przyjemnie jest popatrzeć na tak cudownie pękate pączki w listopadzie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec sesja rekordzistki pod względem ilości kwiatów w listopadzie ;:167 Ale nie tylko, bo ona ogólnie należy do tych kwitnących 'na bogato'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już bardziej listopadowe klimaty

Obrazek

;:100
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”