Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Alexio ;:196 Zarumieniłam się od takiego komplementu :oops: Sezon faktycznie dziwny, no i ta wiosna, która przyczyniła się do opóźnienia kwitnienia, a na dodatek wielu z nas przyczyniła sporo kłopotów.

Obrazek

Obrazek

Aniu Ann_85 ;:196 Witaj i delektuj się do woli. Takie słowa to balsam dla moich uszu... :)

Dla Ciebie Księżniczka Anna

Obrazek

Obrazek

Jagna, cieszę się, że nadal chcesz mi towarzyszyć ;:196 Panny się starają, bo oddaję im swój cały wolny czas. Karmię, poję, bronię przed szkodnikami, rozmawiam, czasem pogrożę i po prostu kocham. Mam nadzieję, że z wzajemnością... ;:167
Czy Twoja Granny ma tendencję do wyłamywania pędów? Dzisiaj zauważyłam całkiem nowy, piękny pęd wyłamany u samej podstawy. Nie mam pojęcia o co chodzi? Nie przejęłam się za bardzo, bo ona i tak ogromnych rozmiarów, więc braku jednego pędu nawet nie widać, ale zastanawia mnie to trochę Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu Annes77, liczyłam na to, że będziesz chciała mnie odwiedzać i bardzo mnie to cieszy ;:196
Olivia ma nie tylko kwiat, ale całkiem sporo pączków. Rozrosła się przez ten jeden sezon bardzo ładnie, tworząc niewysoki, ale dość pękaty krzaczek. A, że bardzo dobrze przezimowała, to nie musiałam jej mocno ciąć.
Nie jestem pewna czy to Amelia Nothomb? Poczekam na tę prawdziwą i wtedy porównam, ale odnoszę wrażenie, że to jednak inna panna.

Obrazek

Obrazek

Basiu ;:196 Cieszę się, że podobają Ci się kwitnące panny. Francois Juranville mam od wiosny 2011 roku. Pierwszej zimy, mocno zmarzła i cięłam ją prawie do poziomu kopczyka. Potem na kwiaty czekałam aż do następnego roku. Ta zima też nie była dla niej zbyt łaskawa. A może nawet nie sama zima, co wiosna nabroiła bardziej. Wiele pędów musiałam wyciąć do zera, a i w tej chwili są takie, na których żółkną liście. Na dodatek kopie pod nią kret, co też nie pomaga :evil: Po kwitnieniu będę ją musiała mocno przyciąć, bo będzie robiony taras i musi być dojście. Potem M zamontuje jej nową pergolę i mam nadzieję, że za to cięcie się na mnie nie obrazi.

Obrazek

Obrazek

Ewuniu, witaj różana koleżanko ;:196 . O Francois Juranville napisałam w odpowiedzi do Basi. To duże różysko i zawłaszczyła dla siebie całą pergolę. Biedny Pilgrim nawet nie ma szansy, żeby na niej zaistnieć. Wydawało mi się, że mogą stworzyć fajny duet, ale Pilgrim nie rośnie tak jak sobie wyobrażałam i przy wielkiej Francois nie ma szans.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasiu, dziękuję, że jesteś ;:196 Rozgość się proszę. Prawdziwa różana uczta jeszcze przed nami. Ogród zmienia się teraz z każdym dniem, a nowych kwiatów wciąż przybywa. Żebym tylko mogła ogarnąć ilość zdjęć, bo to zmniejszanie i opisy zajmują mnóstwo czasu, to zarzucę Was fotkami do znudzenia ;:131

Obrazek

Obrazek

Martusiu
;:196 I cóż ja mam odpowiedzieć na takie słowa? Jest mi niezmiernie przyjemnie i dziękuję w imieniu różyczek ;:168 Zdjęcia robię każdego dnia i to coraz więcej, więc będzie jeszcze co oglądać nawet w długie zimowe wieczory.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu Margo, u mnie również są inne rośliny, ale to róże królują niepodzielnie i chyba już tak pozostanie. A na punkcie angielek dostałam kompletnego bzika i jak na razie brnę w tym szaleństwie coraz głębiej ;:306 Angielki potrzebują trochę czasu aby pokazać się z tej najpiękniejszej strony. Ot, choćby taka Eglantyne, na którą to trochę narzekałam, że mała, że skromnie kwitnie... A ona jakby na przekór w tym roku pokazała mi, że warto było czekać na te jej cudne kwiaty, a ich ilość wreszcie jest satysfakcjonująca.
Na Tradescanta czekam niecierpliwie. Pokazał już kolorek ;:65

Obrazek

Obrazek

Elu, bardzo się cieszę, że zechciałaś przyjść ;:196 Do Austinek potrzeba trochę cierpliwości. One nie zawsze w pierwszym roku zachwycają. Często najpierw się budują, a o reszcie nie myślą. Są też i takie, które od razu powalają swoją urodą i z miejsca podbijają nasze serce. Wszystko pewnie zależy od wigoru samej odmiany, podkładki, miejsca, sadzonki...Ale zapewniam Cię, że warto być cierpliwym ;:108

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jedna przerwa...
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Fantastyczne widoki! Jestem zachwycona! Masz mnóstwo róż innych niż ja i to mi się podoba, bo pozwala mi marzyć o kolejnych i kolejnych.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Jadziu ;:196 Wejście smoka to za dużo powiedziane, ale te starsze dziewczęta naprawdę się starają ;:108 Prawdziwą Amelię Nothomb mam od ubiegłego roku i lada moment zakwitnie, więc myślę, że będę mogła porównać. Póki co nie jestem pewna, bo jednak Amelia ma chyba ciut mniejszy i chyba bardziej wybarwiony kwiat.

Obrazek

Obrazek

Wiolu
;:196 Cieszę się, że znalazłaś chwilę żeby wpaść. Austinki już częściowo kwitną, a rabaty z każdym dniem coraz bardziej kolorowe. Piękny mamy czas i niech nam trwa jak najdłużej ;:108

Obrazek

Obrazek

Aniu Minnie, jak miło, że jesteś ;:196 Czekałyśmy na te piękne chwile wiele miesięcy i teraz chciałoby się je zatrzymać jak najdłużej. Czerwiec należy do królowych, które czarują z każdą chwilą coraz bardziej. A najbardziej czekam na tegoroczne debiutantki. Kolejna już pokazała swoje kwiaty. Lada chwila sypną kwiatami następne...Uwielbiam ten dreszczyk emocji kiedy po raz pierwszy mogę popatrzeć na nową różyczkę ;:97

Obrazek

Obrazek

Joasiu
;:196 różanych zakupów nie potrafię sobie odmówić, a jeśli na dodatek krzaczki są dorodne, to ręce same się wyciągają. Miałam ochotę na więcej, ale rozsądek jednak wziął górę. Amelie mam i jest już ładnie zapączkowana. Będę porównywać z tą nn.

Obrazek

Obrazek

Kasiu vimen ;:196 będą i pozostałe, jeszcze kilka dni i większość rozkwitnie.

Obrazek

Obrazek

Aniu Pulpa ;:196 U mnie jesienne nasadzenia słabiej wystartowały niż te sadzone wiosną. Niektóre jeszcze ani myślą o pączkach, ale czekam cierpliwie, bo to młodziaki, więc mają czas.
M zawsze narzeka, a tym razem mnie zaskoczył, że nic nie powiedział. Jak widzi i czuje zapach kwitnących róż, to często sam pyta o odmianę. Ostatnio testował moją wiedzę i pytał mnie wskazując jakąś różę, o jej imię. Powiedziałam mu, że wiem, gdzie rośnie każda moja dziewczynka. Nie bardzo chciał uwierzyć, ale po kilku pytaniach chyba jednak uwierzył, że znam je doskonale i nawet te najmłodsze już wskazuję bez patrzenia na etykietę ;:224 Zdjęć narobię, nie ma obawy, żeby tylko panny kwitły przyzwoicie to będzie co oglądać.

Obrazek

Obrazek

Krysiu ;:196 Panny się starają, a podkarmione końskim złotkiem nie mają chyba wyjścia i chcą się odwdzięczyć.
Popatrz, zapał i miłość do królowych jakoś nie chce mi przejść. Ba, mam wrażenie, że nawet się pogłębia :;230

Obrazek

Obrazek


Ewuniu, dziękuję ;:196 To dobrze, że możemy wzajemnie oglądać nasze pannice. Potem jak się naoglądamy to różana lista znów się wydłuża...I tak w nieskończoność :;230 Tylko skąd brać miejsce na nowe chciejstwa? Z tym już znacznie gorzej, ale marzyć zawsze możemy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłych snów ;:100
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

:wit Cześć Dorotka, bardzo żałuję, że przed snem nie obejrzałam tylu pięknych panien :;230 a, tak śniły mi się tylko zielone listeczki na mojej rabacie :;230
Ale pięknie już kwitną ;:180 śliczne i zdrowe ;:168
Mam podobnie z nasadzeniami jesiennymi z tym, że wystartowały ładnie w marcu, ale dwa razy podmarzły. Dopiero teraz się ponownie zbierają w siły. Nasadzenia wiosenne startowały nieco później i były dodatkowo pod kopczykami więc i dużo lepiej również mi rosną.
Ciekawa jestem czy to Amelka :D czekam na więcej zdjęć.
Czytałam, że Bathsheba będzie miała już pierwszy kwiat ;:65 ;:65 szybko to u Ciebie się dzieje, moja ma dopiero mikroskopijny pączuś.
Jestem ciekawa co zobaczymy. ;:168
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko ach te Twoje panienki,cudne wszystkie ;:167 Eglantyne nigdy nie brałam pod uwagę,ale coraz bardziej mi się podoba.
Ma spore kwiaty prawda? Olivia Rose u Ciebie mieszka już dwa lata? Moja młodziutka z jesieni,ale jak zakwitnie choć jednym kwiatem to poczuję szczęście ;:167 Nic więcej mi nie trzeba ;:224 Na Young Lycidas też czekam i będę podziwiała.
Masz rację,że to co czuje się emocjonalnie,gdy zakwita róża debiutantka to uczucie nie do opisania,euforia na całego ;:170
Pokazuj,czaruj pisz,uwielbiam Twoje opowieści różane i koleżanki z kolcami ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Widzę Dorotko ,ze i u Ciebie Doktorek też z wysokości spogląda na resztę pospólstwa :wink: No tak Twoje róże mają sporo miejsca wokół siebie, a u mnie każdy walczy o przysłowiowy kawałek chleba :;230 Kto pierwszy ten lepszy :;230 Jednak jakoś dają sobie radę nie mają innego wyjścia ,a jeśli się nie zbierają to wymieniam na młodszy bardziej sprawniejszy model.Dalej czekam na kwiaty Gardenki pąki są juz na wpół otwarte a najbardziej czekam na kwiaty JPII i ten zapach upajający ;:167 ;:167 .Wszystko cudnie kwitnie u Ciebie u mnie większość w pąkach
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witajcie! :wit

Dzisiaj rozkwitły nowe panienki, a wśród nich debiut, na który z niecierpliwością czekałam ;:65

Anna Boleyn ;:97


Obrazek

Obrazek


Majeczko
, niedługo Twoje panny zakwitną i co noc będziesz miała kolorowe sny ;:224 Późniejsze kwitnienie ma też dobre strony. Gdy u nas spektakl będzie dobiegał końca, u Ciebie zacznie się na całego. Będziemy podziwiać i wzdychać Obrazek
Jak zakwitnie Amelka to będzie można porównać oba kwiaty. Z róż od Austina pierwsza zakwitła Anna Boleyn, a łeb w łeb idą Roald Dahl i Bathsheba. Ciekawa jestem, która będzie pierwsza? ;:131 Wiosna narobiła u Ciebie szkód co niemiara. U mnie niby mniej, ale niektóre róże też ucierpiały i chociaż mają listki, to pączków - niet. Wildeve i Tranquility ani myślą cokolwiek zawiązać. Na dodatek chyba tę pierwszą będę musiała przesadzić. Doczytałam, że ma zapędy na okrywową i nie rośnie wysoka. A ja ją z tyłu posadziłam ;:223 Zaćmienie umysłu, czy co?

Jeszcze raz nn. Już ją uwielbiam za cudne i bardzo trwałe kwiaty. Nadal wyglądają pięknie, a pierwszy zakwitł

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu Annes77
, dobre masz oko do róż ;:108 a Eglantyne zasługuje na pochwały i uwagę. Co prawda kazała na siebie czekać, ale warto było. Kwiat ma mniej więcej 9 cm średnicy. Jest płaski, mocno wypełniony i ślicznie pachnie. Im więcej kwiatów, tym są mniejsze, ale urok mają niesamowity. No i ten kolor... ;:167 Olivię mam od ubiegłej wiosny. To jej drugi sezon w ogrodzie. Ani chwili nie żałuję, że zaprosiłam ją do siebie.

Lycidas zaczyna się popisywać

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu, Doktorek to kawał chłopa, a niby róża parkowa. To podobnie jak z Pomponellą, o której można przeczytać, że to rabatówka. He, he, ładna mi rabatówka, która bez trudu osiąga 1,70 m wzrostu :;230
Ciekawa jestem Twojej Gardenki. Moje krzaczki jeszcze w pąkach. Już biegnę do Ciebie, żeby zobaczyć co tam nowego rozkwitło ;:65

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ha, dzisiaj rano zakwitł pierwszy kwiat Abrahama Darby ;:167 To jednak królowa numer 1 mojego ogrodu, a raczej król, bo to facet...Nieważne, ta miłość od pierwszego wejrzenia trwa nadal niezmiennie Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rhapsody in Blue w tym roku słabiutko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Crocus Rose zaczyna powolutku się rozkręcać, a zapączkowany jest aż miło ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy kwiat Królowej Szwecji

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj wystarczy, żeby nie zanudzić oglądających ;:100
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko tyle cudowności pokazałaś że nie wiem którą chwalić. Tyle angielek już kwitnie ;:138
Ja też czekam na kilka debiutów sadzonych jesienią i kilka wiosną.
Sadzonki od Austina są świetne. Anna B to kawał krzaczora. Ja mam trzy róże kupione rok temu i wspaniale rosną. Ani trochę nie żałuję wydanych pieniędzy.
Czy mogła byś zerknąć na mojego Geoffa Hamiltona. Mam wątpliwości czy to aby naprwno on :roll:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko ze mnie żadna znawczyni róż, ;:173 ale takich widoków nigdy bym sobie nie podarowała. Obrazek Munstead Wood szczególnie popodziwiam, jest przepiękna, ;:oj u mnie na ciemne nie ma warunków.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotka co ja widzę? Gratuluję objęcia funkcji moderatora ;:333 ;:108 ;:138
Young Lycidas mnie zaintrygował,ale on wielki ;:167
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Oglądam Dorotko Twoje róże od zeszłego roku <3 masz najpiękniejszy różany ogród jaki widziałam Obrazek
Pokochałam róże choć bałam się,że sobie z nimi nie poradzę, że nie będą rosły u mnie. Jesienią posadziłam kilka krzewów teraz się nimi zachwycam i chcę kolejne :D Będę się od Ciebie uczyła jeśli pozwolisz, czasem coś zapytam.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Zaczęło się nareszcie u Ciebie różane szaleństwo :heja I to od razu taką ilością kwiatów, że wzroku nie można oderwać.
Francois Juranville powoli się rozkręca
Jak to jest powoli, to ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak wygląda gdy się pospieszy :;230 Cudne masz różyce.
Moje różyczki opóźnione w stosunku do ubiegłego roku, minimum o dwa tygodnie. Teraz wreszcie zaczęły nabierać tężyzny i tworzą paczki. widzę, że coś z nich będzie i ogromnie mnie to cieszy ;:63 A bruzdownice ma już kolejny rok. Obrzydlistwo ;:222 Na szczęście nie zaszalała za bardzo. Usunęłam może ze dwadzieścia uszkodzonych paków. Wszystko spaliłam.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

dorotka350 pisze: Majeczko, niedługo Twoje panny zakwitną i co noc będziesz miała kolorowe sny ;:224 Późniejsze kwitnienie ma też dobre strony. Gdy u nas spektakl będzie dobiegał końca, u Ciebie zacznie się na całego. Będziemy podziwiać i wzdychać Obrazek
No właśnie, to samo mówiłam dzisiaj Majce...
U mnie już praktycznie po ptokach, zostało kilka pąków, kwiaty już przekwitły.

Twoich zdjęć nie będę komentować, bo nie chcę lać lukru, ale modelki są ;:138 .

Pani Moderator, zajmiesz się różanym :?: Cieszę się, że będziesz się nami opiekowała.
;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”